Poradíte mi dobrú škôlku v Petržalke?

k.a.t.k.a.
24. mar 2009

viete mi prosím vás niekto odporučit dobru škôlku v Petržalke? najlepšie niekde na začiatku Dvory maximalne Zrkadlový Háj 🙂 Dakujem

dai
18. apr 2011

ahoj jasminet,
je to habarka - poskytuje sluzby ako sukromna skolka, ale bezplatne 😉

jasminet
18. apr 2011

@dai dakujem, dalsia na rozmyslanie a skumanie 😉 ak mas nejake blizsie info aj o inych skolkach v ruzinove (hlavne travniky +prievoz) budem vdacna za ip 😉

lula26
18. apr 2011

@dai , v čom je tá škôlka vychytená?

dai
18. apr 2011

jasminet,
napisala som ti IP...
lula, co spomina svagrina tak poskytuje vela kruzkov - rozne druhy tanca, robi plavanie, tenis, rozne jazyky podla zaujmu - vsetko bezplatne... mam pocit ze aj casy sa prisposobuju potrebam rodicov - ako som uz pisala jasminet v IP , citala som o tejto skolke vo viacerych mamickovskych casopisoch kde ju vsetci chvalili - takze asi na tom nieco bude. Ja osobne tam dieta nemam,takze mozem len takto sprostredkovane 😉

lula26
18. apr 2011

@dai asi majú dobrých sponzorov. Tanec, výtvarná, spev sa dá aj bez peňazí. Ale tanis, plávanie, no neviem. Jedine, že majú svoj bazén a kurt.

dai
18. apr 2011

lula26 - asi ano, viem ze skolku sponzoruju niektori rodicia... ale aj nato aby si mala dobrych sponzorov potrebujes aby skolka mala dobry management - co tiez svedci o jej urovni...
Moznosti ma kazda statna skolka rovnake 😉

rainee
18. apr 2011

to je pravda ze nie je dobre pre dieta menit predskolske zariadenia, ale zase financne by sa to u nas do 6 rokov nedalo tahat 😝 uz aj tak to bude sila davat mesacne 400e na jasle kym mi vobec dieta zoberu do skolky 😠 aspon ze do 3r. nieco prispieva stat, neviem ale presne kolko je to teraz....

zuzana222
22. apr 2011

Maminy, z MS Bohrova niekomu neprisla uz odpoved ?

masinka
23. apr 2011

@rainee nam pred dvoma rokmi zobrali dieta na Lietavsku a to bolo decembrove a dokonca som bola este aj na MD s mladsou, zalezi od toho, ake budu stavy buduci rok..... ale uz tam nechodi, neboli sme spokojni.

rainee
23. apr 2011

@masinka preco ste neboli spokojni? kam chodi teraz? mozes mi prosim napisat aj do IP diky.

babulina
26. apr 2011

tym co boli prijati do skolky, kedy mate prve rodicko? my mame az niekedy v septembri, mi to pride take divne prijst 5.9 rano s dietatom a odovzdat ho, aj ked pokyny ako bude adaptacny vyzerat a co ma mat dieta so sebou poslali ale aj tak mi to pride divne 😅

geegee
27. apr 2011

@rainee max.230€ je opatrovatelsky prispevok od statu

katka.ott
27. apr 2011

ahojte, neviete ci uz cirkevna na lachovej posielala rozhodnutie? v schranke som este nic nenasla 😖

rainee
27. apr 2011

@geegee ok akurat skoda to plati len do 3 rokov....

geegee
28. apr 2011

@rainee alebo do 6 rokov v pripade predlzenej materskej

roxi
29. apr 2011

@katka.ott nám prišlo rozhodnutie z Lachovej dnes, Leu nevzali ani tento rok ☹ , tak skúsime zas o rok, možno nám to do tretice už vyjde 😉

dana33
30. apr 2011

@roxi ahojte ,tak to mi je luto,že Leušku nevzali,asi to tak malo byt,skusite o rok... 😉

roxi
1. máj 2011

@dana33 no s tým už nič nenarobím, len budúci rok to bude ešte zložitejšie, lebo to už budem musieť dávať prihlášku aj malému, takže som zvedavá, či mi niekde vezmú 2 deti naraz, Leu by mali, veď to už bude mať 5 rokov a tým, že Leo je narodený v apríli, tak ho už budem musieť niekam prihlásiť tiež, lebo čo potom, keď budem musieť nastúpiť už zač. apríla do práce a čo s malým, nebudem ho mať, kde nechať, ale bojím sa, že ho nikam nevezmú, teraz mám problém s Leou a to už bude mať v auguste 4, tak dostať do škôlky 2,5 ročné dieťa je zrejme utópia ☹ , ešte snáď, že niekto počas roka vypadne, no nič, rok ešte bude Lea doma a ten ďalší rok, tak to bude fakt veselé, už teraz sa toho bojím,

dana33
1. máj 2011

@roxi ani mne min.rok maleho tiež nezobrali ,chodila som po školkach,a otravovala som ich 😠 ,až sa uvolnilo miesto a bolo vybavene,može niekto dietatko odhlasit koli zdraviu,adaptacii,prestahovaniu atd,atd,ale ved vieš,že sme aj tak ostali rok doma koli zdraviu ☹

katka.ott
1. máj 2011

takze rozhodnutie doslo a nic z toho. ale s tym sme ratali. len to bude zaujimave.
@roxi ako to ze Leu nezobrali, ved uz ma dovrsene 3 roky... a vlastne aky dovod uviedli? u nas bolo nesplnenie veku. a dufam, ze v septembri 2012 ich na 100% vezmu do nejakej skolky.

u nas je to s uvolnovanim miest o to tazsie, ze potrebujeme naraz 2 ☹ . asi jedna z nevyhod dvojiciek

roxi
2. máj 2011

@katka.ott bol tam len všeobecný pokec, že je prihlásených viac detí ako je kapacita a prednosť dostali deti, ktoré dovršili 3 roky,( Lea bude mať v 6.augusta 4 roky) , potom že majú prednosť predškoláci a deti ktorým bola odložená školská dochádzka, ale podľa mňa nás nevzali, lebo predpokladajú, že som s malým na materskej.
Len bude fakt zaujímavé, čo bude o rok, vážne si neviem predstaviť, že malého ani nie 2,5 ročného niekde dostanem, a v apríli keď bude mať 3 tak čo potom.
Je mi ľúto, že ani vás nevzali, asi by si mala skúšať ešte v priebehu roka, možno sa niečo uvoľní, budem držať palce. Aj keď máš to o to ťažšie, že potrebuješ 2 miesta. Inak s tými škôlkami to začína byť čím ďalej tým horšie, som zvedavá, čo bude o rok, keď zas množstvo deti nevezmú, to ich asi zanesieme na Mestský úrad, nech nám ich opatrujú oni 😀 😠 😅 , kým budeme v práci, keďže situáciu neriešia a čakajú, že sa to vyrieši samé, veď nie každý má na súkromnú škôlku.

marthuska
26. júl 2011

@roxi
@katka.ott baby, si robite srandu, ze je so skolkou takyto problem... to je des. cize tehotne zeny maju davat prihlasky do jasliciek a ked ma dieta rok, uz je pomaly neskoro riesit skolku, ci ako? to je des. drzim vam velmi palce🙂))

veronique_1
10. sep 2011

@danka_ba Ahoj, mozes mi, prosim, napisat, aky je poplatok a stravne v evanjelickej skolke.

danka_ba
12. sep 2011

@veronique_1 Ahoj, plati sa 20 E do Zvolena, 15 E školka - z toho je hradena aj anglictina + stravne je zo zakona, myslim ze je to 1,13 ci tak nejak na den.
v stredu ale budem vediet viac - mame rodicko 🙂

veronique_1
13. sep 2011

@danka_ba To do Zvolena je na distrikt? Teda spolu 35 eur+stravne. To nie je vela. Pocula som, ze sa plati viac ako v statnej, tak som sa bala, aby to nebolo ako v sukromnej 300 eur. My byvame 12 km od Vasej skolky, tak by som radsej dala blizsie do statnej. Ale ak nas nevezmu, mala je septembrova, tak ju budeme vozit k Vam, aj ked v spicke to bude trvat dlho.

veronique_1
13. sep 2011

@danka_ba Malu chceme dat do skolky az ako trojrocnu. Si so skolkou spokojna. Co je tam naviac okrem AJ? V com sa prejavuje krestanska vychova, modlitby pred jedlom,citaju im z Biblie,...?

usonicky
16. sep 2011

Novootvorena sukromna materska skola je aj na Tupolevovej ul (v pristavbe zakladnej skoly) - u sonicky.Mile mamicky pozrite si nase stranky a pridte sa pozriet k nam, radi sa s vami porozpravam.

lu
28. sep 2011

ahojte viete mi poradit kedy treba podat prihlasku do skolky? maly je narodeny v oktobri, je mozne ze by ho vzali od jan./2polrok alebo musime cakat az do dalsieho roka ked bude mat skoro 4roky? nemate niekto referenciu na skolku bohrova a rontgenova? dakujem

katka.ott
28. sep 2011

@lu na skolsky rok 2011/12 si mala podat prihlasku vo februari/marci 2011. takze pre buduci sk. rok 2012/113 prihlaska v termine vyhlasenom skolkou

rainee
5. okt 2011

ahojte baby, nejake nove postrehy a skusenosti so skolkou lietavska - strecnianska? budem sa musiet za chvilu rozhodnut, zatial je to 50:50 u mna. mozem si dat prihlasku na obe a potom cakat kde mi malu zoberu ci sa dava len 1?