Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
7. máj 2009

my áno. v lete 2007. cez letné prázdniny v čase najväčších horúčav.najprv ich dostal Filipko a 3 týžne po ňom Tami...mala vtedy pol roka...ale prežili sme...vysoké teploty nemali.

ukana
7. máj 2009

jaaaaaaaaaj kiahne sme este nemali 🙂

andrea.m
7. máj 2009

u nás ked boli pred dvomi rokmi v škoôlke tak ja som sa doslova modlila aby ich filipko doniesol. chcela som aby si ich odbili obaja naraz kým som ešte na materskej. a hlavne kým ešte nechodia do školy.

ukana
7. máj 2009

nas to asi v skole neminie 😖

renca3
7. máj 2009

no ved tych teplot sa obavam a ze sa celi rozskrabu. Leo je taky skrabavy typ. hned ma z maleho pupacika chrastu.

andrea.m
7. máj 2009

renca filipko mal kiahne fakt všade ale moc sa neškrabal a tami mala tak cca 10 vyražiek a z toho polku vo vlasoch. pre našich bola horšia katastrofa že nemohli chodiť vonku na slnko.

andrea.m
7. máj 2009

a to je filipko tiež škrabavý tip. mala by si ho vidieť teraz ako sa doškrabal ked začalo vbšetko kvitnúť.

andrea.m
7. máj 2009

ideme na víkend preč tak vám prajem krásny predlžený víkend a všetko najlepšie ku dňu matiek 🙂

bibinka
7. máj 2009

ja sa pripájam tiež ku dňu matiek a prajem nám maminkám všetko naj v našom krásnom "povolaní" 😉

dnes mal Filipko svoju prvú besiedku. Bol zlatý, ale moc nerecitoval, len pusu otváral, ale bol zlatý. ....a nevyhŕkla mi ani jedna slzička, ale bola som šťastná, že už mám takého veľkého chlapčeka 😀 😀 😀

andrea.m
11. máj 2009

čaute škôlkári. náš Filipko má besiedku na deň matiek zajtra. veľmi som zvedavá čo to bude.

ukana
11. máj 2009

andrea, tak si to uzi, my sme uz mali 😉 Filipko uz nemava tremu? 😵

andrea.m
11. máj 2009

neviem. ja som mala v pláne že tento týždeň ostanem u mamy lebo polka triedy chodí na plavecký ale učiteľky ho na tom vystúpení chcú mať. dokonca dnes sme boli na alergologii a potom ešte šiel do škôlky nacvičovať program. tak na toto som strašne zvedavá.

bibinka
12. máj 2009

andy- tak to teda musí byť parádne vystúpenie, keď tak nacvičuje. Daj potom vedieť ako to dopadlo 🙂

ukana- Fifko mi pri lúčení dá asi milión pusiniek,ale z okna mi už nekýva, už mu je to asi trápne, lebo mi pošepkal, že už mi nezakýva. 😅 Trému má pred novou pani učiteľkou.

Dnes mi "prehovorili " do duše, že vraj Fifko veľmi kašle. No,je pravda, kašeľ sa ho drží už piaty týždeň.Kašlľ hlavne pri behaní a skákaní ( a to robí v škôlke neustále) .Liečim a liečim ,ale nedá sa to vyliečiť. Chcelo by to vynechať kolektív na také dva tri mesiace. Lenže to nechcem. kašeľ nachytal v škôlke( dovtedy som ani nevedela ako u neho vyzerá kašľanie). Prvý krát chytil kašeľ po nástupe do kolektívu a ten sme vyliečili za tri týždne. A teraz sa ho to drží už piaty a ja som bezradná.Lebo má kalciový ,cibuľový sirup,fenistil na večer a céčko berie dlhodobo,plus dávam Imunoglukán.
Tak som sa naservítkovala 😝 a zašla po škôlke za dr. Tá už bola pomaly na odchode,ale vzala nás, pozrela obidvoch a obidvaja majú šedočierne hrčky na hornom podnebí-ložiská hlienov,ktoré nevedia vykašľať a tie ich dráždia na kašeľ. Učiteľky si myslia, že má Fifko zápal priedušiek, darmo som im hovorila, že nemá nález na pľúcach (som ich počúvala steoskopom ako "veľká dr", chichi). Dr.mi to potvrdila, pľúca,priedušky čisté, len im "rezonuje" hlien. Tak zajtra ideme na krčné, hádam im poberie nejaké výtery a dá niečo,lebo mňa už naozaj nebaví počúvať ten kašeľ.

A cítila som sa pred učkou ako nezodpovedná matka, ktorá dá choré decko do kolektívu. ☹ 😠

andrea.m
12. máj 2009

besiedka bola krásna ale krátka. vystupovali "iba" polhodinku. v ich triede pamätám už aj dlhšie vystúpenie. a Filipko nemal žiadne solo iba jedno duo vystupenie tak neviem čo ho toľko chválili. ale je pravda že ked recitovali všetci chlapci tak tam bolo veľa takých čo iba stáli a nič nevraveli.

bibi tak zajtra všetko čo povedala mudr učiteľke ocituj. ved nie každe dieťa čo kašle je rovno choré.

ukana
13. máj 2009

bibi, 😠 😠 😠 trubky........inokedy tam detom zelene sople vlaju vo vetre a nic nepovedia, ale na kasle su ony citlive, aj mne to raz povedali.........nechala som ho dva-tri dni doma, a uz sa potom nestazovali, asi mali pocit, ze sa za tie dva dni doliecil..............tiez ho len drazdilo na kasel, dr.povedala, ze tam nic nema, nesoplil.... 😠 nevzrusuj sa, normalka 😖 😖 😖 😖

renca3
13. máj 2009

zelene sople su viac infekcne ako kasel. len ten kasel je asi neprijemny na usi. 😒

my sme nemali ziadne predstavenie na den matiek. ale zato uz poctivo nacvicuju na koncorocnu besiedku.
aj sme dostali domov text, co mame trenovat. takze ziadne prekvapko. 😉

andrea.m
13. máj 2009

naši budú mať 18.6 rozlúčku z MŠ. včera nás učiteľky prosili aby sme nachystali nejaké pohostenie. som na tu rozlúčku zvedavá teda veľmi.

bibinka
13. máj 2009

ahojte,
tak na orl sme dopadli tak, že Alexander má asi bakter.inf., vzali výter, dostal kvapky a Filipko nič ani v hrdle,ani v nose nemá , do nosohltanu sa už dr.nedostal, lebo Fil zbadal ako si nahrieval zrkadielko nad plameňom a tak sa rozkričal, že vyšetrenie v momente skončilo. 😝 Ale podstatnú vec nám dr.povedal, že to je zrejme alergického pôvodu,pretože žiadne ložisko nikde nevidel.Tak dostal aerus sirup(antihistaminikum)+kvapky do nosa. Takže v piatok pálim za našou mudr pre papier, že je zdravý a hajde do kolektívu.
Je zaujímavé, že dnes celý boží deň nezakašľal. Ja som si istá, že v škôlke je nejaké dráždidlo, napr.nejaký chcem.prostriedok, ktorým čistia,alebo roztoče v perinkách a vankúšoch. Lebo že najviac kašle keď idú spať a v spánku 😖 alebo je to nevetraním a udržiavaním stálej teploty cez 24st. Vždy keď tam prídem, tak som spotená jak myš za desať sekúnd.
Tak Fifka nechám doma do piatku a v pondelok som zvedavá na reakcie. Určite sa tam rozkašle 😔

ukana- asi sa treba odosobniť 😀. Ja sa polepším 😅

andrea- dones ten vajčák 😀 😀 😀 😀

andrea.m
14. máj 2009

s radosťou...hned som tam 😀 😀 😀

bibinka
14. máj 2009

andrea- 😀 😀 😀 😀 😀

hlásim, že dnes nám vystavila naša pediatr.potvrdenie, že je Fifko zdravý a kašeľ je na podklade alergie+ čakáme na alergológiu. Takže učky sa môžu sťažovať koľko chcú. Zaujímavé, že ani dnes vôbec nezakašľal. A stavím sa, že keď dôjde v pondelok do škôlky, tak sa rozkašle. 😖

ukana
16. máj 2009

caute .........nejako to tu viazne...........my mame v stredu rodicko ........o skole v prirode...., lebo sa im vela deti odhlasilo, ak zdvihnu cenu, odhlasime sa aj my.......... 😖 😖 viac ako 80€ nedam....... 😲 😲 😲 😲 a ma ist uz len 12 deti, to podla mna ani nema vyznam, ked vacsina deti ostane v skolke..........aspon usetrime 😅 😅 😅

renca3
16. máj 2009

myslis, ze zdvihnu cenu, lebo za autobus? preco sa odhlasili?

ukana
16. máj 2009

renca, ano, za dopravu.........neviem preco sa odhlasili, ale vela rodin ma viac deti a platit aj skolakom aj skolkarom skolu v prirode, asi je to moc.... 😒 .........neviem...........vela sa v okoli aj prepustalo, ak prisli o pracu, tak odhlasili deti.... ☹

ukana
16. máj 2009

teda, nie vela sa odhlasilo, ono nebolo povodne ani vela deti nahlasenych, asi 17 a teraz sa este 5 odhlasilo.... 😒 😖

andrea.m
16. máj 2009

ukana u nás stojí mš v prírode 88€ a ide s Filipkovej triedy iba asi 12 detí. dokopy ich je v triede 25. Filipko nejde. ani som nemala v pláne dať ho tam.

ukana
17. máj 2009

ja ma taky nazor, ze ta skola v prirode je vlastne taky rozluckovy vylet pre deti pred prazdninami, kde sa spolu zabavia, a ked vacsina deti ostava v skolke, aky to ma vyznam? u nas bola hlavne chyba, ze nam o tej skole povedali asi pred mesiacom, mnohi, keby to vedeli skor, nasetria peniaze, nebrali ziadnu zavaznu zalohu, bolo to podla mna zorganizovane tak "na kolene"..... 😒 robia to teraz prvy krat...
andrea a preco si Filipka nechcela dat? na kolko dni maju ist?

andrea.m
17. máj 2009

idu od utorka do soboty. Filipko by to nezvládol. večer ma svoj rituál s fľašou a mamkou samozrejme. na wc nesadne bez redukcie a nebol sam na noc ešte ani u starých rodičov.myslím že by to bol pre neho veľký stres a učiteľky so mnou súhlasia.

renca3
17. máj 2009

andrea...mozno by si bola prekvapena, aky by bol samostatny. 😉 alebo si myslis, ze by vecer plakal za tebou?
ved ty ho poznas najlepsie. 😉
mne sa rysuje pekny tyzden. Teovi som teraz stahovala teplotu, spi a Leo tu pokaslieva. 😝

ukana
17. máj 2009

renca, nedela u nas ako vysita tiez.........matko sa nahanal na kolobezke, spadol, ma hrcu a na brade dva stichy 🙄 🙄 🙄 🙄 odreniny ani neratam 😖

liecte sa choroby, ja idem pozorovat, ci mu nie je zle, ale napchava sa, aj RTG hlavy bolo v poriadku, tak snad nic vaznejsie............. 😒

renca3
17. máj 2009

fiiiha, to je pekny koniec tyzdna....no nech sa mu to rychlo hoji.