Manžel chce 4-ročnému synovi kúpiť motorku

tilly
27. sep 2009

ahojte, chcem sa poradiť,

máte niekto manžela motorkára a syna? 😅

môj muž chce malému kúpiť crossu motorku s 50tkou motorom, krpec má 4 roky, zdá sa mi to príliš skoro, ale mm argumentuje, že syn je mimoriadne nadaný, čo sa týka udržania rovnováhy a pod. a že je lepšie keď sa naučí poriadne jazdiť na motorke, lebo potom nejaký jeho kamarát v 15stich prinesie motorku, ktorú si bude chcieť vyskúšať a zabije sa...

ja som zásadne proti motorkám, mm mal motorku, ktorú kvôli mne (dobrovoľne) predal a jazdenia sa vzdal a ďalšiu motorku som zakázala (nič iné som mu v živote nezakázala, ale motoriek sa bojím)... tak mi to aj príde tak, že si plní svoj sen...

motoriek sa bojím, bojím sa, že sa malému niečo stane a to nehovorím o tom, že mm stále kričí, že je kríza, treba šetriť a taká malá crosska stojí min. 200 Eur + chrániče, helma a pod...

nájde sa tu mamina, ktorá má s týmto skúsenosť, možno aj mamina väčšieho chlapca, ktorý začal jazdiť takto skoro...

každá rada drahá 😀

henikav1
27. sep 2009

ahoj tilly, necudujem sa ti, ze sa bojis, aj ja by som sa obavala. Moj maly zas jazdi na karach uplne od malicka, jemu sa to proste paci, nema to od otca, ide to z neho. Dokonca po parkovisku a zahrade uz jazdil aj na mojom aute.
ALE!!!!
netlacila by som ho na motorku len preto, ze je to SEN TVOJHO MANZELA. Ak by to chcel maly a vidim, ze ma ozaj zaujem, tak by som mu to mozno povolila
O tom, ze sa aspon v 15 tich nezabije na motorke, to je podla mna dost smiesny argument, pretoze v prvom rade, do 15 mate este veeeeeeeeeeeelmi daleko a po druhe, mozno ho tie motorky vobec nebudu zaujimat.

tilly
autor
27. sep 2009

nooo, myslím, že to ide aj z neho, ale samozrejme, keby sa mu tatino nevenoval, tak by nič nevedel, nič nevidel, ale on je fakt nadaný, čo sa týka tej rovnováhy, mal 2,5 roka, ešte mal plienku, nasadol na bicykel bez pomocných koliesok a išiel... kamoška sa trápila so synom, behala za ním, tlačila ho a nič, môj si ten bicyklík od nich požičal, nasadol, odrazil sa a skrátka išiel... teraz jazdí na 16" bicykli, rád jazdí "po terénoch" (po poli) a vždy sa na tom bicyklíku tak postaví, jednoznačne si tú jazdu užíva, tak som povedala, aby sme mu kúpili celoodpružený bicykel a aby si chodil jazdiť na pole, do toho muž, že on mu kúpi crossu...

viem, že do puberty je ďaleko a presne toto robil aj kamarát mm, učil syna jazdiť na motorke od "mládí", teraz má ten jeho syn 15 a motorky má na háku...

on má dosť všetranné zameranie, mm sa mu maximálne venuje, fakt máloktorý chlap sa tak venuje decku, hrajú futbal, tenis, pozerajú spolu formulu, preteky motoriek, wrc, chodia spolu dosť často bicyklovať, mm chodí pre neho do škôlky, berie mu jeho bicyklík a hneď po škôlke sa chodia bicyklovať, aj učiteľky ho veľmi chvália, že takého otecka ešte nevideli... len občas vymyslí takúto hovadinu... ono nie je problém tú motorku kúpiť a ak to krpca nechytí, tak sa to dá predať, ide len o to, aby sa mu niečo nestalo a čo ak ho to fakt veľmi chytí a začne to robiť nejako súťažne alebo tak 😲 a niekde sa mi prizabije 😖

henikav1
27. sep 2009

tilly, mas moznost mu to zakazat, ale nebudes moct ho drzat cely zivot doma zavreteho a vzdy sa budes onho bat
ja by som mojho maleho pustila, ale to som ja, aj ked sa onho bojim
Mike jazdi na karach takym stylom, ze ho stale haltuju aby spomalil, lebo sa boja ze vyleti z drahy, hoci este nikdy ani nezavesil pneumatiky na pokraji
a uz teraz vyjednava, ci mu kupim v 15tich motorku a v 18 ze ake auto 😉

tilly
autor
27. sep 2009

😀 pekne, že v 18 aké auto 😀

on sa dosť bojí, preto si to ani neviem predstaviť, najprv by musel asi prekonať strach...

henikav1
27. sep 2009

tilly, to je dobre, ze sa boji, v zivote sa treba obcas aj bat, vtedy je clovek opatrnejsi

no a auto som malemu povedala, ze kym on bude dospely, tak budu uplne ine auta, ako teraz, ale slubila som mu, ze k 18tim dostane nejake pekne auticko, viem ze je opatrny, stale mu pripominam ze zivot je vzacny a v sekunde sa moze skazit, alebo stratit, ak clovek nie je obozretny. Musim povedat, ze je rozumny, ja mu verim

ak sa tvoj malicky boji, netreba ho do nicoho tlacit, dala by som mu skusit a ked nie tak nie. Skuste si teda najprv len pozicat aj motorku a cele vybavenie a potom uvidite. Mozno ho to nechyti, mozno spadne a viac nebude chciet. A mozno ta prekvapi sikovnostou a ty sa prestanes bat.

marcca
27. sep 2009

tilly, mm je motorkár...chytilo ho to asi 4 roky dozadu no a teraz jazdí a preteká odušu 🙄 🙄 ... mám voči tomu výhrady, hlavne keď 2x za rok doláme ruku, niekedy chodí celý modrý, doškriabaný 😝 ale ani po tomto sa mi nepodarilo mu ju zakázať a viem, že sa mi to nikdy nepodarí 😖 .... takže v tomto ťa obdivujem 😉

čo sa týky malej crossky, plánuje kúpiť...najprv pre dcéru, keďže je už zhruba v takom veku a je to čisté chlapčisko a tiež straaaaašne po nej túži 😅...a ak by sa teda ona nejak nechytila, tak bude istotne pre malého...aspoň on si tak myslí 😝...takže sme vo fáze zháňania...

osobne som dosť proti, ale zas ak by ju to bavilo a bola v tom dobrá, nejak by som to časom predýchala 😀 😝....takisto bicykluje od 3 rokov, je dosť vyslovene športový typ - futbal, florbal, behačky, lezenie po stromoch...chalani za ňou nestíhajú...viem, že by sa jej to páčilo, len sa mi to zdá dosť extrém a navyše dievča...

ak sa ti malý bojí, určite by ho netreba do toho tlačiť...naša sa zas nebojí ničoho, proste ide strmhlav do všetkého...my ale vraj musíme najprv zvládnuť jazdu na bicykli v teréne, po kopcoch, lúkach, nejaké mini skoky...to mm hovorí, že musí vedieť ako prvé a potom sa uvidí...siliť to nejdeme, uvidíme 😉

henikav1
27. sep 2009

no marcca, to je horsie, ked sa nicoho neboji, treba ju trosku haltovat. Je lepsie ked sa trosku boji a je opatrnejsia.
Maly by tiez chcel taku malu motorku, ak viete kde ju zohnat, dajte mi pls vediet

Mike jazdi tak na karach, velmi som sa bala prvy raz, ale isiel tak pomalicky a opatrnucko az som sa smiala a vzdy to tak robi, najprv si obide teren okuka a potom sa pusti naplno, preto vravim, ze mu plne doverujem

Deti nas veru vedia sikovnostou prekvapit

tilly
autor
27. sep 2009

stále vyjednávam o tom bicykli celoodpruženom, na tom by si mohol pojazdiť po poli, alebo u deda po vinohradoch...

tlačiť ho nebudem, uvidíme, už sme našli pár inzerátov na motorky a jedného pána vo viedni, ktorý sa špecializuje na predaj týchto pocket motoriek, tak snáď poradí... malý by si to mohol vyskúšať tam, ovšem, ak bude k tomu predávajúci naklonený....

bojí sa, ale tak s mierou, na bicykli jazdí strašne rýchlo a najviac ho baví jazdiť po terénoch a flekovať 😀

henikav1
27. sep 2009

tilly a posles mi nejaky kontakt na tie motorky?? Maly by sa zblaznil stastim, keby taku dostal na narodeniny o tyzden

marcca
27. sep 2009

henikav, však haltujeme koľko sa dá 😀 😝 ... mm sa v motorkách celkom dobre vyzná, navyše jeho strýko- takisto motorkár "veterán" s nimi robí - dováža z belgicka, vyrába nejaké súčiastky a tiež skladá... takže ak my budeme kupovať, tak cez neho a určite nie novú, nejakú odskúšanú a dobrú, no to už nechám na nich...ak by si potrebovala poradiť v niečom, môžem sa ti popýtať 😉

henikav1
27. sep 2009

hihi marcca si trafila, ze z belgicka 😀 😀 my zijeme v belgicku

no a mm chcel tiez motorku, ale on ju ma zakazanu 😀 😀 😀

marcca
27. sep 2009

no a práve som sa chcela spýtať, že kde žijete 😀 😀 tak som trafila 😉 😀

no ja keby som vedela, čo ma čaká s tou motorkou, veru aj ja zakážem 😠 😝

henikav1
27. sep 2009

ale co sa tyka tych motoriek, porad, budem rada

marcca
27. sep 2009

no ja veru neporadím 😀 som rada žiadnu nevidím a nepočujem 😝 😝
ale ak chceš vedieť niečo konkrétne - môžem ti prezistiť 😉

henikav1
27. sep 2009

no neviem sa v tom orientovat, aku by som mala malemu kupit, ked uz bude mat teraz 9 rokov

marcca
27. sep 2009

a čo kontrétne potrebuješ vedieť - značku, veľkosť,....alebo len tak celkovo orientačne? 😉

henikav1
27. sep 2009

vsetko 😵
ja o nich neviem nic
to je vzdy tak, maly nieco chce, ja nemam sajnu, tak mi treba presne povedat, co mam hladat a ja uz to len vyplatim 😀

kasami
27. sep 2009

Ahojte 😉

tak aj ja mam mm motorkara a aj syna 🙂

tiez je velmi sikovny, naprv (v auduste) zacal jazdit na minibiku ... posadil sa a isiel ... uplne bez problemov
pred dvomi tyzdnami sme mu vsak kupili ozajstnu crossku KTM 50, vyborna motorka, vobec nelutujem,
tiez sa bojim motoriek, ale maly uz od troch rokov snival o stvrkolke a pred rokom zacal aj o crosske, ze on chce skakat a tak
zoznamili sme sa s jednou rodinkou a ti maju tiez 5 rocneho syna a jazdi na crosske, tak nam pozicali minibike a vyskusali sme a je dobre ....
spolu chodime dva - tri krat v tyzdni jazdit 🙂
tiez som za, aby sa ked na to ma a je sikovny vyblaznil radsej teraz na motorke pod nasim dohladom, ako neskor bez nas ... je kopec mladych chlapcov, ktori si kupia silne stroje a potrebuju sa predvadzat, dufam ze tomu mojmu to uz nebude take vzacne a nebude mat potrebu sa predvadzat ... snad mu to pride uz take prirodzene ... a myslim, ze aj tie zrucnost

Tilli, asi mame podobne sikovne deticky, nas maly tiez od troch rokov jazdi na bicykli bez koliesok a stvara rozne kusky ... bicykle sme menili zavratnou rychlostou ... uz ma strvty a to 24" odpruzenu s prehazovackami ... joj aky bol hrdy ked ju dostal 😀
ale potreboval zmenu, uz moc vymyslal na tom starom ... to mal 20" dostal ju na 4. narodky 😝
inak tento rok zacal aj pretekat na bicykloch a zadarilo sa mu aj v jednom maratone vyhrat prve miesto 😀
a chodi na hokej a futbal ... takze pohybu ma dost ... nevozi si len zadok na motorke 😝
Podla mna sa nemusis tak bat, kedze aj tvoj mm jazdi ... urcite vie maleho usmernit a vela naucit ...
drzim paste 😉

tilly
autor
28. sep 2009

jeeej, kasami, akurát som pozerala tvoje fotky a chcela som ti písať IP 😀

tvoj malý má 5 rokov a tak jazdí??? 😲 panečku...

odkiaľ ste? kam chodíte jazdiť? kde ste začínali?

na bicykli akom jazdí? terénnom odpruženom, alebo bežnom cestnom?

henika, ja som to pozerala na ebay.at, alebo willhaben.at...

kasami
28. sep 2009

🙂
ahoj,
no maly mal v juli 5 rokov a v koncom agusta sme to skusili s tym minibikom a isiel uplne perfektne bez problemov, tak sme radsej kupili takuto crossku, lebo su bezpecnejsie ako tie cinske biky ... a aj dlhsie vydrzia, nie su take narocne na udrzbu a tak ...
sme z BA
chodime jazdit na Zelenu vodu, je to blizko Vrakune, a tie dve fotky su zo vcera z motocrosovej drahy v Senci

co sa tyka bicykla, kupila som mu Kellys s odpruzenou prednou vidlou a prednou aj zadnou prehadzovackou, je to horsky bike (inak je na nom na fotke v albume, vyhral na nom 1.miesto na cykloaratone)
ale maly uz asi mesiac zobre feestylovy bike ... ze aspon na Jeziska 😀 tak uvidime
ked budes potrebovat poradit nieco ohladne vybavy a tak, kludne mi daj vediet, uz mame par kontaktov a mam to celkom dobre zmaknute 😉

monicka32
29. sep 2009

Ahojte tak pridam sa do klubu malích motorkárov.Nas Adam jazdí od tri a pol roka na PW-50tke a tento rok začal na štvorkolke Kymco ani neviem kolkatke lebo ja som s toho dost na nervi a ked nemusím tak s nimi nejdem ani na drahu.Strasne sa o maleho bojím lebo on snad ani nema pud sebazachovi co ten na tom robý.Inac my chodíme na drahu do stupavi a sme s BA .Kasami kde chodíte na zelenu vodu ?tam je nejaka draha?a stými bicyklami som sa pobavila lebo mi sme na tom rovnako .Som si myslela že to len my sme taký blázni co kupuju každý rok nový bike ale sa teším že nie 😀 .

tilly
autor
29. sep 2009

takže aj v senci aj vo vrakuni sa dá, super, lebo my sme zo šamorína a ja som myslela, že takáto dráha je len v šenkviciach, ktoré sú predsalen trošku ďaleko...

akurát uvažujem, že to najskôr skúsime s tým odpruženým bicyklom, od akej veľkosti sa robia?

už boli chlapi pozerať tie crossky, u nás je taký obchod s motorkami, priamo na predajni nemali, ale vraj v DS majú, stojí 35tis Sk, je to veľa? alebo ako sa to hýbe?

monicka32
29. sep 2009

´Da sa jazdit aj v Kalinkove ale tam je draha dost rozbita a motorku sme my kupovali v Madarsku a bola lacnejsia ,ale to MM šmejdil dost dlho na nete a hladal a porovnával,ale napokon nasiel a stala okolo 28.000sk no a samozrejme este vsetky veci k tomu a stalo to spolu tolko ako tuto iba motorka.cca 35.000 Teraz sme prezmenu boli v Cechach pre tu stvorkolku.Podla mna sa skuste sete popozerat a najdete aj lacnejšiu ,teda ak chcete ušetri´t.Držím palce pri výbere

kasami
29. sep 2009

Tilli, mozem ti dat kontakt na jedneho pana co sa tym zaobera, predava aj nove aj jazdene, ma maleho syna, ktory tiez jazdi ja crosske a na stvorkolke a robia zevraj aj nejake sustredenia pre deti, je celkom ok
tiez sme pozerali na nete vsetko co sa dalo, aj v madarsku aj v cechach aj u nas ... ale nakoniec to tu vyslo najvyhodnejsie ... trochu lacnejsie ako vam nukaju v DS
no a plus vystroj ....
ak mate vazny zaujem a v piatok alebo v sobotu cas, tak za Viednou bude vypredaj z jedneho znackoveho obchodu vo viedni .... moj muz a kamoska s kamosom sa tam kompletka obliekli za par ... aj my sme tam malemu prilbu kupili za dobru cenu

odpruzene bicykle robia myslim od 20"

tilly
autor
17. okt 2009

takže sme sa rozhodli, že to skúsime najprv s bicyklom a ak sa mu bude páčiť, tak skúsime crossu...

našli sme kawasaki celoodpružený bicykel a honda, ktorý si myslíte, že je lepší?

http://www.merida.sk/prodej/RHT-Cross-FX-16-Dua... honda

http://www.worker.sk/1417/detsky-bicykel-kawasa...

viem, že to asi nejde podľa obrázkov pohodnotiť, ale možno máte skúsenosť 😉

monika.c
18. okt 2009

Tak aj ja sa k vam pridavam.Moj manzel je tiez blazon do motoriek a teraz chce kupit nasmu malemu motorku,ja ani neviem,ako sa vola,je to taka zmensenina ducati,vyzera naozaj super,len mne sa aj vlasy dupkom stavaju,ked si predstavim,ze moj syn ma jazdit na takej motorke.Teraz som trochu kludnejsia,ked viem,ze nie len moj manzel ma taketo vymysly.Dufam,ze vsetko dobre dopadne a mozno tu motorku ani nezozenieme,comu by som bola najradsej.A tiez som mu povedala,ze ked uz motorku,tak najprv kombinezu,prilbu a chranice a az potom motorku.Tak uvidime,ako to vsetko dopadne.

tilly
autor
19. okt 2009

😀 monika, tak u nás bola včera téma dňa - ako to, že ducatti je teraz biela 😀

maruschka
19. okt 2009

naša má motorku..Nie je to minicrossa, je to trocha väčšie..Ide to 50km/h..Hrozne ju chcela a ja tiež 😀 😀 😀 Len tieto malé motorky/crossy nie sú nakopávačky, naša je naťahovacia, čo ma hrozne štve, lebo na to treba manžela, aby jej ju naštartoval a už fičí sama..Takže túto chceme predať a kúpiť nakopávačku... 😉 😉

Preto radím kúpiť nakopávačku a krytie motora a reťaze-je to bezpečnejšie pre to dieťa.. 😉 😉