Ako pomôcť 6,5 ročné dievčatku s detskou migrénou ?

paululiena4
21. jan 2020

Ahojte,
Nejde síce o moju dcéru, ale aj tak ma to trápi. Moja kamoška ma 6 a pol ročnú dcérku, ktorá má od bábätká detské migrény. V pravidelných intervaloch máva ataky a chodia všade možne. Bohužiaľ im nie každý dá diagnózu a už vôbec nikto nevie pomôcť. Skúšali už skoro čokoľvek, cez neurológa, liečiteľov atď....
Neviete nahodou, ten kto mate skúsenosti s týmto, na koho sa ešte obrátiť a kam s malou ísť?
Dakujem za každú radu a typ 😊

deti95060810
21. jan 2020

Tiež mám od decka migrény...Mne stačí že mi niečo nesadne na žalúdok - nejaké jedlo a migréna je tu.... Som dávno dospelá a trápim sa stále... Podľa neurol. poznáme 160 druhov migrén... Mne pomáha Sumatriptan...Lekár pomôcť okrem predpísania liekov nevie...

natassha1
21. jan 2020

u mna zacali migreny ked som mala 10 rokov, dokonca takeho charakteru, ze si raz mysleli, ze mam mrtvicu, pretoze mi zacala trpnut prava ruka, potom sa mi zlepili prsty a nevedela som ich oddelit a tak. nepomoze na to nic. proste spustacov je milion, aj ked len pocasie napriklad, to neovplyvnis. tiez mam len silnejsie lieky proti bolesti predpisane od lekara pretoze normalne z lekarne mi uz nezaberali a nejako som sa s tym proste naucila zit

alica7575
21. jan 2020

U mňa tiež začali migrény v rannom veku...tiež so mnou mamina chodila na všelijaké vyšetrenia, všetky výsledky v poriadku....Trošku čo zabralo bola akupunktúra tuším okolo 10 sedení u ortopéda a začala som viac piť. Stále mávam migrény ale tak časom objavíte tie najväčšie spúštače a budete sa mi snažiť vyhýbať.