Je skoro dať 3,5 ročnú dcérku na tanečnú?

radlucka
7. feb 2013

myslíte si, že dať 3,5 ročnú dcérku na tanečnú alebo nejakú inú pohybovú aktivitu je priskoro? je veľmi živá a do škôlky zatiaľ nechodí... prípadne neviete o niečom takom v Spišskej Novej Vsi?

tone_in_tone
7. feb 2013

ak je živá, určite sa jej bude páčiť - pohyb - aj pobyt v kolektíve

prasiatko30
7. feb 2013

vyskusaj plavanie - to je take najvdacnejsie pre takych malych svistov

xenicka13
7. feb 2013

moja zacala tancovat v styroch rokoch, ale pytala sa od troch, skor u nas neberu, neni to doslova tanec, je to ako cvicenie, hranie v pohybe na zaciatkoch

luciana12
7. feb 2013

moja neter tancuje od 2 rokov, pravidelne od 4 rokov, od 11 je na sukromnom baletnom , teraz má 16 a už je z nej krásna baletka 🙂 ale velmi ju to baví a nechce robiť nič iné

nikolet_89
7. feb 2013

@radlucka ja idem dat dcerku v 4-och rokoch na Hip Hop 🙂

alex31
7. feb 2013

@radlucka .. podla mna nie ak samozrejme nema mimo toho este ine kruzky ako to niektori rodicia robia .... milion kruzkov lebo ich dieta je nadmieru zive ..... namiesto toho aby sa mu viac venovali ...... ale jeden maximalne dva kruzky ani v tomto veku neuskodia ... tanecna je super na rozvijanie pohybovych vlastnosti ale aj na pocuvanie rytmu a hudby samotnej ..... moj maly je vo veku tvojej dcery a tanecnu maju v skolke ... nie ako kruzok ale ako sucast pohybovej vychovy .... tento rok zacali s ludovkami a tak doma "skackame" a malemu sa to strasne paci .... 😀 😀 😀

evabb35
7. feb 2013

@radlucka Skoro to nie je. Bežne deti začínajú s pohybovými aktivitami v 4 rokoch. Len veľmi záleží na sociálnej zrelosti dieťatka. Stáva sa, že dieťatko je síce pohybovo nadané, ale ešte nie je sociálne zrelé - nespolupracuje, nevie sa rýchlo adaptovať v kolektíve, nezapája sa do kolektívnych hier, plače za mamou...preto je dobré, keď dieťatko už chodí do škôlky. Niektoré detičky, ktoré ešte nemajú nadobudnuté sociálne zručnosti v škôlke sa ťažko adaptujú napr. na tanečnej. Práve tanečná je dosť náročná na adaptáciu pre takéto dieťatko, /aj škôlkári mávajú problém pri adaptácii na tanečnej/ veľký stres majú detičky potom z toho nástupu do tanečnej a neraz sa stáva, že na doporučenie učiteľa tanca musia prestať navštevovať tanečnú a jednoducho detičky získajú akýsi odpor ku podobným aktivitám aj na niekoľko rokov. 3,5 roka - to je taký ešte dosť zložitý vek, bola by som opatrná... a možno najskôr skúsila tú škôlku, hoci aj len na 4 hodiny denne, aby trošku získala kolektívne sociálne zručnosti pred nástupom na tanečnú.

evabb35
7. feb 2013

@radlucka Píšeš, že dcérka je veľmi živá. Veľmi živé detičky tanečná často nebaví, považujú ju za nudnú, príliš statickú. Pre veľmi živé detičky je ideálny šport. Lenže športové kluby vyžadujú od detičiek 100 % sociálnu zrelosť a aj isté psychické, vôlové vlastnosti. Jasné, že šport pod vedením športového trénera formuje aj psychické, vôlové vlastnosti, ale len do istej miery. Nie pre každé živé dieťatko je vhodný šport. Niektoré detičky sú takej povahy, že jednoducho neznesú, aby stále vykonávali činnosti len na základe pokynov trénera a pod dozorom trénera...takže niekedy pohybové aktivity príliš živým detičkám osoh neprinesú. Niekedy je dobré detičky aj trochu upokojiť vhodnými aktivitami. Napríklad práca s plastelínou detičky veľmi upokojuje a navyše aj pomáha rozvíjať grafomotoriku, rôzne skladačky, jednoduché puzzle...lenže chce to veľkú trpezlivosť zo strany rodičov pri zvykaní si na takéto upokojujúce aktivity.

kyska
7. feb 2013

nasa starsia chodi od 2,5 r na tanecnu - ludove tance - najprv to bolo len take hopkanie - nacvik krokov a tak od 4 r. chodi po vystupeniach a bavi ju to stale
okrem roviny ze deculo sa vyjasi, vybujaci, ma isty sposobom aj trening na prezentaciu-vystupovanie pred divakmi. Ked sa mali deti v skole predstavit tak sa okunali a na moje prekvapenie dcerka sa osmelila a v pohode obkecala vsetko sama, bez pomoci ucitelky.

tremonti
7. feb 2013

Mozes ju kludne dat na pohybovku,aku tanecnu mate v spisskej?balet, spolocenske, ludovky?kazda by mala mat pre mini deti aj ,,pohybovku,, nic narocne a aspon by bola s detmi

tremonti
7. feb 2013

Mozes ju kludne dat na pohybovku,aku tanecnu mate v spisskej?balet, spolocenske, ludovky?kazda by mala mat pre mini deti aj ,,pohybovku,, nic narocne a aspon by bola s detmi

radlucka
autor
7. feb 2013

ďakujem veľmi pekne za názory 🙂 🙂 🙂 malej sa venujem až - až, kreslíme, modelujeme, vystrihujeme..., ale ona naozaj potrebuje pohyb, veľmi rada tancuje doma pred telkou a tak som si myslela, že v kolektíve by ju to mohlo baviť ešte viac...

radlucka
autor
7. feb 2013

avšak neviem, čo ponúka Spišská... myslela som, že tu nájdem niekoho, kto by o niečom vedel...

billam
7. feb 2013

@radlucka na klasicke dupkanie a hopkanie s nou mozes chodiť, ale tanecny kruzok je az od 4 rokov...neviem, či by na hodine tanca, ktorá trva 45 min. vydržala bez teba s cudzimi detmi a lektorkou.

mrva
7. feb 2013

My sme chodili od 2 rokov. Bolo to len také húpanie sa na hudbu, ale v 3 rokoch už bola silná tanečníčka, v 4 už zvládala relatívne ťažké choreografie. Určite jej to nezaškodí, ale buď prpravená, že prvý rok sa bude snažiť vnímať ritmus, opakovať pohyby cvičiteľky a vnímať priestorovo. Viac od nej ani netreba v takomto veku čakať. A občasné revanie a obzeranie sa za mamou, neudržanie pozornosti, robenie všetkého iného ako tancovania... to je normálne. Ak nebudete tlačiť na pílu a neočakávať od nej moc, tak sa naučí vnímať hudbu a mať z nej radosť. 😉

riverparkdanceschool
17. apr 2014

U nás v Riverpark Dance School začíname tancovať s detičkami už od 2 rokov! Prostredníctvom skvelej zábavy, hier a piesní si deti zdokonalia svoje tanečné a pohybové schopnosti a samozrejme aj rytmické a hudobné cítenie. Zároveň spoznajú nových kamarátov v milom detskom kolektíve našich malých tanečníkov 🙂 Každý utorok a štvrtok tancujeme s lektorkou Disco jarkou o 10:00. Stačí jednoducho prísť, zaplatiť si 4,25 € a hor sa tancovať. Veríme, že sa Vám naše hodiny zapáčia. Tešíme sa na Vás ;) Viac informácií na našej internetovej stránke!

billam
17. apr 2014

@riverparkdanceschool 4,25eur za hodinu /45min/ dupkania??? Nezartujte! Taká suma sa plati pre deti - začiatočníkov od 7 rokov, kde tanečná hodina trva /1,5hod/!!!

modrofuzik11
17. apr 2014

nie je to neskoro. sara zacala chodit na folklor, ked mala tri roky. dnes ma 4,5 a uz vystupuje. je na seba hrda, my sme na nu hrdi. velmi vela jej to dalo a stale dava.

riverparkdanceschool
17. apr 2014

@billam ďakujeme pekne za reakciu a nazor. Dĺžka hodiny je prispôsobená veku detí. Pri starších detičkách sú hodiny aj u nás dlhšie.

billam
17. apr 2014

@riverparkdanceschool to je jasne...ja som reagovala na to, že 4,25eur pre malicke deti je dost vysoká suma...brala by som to pri väčších deťoch, že toľko pytate.

daduskab
17. apr 2014

tiez si myslim, ze nie je neskoro, ja chodim s dcerkou ma len 2.5 roka na tanecnu do materskeho centra
/www.materskecentra.sk/a pozeram ako sa chyta az som prekvapena, so starsou som tam chodila tiez od mala a ked bola 4 rocna uz pekne sama tancovala, treba zacat skoro🙂