Skúsenosti s cirkevnými škôlkami

skumavka
17. apr 2018

Ahojte, ešte síce nedozrel náš čas, ale aj tak sa chcem popýtať na vaše skúsenosti s cirkevnými materskými školami v Bratislave. Budúci rok to u nás bude aktuálne u najmladšieho syna. Moje prvé dve deti chodili každé do inej klasickej štátnej MS (lebo sme sa sťahovali) a teda nebolo to zlé, ale niečo tomu chýbalo... Preto tentokrát zvažujem cirkevnu MS. Tie, čo tam máte/mali ste detičky, ako sa vám tam pozdáva? Je prístup pani učiteliek lepší? Prípadne, máte niekto skúsenosť konkrétne s Máš sv. Vincenta de Paul? Vopred ďakujem za vaše postrehy.

biokozmetika
17. apr 2018

síce skúsenosť s BA cirkevnými škôlkami nemám ale obe deti som mala v cirkevnej MŠ u nás v meste a je to super- bolo cítiť tú prídanú hodnotu 🙂 za mňa určite áno. Samozrejme, že záruku ti dnes už nedá nikto nikde a veľa závisí od konkrétnej pani učiteľky. držím prsty aby ste dobre vybrali 🙂

skumavka
autor
17. apr 2018

@biokozmetika diky za názor. Presne to hľadám, tu pridanú hodnotu.

jana_eyre
17. apr 2018

ja mam druhu dceru v cirkevnej sukromnej skolke na doobedie.. (byvame kusok za BA) najstarsieho mam v statnej a ma sice velmi dobre ucitelky, ale cirkevny klubik kam chodi dcera je omnoho lepsi.. maju vyborny pristup, kazdy den su tam dve ucitelky na 13 deti, maju vyborne nastaveny program a dcera sa tam citi naozaj prijemne.. od novembra co tam chodi ani raz nezaplakala.. nie sme krestania, ale velmi sa mi paci ako deti vedu a ako ich temy ktore preberaju maju hlbsi zmysel.. velmi vela vyrabaju naozaj krasnych veci.. naozaj nemozem povedat jedno zle slovo.. od buduceho roka ale chcem dat dceru tiez do statnej, ak ju vezmu, cisto len z logistickych pricin, mala by ju totiz vedla synovej skoly.. takto totiz je len do 13tej, co je pre najmladsieho trocha tazsie a o par hodin zase musime ist pre najstarsieho na ine miesto..

ella_smella
17. apr 2018

Mala som obidve deti v cirkevnej MS (minuly sk.rok).. Bolo to super, lebo to bola jednotriedka a boli spolu v triede... Ale ked prostredna isla od sept.do skoly, maly mi zacal skolku odmietat, chybali mu rovesnici (predskolaci odisli do skol a prisli male dievcatka, ktore ho nebavili)... Ucitelky boli mile a chapave, ale malemu nestacili... V skolke neboli ziadne kruzky a kazde prazdniny bola skolka vzdy zatvorena... Od konca septembra som ho teda dala prelozit do statnej skolky, kde sa dostal do triedy, kde je vyse polovica chlapcov... Je to mix predskolakov a buducich predskolakov... Raz do tyzdna maju doobeda kruzky (anglictina, hudobna alebo sportova pripravka)... Skolka funguje aj cez prazdniny (dokonca aj jeden cely mesiac v lete)... Pocas sk. roka maju tyzden plavecky vycvik... Za mna jednoznacne tento sk.rok vyhrala statna skolka... Ale este pred rokom som bola stastna a spokojna s cirkevnou, kedze moja prostredna sa zaujima o Boha, dobre skutky, pomoc inym, modlitby a pod... Ale pre maleho to bola otrava, ktora ho zatazovala... Spolu to ale zvladli...
(som sa rozpisala, prepac..)

skumavka
autor
17. apr 2018

@jana_eyre ak sa smiem opýtať ktorá konkrétna súkromná materská škôlka to je? Môžeš aj ip. Ďakujem

cukricek4
17. apr 2018

s cirkevnymi skolkami moc skusenost nemam ale mam kamaratku, ktora chodila do cirkevnej skoly a podla toho co mi rozpravala tak bol rozdiel v tom, ze sa na zaciatku a konca vyucovania modlili a mali viac hodin nabozenstva do tyzdna ako mali na statnych skolach ale iba o jednu a to bolo tak vsetko

nikelca
17. apr 2018

Tiez beviem povedat o skolke v BA ale v Nr... ja som z nasou cirkevnou velmi spokojna, ozaj super ucitelky, deti su podelene podla veku maju krúžky, tento rok uz aj na plavecky bola moja mala. Nebojim sa ze by prisla zo skolky z nadávkami, skor chodi s hláškami ako klamať sa nemá, musíme sa ľúbiť... robia predstavenia, upratovanie arealu zakoncene gulasom, vianocne/velkonocne trhy 🙂 naozaj ja som velmi spokojná aj moja malá a dokonca minule sa aj moj muž vyjadril, ze je spokojny zo skolkou a to on taketo vyhlasenia len tak do vetru nedava :D

skumavka
autor
17. apr 2018

@nikelca super, ďakujem, tiež by som rada takú našla

skumavka
autor
17. apr 2018

@ella_smella fíha, to ma ani nenapadlo, že by cirkevná MS nemala fungovať cez prázdniny, to je tak na každej cirkevnej? Naše štátne obidve fungovali vždy 1 mesiac z letných prázdnin

aaalienka
23. apr 2018

@skumavka Ahoj, my mame dve deti v cirkevnej (síce nie v BA) a uplna spokojnosť...keď Ti doma večer 3 ročne dieťa povie, že ešte “ideme ďakovať” a vymenuje, za čo všetko ďakuje, tak vidíš ten zmysel... Ja osobne by som nemenila a ak by som mala ešte raz rozhodnúť tak narovnako. My mame cez prázdniny 3 týždne otvorené...

skumavka
autor
23. apr 2018

@aaalienka ďakujem za postreh, tak nejak to cítim aj ja