Manžel a motorka

mirkakab
26. apr 2012

Ahojte, nájde sa tu niekto, ktorej manžel jazdí na motorke? Môj manžel si dneska jednu kúpil a ked som ju zbadala prepadol ma strach. Ja velmi týmto vozidlám nie som naklonená ale túžil po nej a ja sa bojím, že sa mu niečo stane ☹

latvia
26. apr 2012

@mirkakab bojis sa opravnene, sak motorkari umieraju jak huby po dazdi.zalezi ako je tvoj manzel zodpovedny

ysarion
26. apr 2012

zalezi od neho. je to o jeho zodpovednosti a predvidavosti. som tehu a preto teraz s mojim jazdit nemozem 🙂 . prekvapilo ma, ako bezpecne som sa ja na nej citila. moto povazujem nie za dopravny prostriedok na presun z bodu A do B, ale za styl dovoleniek a vyletov. na dovolenky a vylety sa navyse chodi v skupinach, o to su bezpecnejsie. solomoto je tazsie vidietelna na ceste ako 6 moto za sebou, preto som radsej ked idu viaceri. aj daju na seba pozor. samozrejme ked nie som s nim, bojim sa o neho aj ja a pravidelne sa hlasi kde je a ci je vsetko ok.
horolezci tiez umieraju ako huby po dazdi, najnovsie aj lyziari na vlekoch, aj futbalisti priamo na ihrisku, chodci o nic menej a cyklistov to dost casto zmetie z cesty tiez. Nepopieram, ze presuvat sa na moto je riskantnejsie ako v opancierovanom tanku. ale jednoznacne najviac zalezi od neho sameho.

roo
26. apr 2012

@mirkakab no... keby sa na to opytal Tvoj manzel, tak mu nieco poviem... ale Tebe som ine chcela - neumaraj sa strachom, nebude to k nicomu dobre, len sebe si spravis zle. Poznas ho, povedz mu, ze mu doverujes, ze nebude riskovat, ale jazdit zodpovedne. Koniec-koncov aj autom by mohol havarovat, aj na bicykli...

elise
27. apr 2012

@mirkakab môj spolužiak jazdil na motorke od svojich 15 rokov jazdil bezpečne, podla predpisov,neriskoval. minulý mesiac sme mu boli na pohrebe (motorkár ktorý zahynul pri martine v pravotočivej zákrute a vrazil do dodávky ktorá ked videla čo sa deje zastavila na kraji ak by nezastavila mohol prežiť) aj vyšetrenie policie bolo že šiel ešte menšou rýchlosťou ako je predpisane že tá cesta vynášala (nebola dobre spravená) a ked sa snažil vyrovnať padal ešte počas pádu brzdil a narazil do tej dodávky, mal 3 ročne dievčatko mladučku manželku☹ vieš je to ťažke človek mieni pamboh meni a poznám strých motorkárov čo celý život jazdia na motorkách a nič sa nestalo. treba sa stým zmieriť jednoducho nemyslieť na možne riziká 🙂

kvojtanikova
27. apr 2012

@mirkakab ja som tiez taky pesimista co sa takychto veci tyka, vzdy hned myslim na najhorsie, ale snazim sa to prekonavat stylom " kazdy ma svoj osud", co sa ma stat sa stane bez ohladu na to, ci jazdi na motorke/bicykli/chodi peso, skratka neda sa tomu zabranit. Inak by som svoje dieta nepustala ani na preliezky, do zahrady, atd. lebo sa stale bojim, ze spadne alebo si nejako ublizi. Aky zivot by ho potom cakal keby som mu vsetko od strachu zakazovala? Doveruj manzelovi, ze vie, co robi, a uz sa nad tym netrap.

liliandax
27. apr 2012

aj môj manžel má motorku, je to jeho splnený detský sen. Sprvu som bola nahnevaná, sklamaná, priznám sa, že aj urazená, že si ju kúpil, ale časom som prišla na to, že keď potrebuje vypnúť, najlepšie si oddýchne práve na jazde na motorke. Podľa mňa, veľa záleží aj od toho, akú má motorku, či športovú, cestnú alebo ako môj, choppera (neviem, či je to správne napísané :D )
Lebo športovej by som sa bála, tí jazdia ako blázni a fakt riskujú. Ten môj jazdí pre pôžitok.. vychutnáva si pomalú jazdu, okolitú prírodu..

li_la
27. apr 2012

A aká je to motorka? Športová? Cestná? Naháč? Chopper? 600-vka? 250-ka? 1200-vka? Záleží aj od toho... 🙂
A samozrejme záleží aj od jeho štýlu jazdy. Ak bude skúšať "čo to dá", určite bude riskovať. Ak bude jazdiť s prihliadnutím na rodinu, opatrne a predvídavo, nemusí sa nič stať. Koľko motorkárov denne prejde mestom? A koľkých si zapamätáme? Len tých, ktorým sa nedajbože niečo stane. Aj manžel MAL motorku, naháča a jazdili sme kade-tade... Našťastie sa nám nič nestalo, aj keď sme sa ocitli v situácií, že to bolo o vlások... Potom motorku predal, keď sme sa sťahovali a zariaďovali byt, za čo som mu veľmi vďačná a teraz šporíme na novú. 🙂 Ale už len na choppríka, tie sú bezpečnejšie. 🙂
Myslím, že by si sa nemala báť, je to zbytočné, ako hovorí roo, neumáraj sa strachom. A hlavne apeluj na manžela, aby jazdil opatrne.

zuzka38
27. apr 2012

@mirkakab presne to @li_la vystihla, zavisi aka motorka 🙂 a druha vec zavisi od neho, ci ma brzdu v hlave.. ja by som sa nebala, my sme motorku predali a teraz sa nevieme dockat dalsej, kedy vyrazime na cesty, ale to mus i nas krpec podrast..
co keby si sa previezla s nim?

li_la
27. apr 2012

@zuzka38 🙂 Manžel už vygooglil všelijaké detské sedačky na motorky a podpery... 😀 No keď my kúpime motorku, určite budem jazdiť s ním. Síce som veľmi naklonená tým športovým, tá rýchla jazda má svoje čaro... rada by som napísala že som mala rada vietor v mojich dlhých vlasoch, ale nie je to pravda, keďže neraz sa mi zachlpili tak, že sa nedali rozčesať... 😀 No som rada, že teraz by chcel kúpiť choppra. Je to určite bezpečnejšie a to je teraz pre mňa dôležitejšie ako adrenalín z rýchlej jazdy...

tatarida
27. apr 2012

moj manzel je obchodny zastupca-jeho region je pol slovenska takze na cestach travi vela casu) mal motorku cele roky, jazdil sam aj so mnou ale vzdy som musela byt od hlavy po paty oblecena v moto veciach (aj ked bolo 35stupnov) tak isto aj on...a to mu zachranilo zivot.....takto pred rokom mu jedna p... nedala prednost...vraj ho nevidela.... 2 mesiace mi lezal doma.... motorka isla do srotu...za to co dostal z poistovne si nekupi ani polovicu novej motorky, takze par rokov urcite ziadnu mat nebude....a pani dostala len pol roka podmienku, vodicak jej nechali.....
napriek tomu by som mu asi dovolila kupit si dalsiu (keby sme na to mali) viem ze je zodpovedny a nikdy na nej nefrajeril ....pre neho to bol sport....presiel tisice kilometrov cez taliansko, francuzsko, spanielsko, rakusko.....nic sa mu nestalo!

ivuska6
27. apr 2012

@latvia to nie je len o zodpovednosti staci neaky maly zly okamich a je tam mamin brat sa zabil 18 roci na motorke a to sa smykol na niecom neviem uz presne ci to boli kamienky alebo vyliaty olej na ceste . zle sa stane hned a este ked mu to je sudene tak ho to neminie .

michaella7
27. apr 2012

Ahoj 🙂 aj môj manželík miluje motorky,jazdí od svojich 11 rokov...Myslím,že on to má dedičné,jeho dedo,otec,všetci ujkovia jazdili na motorke...A mám dojem,že to čaká aj nášho syna,síce má skoro 2 roky,je do nich celý žhavý 😅 Aj ked sa mi motorky páčia a priznám sa,že s drahým na nich jazdíme spolu mám obrovský strach...A ked sa ide voziť sám z kamarátmi tak dupľom..Ja som neskutočný bojko,ale myslím,že čo sa týka motorky sa bojím oprávnene..ved stačí počúvať správy ☹ Ale myslím,že čo sa má stať sa stane...samozrejme,je to aj o zodpovednosti..Ja stále môjmu vravím aby si dával pozor ale už stále ked ide na výjazd tak sa doma modlím aby sa mi zdravý vrátil..strašne sa bojím...Ale on mi stále prizvukuje,že vie čo robí a že vie čo si môže dovoliť a čo nie..Verím mu ale strach tam je stále a stále aj bude 😅

mata25
27. apr 2012

no u nas je to dedo kto ma motorku, moje deti vozi od malicka, asi od 14 mesiacov, samozrejme nie po hlavnych cestach a nie rychlo. len okolo domu, nemam nervy z toho ze sa im nieco moze stat, skor z toho, ze budu tiez chciet motorky ked podrastu. ale moja mama ma na to taku teoriu, ktora je asi aj pravdiva. hovori, ze ked budu chciet jazdit tak budu bez ohladu na to ci sa mi to bude pacit alebo nie a je ovela lepsie aby sa postupne naucili poriadne a zodpovedne jazdit nez aby si cez vsetky zakazy pozicali motorku od prveho kamarata a vyburali sa. to sa stalo jednemu synovi jej znamej. tiez mu mama zakazovala motorku, tak si pozical od kamarata a zabil sa na nej. dedo jazdi zodpovedne a nie moc rychlo, tak hadam ich to nauci poriadne a mne ostane len dufat, ze sa im nic nestane, ale este su malicky a mozno budu mat nakoniec aj ine zaluby nez len motorky. 🙂
inak dcera toho spominaneho motorkara co sa zabil chodi s mojim synom do skolky, az ma mraz presiel ked som sa to dozvedela, stretavali sme sa v skolke. bohuzial velakrat nie je chyba motorkara ked sa stane nestastie. s tym asi nikto nic nespravi, proste asi to co ma byt sa stane aj keby clovek nevystrcil nos z postele cely zivot.

mirkakab
autor
27. apr 2012

Môj manžel je zodpovedný človek, jazdí už 15 rokov (na aute) a chvalabohu bez nehody. Ja tým motorkám moc nerozumiem ale je to Suzuki V-strom 650. Tvrdí mi, že bude jazdiť pomaly a že s ohladom na to, že má doma mňa a dve malé deti, no ale práve to, že on si môže dávať pozor a druhý nemusí ☹ Ja len dúfam v to, že si za rok zmyslí že ju nevyužíva a predá ju. A že aby som sa odviezla s ním? Stačilo ked som ju zbadala na dvore a už mi srdce búšilo ☹

sissy27
27. apr 2012

@mirkakab môj si kúpil pred dvoma rokmi a jazdíme spolu 😀 dokonca aj naša juniorka už má bundu a nevie sa dočkať, kedy bude mať 12 rokov, aby sa mohla legálne previezť aspoň "okolo komína" 😎 žiadna panika ženy, len treba investovať nie len do motorky, ale aj do kvalitného motooblečenia a helmy... nehovorím, že je to super bezpečné a že sa nič nemôže stať, ale aj chodci zomierajú a nie je ich málo - tak čo, nevyjdem ani na ulicu? nesadnem do auta, do lietadla, do vlaku, do autobusu, na bicykel?

ysarion
27. apr 2012

@mirkakab Vstrom je fajn 🙂 neni to chopprik, ale ani ziaden rychlostny nahac. a pripajam sa k nevyhnutnosti dobreho oblecenia! bez helmy ani okolo baraku, a protektorove vsetko (aj vzdusna letna bundicka). som zastancom ze na motorku iba v plnej polnej, aj ked je to iba "pod preveziem ta kusok"... a ked teda nahodou rifle, su aj rifle z kevlaru s protektormi...

ysarion
27. apr 2012

@mirkakab a odteraz sa ti nemoze stat, ze nebudes vediet aky darcek k nejakemu sviatku 🙂 zacni malou motolekarnickou s venovanim "na otlaky z mototopanok" 😎 ... a dalsie prislusenstvo je nevycerpatelne 🙂 ... ono je predsa krasne ze ti nasi chlapi maju svoju hracku :D ... pokial maju ku nej aj rozum :D

anjelicek26
27. apr 2012

Toto je jedina vec, co som manzelovi proste zatrhla. Absolutne nechraneny, ved ani on nemusi spravit blbost, staci, ked ho niekto prehliadne, vrazi, a je po nom na sto percent, ved tam nema ziadnu crasch zonu, pada na vlastne telo. Ono ano @sissy27, umriet sa da aj inak, ale pravdepodobnost nehody na motorke je stale velmi vysoka v porovnani s autom/lietadlom/vlakom ci pesi.

mirkakab
autor
27. apr 2012

@ysarion ďakujem, si ma teraz pobavila. 🙂

mirkakab
autor
27. apr 2012

@anjelicek26 presne môj názor. budem do budúcna dúfať že bude mať šťastie a že ho tá "hračka" čoskoro omrzí ...

anjelicek26
27. apr 2012

@mirkakab - no moj to pochopil svojsky, kupil si s bratom a otcom lietadlo - taku malu cesnu ci ako sa to vola.... tak to je jeho konicek, ale riziko, ze sa mu nieco stane vo vzduchu, je nastastie celkom male, on je dobry pilot.

sissy27
27. apr 2012

@anjelicek26 tak ako mne môj chlap nič nezatrháva, tak ani ja jemu... je dospelý, svojprávny, zarobil si na to, nechodí po krčmách, negambluje, nebehá za babami, nevidím dôvod, prečo ja by som mala rozhodovať čo môže a čo nie... tak ako on dopraje mne moje hobby, tak ja zas jemu to jeho a keď sa dá, tak ideme spolu. Riziká sú dnes všade a ty vidíš len to, koľko motorkárov sa dostalo do správ, nie koľko ich reálne jazdí... keby si videla to vyjadrenie v % (pomer jazdiacich motoriek vs. smrtelné nehody), tak by to bolo úplne o niečom inom...

anjelicek26
27. apr 2012

@sissy27 - ja som tu statiskiku vytiahla - v nemecku prihlasene motorky a pocet smrtelnych nehod, ked som u draheho argumentovala, ta umrtnost versus auto je o vyse tisic percent vyssia, takze o tomto nebudem diskutovat. Zatrhnut znie hrozne, proste som mu povedala, ze sa o neho bojim, ze to je nieco, kde sa mu skutocne moze nieco stat a nech si ju nekupuje, a kedze moj chlap ma rozum a da aj na moj nazor.... nic takeho nam doma nestoji.

sissy27
27. apr 2012

@anjelicek26 a keby mal motorku skôr, ako ste sa spoznali? ani sa s ním baviť nebudeš? alebo ho budeš odhovárať? my sme spokojní spolu aj s našou motorkou, máme spoločné hobby a doma kľud... a nikto mi raz nevyhodí na oči, že "kvôli tebe... " 😀 btw. môj chlap má tiež rozum a ja ho mám tiež 😎

mirka32o
27. apr 2012

@tatarida aaale, kďe som ťa našla. Náš ocino si zohnal Choppera. Je šťastný oka malé decko. Vravím si: keď je šťastný on, mala by som byť aj ja. Občas ma vezme so sebou, ale je to komplikované. Potom musíme riešiť, kto ostane pri deťoch. Na športovej motorke by sme sa nikdy nedohodli, ale on vždy túžil po tzv. vyhliadkovej pomaličkej jazde. Miluje ten zvuk jemného odfukovania z výfuku. Takže viem, že on nepotrebuje ísť do žiadneho rizika.Občas si chodí vyvetrať hlavu. Keď sa vráti má silný pocit, že mi to musí vykompenzovať 😀 . A decká sú z toho hotové. Nepotrebujú ísť ani na kolotoče, tak sa na to tešia.

anjelicek26
27. apr 2012

@sissy27 - tak tak, keby mal moj drahy v tom case motorku a aktivne na nej jazdil, asi sa ani bavit nebudeme 😉

sissy27
27. apr 2012

@anjelicek26 no a o akého skvelého chlapa by si prišla 😀 ach predsudky predsudky...

vefi89
27. apr 2012

Môj manžel na to chvála pánu nie je, ani ho to neláka.. máme skôr iné záujmy (autocross) ..
Ale moja prvá láska mala motorku, a veru bála som sa stále. Býval nejakých 30km odo mňa.. A jeden deň išiel za mnou, ale žiaľ viac nedošiel ☹ Doteraz to neviem predýchať a doslova neznášam tieto mašiny. Nech sú akékoľvek.

dancul80
27. apr 2012

zalezi od cloveka, jeho zodpovednosti, skusenosti, jak registruje dopravnu situaciu okolo seba. je to najslabsi clanok na ceste tak sa podla toho musi spravat. zvacsa zomieraju ti ktori si myslia ze su majstri sveta a tak je to aj v rychlych autach. vsetko je to v hlave. muz je motorkar. a maleho mozno dame na motorku az bude chciet. nemam s tym problem. rovnake riziko mi pride ked prechadzam u nas cez prechod s detmi, neraz sa mi stalo ze nejaky trupino obiehal auto co mi davalo prednost. oci na stopkach a predvidat nepredvidatelne 😒

anjelicek26
27. apr 2012

@sissy27 - toto neni o predsudkoch - ale o rizikach. Mozno by som prisla o skveleho chlapa (a mozno o par rokov neskor, keby sa mu na tej motorke nieco stalo - a to uz by sme mali dom, hypoteku a dve deti), to radsej takeho ani nespoznam. Rovnako by som si nezacala s vojakom, policistom, hasicom, proste som posero 😅