Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

geegee
9. sep 2009

Nas Matusko sa v skolke zatial ani nezapaja do aktivit, sedi, cita si knizky a deti sa hraju. A ucitelky nejako extra nejavia zaujem ho zapojit do kolektivu, ked on je taky tutko ☹
Dnes isiel sice s placom, ale do triedy vpochodoval sam. Placuci, ale samostatny 😔

edita33
9. sep 2009

ahojte,,no mi sme isli vcera v pohodicke,,keby jedno dievcatko neplakalo,,a on sa nachytal od nej,,a ucka vravela ze sa uz aj natahovali o nejaku hracku,takze uz je to v norme,uz je sam sebou,,a dnes isiel tiez bez placu,,a dufam ze sa aj naobeduje,,uz aj vcera obedoval,,takze ::zeby si uz zvykol???no uvideme zas po vikende co bude,,,

jane79
9. sep 2009

Ahojte, vcera bolo super, odovzdala som ho iba pri dverách, boli na prechádzke v lese, mal velku radosť..
dnes ráno tiež super, zase som ho odovzdala učiteľke iba pri dverách, no oni si zmysleli ísť na prechádzku smerom do dediny popri našom dome! A on samozrejme cestu pozna, dom pozná, jasne že chcel ísť domov..Keď som pre neho prišla, plačkal a nadával mi, prečo som nebola doma a kde sme mali auto?!/ja som naozaj nebola doma/jajaj, ale už tomu verím, že to bude dobré. A dovolila som mu si zobrať oblúbených dinosaurov, že ich môže ukázať deťom, možno to pomôže, skúste 😉

geegee
10. sep 2009

jane, chudatko maly ☹

nas Matusko dnes bez placu...tak uvidim, ci sa aj pohra s detmi 😠

ivankaalenka
10. sep 2009

Ahojte, aj my sa pripajame do temy 🙂, my sme dnes neplakali, len rano po prebudeni...ale verim, ze sa to spravi 🙂

jane79
10. sep 2009

Dnes uz skoro bez slzy 😉 , dokonca ma videl v dedine, isli na prechadzku a ja som isla autom, skoro som sa pod volant pichla, len aby ma nevidel, ale spokojne sa viedol s detičkami, som uz spokojnaa, no uvidim, az zacneme skusat spinkanie v skolke 😅 . Maminky, bude to dobrééé, len niektoré detičky potrebuju viacej casu

geegee
11. sep 2009

baby ako? My bez slz 🙂 A dokonca aj bez somrania a vyjednavania 😵

ivankaalenka
11. sep 2009

Dnes aj my bez slz!!! Dokonca ma poslala von z triedy 🙂 som nadsena. Zatial tam chodi len na tri hodiny, ale to nevadi, vsetko chce cas. Hlavne, ze neplace

ikulka
11. sep 2009

ahojky aj my už bez plaču i ked ráno ešte trochu šomre že načo a prečo a nemusí a pod ale už je to lepšie tak som šťastnááááááááááááá som už mala nervy z toho plaču.....

andrea.m
15. sep 2009

ahojte. dlho som tu nebola. úplne ma zamestnáva prvácka téma. Tami nám začala ráno v škôlke plakávať ale trvá to vždy len chvíľku...pritom doma sa do škôlky teší...ťažký je pre ňu len ten moment rozlúčky.

geegee
17. sep 2009

andrea.m, ja som sa s Matuskom ked plakal vobec nelucila...az ked zvladal odchody do triedy v pohode, odvazila som sa dat mu rozluckovu pusu 😉

jhr
17. sep 2009

Ahojte mami ktoré máte problém s citlivým dieťaťom! Mám 4 ročnú dcérku, ktorá nastúpila v septembri znova do najmenšej triedy /tak ich "ževraj" rozdelili, napriek tomu že som hneď prvý deň protestovala, že vo februári už bude mať 5 rokov/a až dnes mi p.riaditeľka oznámila že je malá najstaršia a od pondelka půjde do druhej triedy. Nie je to podľa vás necitlivé takto zaobchádzať s dieťaťom ktoré si už zviklo a mala aj dosť veľký problém predchádzajúci školský rok sa zaradiť aj do prvej triedy. Keď to počula, tak sa rozplakala. Ako jej to mám najlepšie vysvetliť, poradíte? ☹

ikulka
18. sep 2009

ahojkajte aj ja to tu už akosi nestíham sledovať už od stredy pracujem tak už mám času pomenej...
saška zas znova v školke plače už bolo dobre a dnes znova moooc plakala a neviem čo sa deje včera sa dokonca pocilala čo sa jej nestalo od19 mesiacov ako sa odučila od plienky a bola aj taká uplakaná že do školky nejde čo predtým nerobila tak som z toho vedla
ale mozno to bude chorobou lebo asi zas na nu niečo lezie lebo mala dnes zas teplotu tak uvidíme

kristina25
20. sep 2009

jhr
aj ja som mala ten isty problem. 😠
Malu dali do tej skupiny, v ktorej boli minuleho roku najmensie deti. Tiez je najstarsia. V januari bude mat pat. V skupine su vsetky deticky rok narodenia 2005. Bude mat ten isty prac. zosit ako min. roku. Aspon uz bude vsetko vediet dopredu.
Moja mala neplakala, lebo ich minuleho roku ked ich bolo malo v skupine, alebo ked chybala ich ucitelka tak ich spajali s najmensimi, takze deticky poznala. Ale velmi sa tesila na deti co bola s nimi minuleho roku, takze bola dost smutna. ☹
Prvy den rano po prichode zo skolky som plakala miesto nej ☹, lebo mi jej bolo luto.
Zalezi aj na pristupe uciteliek ako deti zapajaju do kolektivu. Ona dostala toho roku ucitelku, ktoru ma najradsej. 🙂 a ma perfektny pristup ku detom.
Ani mi uz nevadi, ze ich rozdelili, aspon sa trochu otuka a osmeli. 😉

sonaz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johankat
27. jún 2010

Ahojky, co se tyce te imunity, tak me se moc osvedcil pro deti preventan junior. davam ho adelce behem chripkovych obdobich nebo pred odjedem na dovcu, nedam na nej dopustit 🙂 Je pro deti od tri let.

oliinka
18. jan 2011

ahojte.tuším sem už nikto nechodí.chcela som sa spýtať na vaše detičky čo vedia a čo im ide menej.moj malý ma 4 roky a od septembra chodí do školky.chodíme k logopedičke,on začal aj neskor rozprávať a potom mu bolo zle rozumeť,teraz je to už dobré,ale zle hovorí l a nevie r.a tiež máme trošku problém s farbami,vie povedať žltá ako slnko napríklad,ale večšinou povie slniečková alebo trávičková ☹ neviem ako nanho,a s počítaním to je docela fajn,do peť nám to ide a potom tak tráfa.ale inak je šikula na skladačky,rozne puzzle a tak.

nikuska4
18. jan 2011

nič si z toho nerob,že nevie farby.ja som bola tiež neštastna ked bol maly skolkar a nevedel farby,čo sme sa akokolvek snažili,nešlo mu to.vedel len to,čo ho zaujimalo,ako počitač,telefon..ale farby nie a nie a ešte basničky neznašal ked sa učili v školke.ked sme boli na zapise do prvej triedy,den pred tym sa naučil kratku basen,opakovali sme si farby,aj tak to tou tremou pozabudal.fakt som mala strach ako sa bude učiť.teraz je druhak uči sa nasame jednotky,ono to tak samo prišlo ako začal chodiť do prvej tr.vobec som sa nemusela s nim trapiť.mam ešte trojročnu a ona vie farby už od dvoch rokov ,tak si uznaj.ked mu to teraz ešte nejde,podľa mna ho netreba tym moc trapiť,časom sa to nauči

oliinka
18. jan 2011

dakujem,dufam vto,nenutim ho,aj ked stále opakujeme,ale jeho to netrápi.robí rad iné veci.

macca5
18. jan 2011

aj náš krpec má s farbami problém,napr.povie:žltá ako tráva-na zelenú,pritom vie,že tráva je zelená,mýli si názvy farieb.Psychologička mi na to povedala,že musí dozrieť a potom to bude OK.Farboslepí nieje a časom sa to naučí.Triedime hračky-lego podla farieb a vôbec sa nepomýli.Pomáha nám aj básnička:
Papier je bielučký,farebné sú farbičky,
žltou kreslím slniečko,
červené je jablčko,
zelená je trávička,
modrá kvapká z nebíčka. 😉

oliinka
18. jan 2011

aj mi sme natom tak isto,tiež potriediť farby vie takže si myslím že farboslepý nieje. a ako tvoj Sami kreslí?

macca5
19. jan 2011

Samko kreslí také čáry-máry.Keď začal chodiť do školky sa to na chvílu zlepšilo,nakreslil aj hlavonožca-človeka,dom a slnko,ale teraz akokeby to nechcel kresliť,tak len čmara.Logopedička mu dala na úlohu písať čiary,prvý deň aj písal a celkom mu to išlo,ale odvtedy to ani za svet nechce robiť. ☹

nikuska4
19. jan 2011

niekoho proste bavi kresliť a niekoho nie.starši syn ked bol vškolke uplne neznašal ked museli kresliť,on to proste rychlo dočmaral(omalovanku)a zaniesol učitelke hnevalo ma ked ho potom pred všetkymi deťmi zhadzovala,že pozrite sa ake to ma škarede,nerad preto chodil do školky.teraz je šiestak a okrem školky nemal nikde s tym problem.a najmladši samko ten zas najradšej od malinka vymalovaval,vobec neprešiel za čiaru tak to robil pedantne,pomaly.ale zas sme sa trapili s tymi farbami on jediny so všetkych štyroch hovoril slniečkova,nebičkova .....myslim,že ho to poplietlo,malu som radšej od začiatku učila riadne nazvy farieb a nema s tym problem,lenže hovori sa že dievčata su šikovnejšie.u nas to trošku plati,mam troch chalanov a princeznu

ilijanka
19. jan 2011

náš Miško včera v škôlke vydlabal asi 10 dier do omietky pod oknom a jedol ju, ponúkal aj spolužiačku 😀 , tatino asi bude musieť ísť sadrovať stenu 🙂

oliinka
19. jan 2011

teda Miško šikulka,

oliinka
19. jan 2011

@nikuska4 no aj Paťko čerbe on si rás ako kreslí,ale podla seba,vyfarbuje asi tak že za čiaru.a tie farby vidím,že sme sa mali učiť inak,nie biela ako sneh lebo máme teraz sniežikovu

nikuska4
19. jan 2011

@ilijanka nechyba mu nejaky vitamin?keby sa len hral tym vydlabavanim,ale ked to aj jedol.svokra spominala,že jej takto chutila omietka ked bola tehotna nevedela sa toho dojest a jej že vtedy chybal vapnik.telo si proste vypyta svoje

ilijanka
19. jan 2011

@nikuska4 môže byť, lebo v poslednom čase mlieko veľmi nemusí, tak si to možno takto nahrádza