Máte niekto doma Croco Pen?

marion
22. júl 2010

Milé mamičky, nemáte niekto doma Croco Pen? Akú s tým máte skúsenosť? Chcem to kúpiť synovi, aj kvôli angličtine neskôr, ale teraz hlavne kvôli tomu že nám ide horšie reč a viem že to pero hovorí aj pekne slovensky. Stojí to dosť, preto chcem počuť váš názor. Ďakujem 🙂 🙂 🙂

daniela1978
23. júl 2010

ahoj, náš malý dostal croco pen pod stromček a musím sa priznať, že som od toho čakala viac. neviem, možno som náročná, ale za ti epeniaze to asi nestojí, aj keď sa s ním malý celkom rád hraje.

renab
23. júl 2010

Podľa môjho názoru pre 3 ročné dieťa nevhodné. Odporučila by som pre dieťa predškolského veku a staršie kvôli samostatnosti a obsluhe, ktorú také malé dieťa nezvládne (knižky sa dajú ľahko zničiť potrhaním ale aj zlou manipuláciou perom a vyfarbovaním sa v nich môžu poškodiť kódy ukryté pod obrázkami) a tiež si myslím, že 3 ročné dieťa ešte nemá takú výdrž, aby sa s tým zahralo. Pero síce pekne hovorí po slovensky, ale dieťa potrebuje vidieť artikuláciu na perách, takže lepšie rozprávať sa pri tom dieťa asi nenaučí. Pri používaní pera v režime slovenského jazyka si však môže zväčšiť slovnú zásobu, rozvinúť logické myslenie (sú tam rôzne úlohy, rôznej obtiažnosti). My sme ho kúpili synovi v 6 rokoch. Rád sa s ním hrá, veľa sa z neho naučil. Niektoré úlohy boli pre neho moc jednoduché, ale tešíme sa na ďalšie knižky s väčšou obtiažnosťou. Na tvojom mieste by som ešte rôčik-dva počkala. Technológie idú dopredu rýchlo a možno bude za ten čas aj niečo, čo ťa viac osloví.

jaaty
23. júl 2010

Marion, my síce nemáme Croco pen ale Interaktívne kvízy Winnie the Pooh, ktoré Hanka dostala tiež na 3 narodeniny, a hoci je písaná vhodnosť od 4 rokov, krásne sa s tým prehraje. Samozrejme jej zadanie úloh musím čítať ja, ale môžem povedať, že viac ako 2/3 zvládla bezchybne na prvý krát.
Táto hra sa mi veľmi páči a a Hanka ju rada hraje. Tak skús porovnať. Ale osobne si myslím, že na výučbu reči je najvhodnejšia osobná komunikácia -rozprávať, rozprávať, všetko popisovať, vysvetlovať...........

baby2
23. júl 2010

@marion kupili sme synovi, zajakava sa tak ako urcity druh treningu v zmysle hovorit, hovorit, hovorit .......... syn je fascinovany, je tam 200 karticiek so zvieratkami hoc len po anglicky sa citaju ale vydavaju zaujimave zvuky, velmi ho to bavi, vydrzi si ich citat setky.....su tam v baleni 2 knizky pre vek od 3 do 5, knizku cita po slovensky velmi ho bavi, su tam narocne ulohy ale aj velmi primitivne. naopak si myslim ze 5, 6 rocny sa bude s knizkou a kartickami nudit, 3x si ju prezrie. ak chces ucit starsie anglicky mozno s tvojou pomocou ale neviem si predstavit skolaka ako si cita tie karticky a dokola pocuva zvuk opice, macky, auta, aj 20 x dookola jak male deti........tymto nasim 3 rocnym je to velmi zaujimava a lubiva hra.... tak sa rozhodni ja som spokojna ......teda mam pripomienku ze nalepky a karticky by mohli byt aj po slovensky , potom by sa todalo prezerat este s mladsimi....

petruska77
29. nov 2010

Ahojte,

uvazujem nad kupou Croco pen pre mojho 3,5 rocneho syna... Cez vikend som bola v Draciku a tam mi to tak z rychlika predviedla predavacka, ale neviem... Tie karticky som myslela, ze to pero po anglicky pomenuje co sa na tom obrazku nachadza... Ale podla predavacky karticky len vydavaju zvuky... takze teraz sa neviem rozhodnut, ci do toho investovat alebo nie.... vie mi niekto poradit?

xlucia
29. nov 2010

karticky nielen vydavaju zvuk, ale aj po angicky nazov obrazka.... predavacka to neovlada
my ho mame, neviem si vynachvalit, zahra sa s tym uz aj mladsi
idem dokupit aj dalsie knizky
jedine co nedovolim, je vyfarbovat, syn, ani jeden, nema este taky cit, aby knihu neposkodil
aj ja som sa vela naucila pri nich

anetka02
7. dec 2010

Odporucam navstivit firmu Abclive, kde maju k dispozicii uz aj dalsie publikacie a vsetko pekne vysvetlia. Dracik ma len jeden produkt. S perom sa deti pekne zahraju a ucia sa s nimi aj rodicia. Aspon u nas to tak funguje.

ivett1
7. dec 2010

Ahoj, my máme "kroko pero" (tak ho moje detičky volajú) už skoro rok-kúpili sme ho priamo na objednávku od firmy ABclive.. máme základnú sadu (2knihy od 3-5, 2knihy od 5-7, kartičky s obrázkami - 5 tém (jedlá, zvieratá atď..)...Ja som s ním veľmi spokojná...dcérka sa pero naučila používať hneď - treba totiž aktivovať každú dvojstranu zvlášť, keď si ju chcete "prečítať" (mala 3 a pol roka)...a synček, ho "používa" od 2 rokov -pod dohľadom (teraz bude mať 2 r. a 4 m.)...a je to super 🙂...on sa venuje viac kartičkám a zvukom...a dcérka už rieši úlohy a počúva príbehy (samozrejme si výrazy opakuje...donekonečna 😀 ), ale už ho ovláda sama a sem tam ju pristihnem, ako siaha aj po knižkách určených pre vyššiu vekovú kategóriu🙂...je zvedavá 😉
Takže...ja som rozhodne spokojná 😀 ...podporujeme takéto interaktívne učebné pomôcky a keďže najlepšie sa učí hravou formou, pre mňa to bolo veľmi ľahké rozhodnutie-kúpiť, či nekúpiť (mám dve deti a pero by sme mali využiť cca do tých sedem rokov)...čo sa týka ceny, nezdá sa mi až taká prehnaná, pretože to ešte porovnávam s niektorými hračkami (kedže mám ešte relatívne malé deti), ktoré sme detičkám kúpili a zaujímali ich tak polroka max rok ...a potom len zaberali miesto 😉

mamamima
28. okt 2011

Ahojte, aj ja som ho objednala, mam doma 3 a 6 rocnu, tak dufam, ze to vyuzijeme na dlhsiu dobu...a cena? No ja som platila malej kurz anj a podla mna pri tomto sa viac nauci za menej penazi 🙂

jojkaa
2. nov 2014

Dobry vecer kupovali niekto minuly tok crocopen?

optos
19. aug 2015

My doma sme začali používať takéto pero:

http://www.preskoly.sk/p/340932-interaktivne-ir...

Dostali sme ho od známeho. Môžem odporučiť. Používame ho s malou pri učení anglických slovíčok. Malá sa hraje a ani nevie, že sa vlastne učí a robí pokroky 🙂) Nevýhodou je len, že to pero nie je univerzálne a dá sa použiť len na produkty od toho istého výrobcu, ktorých nie je zase moc veľa. Ak má niekto také isté, môžeme pomeniť knihy 🙂)

nelinka2009
1. jan 2016

Ano mame mic doporucujem ale az v skolskom veku.