Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
7. jan 2008

anma ty si minule písala že sa budete sťahovať niekde na vidiek.neviem síce kedy to bude ale ak v blízkej dobe vôbec by som ich nedavala tu v meste do MŠ-jednak budú mať šok zo sťahovania nieto ešte zmena kolektívu,jednak na dedine máš skôr šancu že budú v jednej triede lebo tu to asi možné nebude.

anma2
7. jan 2008

adi..dakujem za radu..mna to vobec nenapaadlo ☹

andrea.m
10. jan 2008

haloooo maminy kde ste?

ukana
15. jan 2008

ahojte maminy, kolko platite za skolku po novom roku? Zdvihli vam ceny? len tak pre zaujimavost.. 😉

Nam sla strava na 1.den na 33sk x20dni =660sk
200sk skolka
100sk prispevok do skolky
-------------------------
960sk.
ako ste na tom vy?

bibinka
15. jan 2008

ma nestraš ukana 😲 , tak kým Fifko nastúpi do škôlky,bude to aj cez 1000,- 😠

ukana
16. jan 2008

bibi, a ty co nemozes spavat??? 😉
Myslim ze 1000sk je este stale v pohode , sestra plati na Hurbanke 1400sk 😲 .A to nevravim o sukromnych skolkach v MT...2000sk.....

melory
16. jan 2008

som nastavata na vsetky maminy co davaju chore deti do skolky..... 😠

bibinka
16. jan 2008

ukana- čo by som nemohla? lenže hnusné "školské povinnosti" ma držia hore. a upratovala som v počítači,lebo mám plnú obrazovku ikoniek-úplných blbostí 😀 😀
k tej strave len toľko-môj muž platí v robote 550,- a deťúrence,ktorým dajú minidetskú porciu platia 660,- 😝 😖 no ale čo už,keď treba platiť,tak zaplatíme,no nie? 😀 😀
melory- od septembra budem aj ja určite naštvaná na podobný druh matiek 😠

vivien742
16. jan 2008

bibinka tvoj manžel má v práci aj desiatu a olovrant? A dokážeš za tie peniaze navariť na dvadsať až dvadsať dva dní? Doobeda inú nátierku, poobede inú a v škôlke predsa používajú len drahšie druhy mäsa, určite nie bôčik.

bibinka
16. jan 2008

vivien- nemyslela som to nijako zle,ak sa ťa to dotklo,prepáč. ale čo počúvam,akú stravnú jednotku majú niektoré škôlky(zo skúseností kamarátok),tak sa mi to zdá trochu moc. no čo narobíme doba je taká aká je a škôlky už nie sú zadara.

vivien742
16. jan 2008

biby ja som to tiež nemyslela zle a je mi jasné, že manželovi ešte na tú stravu prispieva firma, zrejme aj deťom štát, neviem, neovládam to, ale mám kamarátku, ktorá chodí do škôlok na kontrolu do kuchýň a povedala, že môžem byť absolútne kľudná, také prísne predpisy, aké sú tam, existujú málokde. Naopak, to, čo sa deje v reštikách a bohužiaľ niekedy v tých najdrahších, to som radšej nechcela vedieť, aby som si tam ešte niekedy v živote niečo dala...A užívajme si týchto poplatkov, veď tá strava je v cene kaderníčky, lebo keď budú mať naše deti o desať, pätnásť viac, len potom budeme vidieť, že dieťa je fakt luxus - ale najúžasnejší.

bibinka
17. jan 2008

vivi- díky ,ešteže máš takú kamošku, pevne verím, že deťúrencom dávajú naozaj kvalitné potraviny. tiež si myslím, že to dotuje štát. na druhej strane sú deti naša budúcnosť a štát by sa mal ešte viac o ne starať-budú robiť na ich aj naše dôchodky 😀 napr. bezplatné očkovacie látky na všetky choroby.
o tých reštikách viem tiež svoje- párkrát sme tam i zašli,ale nikdy sme neboli spokojní-kvalita pokrmu bola nulová. a tak sme prrešli na domácu kuchyňu: nákup v tescu-uvarenie večere a romantika pri sviečkach 😀 . a boli sme spokojnučkí.

vka
17. jan 2008

mel pridavam sa k naštvaným aj mna to moc zlosti a pritom su tie maminy doma ked v šatni dieťa zakašle tym strašným hlienovym kašlom až ma trasia alebo soplave idu doškolky a nie vždy si dokladne nos vyfuka sem tam sa to nalepi na ruky chyti hračky poda ju druhemu ten ruky do ust inač strava v školke aspon jedalnom listku vyzera zaujimavo a maju ozaj dosť natierok pudingi krupičky gulky s mliekom rozne polievočky niekedy sa vo vareni inšpirujem, deti maju v školke 28sk stravna jednotka za februar sme neplatili tak neviem či sa zdražovalo či nie

andrea.m
17. jan 2008

my máme stravnu jednotku 27sk na deň tuším.zatiaľ som zvýšenie pioplatkou nepostrehla.a podobne ako vka aj ja sa inšpirujem škôlkárskym jedálným lístkom.

silvulienka
18. jan 2008

A rozmyslali ste niekedy nad tym ze pracujuca matka asi koli peniazom do prace musela ist?A asi ich nema tolko aby platila opatrovatelku?A nie kazdy zamestnavatel toleruje OCR-ku aj 3-krat do mesiaca.Ved ako matky viete ze aj obycajne prechladnutie sa liaci aj mesiac.Tak ak mate dostatok penazi nemusite dat deti do skolky.Ako matky ste dost netolerantne.Moj syn dnes isiel tiez zo soplikom do skolky,nema teplotu nemam co riesit.Nie je ani prvy ani posledny.A jednoducho je to dost zlozita tema ale toleranciou sa da vela veci prekonat.

vka
18. jan 2008

Silvi ako matky sme až až TOLERANTNE a čo podla teba sa da toleranciou prekonať???? to že so zeleným soplom ked kýchne tak visi až po bradu a zakašle tak ma plne usta hlienu to vobec nevadi nech je v školke medzi zdravimi deťmi ?????????????????? podla teba asi ano ked teplotu nema že???? a nezamyslela si sa nad tým že prečo možno aj tvoje dieťa je chore vdaka tym čo nemaju teplotu aha o čom to je o TELERANCII????????????????????????????????

silvulienka
18. jan 2008

A o com je to podla teba?Rozmyslali ste niekedy ako sa citi matka soplaveho dietata?Kazdy nema kopu penazi na pestunku ani babky nie su k dispozicii...Lahko sa pise o tomto "druhu matiek",su to pracujuce matky, ale nikto neponukne cennu radu ako riesit takuto situaciu.A nikdy nenajdes skolku so 100% zdravym kolektivom.Alebo mas dake riesenie?

vka
18. jan 2008

silvi nejak si sa rozčertila ale maš pravdu ..................................no musiš mať dobru pracu ked si možeš surfovat po nete no nie ?tak takej by som sa držala ..................

silvulienka
18. jan 2008

ved sa jej aj snazim drzat....ale dobra praca to nieje...ale jedina ktora nas zivi..................................aj na WC nas pustia 😉

vka
18. jan 2008

silv a manžel nepracuje všetko ťahaš ty

ukana
18. jan 2008

ja si tiez nemozem dovolit ostat doma vzdy , ked ma maly sopliky, alebo 3x zakasle...proste je prechladnuty... to by som bola doma stale....OCR je otrasne platena, urobilo by nam to skrt v rozpocte ☹ Ja viem, ze nie vsetko je o prachoch, ale ked je maly uz dlhsie prechoreny, idem ho dat pozriet doktorke, alebo ho necham 2-3 dni doma preliecit.
Ked budu chodit do skoly, tiez si ich nebudete stale nechavat doma s kazdym zakslanim....

vka
18. jan 2008

v škole aspon moja nieje tak často chora ako v školke marodovali sme iba raz a to zo školy vynechali asi 3 dni

larisa
18. jan 2008

ahoj ukana, ak sa možem opytat kolko platiš za školku mesačne..

alysea
19. jan 2008

Ahojte, rada by som sa k Vám pridala, Peťko nám o 2 týždne nastupuje do škôlky, trošku ma prekvapilo aké nízke poplatky máte. On ide do klasickej škôlky a platí sa 450 mesačne škôlka a 800 až 900 strava podľa dní v mesiaci takže minimálne 1250 to bude a vy sa zmestíte do 1000, super. NO ale iné som chcela, určite ste to tu už prebrali, ale nejak nsstíham prelistovať to tu celé, tak Vám budem vďačná za vaše názory. Myslím, že prvý deň je výnimočný pre všetkých a chceli by sme to malému nejako uľahčiť, neviem čo by bolo vhodné, kúpiť mu nejakú maličkosť keď príde domov alebo čo?Niečo čo by mu pripomínalo jeho prvý deň, čo vy na to?

vka
19. jan 2008

no aly to maš dosť drahu školku no nas vychadza školka na 800sk mesačne to je už so stravou No ked ja si mam spomenuť na prvy den mojej dcery tak ta bola natešena že do školky chodi a nebol s nou problem cele roky ale zasa syn tak ten na prvý dnik neplakal ale druhy a treti a.......................a 2 tyždne no potom sa nejak ukludnil a šiel s radostou no ked prideš s malým prvy den zo školky možeš ho vziať do hračkarstva bnech si niečo vyberie za to že je už ,,velký školkar ,,,tak držim palxce aby sa mu v školke pačilo 🙂

andrea.m
20. jan 2008

dobre ránko 🙂

1 deň v škôlke si bude určite pamätať aj bez darčeka,lebo bude mať kopec nových zážitkov a dojmov.Filipko 1 deň ani neplakal ani rozlúčiť sa nestihol ale hned ako zistil že to tam bude chodiť stále a bez mamky bolo zle a nepomohli ani darčeky.len by si na to zbytočne zvykol.

alysea
20. jan 2008

Ahojte, no Peťko sa tiež teší do školky ale bojím sa že keď zistí, že to každý deň tam treba chodiť, že nadšenie opadne. andrea.m ja som to nemyslela ako za odmenu, ale možno skôr ako plyšáčika kamaráta, ak nebude malý chcieť ísť, dosť na neho zaberá, že jeho hračka chce a pod. takže tak aplikovať. vka ten nápad aby si išiel sám vybrať hračku sa mi pozdáva, ďakujem za radu 😉 potom napíšem ako sme to zvládli.

renca3
20. jan 2008

Ja som nekupovala nic nove, ale ked rano nechcel ist, zobrali sme hracku zvieratko, aby mu ukazal skolku a pod.

andrea.m
21. jan 2008

aha tak alysea ja som to pochopila ináč no nevadí hlavne že už som v obraze.dobrý nápad len si najprv zistí či im dovolia nosiť hračky z domu.nie každá učiteľka dovolí.

alysea
21. jan 2008

Fíha, no ja budem ako taký debko keď pôjde malý do škôlky, to by mi ani nenapadlo, že učiteľke môže vadiť, že si dieťa donesie svoju hračku 😕 ďakujem za upozornenie. Zajtra sa tam idem popýtať ako to urobiť s nástupom, lebo on má nastupovať 1.2. a to je v piatok,či to už nenechať na pondelok, tak sa aj na toto opýtam. 🙂