Mám u 4,5 ročného dieťaťa skončiť s obedným spánkom?

fionahope
1. sep 2020

Ma 4,5. Vstáva o 6:15 Ako hodinky švajčiarske... okolo obeda už je unavený, zaspava medzi 12-13, spí cca 2h, musím ho budiť lebo by spal ešte dlhšie. No a večer... Je 23:00 A On furt nespí, ide na vykotit... zajtra škôlka!
Čo myslíte mám.mu už zrušiť ten denný spánok a bude pokoj? V škôlke aj tak ba 80% nespava, teda minulý rok nespaval.

tatiana1329
1. sep 2020

Moj maly ma tiez 4.5 roka a nespava poobede uz nieco cez rok a pol... Vstane rano okolo 8:00, nespi cez den a aj tak mi skorej ako o 22:00 nezaspi. Uz som skusila vsetko ale proste skorej ako o tej 22 nezaspi ani za nic.
Podla mna pockaj ako bude v skolke, tam je vsetko inak aj rezim aj vela toho bude, mozno bude chodit skorej spinkavat. Tiez v to dufam...

zuzuliennka1
1. sep 2020

4,5r dietatu by som v takomto pripade obed. spanok zrusila.... co si pamatam, v skolke som ja nespala vobec, mamina po mna proste prisla a vybavene, nie vsetky deti vyzaduju poobede este spanok a najma v tomto veku, navyse, naco je to dobre, ked potom este buntosi o 23:00....

maximilie
1. sep 2020

@fionahope keď ti na obed zaspí, netušila by som ten spánok. Podľa všetkého ho potrebuje. Poobedny spánok má dosť veľký význam vo vývoji dieťaťa, skús si pozrieť nejaké články o tom. Skôr by som riešila to, ako ho unaviť. Ako trávite ten čas, keď sa zobudí? Skúste byť čo najviac na čerstvom vzduchu, veľa pohybu, žiadna tv ani tablety.....

ciernysokol
2. sep 2020

@fionahope skus ho naobed nechat spat len hodinu a zobudit. Ja som to tak robila, lebo to iste vecer. Ale bol hrozny nervak, ked som ho budila 😀

spadnutaslivka
2. sep 2020

upraví sa to v škôlke- dieťa bude mať viac podnetov, viac sa vyčerpá (aj program, aj samotný kolektív tomu dosť napomáhajú). moji vstávajú denne o 6:00 aj bez budíka a na obed ich do postele nedostanem- cca od 2 rokov mi všetci prestali spať a ja nemám čas, aby som s nimi 2 hodiny ležala len tak. nie sú proste unavení (to majú po mne, tiež som vraj už v jasliach nespávala). ale večer sa potom ťahali, fakt už o tej ôsmej spali. Ale poznám kopec detí, ktoré ak sa na obed nevyspia, sú urevané, nervózne a tak. Niekedy dokonca aj prváci si potrebujú po škole aspoň trochu zdriemnuť od vyčerpania.

bluka2
2. sep 2020

Ja by som s tým skončila. Pôjde spať skorej a nebude o 12 tej unavený. Ak ich teda nenutia spať v škôlke. Úprimne povedané, o obednom spánku takých veľkých deti viem len z tohto fóra.

lucia147852
2. sep 2020

Zrušiť. Na obed spi preto lebo ide spat neskoro. Ak by išiel spat v normálnom čase tak obrany spánok nepotrebuje.

anickaaa6aaa
2. sep 2020

Syn spal na obed skoro do 5tich rokov. Vsimla som si ze to kedy zaspi neovplyvní ci spi na obed alebo nie. Ked nespal na obed bol nervózny. Tak som mu to nerušila. Cez víkend som si pospala s nim. Preslo to samé. Moj nebol nikdy z tych co by uz o ôsmej davno spal. Mohla som sa aj na hlavu postaviť.