Škôlka v Prešove pre dieťa s cukrovkou

evka64
19. máj 2018

Ahojte, neviete mi poradit kde v Presove je materska skolka, kde by boli ochotni vziat nasu dceru...ma cukrovku...je tu nejaka mamicka z PO? A ma dieta s touto diagnozou a chodi do skolky?

lindusss2016
19. máj 2018

Prepac, ja skusenost nemam, ale toto ma normalne sokovalo? To naozaj odmietnu dieta v skolke kvoli cukrovke? Mozu to vobec?

evka64
autor
19. máj 2018

@lindusss2016 neviem ci mozu, ale je vela pripadov, ze odmietnu..dceru prijali, ale nepaci sa mi pristup riaditelky, preto hladam niekoho koho dieta uz chodi a kde.

lindusss2016
19. máj 2018

@evka64 no tak toto by mi vo sne nenapadlo, ze z toho budu robit problem, asi sa chcu zbavit zodpovednosti. Tak drzim palce, nech najdete nieco vhodne.

evka64
autor
19. máj 2018

@lindusss2016 dakujem...potrebuje zvysenu strarostlivost...je to o ludoch no...

sisaka
19. máj 2018

@lindusss2016 fakt ti to príde take šokujúce? Poznáš dieťa, ktoré ma diabetes? Ja áno, je to synov najlepsi kamarát a nemá 4- 5 rokov, ale 10 a poviem ti, že keď s ním ideme na výlet, tak mám jeho mamu na telefóne cely čas. To je o meraní hladiny glukózy v krvi niekoľko krat za deň, vážení jedla (aspoň odhadom), sledovaní príjmu carbohydratov, pichani správnej dávky inzulínu, neustálom sledovaní dieťaťa, hlavne takého malého, ktoré ti nevie ešte povedať, že ma nízky cukor a potrebuje si ho zvýšiť atd. A tebe príde divne, že škôlka, kde učiteľka sleduje 20 iných deti v triede nevita takéto dieťa z otvorenou náručou? Pre rodičov, ktorí s dieťaťom takto fungujú denno-denne a povedzme že roky, to už nepríde take zaťažkávajúce, ale pre človeka, čo take dieťa nemá ver mi, nie je to sranda, už som si to pár krat skúsila a som rada, keď dieťa večer odovzdám živého a zdravého a nemá cukor vo výšinách či hypoglycemiu. Takze ak nemáš predstavu, čo taká starostlivosť obnáša je lepšie nekomentovať neochotu škôlky.

janickacrazy
19. máj 2018

@evka64 skús sa opýtať na asistenta, mali by ste mať na to nárok, ked má dcérka takýto problém a myslím si, žeby si bola aj kludnejšia, máme takého chlapca v triede, ale už na ZŠ, do školky chodil len na pol dna

pribinak
19. máj 2018

@sisaka prepáč, ale zas nerob z toho horor. Moja kolegyna ma tiez maleho diabetika, staci najst ochotnu riaditeľku a skolku a idete. Da sa zo vsetko rychlo naucit. Tiez chodime spolu na firemne výlety a nie to taky horor ako to popisuješ. Navyse toe deti cítia hypoglykemiu a 4rocny uz vie povedat, ze potrebuje sladké ci pit.
V zahranici (aj SIM tam par rokov žila) sa taky cirkus ako u nas nerobí.

evka64
autor
19. máj 2018

@pribinak tak tak, nie je to taka katastrofa, ako vela ludi z toho robi...

sisaka
19. máj 2018

@pribinak horor to určite nie je, keď sa ide niekde aj s jeho rodičmi tak 99% ľudí ani netuší, že chalan ma diabetes, oni už majú zaužívanú rutinu, v restike si nikto ani nevšimne, ze si chalan mera cukor a matka prerátava karbohydraty a nastavuje inzulínove pero, keď si za to dieťa zodpovedná ty a nerobíš to každý deň tak je to zase iné. Ale nejdem tu nikoho presviedčať, ja viem, čo to obnáša, rodič, ktorý to už roky robí asi zabudne, ake to bolo na začiatku

lindusss2016
19. máj 2018

@sisaka dakujem za objasnenie. Predstav si, ze moj otec cukrovku mal a ja som ho doopatrovala, takze predstavu o tom, co tato diagnoza obnasa, tak trosku mam. Nechapem, cim som ta tak podrazdila, ze do mna skaces, ale ok. Dieta uz momentalne ziadne nepoznam, poznala som kedysi. Sokovalo ma to, ze system by mal podporovat rodicov, co maju chore deti a nie ist proti nim. Existuju aj asistenti pre deti s vaznymi diagnozami. Proste ma sokuje to, ze kazda choroba stoji rodinu nie male peniaze a este ak nemaju moznost umiestnit dieta do skolky, tak musi rodic ostat doma, pride mi to nefer.

sisaka
19. máj 2018

@lindusss2016 ja do nikoho neskacem, pozerám sa na to z druhého hľadiska, zakladateľka témy nikde nepíše, žeby tam dieťa bolo s asistentom a škôlka to odmieta, to by bolo už o niečom inom a to sa tu môžme potom pravom rozčuľovať. Ty si sa hneď čudovala prečo by to nejaká škôlka odmietla, takze som sa snažila objasniť prečo asi, lebo som sa o take dieťa už starala. Ja škôlku chápem, neviem si to predstaviť pri vysokých počtoch deti na učiteľov, žeby sa na to nejaká škôlka dala bez asistencie, ale očividne, len mne príde takáto starostlivosť nadštandardná a nie najjednoduchšia. Zakladatelke držím palce, nech nejakú ústretovú škôlku nájde.

lindusss2016
19. máj 2018

@sisaka ale ja chapem, ze chore dieta si vyzaduje aj inu starostlivost. Nechapem, preco ale vzdelavacie institucie nenavrhnu nejake moznosti riesenia, ale rodicov odbiju.

natalyp13
20. máj 2018

@sisaka mne moji učitelia ani nevedeli že mám dm1 len triedna 😊 v 10

kicmada00
24. dec 2022

@evka64 ahoj, ako to dopadlo s tou skolkou?

evka64
autor
24. dec 2022

@kicmada00 ahoj chodila na pol dna a ked si ucky zvykli a videli, ze to nue je az take zle, zobrali ju na cely den. Jasne, ze ucitelky sa bali ale vysli v ustrety. Chodila som pred obedom pichat inzulin. Teraz je uz prvacka.

kicmada00
26. dec 2022

@evka64 tak snáď budu tak ústretový aj v našej škôlke. A ak môžem vedieť, ktorá to bola škôlka?

evka64
autor
27. dec 2022

@kicmada00 carovny zvoncek na Plzenskej. Do ktorej skolky bude chodit?

kicmada00
29. dec 2022

@evka64 doteraz sme chodili na MS Frana Krala a radi by sme pokračovali.

evka64
autor
29. dec 2022

@kicmada00 drzim vam palce a vy ste novozisteni DM?

kicmada00
29. dec 2022

@evka64 áno, dostali sme darček na Vianoce. Ešte sme sa nespamatali.

evka64
autor
29. dec 2022

@kicmada00 ach jaj 😔...my v januari 5 rokov od zachytu. Keby ste daco potrebovali kludne mi napiste do spravy 🙂

kicmada00
30. dec 2022

@evka64 veľmi pekne dakujeme.