Problém so škôlkami v Petržalke

katinka69
29. jún 2012

O skolkach je tu vela tem, ale mna by konkretne zaujimalo ako riesite situaciu, ked Vam dietatko neprijmu do statnej skolky...co dalej, sukromne skolky su drahe a do roboty chodit treba. Nas maly bude mat 3 roky koncom septembra, takze nie je sanca aby nam ho zobrali. Aj sme skusali znamosti, ale je taky vysoky nadstav, ze nie je ziadna sanca. Je to chore, ze to takto u nas funguje a nechapem preco MU nieco neurobi....ako riesite danu situaciu? Je taky stav aj v inych castiach ako v Petrzke? Rozmyslali sme, ze ho dat aj inde, ale co potom, zase budeme o rok zhanat a menit skolky?? Myslim, ze by sa kompetetni mali zamysliet nad touto situaciou a riesit ju. Dakujem za kazdy nazor a skusenost 🙂.

effie
13. júl 2012

@katinka69 myslim ze pokial ste obaja rodicia pracujuci a splnate aj ostatne kriteria, tak do skolky vam ho prijat musia. my mame maleho v skolke v petrzalke a viem ze prijimali deti nielen v septembri ale aj neskor, v oktobri a novembri. my sme si dali ziadost do najblizsej skolky v okoli bydliska a najprv ma zacali prehovarat ze nech si dam do inej skolky ze uz maju prihlasenych 60 deti ale ja som odmietla a s tym ze chcem aby maly chodil tam lebo to mame najblizsie. a nakoniec ho aj prijali.

katinka69
autor
16. júl 2012

No to by bolo super 🙂 lenze nam prihlasku nezobrali, dali sme si na Iljusinovu a Holicsku, to mame najblizsie, teda aj Strecniansku, ale tu sme nechali ako zalohu. Tym, ze maly je narodeny az koncom septembra, tak sme v marci prihlasku nedali a teraz uz nechcu zobrat. A do akej skolky chodite? tak to si ma potesila, skusim pobehat tie skolky 🙂

kubkopatko
21. júl 2012

Na iljusinovu zobrali tento rok iba 5 deti ale uz ani neberu lebo uz maju plno 🙂

effie
3. aug 2012

@katinka69 chodime na Bradacovu, a okrem nej sme dali prihlasku aj na Strecniansku. skolky medzi sebou komunikuju, vedia kolko maju kde prihlasenych deti a mali by vas teda prijat do najblizsej skolky od bydliska. to je chyba ze ste nedali v marci prihlasku, ale skus to este obehat a uvidis, prip. sa obrat na mestsky urad.