Funiversity škôlka

mia_31
6. jún 2013

Chcela by som velmi pekne poprosiť mamičky, ktorých detičky navševujú túto škôlku o názory a skúsenosti. My sme konkrétne prihlásili našu dcérku na Uprkovú do Horského parku, mala by nastúpiť v septembri. Keďže sa jedná o pomerne drahú škôlku neviem či to bola dobrá volba a rada si vás "vypočujem".
ďakujem

suzzi
28. jún 2013
betina1
1. júl 2013

Fununiversity je výborná skolka mám tam viacero známych co tam majú deti a sú veľmi spokojní. Zaujímavý program, milé učiteľky angličtina, riaditelka ustretova len je problém sa tam dostať majú veľa deti a čakaciu listinu🙂

dai
1. júl 2013

@mia_31 ahoj. my sme tam boli pozrieť ked sme vyberali škôlku - tiež sa mi páčili učiteľky aj koncept škôlky - nás odradili priestory.... ked sme my boli pozerať tak s miestami v škôlke problemy neboli.

mia_31
autor
1. júl 2013

@dai no viem priestory na taku drahu skolku nemaju nic moc. Nasa dcerka chodi teraz do skolky s krasnymi priestormi ale skolka nema system a nevedia komunikovat s rodicmi, takze dokonalost asi nenajdeme ☹

dai
1. júl 2013

@mia_31 tak treba sa snazit najst taky kompromis ktori najviac vyhovuje... pre mna by bol v takom pripade akoty pises podstatnejsi ten system, komunikacia a pod. ako priestory... nam sa podarila najst skolka kde priestory nevyzeraju ako uz tu na stranke spominanej espanole ale zas super koncept aj komunikacia a priestory viac zodpovedali nasim predstavam ako fununiversity ( hlavne teda vlastna jedalen, spalnicka, velky dvor etc. )

mia_31
autor
1. júl 2013

A kde chodite teda?

mia_31
autor
1. júl 2013

@dai to aj nam trochu prekazaju tie priestory. Skolka kde mame malu teraz vyzerala byt uzasna aj koncept aj priestory, no napokon je z toho iba sklamanie,. Funiversity sme volili na odporucenie znamych ale ako pisem uplne presvedcena niesom.

dai
1. júl 2013

@mia_31 my sme chceli bud nemcinu alebo anglictinu, viac nemcinu - tak sme nakoniec skoncili v nemeckej skolke na palisadoch - ja som velmi spokojna😉

betina1
1. júl 2013

@dai je fakt že fununiversity fungujev10 r a ten priestor je uz zničený aj ked deťom to nevadí skôr rodičom🙂 ja som tam kontaktovala riaditeľkou v januári a povedala mi že od sept je ročník 2010 plny že uz malého nemá kde dat že sme prišli neskoro, manželovi sa nepáčilo tiez priestor zato Espania áno ale rozdiel je v prístupe aj uciteloch, tu sú pedagógovia vystudovany v Espanii len asistentky s akokoľvek školou dokonca to nemaju pri výbere asistentiek ako podmienku pedagóg vzdelanie co je divne

betina1
1. júl 2013

@dai v akom čase ste asi pozerali fununiversity?dik

betina1
1. júl 2013

@mia_31 a do ktorej skolky dávať? Nech viem čomu sa vyhnúť, chcem dat malého od sept do skolky v júni mal tri roky a stále sa neviem rozhodnúť kam. Dakujem

dai
1. júl 2013

@betina1 ach davno - to este ked malinka nastupovala takze pred viac ako 3mi rokmi... my sme tam boli vtedy v lete na jeden cely den sa pozriet - personal je tam super a nasa mala napriek tomu ze nemala este ani 3 roky a nevedela ceknut po anglicky totalne zapadla - takze v tomto sme boli nadseny... len ako som spominala tak muz chcel od zaciatku skor nemecku skolku - tak sme sa nakoniec priklonili k nemeckej skolea skolke - aj tam tie priestory su vseliake ale personal super, vsetko s pedagogickym vzdelanim, akurat jazykovy lektory su studenti... super koncept maju a mala mi tam nastupuje tento rok do skoly, takze som spokojna...
my sme tiez nehladali nobl posh skolku akou sa tvari byt espana - ja som uz pisala v teme o nej - je to lacnejsia skolka ako fununiversity a tiez nie som nadsena konceptom a hlavne personalom - pre mna by to urcite z tychto dvoch vyhrala fununiversity na celej ciare ( ak je tam teda este ten personal co bol vtedy ked sme tam my boli - hlavne riaditelka bola super kompetentna ) - my inak tiez mame najmladsi rocnik skolky uz plny ( syn mi tam nastupuje v septembri , hlasili sme sa ale uz v septembri minuleho roka plus tiez uprednostnuju surodencov, takze s nami aj jemne ratali...)

betina1
1. júl 2013

@dai vďaka za nazor, ja som sa neskoro zobudila🙂 mám aj ročnú dcéru tak som pozabudla na vyber skolky pre syna ktory mal v júni tri🙂 myslela som si že dnes je toľko súkromných školou že nebude problém s výberom. Espania sa mi najprv páčili, po troch navstevach s malým mám iný nazor, este si musím zrejme nejaké obehat, blízko domu v ba 1, nie je ľahké vybrať, vidím že všetky dobre skolky uz sú plne tak neviem niekde začať ten môj maľby musí:( dakujem

dai
1. júl 2013

@betina1 hm.. mne nastupuje do espany synovec - oni im nabehli na tie krasne priestory - ale tak dufam ze to bude dobre ( on uz ma 4 a dost aktivne dieta tak neviem s tym personalom☹
ono v sukromnych inak beru priebezne, niektori rodicia zapisu do viacerych skolok, treba este po septembri sa popytat lebo casto vsetky deti nenastupia a potom beru priebezne az do januara...

mia_31
autor
1. júl 2013

@betina1 No ťažko povedať, čomu sa vyhnúť, skôr musí človek vedieť čo hladá a fakt je ten ako píšeš je málo kvalitných škôlok. Naša dccérka je tiež aktívnejšia a potrebuje okrem peknej herne aj kvalifikovaných ludí a to je problém ,pretože väčšina škôlok sa iba tvária ako škôlky ale sú to pritom iba detské centrá, nemajú akreditáciu a dieťa tam vodíš za účelom "pohrať sa" a to sme my rozhodne nehladali a tak vznikol problém kam dať malú.
Čo sa týka funiversity tak my ju nedávame na Gajovu kde majú 10- ročné priestory ale na Uprkovu v horskom parku, to je nová škola/ škôlka akurát, že to celkom nezodpovedá našim predstavám, nepáči sa mi ,že nemjú oddelenú spálňu ale postielky si rozkladajú v triedach,kde celý deň spotené behajú, že nemajú pekné ihrisko z preliezkami ale len terasú ( hoci tvrdia, že chodia s deťmi priamo do horského parku ale zatial neviem či to tak skutočne je) ,že hračky sú na tak drahú škôlku opotrebované a staré ale tak povedali sme si ,že toto už niesú priority. Škôlka má kvalifikovaný personál, dcérka celkom dobre funguje v anj jazyku a majú dobré referencie, tak preto sme sa takto rozhodli.

mia_31
autor
1. júl 2013

@dai a teda dcérka ide kam do prvej triedy , do nemeckej školy? či do funka ? mi nejako uniklo. Inak čo sa týka espanie, oni majú práveže dobrý koncept ale nejak ho nevedia zatial realizovať, to je problém.

dai
1. júl 2013

@mia_31 dcéra nastupuje do nemeckej školy a syn do škôlky - obaja v septembri - dcéra mi chodila do nemeckej škôlky od 2.5 roka

presovska
24. júl 2013

ahojte maminy, hladam tiez pre dieta skolku s anglictinou a pozeram ze tato az na tie stare priestory vyzera velmi slubne. Neviete ako je to s prijimanim novych ziadosti? Pocula som, ze je tam velky poradovnik. Dakujem za info.

presovska
24. júl 2013

@dai
ahoj, prave hladam nazory na Espaniu ci inu anglicku skolku. Ak Ti tam nastupuje/nastupil synovec nevies ako sa im dari? Je tam schopni personal, sposob vyucby a pripadne ako to vyzera s chorobnostou v tejto skolke? Budem povdacna za kazde info, lebo moj syn je tiez dost divoky.
O nemeckej skolke sme tiez rozmyslali - vy chodite do ktorej?
Dakujem za info.

dai
24. júl 2013

@presovska ahoj. Synovec nastupuje az v septembri- potom ti dam rada info. My chodime do oficialnej nemeckej na palisadoch.

mia_31
autor
27. júl 2013

@presovska z espanie odchadzame do fun. Neodporucam.

presovska
2. aug 2013

Ahoj, dakujem na odpoved - vidim, ze aj ty mas negativne skusenosti, prave som bola v teme Espania ale tam uz nikto nereaguje na otazky a inde su vsetky temy uzavrete ☹

presovska
2. aug 2013

@dai Dakujem za odpoved, ale v septembri už musim maleho niekde umiestnit, takze to je pre nas neskoro ☹

dai
2. aug 2013

@presovska je mi to jasne... zial nechcem ti pisat moje obavy a podobne, moze byt ze prave v pripade vasom bude vsetko ok, vsetko zalezi od ocakavani a aj od stastia, aku ucitelku dieta dostane, ako sa aklimatizuje etc. ... nas synovec tam ide, potom budem mat priamu skusenost...

betina1
28. sep 2013

@dai ahoj, ako ste spokojny so skolkou fun-uprkova?

betina1
28. sep 2013

@mia_31 ahoj, ako ste spokojny so skolkou fun-uprkova?

betina1
28. sep 2013

@dai aha prepac vy ste inde

betina1
28. sep 2013

@dai ako je spokojny synovec v espanii?
@dai

dai
28. sep 2013

@betina1 uz nie je🙂 zial sa pptvrdilo to co sa tu pisalo - maly nemal absolutne ziadnu vztahovu osobu, stale sa striedali ludia, on stale plakal ze tam nechce ist - ma 5 rokov a cez prazdniny bol bez problemov v dennom tabore... a posledny klincek do rakvy bolo ze 90% casu tam s detmi hovorili po spanielsky ... o deti sa tam viac menej nikto nestaral... snazia sa maleho presunut do nejakej anglickej skolky na tomasikovej...

mia_31
autor
28. sep 2013

@betina1 pisala som ti davnejsie este do inboxu.