• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Keď dievča nie je dievča. Riešite niečo podobné?

25. mája 2013 
inak, uprimne, neviem ci ma to chalanske obdobie niekedy celkom opustilo, asi nikdy. Stale sa obliekam do chalanskeho stylu, nenosim kabelky, vysoke opatky raz za rok (len z dovodu nech moja polovicka nezabudne ake mam krasne nohy :sweat_smile: ) atd. Ale nevidim na tom nic zle, resp. som s tym nikdy nemala problem. Skor pozitiva :grinning:.
15. júl 2009 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculik, nestraš :grinning: :grinning: :grinning:
prečítala som to jedným dychom a teraz ešte predýchavam :grinning: ako už som zmierená s tým, čo máme :sweat_smile: ale stále to beriem ako "obdobie", ktoré prejde...a ty píšeš že 15,16 rokov?? :astonished: moje nervy :grinning: :grinning:
inak tak na tú dobu - klobúk dole pred tvojimi rodičmi...je vidieť, že by ti zniesli aj modré z neba... :dizzy_face:
u nás vedie síce futbal, o modrých nohách nejdem ani hovoriť a to aj v dnešnej dobe je pre mnohých ľudí "atrakcia" že blondína s modrými očami vo futbalovom drese... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. júl 2009 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcca je to uplne normalne, ak mam pravdu povedat ja som bola taka ista. neviem kedy to presne skoncilo ale cca tak 12rokov.
15. júl 2009 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zuzik, ďakujem :wink:
sú to veľké boje a hoci som nikdy nechcela mať ružovú volánikovú princezničku, toto je už aj na mňa veľa :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale hlavne, že sme zdraví a šťastní...nikdy nezabudnem na výraz v tvári, keď dostala kopačky :dizzy_face:
15. júl 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcca, moj synovec (7 r.) ma v hokejovom druzstve jednu blondynku :grinning: . Rodici zili uz aj za komunizmu v zahranici a mali dost velky rozlad, cize nemali problemy s takymito vecami. A stale v podstate nechapem, ze co je na tom zle. Mne sa to paci dodnes a som rada, ze som vytrcala z priemeru a nic mi to nezobralo, naopak dalo. je ina ako vacsina ale je vynimocna a bud a nu hrda!!!!!
15. júl 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcca: k tym noham: minuly tyzden mi trener v posilke pozera na píšťaly, a pyta sa ma , ze tebe operovali nohy? alebo preco tam mas take jazvy? :grinning: :grinning: :grinning: . Z detstva a z preliezania murov!!!!
15. júl 2009 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este k tomu futbalu, na jar sme sa aj my boli s malou pytat v miestnom druzstve, odkedy beru ale sa nam to prelina presne s judo treningami, tak sme futbal zatial nezacali :grinning: . Ale aj tak nam povedali ze takych malych tam nemaju a dievcata uz vobec nie, ale zoberu ju od septembra ak si to nerozmysli :slight_smile: .
15. júl 2009 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculik, práve kvôli tým jazvám :sweat_smile: mne ani nevadí, že kope, ale má najhoršie nohy z celého sídliska, total dobité, doškriabané :rolling_eyes: ona proste keď si nejak ublíži nereve, ju to absolutne netrápi, hlavne, že dala gol a má kopačky :grinning:

miskinadamko, snažím sa to brať tak, že je to normálne :wink: a verím, že raz to prejde :grinning:
15. júl 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marcca, este sa mi nijaky frajer na tie nohy nestazoval :grinning: , zasa to nie je az tak vidiet, to len ked zblizka zameras :sweat_smile: . To ja ked som sa niekde udrela, tak tiez nic. Pamatam, ze raz som bola s chalanmi na treningu a bezali sme prekazkovy, ja najmladsia, najmensia, udrela som sa do prekazky a bezala dalej. A trener len krical mojmu otcovi: videl si? otrase sa a ide dalej!
:grinning: :grinning: :grinning:
jaj, vela tu prispievam , ale toto je super tema :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
15. júl 2009 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculik, tak tá moja je niečo podobné :grinning: maximálne reve večer pri sprchovaní ak ju niečo štípe, inak fakt znesie hooodne :sunglasses:
ja som rada, že píšete :sweat_smile: že ste niečím podobným prešli a teraz fungujete normálne...lebo ja som taká nebola, tak neviem, po kom to má...síce sukne nejak nemusím ale vysoké opätky, šminky a pod. môžem :slight_smile:
15. júl 2009 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som to tiez nemala po kom mat, moja mama - oslobodena od telocviku odjakziva, kvoli zdravotnym problemom, bola a je taka cica, sminky atd. otec sice sportovec, ale dost patriarchalny typ. cize asi som po susedovi :grinning: . alebo po rebelke babke (ta 87 rocna hra bridge-karty cez internet s amikmi :dizzy_face: ) a za mladi reprezentantka v sportoch, vtedy sa este robilo viac naraz... cize obgeneracia.
Inak, pred rokmi som bola na dovolenke, kde v zajazde boli 6 rocne dvojicky jednovajecne dievcata blondynky,a jedna uplne dievcatko ruzove, princeznicka a druha uplny chalan v trenkach a siltovke. Prve dni som bola presvedcena, ze su to dvojky chalan a baba. A ked som zistila, ze ta "chalan" je baba, bola som v pozitivnom soku. Presne ako teraz som si spomenula na moje mladi. Cize to maju aj ine dievcata, neboj, je to ok.
15. júl 2009 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
neda mi, aby som sa nepripojila. Ja mam doma nieco podobne, len v opacnom garde. Ked mal moj starsi syn 3 roky, zenil sa manzelov brat a nasho maleho tak ocarila nevesta, ze odvtedy chcel nosit len sukne. Ze sa hraval s babikami mi az tak nevadilo, ale ked si zacal hocijaku deku alebo co nasiel obliekat ako suknu, tak som mala dost. Najprv sme tomu nechali volny priebeh, ale ked to trvalo uz takmer 2 roky, tak zacali zakazy. Trochu sa to sice zmiernilo, ale neprestalo. Az ked nastupil do skoly, tak sa prestal obliekat do siat, ale stale maluje len princezny (alebo dinosaurov) a kamarati sa prevazne s dievcatami. Auticka ako hracky u nas nikdy nefungovali, ked bol malicky, zboznoval rozne skladacky aj puzzle, teraz len maluje, modeluje, sklada a pod. Ale auticka ho zaujmu, len ked sa mladsi hra a chce mu robit zle. Tiez ma to dost trapilo, ale vidim, ze postupne sa meni a verim, ze to bude dobre.
16. júl 2009 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dcera tiez viac inklinuje k chlapcenskym veciam, hrackam. ale na druhej strane je nejak ovplyvnena aj dievcenskymi vecami. taky zvlastny mix. niekedy sa musim smiat. napr. s babikami sa nevie hrat od malicka, ale na meniny si priala barbie (1x), ja stastna som jej ju sla hned kupit, ze konecne sa z nej stava klasicke dievca. potesila sa, hrala sa s nou 5 min. a uz nevie co s nou.
co sa vlasov tyka, nechce gumicky, sponky, ostrihala sa sama, tak musela ist na kratko a odvtedy je velmi spokojna a kazde rano sa pred zrkadlom cese.
sukne nosit nechce, ale zato miluje ruzovu farbu, len to musia byt veci skor chlapcenskeho strihu, nohavice, kratasy. viac vyhladava chlapcov ako kamaratov.
16. júl 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bets, ani moja sa nevie hrať s bábikami - tie odmalička len bila :rolling_eyes: ...má aj zopár barbie a s nimi sa občas zahrá...tak 3 minúty :grinning: na vianoce chcela kena :slight_smile: , chvíľu bola nadšená, dokonca aj s barbinami sa pohrala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale prešlo ju to rýchlo a už asi pol roka sadá na všetkých prach... :unamused:

inak z dovolenky sme sa vrátili s novým futbalovým dresom :rolling_eyes: ale straaaašne sa z neho teší ešte stále a to sme už pár dní doma :dizzy_face: ... a ja si už zvykám... :rolling_eyes:
25. júl 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zabinka, presne to som chcela napísať, že skôr by som mala divný pocit, keby to bolo opačné garde... aj keď i tak... život je len jeden a strašne krátky, nech žijú tak,aby boli šťastní - pokiaľ tým nikomu neubližujú
25. júl 2009 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Marcca, tak ja mám presne opačný problém...

Moja dcéra má 5 rokov, keby mohla, od rána do večera by prestála pred zrkadlom, kde si skúša kadejaké účesy, má svoje detské líčidlá, ktorými sa maluje, nosiť chce len sukne, plavky má len dvojdielne s podprsenkou (stále si kontroluje, či jej netrčia prsia), už má vyskúšaný celý môj šatník...no katastrofa - presný opak tvojej dcérky...a keď má vyvinúť trochu športového úsilia, tak to je nula bodov, baví ju iba balet a spoločenské tance (let´s dance sme videli asi tisíckrát :unamused:

ale hlavne, že sú deťúrence šťastné a spokojné, čím viac by sme im to zakazaovali, tým by to bolo horšie...
29. júl 2009 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
rhodosbb - tak to budeš mať z nej modelku alebo baletku :wink: to by som brala :sweat_smile: ale zas na druhej strane tomu športu som rada, keď sa rozbehne tak aj chalani majú veru čo robiť :grinning: po stromoch lezie jak veverička, neobsedí ani chvíľu...máš pravdu, hlavne nech sú spokojné, zakazovať určite nie len trocha usmerniť :wink:

my zas riešime už neviem koľký raz perečník (tašku už máme :rolling_eyes: )...jednoznačne vedie čierny so spidermanom - ani neviem či taký existuje...no aspoň sa bude hodiť ku všetkému :grinning:
29. júl 2009 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
existuje :grinning: , aj mne sa paci :grinning: :grinning: :grinning:
30. júl 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculík :grinning: šak prezraď kde taký zoženiem :confused: :grinning:
30. júl 2009 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je sranda mojho syna zase nikdy nebavili autá až teraz vposlednom čase sa nejak začal obzerat po autách ked ide nejaké okolo a nikdy som si z toho nič nerobila len trošku som mala obavy či nebude nejako opačne orientovaný :confounded: ked sa hrával výhradne len s dievčatami ale už sa pletie aj medz chalanmi
30. júl 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuha, tak to si nepamatam,ale urcite sme s malou taky videli, bo sme ho obdivovali. ale je mozne ze aj vo Viedni... ...alebo zeby to bolo na internete, napriklad:
http://www.piccolino.sk/kategoria/zariadenie-detska-izba/tasky-kapsy/spiderman/spiderman-peracnik-plny/
30. júl 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joooj dievčatá dobrá tema :grinning:
marcca aj ja mám doma motorkára a ste z dolného kubína to je blízko dojdite my máme plnu garáž motoriek crossových samozrejme roznych velkostí, určite si vyberiete :slight_smile: :wink: :grinning: :grinning: a na nich kraluje moja ani nie 3ročná dcera. s otcom sa premáva na tej najmenšej čo jazdí veselo po dedine celá spokojná stláča všetky páčky, kope do lopty jedna radosť s hokejkou narába teiž výborne...nevie čo znamená slovo sedieť bicykluje od 2,5roka dokonca bez držania....
ale zas na druhej strane malá je aj dievčenská rada má šaty sukne najradšej varí upratuje :grinning: takže sa s tým nestresujem beriem to tak že robí to čo vidí ocko je pre nu vzor....
30. júl 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak jeden spiderman peracnik mame aj doma, ma teraz napadlo a ten nie je od nas, ale je to len taky obyc na zips akoby kapsicka, bola tam aj guma, pravitko a struhatko spiderman. uplne som na neho zabudla :grinning: :grinning:
30. júl 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. júl 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculik - dík :wink: ale ten peračník neprešiel , lebo musí byť celý čierny s čiernym spidermanom :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
a ste tiež nejak zásobení s tými spidermanmi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ikulka :grinning: :grinning: ak máte okrem krosiek aj futbalové lopty a zoženieš komplet futbalové družstvo, tak sa určite zastavíme :sunglasses: :grinning: :grinning: inak asi ti z malej vyrastie niečo podobné ako máme my :wink: do 3 rokov sme aj my mali radi sukne :wink: a čo znamená posedieť aspoň minútu sme nepoznali nikdy... :rolling_eyes: :grinning:
30. júl 2009 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj marcca.
No ja budem mat 15rokov a tiez som si tym presla,no lepsie povedane este prechadzam.
Ked som bola mala ako tvoja dcerka tak tiez som chcela iba take veci na ktorych bol superman,spiderman a iny chlapcensky superhrdinovia.Vela som sa naplakala lebo mamka mi nechcela kupit auticka, ...my sme 5 sestry a vzdy musi byt v rodine jeden taky co bude pomahat viac oteckovi ako mamicke.V sobotu kazdy upratoval a ja som ockovi vonku pomahala.
JA som zacala hrat futbal iba tak na dedine tak ked som mala sedem rokov a neskor ma zavolal hrat trener vedlajsej dediny .V tom klube som ostala az do teraz, ale dievcata mozu hrat za chlapcov iba do 15 rokov :frowning2: .
Vlasy som si nikdy nedala do gumycky max.sponky ako hovorite ale prisla som do puberty a teraz nocim v gumycke.
Ako hovorila jaduska kupte jej kopacky,loptu,chranice.
Ja som sa aktivne zacala futbalu venovat asi tak 2-3 roky do zadu lebo som nemala cas lebo som chodila aj na Zakladnu Umelecku Skolu a mamka povedala ze prvorada je skola ,potom hudobna a ked sa budem zle ucit zakaze mi futbal...
Chodila som hrat aj za Tatran Presov ale tak nestihala som lebo som mala 2x do tyzdna Hudobnu(musela som cvicit), skola a ja byvam asi tak 48-50km od presova .
Vidim na mamke ze velmi nechce aby som hrala futbal lebo mam vela modriny na nohach,vzdy ma koleno bolelo , nechty som nemala na prstoch na nohe a videla ze aj ked ma to boli ale nic nepoviem tak kupila mi maste a musim povedat ze uz ma viacej podporuje ako niekedy.
Musim si vybrat strednu skolu a koli futbalu budem 50km od rodiny a rodicia vedia ze ja hrajem futbal zo srdca a ze mi v tom nezabrania.
Tak skuste ju v tom podporit ako sa len da.
A dam vam jednu radu ked bude starsia nedavajte ju na sportove gymnazia aj ked bude mat same 1.
Ked sa bude chciet zivit futbalom ale to ma este cas tak ked ju budete podporovat a bude hrat futbal zo srdiecka a futbal jej bude robit radost tak aj sa uplatni niekde vo svete.
Aj ked je to dost financne narocne ved viete chranice jej nikto neda zadarmo ani kopacky ja uz mam asi 4 kopacky a prve som mala cez internet z bazaru ,a potom som pozerala na cenu zeby boli co najlacnejsie ale olutovala som radsej jej kupte drahsie ale aby jej vydrzali...(noo az ked jej prestane rast noha).
Dufam ze som vam pomohla :slight_smile:
1. jan 2011 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem byla horší, než kluk, a to asi do mých 15, pak se to postupně zlomilo.
1. jan 2011 o 19:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haha, som sa celkom pobavila :grinning:
ked som precitala prvy prispevok, akoby som citala o sebe, len s dobovym oneskorenim (my sme este spidermana nepoznali :wink: - v na zakladke som vzdy pretlacila vsetkych chalanov, vyhravala v pocte klukov - teda len do puberty, kym chalanom nezacali rast svaly, v parte som zasadne bola Winetou, a kazde vianoce som chcela kopacky, kanady a/alebo hokejku ... Do sukne len za trest a ruzovu som na sebe nemala snad nikdy v zivote. Vsetky druhy sportov som milovala (okrem gymnastiky, samozrejme) a celu mladost stravila v telocvicni ... Raz sa mamine a jej sestre podarilo nahovorit ma na trvalu, to sa vtedy nosilo - a skoncilo to mojim revom, ani som nechcela vyjst z domu, celu noc som si umyvala vlasy v nadeji, ze to na druhy den nebude vidiet a hned po skole som mazala do kadernictva ostrihat to nakratko :grinning:
Dievcenska a zenska som nikdy nebola, a asi ani nebudem, hoci sem tam sa mi podari "nahodit" - napriklad na svadby; po vlastnej svadbe v bielych satach som nikdy netuzila, a ani nie som vydata ... zato mam uzasnych dvoch synov, nic by som nemenila, a moj chlapcensky pristup k zivotu mi mozno v zivote viac pomohol ako poskodil ... takze mamicky, ak mate taketo dcerky, vobec to nevadi, cim viac sa ich budete snazit preinacit, tym horsie, aspon podla mna :wink:
23. jan 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcca nečetla jsem všechny odpovědi, ale osobně bych to zatím nijak výrazněji neřešila - rozhodně bych ji chuderu nenutila do sukýnek, růžových aktovek apod. :grinning: vždycky zkusit najít nějaký kompromis, občas jí ustoupit (věřím, že to ocení a pak i ona si např. na školní focení spíš než fotbalový dres vezme aspoň hezké kalhoty a nějaké pěkné holčičí tričko, když už ne šaty :grinning: ), i ty kopačky bych jí koupila... já sama jsem byla taky víc kluk a "spravilo" se to až tak nějak v průběhu puberty, ale ani potom jsem nedala přednost šminkám a holčičím blbinám před pobytem venku atd. a myslím, že ze mě časem vyrostla normální ženská :grinning:
také mám kamarádku, která coby pubertální holka hrála na okresní úrovni fotbal, vždycky se víc bavila s kluky, o věčně roztrhaném oblečení apod. ani nemluvím... no a časem to nějak přešlo a teď je z ní hezká upravená ženská, sukně začala nosit až v dospělosti a nikdo by v ní teď nepoznal toho "kluka", za kterého ji považovali v dětství...
hlavně bych to nijak nelámala, aby se v ní ke všemu holčičímu nevytvořila absolutní averze... dřív nebo později si dospěje k tomu, že se občas vyplatí být víc ženská, ale zatím je na takové věci ještě malá a dopřála bych jí trochu svobody
23. jan 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jéééj, téma ožila :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@veronikas3, pekne si to napísala a teraz vidím, že moja dcéra to má v tomto smere oveľa jednoduchšie ako si mala ty...tento rok začala chodiť na futbalové tréningy a vidíš, ani som nevedela, že do 15 rokov sa môže hrať v chlapčenskom družstve...tak to my máme ešte čas :wink:

@denisia :slight_smile: ako keby si opísala moje dieťa :grinning: :grinning:
@agnessa už to neriešim...dokonca ani nečakám na deň, kedy to prejde..ale raz to možno bude :sweat_smile:

no a čo sa u nás za ten čas zmenilo...spidermana vystriedali piráti z karibiku, ale už aj tí postupne prechádzajú :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...v pohode oblečie aj ružovú, dokonca nedávno povedala, že chce také rifle ako ja (t.j. slimky) a veľmi ma prekvapila, nakoľko nič obtiahnuté dlho nezniesla...
futbal aj všetky športy ostali...dokonca už hráva aj za mesto v chlapčenskom tíme, kopačky už zodrala troje a o dresoch ani nevravím...na vianoce dostala kanady - prvé :rolling_eyes: tak krasky sme odložili...v škole sa pohybuje len medzi chlapcami, ktorí ju ale berú, chodia po ňu von a má aj frajera :slight_smile: ešte zo škôlky...stále nosíme maximálne sponky, gumičky a copíky nehrozia...a v lete sme boli na svadbe, tak po 3 rokoch oblieka šaty, leginky a balerínky :grinning: :grinning: , síce len na obrad, ale zvládli sme to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže myslím, že pomaly to poľavuje a dokonca si myslím, že raz bude nosiť sukne aj dobrovoľne :wink:
24. jan 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tvoj príspevok