Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
17. máj 2009

ukana maťkovi fúkam.

renca bezo mňa možno ale bez fľaše neviem neviem

renca3
17. máj 2009

no ved prave to by bol ten zlom, kedy by sa oducil od flase. pred chalanmi by ju urcite nevytiahol aj keby si mu ju nabalila a ucky by mu tam dali mlieko.
my sme uz odlozili flasu asi pred mesiacom ci dvoma aj pri mensom. sice pije menej mlieka (z poharika na ranajky), ale ma rad jogurty a pribinaciky.

andrea.m
18. máj 2009

renca moje deti spotrebuju 2-3 litre mlieka denne a plus k tomu jogurty a kremiky a pribináčiky. takže mliečných výrobkov mame dostatok ale skôr ako fľaša by u nás bol problém stolica. ešte nie sme 100% za vodou a ani náhodou sa nechcem vrátiť na začiatok.

ukana
18. máj 2009

andrea, to tolko mlieka vypiju denne? 😕 😕 my tak salku mlieka raz za dva tri dni, jogurty denne 1-2 😉 aj ti potom zjedia normalne jedlo? 😕 papkaci 😅

bibinka
18. máj 2009

čaute- včera si náš Fifi rozťal bruško na prsteníku na ruke keď sa jašil s mužom pred spaním. To bolo krikúúúú. Tak sme aj my liečili, pomastili, prelepili. Len verím, že to nemá zlomené,lebo sa mi to tak aj ráno zdalo, že menej s tým hýbal. A hneď medzi dverami sa učiteľke pochválil ako si to urobil. 😅.Nabalila som mu farebný leukoplast,aby mal chúďa pocit, že na neho nekašlem a že ma jeho rana zaujíma a on spokojný, že mu to jeho "Radka" bude prelepovať.

ukana- a je Maťko v škôlke? To je sen, bude mať jazvičku na jazvičke 😅.Ale hádam sa z toho otras mozgu nevyvinie.

andrea- u nás teda jogurty aj mlieko "ide" . Fil vypije denne 3x250ml (z fľaše 😅) +dva jogurty a ešte v škôlke majú každý deň nejaké mlieko.ľúbi ho, no čo už. Ak máš pocit, že Fiflipko by to v škole prírody nezvládol, ani nemá význam to ďalej riešiť. Nedaj ho tam a hotovo, načo by si ho stresovala? Treba mu dať viac času, je to veľmi citlivý chlapček. 😉

renca- no čo, sú ti chalani chorí?

ukana
18. máj 2009

bibi, jasne ze je v skolke..........ako hrdina siel rano .........kazdemu rozpraval story o pade a siti 😀 .......iba som povedala ucke, nech mi hned vola, keby cosi, ale to by sa mu uz odvcera obeda prejavilo, keby mal otras mozgu....no nie? 🙂

andrea.m
18. máj 2009

ukana prejavilo by sa 😉

mlieko-ráno filipko 300ml z fľaše, tami 250ml z fľaše. večer každý krupicu z davky 500ml mlieka + filipko 2x300ml z fľaše a tami 2x250ml z fľaše.

cez deň ešte každy 1-2 jogurty. na chlieb iba syr,maslo nehrozí. pomedzi to jedia raňajky a obed. ináč frčíme na mlieku.

ukana
18. máj 2009

andrea, dik,este ze ste tu, nase zdravotacky 🙂 🙂

andrea, tebe by sa ja kravu oplatilo chovat na mlieko 😀 😅 .........teda riadne vypiju, 😲 😲 😲 nasu tyzdennu davku maju na den 😲 😲 😅

andrea.m
18. máj 2009

karton na necelý týždeň

renca3
18. máj 2009

teda andrea... to mate co nosit, tolke kartony mlieka. ked nie tu kravu aspon mnozstevnu zlavu v mliekarni. 🙂

bibi...mensi Teo je mimo. sople, kasel, asi angina a teploty. ak sa nepolepsi do stredy, pojdem k Dr. Leo skolkuje. rano pokasle a potom nic.

andrea.m
18. máj 2009

renca tak teovi skoré uzdravenie.

bibinka
18. máj 2009

ukana- iste je už Maťko "za vodou" s tým otrasom mozgu , našťastie 😉

andrea- no teda, vypijú viac ako moji 😀 😀 😀 A ja som sa desila, že kupujeme kartóny mlieka ako pre regiment. A ty si na tom ešte horšie 😀 😀 😀 . No a nie sú zahlienení z toľkého mlieka? Filipko zvykne mať viac sopľa keď zje tvaroh, aj to je len v škôlke. Doma mu ho nedávam.

renca-máš to pestré. My sme sa teraz vylízali z tých kašľov 😝

ukana
19. máj 2009

andrea, dala som to vcera sestre precitat, tie davky mlieka, jej syn odmala nema rad mlieko, tak povedala, ze za pol roka tolko nevypije........jogurty ale je, ma rad syry, tvaroh, len v tekutej forme to do neho nedostane... 😒

ukana
19. máj 2009

ranca, chalanom skore uzdravenie, 🙂 🙂 nic horsie, ako chore dieta nepoznam ☹

andrea.m
19. máj 2009

v sobotu sme kúpili dva kartony dam vam vedieť kedy sa minuli....dúfam že aspoň 2 týžne mam pokoj teda

zahlinenie nepozorujem nejaké nadmerne...u Tami vôbec a Filipko je ale on je alergik tak vlastne neviem čo je príčina

bibinka
19. máj 2009

s tým zahlienením- teda ani u nás nie je výrazné, len keď sú obaja sopľavý ,tak keď dám po dva jogurty denne, tak majú toho hlienu viac,tvaroh vtedy nedávam. Ale keď sú zdraví, tak v pohode Filko vylôcha pomaly aj liter 😅 keby som mu dala.

andrea.m
19. máj 2009

bibi Filipkovia budú mliečné deti 😀

jeudi
19. máj 2009

ahoj holky muzu se pridat muj klucik jde v zari poprve do skolky tak z toho mam hroznej strach jak to prcek zvladne

andrea.m
19. máj 2009

jeudi vitaj. aj moja tami ide v septembri 1x do škôlky. budeme tu bojovať dve 😉 Filipko už je v prípravke takže v škôlke je starý mazák ale zato ide do školy takže zase niečo nové

jeudi
20. máj 2009

andrej take mas filipka 😉 tak ten uz asi pujde do skoly filipek tvuj ne?a mala do skolky a maminka do prace 😉 🙂

andrea.m
20. máj 2009

veru.aj ked mne sa do tej práce moc nechce. už mi nikdy nebude tak dobre ako na materskej. keby nam netrebalo peniažky veru by som aj dlhšie doma ostala.

bibinka
20. máj 2009

jeudi- ja mám tiež Filipka. Už sme tri 😉

ukana
21. máj 2009

caute Filipkove maminky 😀 😀
tak definitivne sme prihlaseni na skolu v prirode, o 3 Eura zdvihli cenu, na 80, tak sme ho dali, Matko sa vellmi tesi a chce ist........dufam, ze sa uz nik neodhlasi, lebo idu len 11, a to by potom uz asi nesli.........

zato na logopedii vcera mlady nepocuval, bol s nim MM, a vraj ho skoro roztrhol, mlady odmietal spolupracovat, doma dostal prednasku 😝 ............celkom mu to pomaha, tie cvicenia, ale posledne tyzdne je z nich znechuteny, nebavi ho to, nechceme, aby sa "sekol" a prestal sa snazit, tak sme aj trochu polavili, necvicime kazdy den, len potom zasa nenapreduje....ale asi musime polavit, aj logopedicka vravela, ze sa to nesmie nasilu........cvicili sme L a R, L mu ide krasne, R uz zacal sem-tam pouzivat, teraz ideme sykavky........ 🙄 🙄 🙄 ........zavidim maminam, ktorych deti pekne rozpravaju, u nas kazde pismenko je doslova vypotene 😅 😒

jeudi
21. máj 2009

andrej tak jeste treti ditko 😉

ukana
21. máj 2009

jeudi, ahoj, vitaj medzi skolkarmi........predavam ti stafetu, ja uz idem do Prvakov v septembri 😉 😉

andrea.m
21. máj 2009

ukana to nemyslíš vážne že sem nebudeš chodiť 😠 držím maťkovi palce s tou logopediou. my trenujeme sykavky ale tiež len tak lažo plážo.

jeudi ja tu ostávam minimálne dalšie 4 roky 🙂 3 babo nehrozí. aspoň nie vedome. 🙂

ukana
21. máj 2009

andrea, ak ma sem pustite 😀 ........jasne, ja na MK prve na skolkarov klikam, tak sa ma tak lahko nezbavite 😀 😅

renca3
21. máj 2009

ahojte skolkarky a vitam jeudi. aj ja tu este take 4 rocky pobudnem. kedze mmensi je septembrovy, pojde do skoly uz takmer ako 7 rocny. nebudem to ponahlat.

inak mensieho som vykurirovala, este kedy tedy vyfuka nos. dnes isiel do skolky. no a pred chvilou mi volali, ze starsi Leo teplotuje. tak som utekala pre neho a teraz sa poti doma z teploty. no hovorila som, ze bude pestry tyzden.... 😒

ukana
21. máj 2009

renca, riadne sa u vas krutia dokola tie choroby....... 😒 ☹ .........nech to nie je nic vazne..........skore uzdravenie 🙂

bibinka
21. máj 2009

no teda renca- nezávidím, také hice a deti choré. Skoré uzdravenie želám 😉

andrea- ty chceš dať Tami do školy neskôr? či ako to ja počítam? 😲 😅 veď jej zle roky nevychádzajú?

Ja silno uvažujem,aj s mužom samoška, že Filátko dáme o rok skôr do školy.Najprv však preveríme psychológa, či je zrelý. Lebo on viem čítať, nebavia ho deti v jeho veku, je o level vyššie a ja sa dosť bojím, že by sa v škole nudil a tým pádom vyrušoval. no a učiteľky by ho potom nemali rady. Muž má takú skúsenosť, aj ked jemu roky dobre vychádzajú, mal byť o rok vyššie, tiež mal v škole "ťažkú nudu" 😒

dnes som bola s mladším na orl kontrole, vyšla mu z výteru z nosa moraxella, tak sme dostali atb, radšej mu to dám, lebo by samu to aj tak vrátilo alebo by sa mu to len "zavŕtalo" do nosnej mandle 😠 .