Pocikávanie sa 4,5 ročného syna v škôlke

vejinka
29. nov 2012

ahojte dievcata mam 4a pol rocneho syna ktory sa stale v skolke pocika dnes ho ucitelka sledovala na lehatku a cely cas mal otvorene oci a napriek tomu sa pocikal. Je to vzdor voci skolke nerad tam chodi ale tam je dobry pocuva hra sa kamen urazu je pocikavanie. Aj doma ked zaspi tvrdo sa pocika ale dnes sa pocikal a pritom nespal. Ake mate skusenosti ak vobec sa niekto najde kto ma alebo mal podobny problem. Za kazdu radu dakujem. Psychologa zatial riesit nechceme

vejinka
autor
29. nov 2012

nikto nic??

osemsmerovka
29. nov 2012

@vejinka prečo psychologa?skús urologa 😉

matozazzo
29. nov 2012

Tiez by som najprv riesila, ci nie je prechladeny, ale ked pises, ze ma otvorene oci a aj tak sa popisa, je to "napriek", s niecim nesuhlasi a takto to prejavuje. Nemusi to byt len skolkou. Nedeje sa nieco doma? Narodenie dietata, stahovanie, zmeny v rodine... Preco ma vzdor voci skolke? Je to na dlhsie, zavisi to od toho, od kedy nastupil do skolky, co sa deje doma alebo co sa stalo v skolke... Ako na to reaguje pani ucitelka? Robi to pravidelne alebo len obcas .- napr. len pri niektorej... Je to jeho forma protestu, akurat ty musis prist na to, voci comu alebo komu. Netlac na nho, skus sa s nim porozpravat, nemusis ist s nim hned k psychologovi, ale ak sa to nezmeni, porad sa s nim, co by si mala robit... Kazde dietatko je individualne...

renkol
29. nov 2012

@vejinka tak u nás se to malýmu stává, když je moc zabraný do hry a při ležení ve školce je líný vstávat, když už si jednou lehl. Tak jestli to není případ, třeba i vašeho synka.

vejinka
autor
30. nov 2012

@osemsmerovka urologa? naco?:D ved on cely den pekne cika do zachoda nema problem len v posteli ma.. 😒

vejinka
autor
30. nov 2012

@matozazzo zmeny? no ziadne nemame doma je vsetko ok a v skolke...no nieje tam este zvyknuty kazde dva tyzdne je chory tri tyzdne byva potom doma aby sa dal dokopy..a potom do skolky sa mu nechce a tvrdi ze doma mu je lspie..minuly rok nam dokorka prikazala vyradit ho zo skolky nakolko bol stale chory a tento rok sa to zasa opakuje s tym rozdielom ze je uz mudrejsi a skusa vsetko mozne len aby zostal doma..podla mna je to vzbura ..skusim ist na neho motivacne ..lebo krikom je to este horsie.

vejinka
autor
30. nov 2012

@renkol aj to moze byt ..v posteli je teplucko a ked uz ma vyhriate nechce sa mu stat a ist na zachod...lenze ako s tymto zabojujem uz fakt neviem..nocne pocukavanie este neriesim trapi ma zatial to v skole..na noc ma plienku

renkol
30. nov 2012

@vejinka no tak doma se ho ptáme jestli se mu nechce. ale ve školce vždycky letí naposlední chvílku, ale učitelka říkala, že to dělá hodně kluků.No ve školce je to horší, že ta učitelka nemá tolik času, aby se každýho jednotlivě ptala. POkud to není denně a do školky chodí teprve od září tohoto roku, tak bych tomu nechalla volný průběh, i my to tak řešíme zatím, ono se to ti kluci naučí, že musí přerušit hru nebo vylízt z postýlky a jít na záchod zavčas. Takže do nějakých 5-5,5 let bych v tom neviděla zas tak velký problém, přece jenom jsou to malý děti a neradi přerušují svoje činnosti.

vejinka
autor
30. nov 2012

@renkol asi mas pravdu ide az ked musi..len dost deti sa mu smeje ze furt precurany vstane z postele

renkol
30. nov 2012

@vejinka neboj, on příjde ten čas a syn se za to bude stydět a radši si doběhne. Nakonec všichni jsme se to nějak naučili, někdo dřív někdo později, ale každý to zvládl.

maminka11
30. nov 2012

@vejinka ...viem, pytas radu, ale 4,5 rocne dieta by uz nemalo mat plienku ani na noc ...
skus sa dohodnut so synatorom na pravidlach, ktore budete obaja dodrziavat pod podmienkou, ze sa v MS nepocika, napr. pozeranie rozpravky, citanie rozpravky, ale musi to byt motivujuce pre syna a nie demotivujúce,
alebo si urobte spolu tabulku na chladnicku (dvere) a za kazdy den, ktory sa nepocika pribudne slniecko a ked ich bude 5 za cely tyzden bude odmena vo forme toho, co ma velmi rad a ty vies co ma rad, alebo co robi rad...
alebo dohoda ked budu 3 slniecka, aby mal motivaciu a dalsi tyzden 5 slniecok ....
Ked byva casto chory mohla by si skusit - pokial ma na to podmienky ho nechavat v ms iba na dopoludnie, na obed ho brat domov a odhasit mu olovrant
Alebo este skus ucitelku popytat, aby maleho posielala ona cikat a nech ho skontroluje ci cika, u nas v ms to nie je problem
Nech sa vam sa dari 🙂

matozazzo
30. nov 2012

@vejinka Potom je jasne, ze to robi preto, ze chce ostat doma... Je uz rozumny, treba mu vysvetlit, ze mamka a ocko musia chodit do prace, aby zarobili peniaze, aby ste mohli kupit to a to, platit za byt, kde ste atd... Porozpravat sa s nim... a neustupit... :( To uz bude o vyjednavani... :(

vejinka
autor
30. nov 2012

dakujem dievcata

sofinka333
30. nov 2012

@vejinka ahoj, a ako na to reaguju ucitelky? zlostia sa? a ty? ja by som ho urcite na spanok domov nebravala, len by tym dosiahol svoje :( Inak nema ziaden problem? POvahovo je aky? temperamentny alebo skor pomaly a flegmatik? Mozno je len lenivy vstat a ist. Ked ucitelka videla ze ma otvorene oci, preco ho neposlala preventivne vycurat? U nas sa pocuraval chlapcek, pretoze sa nevedel zmierit s rozvodom rodicov. Vo vedlajsej triede sa pocurava preto, lebo ma podozrenie na ADD ( pomaly ) - to je mierna porucha- opak ADHD a je sprevadzana casto tym ze sa dieta pocurava aj v mladsom skolskom veku. Myslim, ze velmi zalezi na tom, ako reaguju ucitelky. Ak je to naozaj natruc, ze nechce chodit do MS, vymyslela by som to tak, ze by sme si to vobec nevsimali. Ani my, ani ty ako mama- vobec by sme to neriesili, odovzdala by som ti pocurane veci bez slov- mozno by to pomohlo. Toto nam pomohlo, ked sa nam dievcatko pravidelne povracalo za obedom. Ked sme to vobec neriesili, ani sme sa jej nepytali preco zas, ani mamka ze preco, tak to preslo ako nic. Moj nazor

tkmama
3. dec 2012

@vejinka Ahoj, nečítala som túto diskusiu celú, tak možno ti to už niekto poradil, ale deti to robia aj vtedy, keď majú problém s mandľami. Nechrápe alebo neškrípe v noci zubami? Skús vyšetrenie na ORL, pocikávanie vraj úzko súvisí s týmto (ak teda nejde o urologický problém).

vejinka
autor
4. dec 2012

@tkmama ee nechrape len ked je chory a ma plny nos a musi dychat ustami...skusili sme motivaciu ako mi tu poradili a div svetu odvtedy sa nepocikal..nechcem to zakriknut zatial🙂 je to len par dni