Súkromná materská škôlka v Petržalke

juliannnnnna
30. máj 2023

Ahojte žienky. Idem si k vám po radu, a prosím neukamenujte ma 😂🙈 mám prvé dieta, sme sa presťahovali, nemám rodinu, ani kamarátky s malými deťmi, preto som v tejto téme úplný jeleň.

Mám dcéru, teraz má 9 mesiacov. Predpokladám, že by som sa musela vrátiť do roboty keď bude mať 2 roky. Podľa toho čo viem do štátnej škôlky deti prijímajú od 3 rokov, skôr iba do súkromnej/jaslí?
Chcela by som nájsť súkromnú škôlku najlepšie v Petržalke s dobrým prístupom k dieťaťu (bilingvalnu, možno s prvkami Montessori a plávaním), kde by hlavne neboli veľké skupinky.. max 5-6 deti. A potom keď bude mat 3 roky buď ostať v súkromnej škôlke keď alebo prejsť do štátnej, ak je vôbec šanca sa tam dostať. Co by ste robili na mojom mieste? Je ešte skoro toto začať riešiť? Kedy sa zapisuje do štátnej škôlky, v akom veku dieťaťa? Aj do súkromnej sa treba zapisovať v predstihu? Sú nejaké príspevky na škôlku od štátu a od akého veku?

Ja vám vopred ďakujem za odpovede a rady, možno niekto bude vedieť poradiť aj konkrétnu škôlku. Nemusi byt iba v Petržalke ak za to stojí. Ďakujem!

juliet86
30. máj 2023

@juliannnnnna ja jednozmacne radim Little dreamer (nova skolka na Dostihovej drahe) montessori. bilingualne. u malacov.ich je 6 na 2ucitelky. zdrava strava respektujuci pristup

luccija
30. máj 2023

@juliannnnnna do štátnej od 3 r a prihlášky sa podávajú v máji.Do súkromnej sme tiež brali prihlášky v máji, ale ak bolo voľné brali sme deti kedykoľvek.
Do 3 r, keď nastúpis do práce zostava Ti RP a ten môžeš použiť na súkromnú škôlku.
Na Vavilovovej je nejaká bilingválna skús pozriet neviem ako sú veľké triedy

luccija
30. máj 2023

@juliannnnnna alebo bystrá školka Slnečnice tu má moja kamarátka a odporúčam, ale bývali drahší neviem ako má teraz cennik

juliannnnnna
autor
30. máj 2023

@juliet86 ďakujem za radu. To je osobná skúsenosť? Ak áno, v akom veku ste sa prihlasovali?

juliannnnnna
autor
30. máj 2023

@luccija ďakujem za vysvetlenie. Cize ak budem siahať na štátnu škôlku tak v máji predtým ako bude mat 3 roky mám podať prihlasku? Mala je narodená začiatkom septembra.

luccija
30. máj 2023

@juliannnnnna áno, ale zo skúsenosti veľa detí 3 r nezoberú pre nedostatok miesta.Ale Petržalka tuším garantovala, že majú miesta pre 3 r

juliet86
30. máj 2023

@juliannnnnna ano osobna skusenost. radim ti pokojne sa informovat aj polroka aj rok vopred. za spoznanie sa s nimi nic nedas. napr velku triedu maju uz full obsadenu na buduci rok. do malej este hladali. ale to sa v case meni. a najma otvarali oen v septembri cize ta naolnenost sa bude umerne spokojnym klientom naplnat. my sme platili rezervacku aby jej drzali/garantovali miesto. nastupila v 2 a polroku cca

juliannnnnna
autor
30. máj 2023

@juliet86 smiem sa opýtať koľko stala táto rezervácia? Veľmi ďakujem za info, určite sa budem informovať u nich skôr.

juliet86
30. máj 2023

@juliannnnnna 100eur

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliannnnnna
autor
31. máj 2023

@elizabet173 a aké sú výhody, keď je zariadená? Lebo napríklad tie čo radili baby hore zaradené nie sú.. už soľ to pozrela

juliet86
31. máj 2023

@juliannnnnna moj nazor je ze nie vzdy zarsdenie do siete je garanciou. napr little.dreamer je v procese ale do siete sa da zaradit az po roku fungovania

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
31. máj 2023

@elizabet173 suhlasim s tebou ze niektore sukromne zariade ie su zle. bez kvalifikovaneho personalu sebaregulacie noriem hygieny nikto ich nekontroluje atd.
ale napr little dreamer vsetky ucitelky maju pedagogicke vysokoskolske vzdelanie mgr v predprimarnom vzdelavani. plus ests AMI certifikovany kurz v Prahe plus kurzy napr Respeltovat a byt respektovany. max 5deti na pedagoga. Stravu zo zdrave brusko so vsetkymi moznymi dietami ak ich dieta potrebuje a podobne .A ano aj to stoji istu cenu.
Na druhej strane skolka ktora je nasa spadova v starom meste a patri do siete skolskych zariadeni: nema ziadne vonkajsie ihrisko (ziadne) nema ziadnu telocvicnu nie je bezbarierova. nie je tam kde zaparkovat pri dovoze dietata. maju staznosti na stravu ktoru dovazaju a museli zriadit komisiu z rodicov na namatkoce kontroly. maju 11deti na 1 pedagoga. pedagogovia sami o sebe uvadzaju ze su nemotivovani sa vzdelavat a nedostatocne financne ohodnoteni. a ze ich budovs je zanedbavana a je v havarijnom stave so zatekanim a plesnami. takzee nie kazda statna skolka je kvalitna a nie kazda sukromna je nekvalitna. tolko k tomu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu3584
Odpoveď bola odstránená
Zobraz