Nespanie 3,5 ročného dieťaťa v škôlke

juli13
3. feb 2016

Ahojte baby mate aj vy deti ktore v tomto veku 3,5 roka nespia v skolke? ako nastupila zaspala teraz sme dlhsie neboli a ani doma moc nechce spavat jak ekby jej uz nechybal obedny spanok ale ked dojde so skolky je za hodinu unavena ...dik za prispevky

gabyvt
3. feb 2016

pre moje deti bolo a je spanie v škôlke nočná mora, práve túto časť dňa na škôlke neznášajú.

bosoriak
3. feb 2016

@juli13 No tak pravdepodobne to tak aj je, nechyba jej obedny spanok, ale vecer potrebuje ist spat skor. Odporucam nebojovat, pokojne ju uloz aj o piatej-siestej vecer, neublizi jej to.

timea7
3. feb 2016

@juli13 o koľkej ráno vstáva a aký má režim počas víkendu? Možno to má len poposúvané.

katrin21
3. feb 2016

@juli13 ja som nespala vobec nikdy, ani v skolke ... pamatam si to a je to tak.. ucitelky ma neskor uz ani spavat nedavali, lebo to aj tak nemalo vyznam.... dodnes neviem spat cez den.. absolutne nechapem, ako si niekto vie dat po obede slofika.. ja to nedokazem.. iba ked mam horucku 😀

mary78
3. feb 2016

kde byvame my sa uz v skolke spavat nemoze (bud vezmes deti o 13 alebo jednoducho nespia) takze nasa od 3 rokov nespi...ale ona ani uz to leto predtym nechcela. Samozrejme ze keby som bola videla ze ju to0 prilis unavuje, tak by som to bola nejako riesila cez baby-sitter apod. ale chvalabohu nemala ziadny problem

mirkamirko0809
3. feb 2016

Podla mna uz nepotrebuje spat,moje deti od 3 rokov nechceli spavat a ucitelky v skole u nas ani nenutia spat len lezia.

timea7
3. feb 2016

@katrin21 ja som v škôlke nespávala, ale dnes to teda dokážem bez problémov, chce to tvrdý tréning 😀

juli13
autor
3. feb 2016

@timea7 ked ideme do skolky vstavame o 7 vecer je do 20 v posteli a aj do chvili zaspi ...ked je vikend tak ju naobed ulozim a zaspi vstava medzi 8-9 a ide spat okolo 14 spi tak 1-1,5 hodky ...do noveho roka v skolke vzdy zaspala teraz mala pauzu dva mesiace v skolke a tieto dva dni nespala a ze ani unavena nebola mi hovorila ucitelka ..mi to en pride tak skoro co teda pocuvam tak do 5 rokov vacsinou deti spinkaju aspon hodku a ked idem epriklad niekam ze mame program tak odvecne v aute jak nic ze teda je unavena a spi preto ma to prekvapuje ze ked ide do skolky rano vstava skoro co bezne spi o hodku dve viac a doma spi aj poobede- nie vzdy ..

timea7
3. feb 2016

@juli13 možno by bolo dobré, keby mala rovnaký režim cez víkend aj cez pracovné dni. Viem, že je to o držku, keď si chce človek oddýchnuť, ale asi by som to skúsila tak. Doma totiž chodí poobede spať v čase, keď v škôlke zrejme už pomaly vstávajú. Myslím, že ešte spinkať poobede potrebuje, ak by to tak nebolo, vydržala by večer aspoň do siedmej, pol ôsmej, únavu by si na nej nebadala. Inak potreba spánku je tak ako u dospelých individuálna, sú deti, ktorým stačí pol hodina-hodina aj v troch rokoch a sú aj také, ktoré si aj ako päťročné pospia dve hodiny, to sa nedá porovnávať.

charaka
3. feb 2016

Moja dcerka ma 2,7 rocka a cez den uz spinkat nechce. A su dni, ked mi cez den nespi ani 16 mesacny syncek a ani na nom nebadat unavu. Nie je dobre nutit deti spat. Aj ja som neznasala skolku kvoli spaniu...

martaniana
3. feb 2016

Môj syn mal tesne pred druhým rokom a už ani za svet nechcel spať, nechýbal mu spánok , ale večer vždy som ho musela už uložiť skôr, dcéra s tým problém nemá a má tri roky, každé je iné, nasilu nič nevyriešiš, keď nechce nechce.

juli13
autor
3. feb 2016

@timea7 no akurat sa o tom bavime ze dneska vobec nebola unavena est eteraz skac ena posteli od rana no sranda vidim ze sa menia stale nejak e obdobia ktovie mozno o mesiac bude spava v pohode ze si zas na rezim zvykne ale dik za nazory a postrehy 🙂

timea7
3. feb 2016

@juli13 chytila druhý dych, no 😎 😎 😎 😎 😎

siska53
3. feb 2016

@juli13 nas zacal rusit oobedny spanok od 16.m.a od 3.roku spi vynimocne. V skolke obcas spi ale vraj nie vzdy. Vieme presne,kedy spal,lebo to nevie zaspat vecer. Az po 22 a to rano vstavame pred 6:30.mala doma nespi od 2 a tristvrte roka,v skolke sa jej zaspat dari. No tiez ma uz vecer vtedy problem zaspat.
Ani ja som.nechcela spavat,ale ja som nechodila do skolky. No musela som aspon lezat-prikaz doktorky-kvoli srdcovej chybe som prosto aspon takto oddychovat musela.
Teraz bybsom v pohode poobede zaspala. Najma okolo 15tej,to je taky moj cas.🙂

juli13
autor
3. feb 2016

@siska53 🙂 sak toto ze detuse ani netusia aku maju vyhodu si pochrumkat ked budu dospely pracujuci tak budu hovorit ako by si pospali 🙂

evickam1
3. feb 2016

@juli13 Moja mala ma 4r 8mes, beriem ju zo skolky o 12h a poobede si pospi 1-1,5h ako kedy niekedy je unavena a spi 2h 😀 a okolo 21 21,30h zaspi ako kedy a rano vstava 6,30h
ked ju nedam poobede spat tak je vecer nervozna a vie byt neposlusna vtedy zaspi aj pred 19h a spi ,cim neskor ju dam spat, tym je protivnejsia a neposlusna 😀 je dost hyperaktivna, tak sa vie cez den unavit :D ale aj cez vikend ma rovnaky rezim ako cez tyzden, nemylim ju 😀 kazde dieta je ine 😀

srnanka
3. feb 2016

@juli13 mne maly od roka nespaval poobede a vobec mu to nechybalo. Teraz chodi uz do skolky od septembra a uplne sa otocil co som rada medzi prvymi zaspinka. Doma cez vikendy a prazdniny ho nedonutim spinkat. Ale zase vecer uz o 8 mej mame pokoj. Kazde dieta je individualne a ma svoje potreby.

charaka
3. feb 2016

Podla mna je ten poobedny spanok v skolke aj tak velka hlupost. Je to len na to, aby si ucitelky ulavili od prace. Pretoze ako tu mnohe pisete, dieta vam vecer nechce zaspat a rano musi zase skoro vstavat. Pre dietatko je stokrat lepsie, ze cez den nespi, ide spat vecer skor a rano sa mu lepsie vstava. Aj mne ako rodicovi to vyhovuje, ze mi deti neponocuju a zaspinkaju skor.

timea7
3. feb 2016

@charaka no psina, deti poobede v škôlke spia preto, aby si učiteľky uľavili od práce....jasné, lebo všetky zaspia na povel okamžite, ako skončí rozprávka a žiadne sa nezobudí skôr ako o dve hodiny, nejde cikať, nemá soplík, nesníva sa mu niečo zlé....a tebe ako rodičovi vyhovuje, že ti deti zaspia skôr 😀 😀 😀 😀 Sa tu bavím, ak chceš mať ty večer kľud od svojich vlastných detí, to je v poriadku, ak si deti v škôlke poobede idú oddýchnuť, tak si učiteľky uľavujú od práce....inak zaspáva ich tam niekoľkonásobne viac ako ich máš doma a sú podstatne viac unavené z rôznych aktivít, ako doma. A len tak na okraj, pracovala som aj v škôlke, kde staršie deti poobede nemuseli spať, napriek tomu, niektoré dobrovoľne do spálne odchádzali, pretože tú potrebu spánku mali.

gaby21
4. feb 2016

Toto čo si tu napísala je jaká sprostosť 😝 . Ako držať dieťa nasilu cez obed hore, len aby večer o siedmej odpadlo totálne vyčerpané od unavy do postele, to ako mu prospieva, hlavne že ty máš svatý pokoj a nemusíš sa dieťaťu venovať, to je aká logika toto, no nech Pán Boh chráni učitelky od takýchto rodičov ako si ty, evidentne nemáš ponatia o práci učitelky v školke a šírením takýchto bezduchých názorov iba škodiš okoliu 🙄

gaby21
4. feb 2016
katky81
4. feb 2016

Ja neviem preco sa vkuse ten spanok riesi...urcite ked dieta spat nechce, tak ho nenutia a to ze si chvilu polezi a oddychne mu urcite neuskodi 🙂
a pochybujem ze ucitelky maju cas na oddych, ked deticky spia a keby si aj vypili kavu no a co, ved sa detom venuju od rana ako ich tam rodic prinesie az do poobedia kym po ne nepride

charaka
4. feb 2016

@gaby21 hlboko sa ospravedlnujem za sirenie negativneho pohladu na ucitelky v skolke 😀 😀 😀 A neboj, pan Boh vsetky ucitelky odo mna ochrani, ja zijem pre deti a som stastna za to, ze ich nemusim strkat do skolky...

charaka
4. feb 2016

@timea7 jasne, ja sa svojich deti potrebujem vzdy vecer zbavit... som hrozna macocha, ked som rada, ze deti idu spinkat vecer skor ako o deviatej... a ten cas, co sa im cez den naplno venujem sa vobec nerata... chudence moje deti...

eeffka
4. feb 2016

@charaka nuz mas dost huste reci na to, ze si matka... na tvojom mieste by som 3x porozmyslala nez nieco poviem, poznam som par takych "co zili pre deti" a ostatne boli "krkavcie matere" a skoncili tak ze obhanali cele mesto, aby im dieta hocikam vzali, lebo odrazu sa zmenila zivotna situacia a peniaze im bolo treba.

charaka
4. feb 2016

@gaby21 hlboko sa ospravedlnujem za sirenie negativneho pohladu na ucitelky v skolke 😀 😀 😀 A neboj, pan Boh vsetky ucitelky odo mna ochrani, ja zijem pre deti a som stastna za to, ze ich nemusim strkat do skolky...

charaka
4. feb 2016

@eeffka dalsia mudra mamicka, ako inak... hlavne, ze v blogoch je skoro kazdy treti prispevok o tom, ako su mamicky nespokojne s ucitelkami... ja nepotrebujem mat huste reci, ale tu na MK si rada dovolim trochu ironie 😀 a ak si si nevsimla, ja som sa do nikoho nenavazala... toto je moj nazor na ucitelky v skolke. Budem len a len rada, ked ho budem moct niekedy zmenit.

eeffka
4. feb 2016

@charaka k tebe uz len tolko, ze naozaj dufam, ze u teba plati: Mladost...pochybost... inak by to bolo velmi smutne.

charaka
4. feb 2016

@eeffka presne tak, som strasne hlupa, pochaba a nevychovana 🙂 🙂 🙂 a ospravedlnujem sa vsetkym ucitelkam, ktore zabudaju deti na prechadzke, neskontroluju ci ide dieta vhodne von oblecene, odsudzuju deti po jednom dni v skolke, ze su divne...., vrieskaju na deti, ....prajem krasny den 🙂

gaby21
4. feb 2016

@charaka Na to že tvoje deti nechodia do školky, máš nejak privela informácií o tom ako to tam chodí, sa čudujem, že máš vobec čas na čítanie stoviek blogov od nespokojných mamičiek, kedy sa akože plnohodnotne tým deťom venuješ, lebo napr. učitelky v školke na toto nemaju čas 😝