Ľahostajnosť rodičov 6,5 ročného dievčatka

dezire1000
30. sep 2016

Ahojte moj problem vlastne nie moj ale trapi ma lahostajnost rodicov bola by som rada ak by tu niekto napisal nazor alebo cokolvek ine co moze byt s tym dievcatom kedze ma to trapi lebo kazdy sa z nej smeje no ona to nevnima nevnima svet tak ako ine 6 rocne deti len ma neodsudzujte ze sa staram do cudzieho decka len ma to trapi takze Mojho muza stryko ma dceru 6,5 rocnu.chodi do skolky a aj slepy vidi ze dievca nie je asi zdrave.na jej vek rozprava na urovni 2,5 rocneho dietata cize malokedy rozumieme skor vobec co hovori.pri kazdej prilezitosti sa pyta na ruky k svojmu ocovy ktory ju ochotne vezme.este donedavna pila mlieka z dojcenskej flasky t.j. min.roku ci aj teraz to neviem.Stale ma mobil v ruke a hraje hry a ked jej nieco nejde zacne revat.ked jej nieco poviete alebo jej otec napr.ze nedup tak susedia to pocuju ona nevnima absolutne vobec nic a nikoho.neovlada dobry den atd dokonca s nou chodi na zachod jej otec lebo sama nepojde a v skolke je to vraj tiez katastrofa.otec se nechce priznat ze asi nie je zdrava a jej mama to no coment ona je krkavcia mater trpi silnou epilepsiou roky zachvatov mala milion a ma poskodeni mozog. mrzi ma ze to neriesia lebo to asi nevidia a trapi ma to kvoli buducnosti toho dievcata neviete aspon priblizne diagnozu popripade aka porucha to je?Dakujem

stella333
9. okt 2016

@marianeta Boze zeny, to dieta chodi do normalnej skolky, urcite sa samo oblieka, naje, tam uricte pouzivaju pohare, pribory a nie flase, ved zas treba trocha rozmyslat. V skolke urcite nema mobil. Mne pride, ze zakladatelka vidi len to co chce a z nejakeho dovodu riadne prehana. To neznamena, ze nemoze byt rozmaznane a vyuziva to co jej rodicia dovolia, nosenie, flasu atd.

dezire1000
autor
9. okt 2016

@marianeta na socialku zas nie to by sa zacali riadne tam sprtat kedze matka ich odisla za inym a vracia sa domov akoby nic berie pridavky na nich a nestara sa on byva u nej cize u svokry nesu rozvedeny a je to tak ako to je...medzi deti nie lebo nikto ich nechcel pri sebe ked ich rodicia deti spoznali chodili len ku mne ja mam 7 rocneho syna ako hrali sa spolu ale to je vsetko oni dvaja maju svoj svet svoje zaujmy a ine deti sa s nou nechcu hrat.mama to neriesi kedze ona je ,,ina'' otec tiez nie cize nikto

bocianka123
9. okt 2016

@esther03 citujem: z úvodného príspevku ... " Mojho muza stryko ma dceru 6,5 rocnu.chodi do skolky ..." zakladateľku tejto diskusie síce do toho nič, ale keby ju to netrápilo, tak to sem nepíše a nepýta rady... asi tak... lebo vidí, že v okolí dieťaťa ho nik nerieši a to dieťa má ozaj vážny problém...

bocianka123
9. okt 2016

ženy a vy čítate vôbec, čo @dezire1000 píše ? ved ona sem pravidelne reaguje a odpovedá na vaše komenty... ja ju nepoznám, nezastávam sa jej... ale chce to riešiť, aspoň ja nám z toho ten dojem.. možno neskôr zistím, že je to všetko zbytočné, ale snád to myslí vážne...

dezire1000
autor
9. okt 2016

@bocianka123 myslim lebo nechcem aby skoncila na urovni jej brata,aby mala plnohodnotny zivot,aby bola samostatna,aby ju nikto neodsudzoval nie je az taka blizka rodina ale naozaj mi na nej zalezi aj z dovodu ze ja sama dceru nemam vzdy ked sa dalo vselico som jej kupila,vzala som ju na par dni k sebe atd...

bocianka123
9. okt 2016

@dezire1000 nerozpisuj to... zrejme to tu nik nechce čítať ... rob to čo doteraz

@esther03 - a tiež ma napadlo, že on práve od zakladateľky nechce rady, ale keby to tak nebolo, tak načo sa navštevujú? a to by jej už hádam aj povedal dávno, že nech si rady strčí za klobúk, nie? a bolo by vymaľované.. .

esther03
9. okt 2016

suhlasim so @stella333 a neverim, ze ucitelky v skolke by si nevsimli, ze dieta je ine. Ak by bolo tak strasne ine (npr. autizmus) ucitelky same by apelovali na vedenie, aby dieta navstevovalo speci MS, nakolko ucitelka s 25 detmi v skolke nemoze k tomu zvladnut 1 autistu. V autistickej triede je 1 ucitelka na max dve deti. Takze neverim, ze dieta je tak strasne mentalne zaostale, nevychovane, autisticke ci akokolvek ine. Tiez si myslim, ze autorka, chce vidiet len to co sama chce. Ak by chcela realne pomoct, napise baby psychologicky, specialne pedagogicky ako s takymto dietatom pracovat ako sa mu venovat...Namiesto toho nadava na dieta, na otca, na matku...Ani raz sa nespytala ako s nim moze pracovat ona. Teda, ak tak velmi chce pomoct.

aniko82
9. okt 2016

mna len tak napadlo - mam syna 8rocneho- je sikovny, rozumny ale v ociach mnohych mozno zvlastny: strasne hanblivy typ, ked bol mensi, ani sa nepozdravil, otocil sa hlavou, teraz sa uz pozdravi ale velmi potichu, ani v kostole si nepoda ruku, nekomunikuje s cudzimi, radsej si sadne bokom a hra sa al. cita, no napriek tomu tisko sleduje.....nas to uz neprekvapi, v skolke ani v skole problemy nemal, ma kamaratov, dobre znamky, on je proste taky typ, v menej znamej spolocnosti sa nevie uvolnit a tak sa aj sprava....

danusskaaa
9. okt 2016

Na odklad školskej dochádzky (jeden rok) netreba žiadneho odborníka. Stačí doporučenie učiteľky v škôlke, alebo odporučenie učiteľa na "prijimacom posedení" do prvého ročníka. Už je len a len na rodičovi ako sa k tomu postaví! Nemohol by sa s tým otcom porozprávať tvoj muž??? Len odporučiť nejaké vyšetrenie, posedenie u psychológa, lebo z toho popisu čítam veľké nedostatky v správaní, čo môže byť aj z choroby mamy, prílisneho obskakovania oca -možno s tým niečo kompenzuje a verím tomu, že ak si ty dokázala spozorovat takéto poruchy tak v skole bude poriadny problém a bude sa s tým dieťa veľmi trápiť. A hlavne ju budú problémy prenasledovať celú dobu školy, kde sa vypestuje taká nenávisť na učenie, keďže takto "spomalené" dieťa nikdy nepociti úspech... Bohužiaľ, aj takéto detičky sú a treba sa im venovať oveľa viac ako tým "zdravym" ale venovať sa správnym smerom, cize aj rodičia by mali byť poučení o tom čo a kedy s dieťaťom robiť aby sa mohlo kvalitne rozvíjať a napredovať.

sasa1310
9. okt 2016

@dezire1000 všetci niečo majú len ty si dokonalá a asi aj dokonalý život, keď musíš riešiť životy iných ľudí. Asi preto ťa neurčili vhodnou osobou, aby si vedela o dg. ich dcérky napríklad. Ak jej niečo je.
Čo otec dievčatka je nesvojprávny? Čo učiteľky v MŠ tiež blbé, že nevedia, nevidia, keby jej niečo bolo? Má 6,5 roka. tj. špecialnopedagogické testy za sebou....Tak nechápem čo riešiš cudzích. Možno tá malá je taká, len keď teba vidí.

dezire1000
autor
9. okt 2016

@danusskaaa dakujem za normalny komentar.No z jej mamy asi nic kedze zajtra dojde ich dcera ku mne skoro rano lebo nema kto byt s nou nakolko jej otec ide do prace a ona zas skoncila na psychiatrii.Nie preto ze by si nieco urobila to nie vela krat som ju tam bola pozriet kym nevystrajala somariny ako teraz.No co viem a co si pamätam z jej papierov ked si sla vybavovat pol.invalidny tak v posudku mala okrem epilepsie miernu.retardaciu,na podnety reaguje neskoro....moze to byt ze mala to ma vrodene kvoli nej.Zajtra ked pride budem sa snazit jej venovat ako sa len da.Mobil jej nedam lebo to nedavam ani mojmu synovy skusim na to ist inak