Nástup do škôlky

laurika173
1. mar 2012

Ahojte baby, moj syncek bude mat v maji 2013 tri roky. Prave riesime otazku, kedy ho dat do skolky, ci uz v maji alebo (ja by som bola najradsej) az od septembra. Po rodicovskej dovolenke by som mala nastupit naspat do prace, ale najradsej by som bola prvy mesiac ako maly nastupi do skolky este doma, lebo urcite tam necude hned na cely mesiac... Ako ste riesili tuto situaciu vy? Sice nas to caka az o rok, ale uz teraz mam z toho depku :(

jaaty
1. mar 2012

Dcérka mala 3 roky v máji 2010 a nastúpila od škôlky v marci. Nemala teda ni tri roky a pravdupovediac, keby som už vedela, že škôlku tak skvele zvládne a bude mať pre ňu taký veľký prísnos, dala by som ju už v januári.
Skús posúdiť, či je synček dostatočne zrelý a zvládne škôlku v máji.

syslica
1. mar 2012

@laurika173 Vo všeobecnosti psychológovia neodporúčajú deťom nástup do škôlky v mesiacoch máj-júl, pretože adaptácia určitý čas trvá a keď si dieťatko konečne zvykne, sú tu dlhé jarné prázdniny, po ktorých môže celý adaptačný kolotoč začať odznova + v júni a júli sú triedy prázdnejšie, mnoho rodín dovolenkuje, triedy sa spájajú a to tiež čerstvým škôlkarom na pohode nepridá. A do tretice - je len málo škôlok (nehovorím o súkromných, tam je to jedno), ktoré akceptujú nástup detí inokedy ako v mesiacoch september či január.
Mám syslíka tiež narodeného v máji - do škôlky šiel od septembra, iná možnosť nebola - a to som ešte rada, že ho zobrali.
Samozrejme, ako píše jaaty, dôležité je aj, či bude synček na škôlku zrelý a pripravený na samostatné fungovanie bez maminky. Mnohé deti to nezvládajú ani v štyroch rokoch - a mnohé aj podstatne skôr ako dovŕšením tretieho roku 😉 .

mirkakab
2. mar 2012

ahoj, dcerka bude mať teraz v máji 3 roky, bola som na zápise minulý rok a teraz ked dovrši 3 roky ju dám do škôlky, ja v tom vidím trocha výhodu, lebo tam mám staršiu dcéru, tak spolu to nejako zvládnu a od septembra ide staršia do školy a mladšia už bude vedeť čo ju čaká.

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natiko79
2. mar 2012

Zapísať ho do škôlky môžeš už teraz nevieš ako sa ti vyvinie situácia a prihláška ta platí na celý šk.rok 2012/2013.Stačí vedieť len približne kedy by si asi chcela .No záleži aj od konkrétnej škôlky niekde majú problém zobrať detičky mladšie ako 3roky .My sme boli takto na zápise vlani a až teraz išiel prvý krát do škôlky.My sme júnový tak som dala skôr aby si zvykol ,nie tesne pred prázdninami

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex31
2. mar 2012

@emogeon ... da ale zavisi to od skolky ... niektore prijimaju prihlasky len v den zapisu .. ine zas hned po narodeni dietatka... kazda ma ine pravidla a podmienky ... treba si vybrat skolku a ist sa opytat na ich podmienky

natiko79
2. mar 2012

@emogeon Však prihláška sa podáva pre budúci šk,rok a či už dieťatko nastúpi hneď od septembra alebo uprostred toho šk.roku by to nemalo vadiť len to treba dať vedieť priamo v tej prihláške aspoň približne. na to je ten zápis aby sa vedelo kolko detičiek môžu prijať,usporiadať triedy a tak,a mesiac pred nástupom som musela dať vedieť presný dátum aby sa zbytočne nedržalo miesto ak by som si to rozmyslela.lebo teraz sú škôlky fakt plné.Aspoň u nás je to tak.Treba sa popýtať priamo v škôlke o ktorú máš záujem

e37
2. mar 2012

Ja mam tiez majoveho, ale do skolky ho od 2,5 roka zrejme nedam. Je tam zhruba 24 deticiek, jedna pani ucitelka, podla mna sa to neda stihat.....Ak budem chciet nastupit do prace, radsej by som ho dala do jasiel. Prijemne rozhodovanie 🙂 🙂 🙂