Máme doma ľaváka

lavandulka
18. nov 2014

Môj syn bude mať 5 rokov a pri kreslení aj pri iných prácach viac používa ľavú ručičku, ako pravú. Nakoľko v rodine nemáme nikoho ľaváka....prosím poradíte mi čo robí ľavák inak ako pravák okrem písania?

klincek
19. nov 2014

Mamicky lavakov, v akom veku vasho dietata ste si vsimli, ze z neho vyrasta lavak? Mam trojrocne dvojicky a na jednej pozorujem, ze viac pouziva lavu rucku, ale zatial je to tak pol na pol. Kedy sa to ustali?

siska53
19. nov 2014

@klincek ako som pisala.na synovi som to pozorovala od utlych babatkovskych cias.
U mna sa to ustalilo okolo 6.r.,dovtedy som bola obojrucna.
Nas ma 4,5r.,ale nemyslim,ze by sa z neho stal pravak.. Pribor, ceruzky...noznice..vsetko lavou... Aj v skolke uz postrehli,ze je lavak. Takze urcite sa to uz unho menit nebude.

rakywanda
19. nov 2014

hlásim sa do klubu ľavákov. na ZŠ som mala šťastie na dobrú p.učiteľku, nerobila problém (vtedy bol trend deti preúčať na pravákov, sesternica sa odvtedy trocha zajakáva), a to sa vtedy písalo klasickým atramentovým perom, nikdy som nič nerozmazala, pri písaní mám prirodzený sklon ruky - žiadne krkolomné vykĺbenia (ako moja kolegyňa). Tak som krásne písala, že učiteľka si nechala zopár mojich prváckych zošitov a ukazovala ich rodičom ľavákov, aby sa len nebáli, že aj ľaváci to krásne zvládnu.
inak nemám pocit žeby som bola v živote nejak obmedzovaná, teda okrem zúbkovaných nožov 😀 😀 😀 , veľa vecí robím ako pravák - myška od PC v pravej ruke, metlu držím ako pravák, tenis hrám ako pravák....

lukaemma
19. nov 2014

@klincek u nás to bolo jasné od malinká,už keď si vedela prekladať hračky z ruky do ruky,tak si preložila do ľavej 😎 ale sme si to neuvedomili,ale ako začala čmárať a kopať do lopty,tak to bolo jasné 😵

dollydo
27. jan 2020

@patricia2006 dobrý deň,môžete mi opisat spôsob ako ste učili písať vašu dcéru. Aj moja dcéra je ľaváčka a pìše ako kocùr!

patricia2006
28. jan 2020

@dollydo Dobrý deň. Juuj to bolo už dávno, teraz ma už skoro 14 rokov. Keď sa dobre pamätám, ja som k nej bola z ľavej strany, chytila som s pravou rukou jej ľavú a tak sme písali. Ona veľmi pomoc ani nepotrebovala. Teraz píše krásne.