Dávkovanie Isoprinosine a škôlka

maznacik007
7. jan 2012

Dievčatá prosím Vás mám takýto problém synovi diagnostikovali zníženú imunitu aj B a T lymfocytom už si nepamätám ten presný kód diagnózy ale to je jedno dostal lieky aj na alergiu aj tú mu z krvi zistili ale tam je to ok ale predpisala mu imunologička Isoprinosine a má to brať tri krát denne po polke tabletky su to tie 500 mg denne teda 1250 mg syn maá 11,4 kg ale malý mi chodí do školky a teraz riešim dilemu že ako to dávať resp. ako riešite takéto dávkovanie keď to vyjde aj na čas kedy je v školke...

janinah
7. jan 2012

ak nebudú učiteľky ochotné mu davať liek / u nás napr. dieťa s liekmi do školky nemá chodiť,ale toto je iný "druh "lieku,skôr na prevenciu/tak by som dávala ráno pred odchodom do školky,potom hned po príchode a potom niekedy okolo 23tej hod, by som ho na liek zobudila,to nie sú atb,hodinka hore-dolu

maminka11
8. jan 2012

aj ucitelka v ms moze podat liek dietatu, ale musi rodic priniest potvrdenie od detskej lekarky - ze sa lieky moze podávat aj uč. ms a ako treba podavat lieky, ze nie su to antibiotika - tak sa informuj v ms
samozrejme lieky nesmu zostat v skrinke dietata - lieky oznacit na krabicke menom dietata a presne davkovanie

gretkab
8. jan 2012

Mne bral takto tiez Marek Isoprinosin jeden mesiac 3x denne (potom uz len 2x denne) a davala som tak, ako janinah radi, rano tesne pred odchodom do skolky, potom hned po prichode zo skolky a potom este v noci (okolo 11, ked sme sli my spat).

mufin
19. jan 2012

baby a čo pečeňové testy pri užívaní Iso... Robili ? ako často? lebo je tam v príbalovom letáku, že pri dlhodobom užívaní s amajú robiť.... Malému predpísala jednu krabičku, tak neviem, či to je dlhodobé, či nie?

maznacik007
autor
19. jan 2012

@mufin neviem my uz beriem druhu krabicku maly ma tri a pol u nas to je min. dalsie dva mesiace a potom sa uvidi podla vysledkov... moj ma znizenu imunitu oba typy co su zistili mu to z krvi
dcera to brala kratkodobo teda len to jedno balenie jej robili pecenove testy ale kvoli tomu ze ona ich mala predtym zle takze nie kvoli tomu lieku
synovi zatial pecenove testy nerobili ale mame ist na sono sleziny my mame zvacsenu tak poviem nech pozru aj pecen
podla mna dlhodoba liecba je tri mesiace a viac.

evictta
27. jan 2012

@maminka11 ucitelka MS nesmie podavat lieky dietatu, nakolko nie je zdravotnicky pracovnik..Nesmie to urobit ani v pripade, ze prinesie rodic doklad od lekara. Obvykle to nariaduje Vnutorny poriadok skoly, dnes, pokial viem nazyvany Skolsky vzdelavaci program..Ak je ucitelka napriek zvycajnemu zakazu v MS ochotna ( i ked tu by som to nedavala do roviny ochoty, ci neochoty ucitelky ) lieky dietatu podat, tak okrem inych rizik, podstupuje to riziko, ze porusi prac. poriadok, z coho mozu byt pre nu vyvodene dosledky, napriek tomu, ze to myslela ustretovo voci dietatku a samozrejme rodicom..Idealne je, ked rodic davkuje lieky sam, tak, ako pisu mamicky vyssie..MS, ktore lieky podavaju urcite existuju, robit by to ale nemali..Nuz, ale na SK je to tak - urcite pravidla proste neplatia..

jankapo
27. jan 2012

@maznacik007 my tiez berieme isoprinosine, ked sme brali 3x denne, tak nam povedala alergologicka, ze mam dat rano, potom hned po prichode zo skolky a potom pred spanim vecer...nemusi to byt presne na obed...

maminka11
27. jan 2012

@evictta troska ta opravim 🙂 - vnutorny poriadok je po novom skolsky poriadok - su tam stanovene pravidla prevadzky ms, povinnosti a prava rodicov, deti a zamestnancov ms a je pre vsetkych zucastnenych zavazny a skolsky vzdelavaci program je dokument pre predprimarne vzdelavanie, podla ktoreho sa v ms realizuje vychovno-vzdelavci proces - cize su v nom zadefinoavne vsetky kompetencie, ktre ma dosiahnut diet apri odchode do zs - kazdy rodic by mal byt s nim oboznameny na rodic. stretnuti
ale mam skusenost, ze pediater da potvrdenie na uzitie lieku v ms - pokial nejde o antibiotika - ale je to vec nazoru a rozhodnutie lekara - nie som s tym tiez velmi stotoznena, aby rodic nosil dietatu do ms lieky 🙂

evictta
6. feb 2012

@maminka11 Mala som na mysli, ze sucastou Skol. vzdel. programu je aj skolsky poriadok, ako jeden z jeho bodov...ale ok, asi ako kde..Stale mnohe kompetentne osoby (rozumej inspektorky, metodicky, mnohe riaditelky MS, nasledne potom aj ich pedagogicki zamestnanci ) nemaju v tejto problematike uplne jasno..zial..;( dakujem za interpretaciu toho, ako to v MS funguje..viem, ze skol. vzdel program sa opiera a vypracuva podla Statneho vzdel. programu, zvanom ISCED 0, viem, co je v nom zadefinovane, obsah, formu predprimarnej edukacie poznam doverne, cielove kompetencie dosahovane v jednotlivyh oblastiach rozvoja pri vstupe dietata do ZS mi nie su ziadnou neznamou..🙂 nebudeme sa tu ale chytat za slovicka a vzajomne poucovat o tom, ako teoreticky, tak povediac odborne a organizacne funguje (resp. by malo fungovat) predprimarne vzdelavanie deti na SK, o to u nejde..cize : moj umysel pri predoslom prispevku bol ten, ze pediater moze dat potvrdenie na uzitie lieku v MS, moze ich napisat, kolko chce i tak, tu zodpovednost prebera ucitelka, ak sa rozhodne liek podat a nech pokojne mamicky napisu, kolko MS to robi, kolko riaditeliek to dovoli atd...Trvam na tom, ze to ucitelka robit nemoze, nie je zdravotnik, pokial dieta potrebuje brat lieky, nech mu ich rodic chodi davkovat on osobne na jeho vlastnu rodicovsku zodpovednost..Nehovoriac o tom, ze chore dieta do MS nepatri, ale tak to vsetci vieme, ze sa bavime o roznych imuno-preparatoch pod...Pravidla by mali platit..len na SK zial vzdy neplatia..potom to tam tak vyzera..

maznacik007
autor
7. feb 2012

dakujem za rady nakoniec som to poriesila tak ako gretka... v skolke mu to nedavaju davam pred odchodom do skolky po prichode bravam ho skor a potom neskoro vecer...
inak nasa skolka je fajn my sme velmi spokojni az na to ze si ju moc neuzije lebo je dost chorlavy... zasa sme teraz doma... ale on ma tie poruchy imunity tak co uz... v kazdom pripade sa to tykalo len zdraveho dietata nastaveneho na dlhodobu liecbu .... my mama aj alergologicku liecbu ... a inak ako byvala ucitelka si osobne myslim ze pokial dieta ma takyto problem typu alergia astma epilepsia cukrovka a pod. tak ucitel ma byt o tom informovany a ma mat k dispozicii lieky dietata pre prvu pomoc pri zachvate... lebo aj ked volas rodicovi co ked ten robi v inom meste pride zachranka a ti sa prve pytaju ake lieky dieta uziva k zachvatu a nechcu velmi davat nieco ine... osobna skusenost z ucitelskej praxe... potom sme uz tam boli ze sme mali normalne v zborovni tabletky s presnymi pokynmi ako dat ked bude mat zasa epi zachvat... takze vsetko ma dve strany... ano na jednej strane lieky do skolky a skoly nepatria ale zasa pokial su pre stav nudze tak ich ma mat k dispozicii bud dieta sprej na astmu alebo ucitel ..

sisaklenkova
9. júl 2014

@maznacik007 pozeram, ze vsetkym predpisali Isoprinosine tabletky, len nam sirup.. aj sa zamyslam, ci tie tablety nie su aj lepsie, vsetky tie sirupy obsahuju cukor.. nam ho predpisali na pohotovosti, jedine co si pamatam, ze ho mame uzivat 3xdenne po 5ml, potom sa to nejak meni, co som si samozrejme nezapamatala ☹.. viem, ze ku koncu to bolo nejak len 1x za 2tt tusim.. musim zbehnut k nasej pediatricke, ked som volala, ze sme boli na pohotovosti sa vyjadrila, ze pokial uz mala neteplotuje netreba chodit..