Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

aelwen
22. okt 2018

@ja851976 nie, bola to ucitelka, s pani majitelkou sme inokedy rozprávali. len kvôli priestorom sme si to chceli obzrieť a vtedy tma bola iba pani učiteľka. z riaditeľky som práveže mala dobrý pocit.

aelwen
24. okt 2018

Mozem sa spytat,je to aj v inych jasliach normalne,ze ked sa cca 2rocne dieta pokaka,dostanem jeho exkrament zabaleny v strede oblecenia,ze okrem nohavic ma tym padom spinave aj tricka?cakala by som,ze aspon vyhodia to hovno zo spodneho pradla a ked tak zabalia spinave veci,ci to uz by bolo na ucitelky asi vela,ze?

ja851976
24. okt 2018

@aelwen hmmmm, dostali sme 2x ale bez hovienka, len gatky.

sash37
19. jan 2019

Zdravim,.ak to tu uz padlo tak sa ospravedlnujem ale ma.tu niekto skusenosti so skolkou v botanickej zahrade? Zaujima.ma.ako. ste spokojni, ake su tam.jedla, ako je toto s cenami a ci tam maju aj vyucbu anglictiny 🙂 dakujem

denisas
31. jan 2019

@sash37 sluzby tejto skolky sme nevyuzili, ale zlu skusenost mame. Boli sme oklamani, bolo nam slubene, ze po absolvovani jasiel dieta bude automaticky prijate do skolky. Nakoniec to bolo zavadzanie, nemali volne miesto a podobne dristy. Zial, na ukor nasho dietata 😟 velmi trpka skusenost pre rodica, ktory chce pre dieta to najlepsie. Ako mozem zverit dieta niekomu, kto je klamar? A este si da nalepku Montessori, aby viac skasol.

mudrkamarasova
31. mar 2019

@edusik preco si malu brala prec z Kmetovej ?

edusik
1. apr 2019

@mudrkamarasova hlavne preto ze zrazu nabrali mnoho malinkych a moja zrazu zacala cmulat palec, gagagege rozpravat, teda nenapredovala. Ked nastupovala bola ina zostava deti ktora rychlo odisla do skolky. Inak nic zle tam nebolo len by asi mali mat oddelene mensie a vacsie deti.

mudrkamarasova
2. apr 2019

@edusik cize robia ranny filter ? Pustia aj dieta so zelenym soplom ?

mudrkamarasova
2. apr 2019

@mudrkamarasova na manesovej myslim ?

edusik
2. apr 2019

@mudrkamarasova to je tazka otazka, ak rodic decku v aute vycisti nos tak to ucitelky rano tazko zistia... moja nebola casto chora tak som nejako neriesila

petkoga
9. apr 2019

Viete nam odporucit MS v okoli KNV alebo na Furci?

Resp. mate nejake referencie na tuto skolku z KNV ?
https://mspolna.webnode.sk/

maria.vinea
11. apr 2019

Jaslicky pre deticky, Charkovska 1, KOSICE primaju nove deti kto by mal zaujem, kedykolvek pocas roka.Maly rodinny kolektiv.

klaudiamarecek
3. jún 2019

Dobry den, potrebujem poradit. Mam dcerku umiestnenu v sukrnych jaslickach ale mam pocit ze sa jej tam ucitelky malo venuju.. za 3 mesiace nevidim ziaden posun aby sa nieco nove naucila, casto ma v skrinke cakaju pocikane vecicky pricom uz pekne chodi mala na nocnik..myslite si ze je to v poriadku? Neviete mi poradit ci maju v jaslickach deticky nejaky program? Lebo v nasich nerobia asi nic :-/ ked som sa na to pytala odbili ma ze mala je spokojna..a to je pravda. Tak neviem ci len ja od toho cakam privela alebo je ozaj niekde chyba..za kazdu odpoved a radu pripadne slusennost budem vdacna. Mala ma 2roky a 4 mesiace. Este raz Dakujem

denisas
3. jún 2019

@klaudiamarecek tak vela casu im zaberie toaleta, jedenie, spanok, prezliekanie. Podla mna tieto cinnosti im zaberu gro casu. Potom mali nejaku kreativu - ja som sa rozplyvala nad dielami nasej dcery, ale v skutocnosti zo tvorili ucitelky 😀 s nase deti tam prispeli len okrajovo (krivo nieco nalepili alebo pocarbali). Pesnicka, basnicka ani jedna. Dorazilo ma, ked im v telke pustili Krudovcov (2 rocnym detom!) Mali tam ovela mladsie deticky, ktore poriadne nerozpravali a nosili plienky. Cize tiez ziadny posun. Dovrsenim 3 rokov som ju prelozila do skolky. Teraz ma 5, ale neda sa spoliehat, ze sa v skolke nauci. Skor sa v skolke pokazila.

rosnicka2015
3. jún 2019

V jasličkách sa dieťatko naučí pomerne veľa, no záleží to od jeho individuálnych schopností (tým nechcem nijako uraziť Vás alebo Vaše dieťa), ale mám pocit, že 3 mesiace sú dosť málo na to, aby ste vedeli zhodnotiť nejaký progres, skôr až tak po polroku. Sama mám jasličky a na niektorých deťoch badáme zmeny už po pár mesiacoch, no u väčšiny až tak po polroku až roku, teraz napr. máme detičky, ktoré nastúpili v septembri a naozaj urobili veľké pokroky, viac rozprávajú, chytajú sa na básničky a pesničky (u nás na dennom poriadku, mám aj šikovné kolegynky, ktoré sa im v tomto veľmi venujú), veľmi pekne kreslia (čo na začiatku ani sedieť pri stole nechceli) a tie, ktoré mali plienky, sa perfektne počas týždňa až dvoch naučili chodiť na toaletu. Čo sa týka ostatných aktivít, mohla by som tu menovať, ale ak chcete, môžete si pozrieť náš fb Jasle Rosnička, nie že by som si chcela robiť reklamu, ale je toho ozaj dosť, každý týždeň sa im snažíme niečo vymyslieť, aby sa nenudili a oni sa aj tešia, keď niečo môžu robiť, takže aj ich to veľmi baví. Myslím, že sa im venujeme v rámci možností, no snažíme sa, neviem ako ostatné jasličky, ale určite sa dá okrem bežných činností aj niečo navyše, čo ich zaujme.

esperia
3. jún 2019

@rosnicka2015
@klaudiamarecek

Podľa mňa sú 3 mesiace až - až, v takom útlom veku dieťa napreduje rýchlo, veď stačí, že jedno je o 3 mesiace staršie a už je šikovnejšie (viac toho skúsilo) a to už nehovorím o vekovom rozdiele pol roka. A rok je už ohromný rozdiel. Take male dieťa nevie posudiť dokopy nič, a povedať už vôbec nie a je jasné, že nepekne by sa k nej nikdy nesprávali, deti si pamatajú. Ak sa Vám niečo nezdá, treba upozorniť hneď, určite nečakať 3 mesiace na posun. Ja som mala malého v jasliach a keď nastúpil začal odmietať jesť a stále mi tvrdila riaditeľka, že on niečo zjedol a ze si zvykne a že ked nezje obed, oni mu urobia nutrilon. Až raz bola namiesto nej nejaka nová učiteľka a prezradila mi, že za cely den nič nezjedol (mal 2 roky presne) a žetakto neje nič cele dni a ona nema ! mu popri ostatných deťoch robiť mlieko. Maly tam schudol za mesiac 3 kila, viete si predstaviť, ako to na 2 ročnom dieťati vidno! A to boli sukromne jasle a tiež im puštali videa - fiha tralala a pod. Deti v jasliach a skolke by nemali mat TV, Klamat som riaditelku pristihla nie raz, povedala jednoducho to, co rodicia chcu pocut a tak to bezi podla mna vsade, treba si vsimat a upozornit. Potom sa aj personal na chvilu spamata. Matka viac výciti a ucitelky ak sa aj striedaju sa vzdy snazia hlavne porobit co maju (krmit, prebalit, presunut, vyhybat nebezpečenstvu), neodsleduju deti individualne.

denisas
3. jún 2019

@esperia to mi pripomina tie nase jasle 😂 najma klamanim..

rosnicka2015
4. jún 2019

@esperia podľa mňa pani nepíše, že by malo jej dieťatko nejakú negatívnu skúsenosť, práveže píše, že je tam malá spokojná, len sa jej zdá, že sa im všeobecne málo venujú a že nevysledujú, kedy jej treba na toaletu, nakoľko nachádza popiškané veci (toto jediné ma asi zaráža, lebo toto sa stáva buď tesne po odučení alebo ak má dieťatko nejaký psychický problém, nevie si zvyknúť na kolektív, prostredie, odlúčenie od rodičov...no keďže je dieťa údajne spokojné, tak teda neviem...) A 3 mesiace - to je ozaj relatívne. Pri deťoch okolo 1 roka, roka a pol je to celkom dosť, ale dieťa po 2. roku sa nemení až tak výrazne, ani jeho psychomotorické schopnosti a zručnosti a 3 mesiace po nástupe do nového prostredia, no neviem, prvý mesiac sa skôr adaptuje, druhý mesiac sa tak udomácni a 3 mesiac je už ako-tak zabehnuté, čo sa týka prostredia, kolektívu, učiteliek a režimu v jasliach. Jediné, na čom je možné spoznať, že sa dieťatku naozaj v jasliach venujú (čo je tiež diskutabilné, lebo môžu mať množstvo aktivít rôzneho druhu a závisí od individuálnych schopností dieťaťa, v niektorých aktivitách je viac zúčastnený a niektoré ho nemusia baviť) , je skutočne nejaká básnička či pesnička alebo kolektívna hra, pokiaľ samozrejme má dostatočnú slovnú zásobu, aby to vedelo interpretovať. Rodič to vie ľahko zistiť tak, že zapamätané veci si doma v rámci svojich hier mimovoľne rozpráva či pospevuje a rodič vie, že ho to neučil on. Aspoň nám to hovoria rodičia našich detí, že si takto doma deti hovoria všetko, čo sa u nás naučili.

aelwen
4. jún 2019

@klaudiamarecek ja som to tiež zažila vo Včielka, nič ..žiadna aktivita,niekoľkokrát som po dieťa prišla učiteľka pozerala do telefónu a dieťa vedľa nej zakopli a ona nič.zavadzanie a klamanie.dieta chodilo na toaletu a nočník vyše roka.tam sa začal pociťovať,pokakavat,prestal jesť,nespal.po konfrontovaní sme syna vzali.teraz je v Sloniku a obrovský rozdiel.nema plienku,cikať postojačky sám,sám sa vyzlečie,keď prídem stále spievajú,hocikedy prídem neohlásene,stolíky,spinka aj 2hodiny,obeduje aj duple,celý týždeň majú rozdelený na pohybové aktivity,hudobné,kreslenie,lepenie,učia sa po anglicky,slovenský basnicky,.za mňa jedna z najlepších a výsledky som videla po 3tyzdnoch

aelwen
4. jún 2019

@klaudiamarecek a ešte čo sa mi páči,raz do mesiaca majú ovocný zeleninový deň,na tvorenie využívajú učiteľky veci z domácnosti-papiere,vatu,z toal.papieta,papierové taniere,ich ručičky,prsteky otlacaju ....a kreslá deti-aj to tak vyzera 😀 ale s lepidlom robia učiteľky.a hlavne dieťa je tam šťastné a teda aj a som spokojná

makodob
1. júl 2019

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať na materskú školu Ovručská 14 na Furči. Aké máte skúsenosti? Vie mi niekto napísať aktuálne recenzie? Aký je prístup učiteliek, strava, atď? Prijali tam moje obe detičky a tak by som potrebovala získať nejaké info, bola by som veľmi vďačná za spatnú vazbu od vás mamičiek. Ďakujem krásne! 🙂❤️

maria.vinea
3. júl 2019

@makodob Dobrý deň, ja tam mam dve deti, jeden uz mi ide do školy a deti su spokojne.Ja som mala zo zaciatku vyhrady, ze maju malo programov a najme nieco s rodicmi, tri roky pi sebe napríklad nemali besiedku na Vianoce lebo im robili plastove okna, tak dostali dotaciu tak musrli do konca roka stihnut. Vseobecne maju malo aktivit, oproti inym skolkam, tvorive dielne,den otcov,vystupenie pre babicky a taketo sa tam nekonaju Ucitelky su dobre aj menej dobre, ustaleny kolektiv, zo začiatku sa tam kazdy rok ucitelka vystriedals aspon jedna. Casom som prestala riesit co mne vadi, napriklad aj komunikácia s rodicom, ale treba sa pytat, treba da vsetko informovat co potrebujete vediet.Fskt zalezi na konkretnej ucitelke.Deti su spokojne a to je hlavne

maria.vinea
3. júl 2019

@maria.vinea Strava je výborná, moje deti su jedaci nikdy nebol problem

maria.vinea
3. júl 2019

Primame nove deti od augusta.Kapacita 10 deti

makodob
3. júl 2019

@maria.vinea ďakujem krásne 🙂

ja851976
3. júl 2019

@aelwen pomoc Včielka! Mala som tam syna síce pred 3 rokmi, ale po 4 dňoch som ho brala rýchlo preč!!!! A naozaj len ceres icka na torte bola pani riaditeľka! Tej osobe by som vzala licenciu.

petulkahu
15. aug 2019

ahojte, prosim Vas jasle Medvedik na Husarskej ... Mate niekto skusenost?

nikkkina
12. sep 2019

@makodob asi najlepšie jaslicky .. ja som tam mala tiež malu a neľutujem 🙂 veľmi milá riaditeľka super učiteľky žiaden problém som nemala .. 😊😊 moje dievčatko chodilo s úsmevom domov a niekdy ani nechcelo ísť domov čo jej bolo tak dobre 🙂) vrelo odporúčam a čo som počula od druhých tak otvorili aj v Košickej Polianke škôlku 🙂

aelwen
12. sep 2019

Ahojte, ak ešte niekto hľadá jasličky pre svoje dieťa, odporúčam Detské jasle Sloník - Spoločenský pavilón (majú aj iné zariadenia). Syn tam chodil rok- od 2-3r. Prostredie je super - 2 herne, 2spalne, po jedlo chodia pani učitelky priamo cez chodbu do spoloč.pavilónu.- jedálniček pestrý, čerstvé, domáce pomazánky, mäso všetkých druhov, ryby, cestoviny...asi 1 alebo 2x do mesiaca maju ovocno zeleninový deň - rodičia/učiteľky prinesú a spravia im misy. Aktivity - vyrábaju z bežných vecí (papierové taniere, vaty, farebné papiere, lesných plodov, strihajú, učia sa tvary, otláčajú rúčky...), učiteľky ich učia riekanky, cvičia na hudbu, pozerajú rozprávky. Boli na exkurzii v pekárni, prišiel k ním cvičený psík, mali hrané bábkové divadlo, majú fotenie koncoročné, karneval, vianoční besiedku, deň matiek - vystúpenie....Pred jaslami je malé ich vlastné ihrisko a občas chodia na prechádzku do okolia. Učiteľky - Ivka, Majka, Simonka sú super, venujú sa im a starajú sa ako o vlastné - ak dieťa kašle, soplí - nezoberú ho.učia ich samostatnosti - vyzliekanie/obliekanie, samostatná toaleta, jedenie. Pomohli pri odplienkovaní.V 3r. nastúpil do štátnej škôlky a vidím rozdiel - medzi deťmi - aj staršie deti od syna nie sú tak samostatné, učiteľky ho chvália, že už má návyky. nemusela som sa báť, že bude plakať- aj medzi učiteľkami . V Dj Sloník sa platí 280e - príspevok od štátu a osobitne jedlo - cca do 25e na mesiac/keď je dieťa choré, odpočíta sa. Oporúčam!!!

nikkkina
16. sep 2019

@ja851976 🙂 včielkuuuu veľmi dobre poznáme je to jedna hrôza