Syn chodí prvý rok do škôlky a je sústavne chorý

karolinocka
18. mar 2013

Bolo mi jasné, že keď bude syn chodiť do škôlky, bude častejšie chorý (dovtedy len 1-2-krát do roka)...ale toto som naozaj nečakala 😠 ....3 dni v škôlke a 2 týždne chorý...to už je trochu priveľa. Keby bol pomer aspoň 1:1, nepoviem ani slovo. Dr. tvrdí, že je to normálne, ale mne sa to zdá priveľa. Však to sa mi neoplatí tú škôlku ani platiť 😝 Som z toho nešťastná, lebo tam má kamošov a je mu tam dobre...byť stále doma s babkou, čo mu všetko dovolí, z neho robí rozmaznanca. Je to aj u vás takto?

adalea
6. nov 2017

@romco3 my sme sa pred chvíľou vrátili od Dr. : bronchitída. A to bola doma 10 dní "len so soplami", pridružil sa kašeľ. U Dr. ešte minulý týždeň priedušky čisté, skúšali sme to zvládnuť prírodnými prostriedkami, teraz má už ATB ☹. A takmer vždy nakazí aj mňa. Odkedy chodí do škôlky je vkuse chorá. A ja s ňou.
Rotavírus sme ešte nemali. Ani po ňom netúžime. U nás v škôlke rotujú najviac infekcie dýchacích ciest. Je ich 22 detí v triede a vždy je tam nejaké choré. Nechápem, prečo to niekde ide, že choré deti sú posielané domov a u nás nie. U nás je obrovský nedostatok miest v škôlkách a skutočne ju nemáme do akej inej preložiť.
Želám synovi skoré uzdravenie. Dúfam, že som to s tým Rotavírusom nezakríkla a že ho teraz aj naša nedostane

duratlicka
24. nov 2017

My sme ako deti chodili asi k prvej pediatricke,ktora robila aj homeopatiu na Slovensku.Boli sme asi rovnako chore ako ine deti,akurat sme tak casto nebrali antibiotika.Vzdy to malo rovnaky priebeh-tyzden sopel,atb kvapky do nosa a nejake gulicky homeo,po par dnoch zo zatekajucich soplov kasel,nejaky sirup a do dvoch tyzdnov sme boli ok.Vynimocne sme dostali zapal priedusiek a skoncilo sa to atb.
Nase deti maju tiez homeo dr.Kym nezacali chodit do skolky,chodila som k nej az po tyzdni,ked deti neprestali soplit alebo zacali moc kaslat.Byvali chore parkrat do roka a do par dni fit.Ked zacali chodit do skolky,musia mat po troch dnoch ospravedlnenie od dr,co je uplne nafigu,lebo dr im napredpisuje sirupceky a hluposti za 50€ a je to prd platne.Sopel trva tyzden,ci sa lieci alebo nelieci a za nim nasleduje kasel,ktory takisto prejde alebo neprejde.
Nase baby nastastie zostanu vzdy iba pri tomto,atb maju len vynimocne,ked maju zapal ucha.
Malej chceli vyberat nosovu mandlu iba preto,ze mala raz zapal ucha a niekolko tyzdnov zalahnute usko.Stacilo chvilu pockat a po mesiaci jej uz nic nie je.Zbytocne by ju trapili.
A to neustale vysedavanie v baciloch kvoli ospravedlnenke nam tiez velmi nepridava k zdraviu.
A ked pridu konecne zdrave do skolky,privitaju ich salvy kasla a soplov uz v satni.

duratlicka
24. nov 2017

@romco3 Mne to pride,ze to maju z toho europskou uniou dotovaneho mlieka.Nase deti dovtedy takmer nepili mlieko,nechceli ho,iba materske a tu ho do nich nalievaju hektolitrami.

matrix87
24. nov 2017

Necitam ostatne prispevky ale ano dr ma pravdu 😉 je to normalne. Doteraz bolo dieta sice sem tam medzi detmi ale bolo to vo na ihriskach. Teraz je v triede s 20 detmi a kedze napriklad taky soplik nie je choroba nemoze si kazdy dovolit nechat dieta doma zakazdym ked si kychne... deti si buduju imunitu teraz v novom lrostredi v novom kolektive v novych podmienkach. Nas vlani bol kazdy mesiac chory aspon dva tyzdne! Tento rok este nebol 😉 takze ano je to normalny proces. Pri zvysenej chorlavosti dietata je mozne dieta z tej skolky proste odhlasit ak ma byt kde inde a mas pocit ze mu to tam neprospieva

duratlicka
24. nov 2017

@matrix87 Nasa mala ma zelene sople uz 3. mesiac.Ma CRP v norme,vytery ciste,rozbor sputa ok.Cize to musi byt virusove,alergicke alebo psychicke.Najskor su to vsetko virusove ochorenia a vzdy si tam nejake dieta donesie ten svoj a porozdava.Napriek tomu si nemyslim,ze soplik nie je choroba.Normalny zdravy clovek sopel nema.

matrix87
24. nov 2017

@duratlicka ano.zdravy clovek sopel nema.netvrdim opak. Ale podla lekarov nie je sopel dovod na Ocr.takze ak to dieta nema kde ostat teda s kym ostat tak proste ide do skolky aj so soplom akejkolvek farby a tym sa stava,ze dieta so slabsou imunitou je jednoducho castejsie chore...

duratlicka
24. nov 2017

@matrix87 To si kde vzala,ze to nie je dovod na ocr?Kazdy lekar sam uzna,ci je dieta zdrave alevo chore.

uhnakova
24. nov 2017

@oli18 ja som za detstva atb brala vkuse od 1 do 5 rokov a bohuzial aj tak sa opakoval scenar par dni v skolke - tri tyzdne doma s anginou. Moji rodicia skusali aj opatrovatelku, chorobnost sa nemenila. Nakoniec mi vybrali krcne mandle. Chorobnost sa aj tak nezmenila. Preslo ma to po prestahovani do Bratislavy pred mojimi piatimi narodeninami, no neskor sa mi rozbehla alergia. Ostatne deti v nasom povodnom bydlisku na strednom Slovensku zili podobny zivot plny chorob :(. Takze bohuzial chora bola za detstva aj moja generacia pred 30 rokmi a je jasne, ze dalsia generacia asi o moc zdravsia nebude, pokial zasadne nezmeni zivotospravu.

adrianalipko
1. jan 2018

@karolinocka to je bezne. Som ucitelka v skolke a prvy-dva rok je pre kazde dieta kriticky, pokial nenadobudne imunitu. S tym nic nenarobite. Hlavne ho nepchajte liekmi na imunitu. Je to uplne normalne a treba tym len prejst.

zuzkamargit
1. jan 2018

treba sa snazit priebeh ochoreni zmiernovat prirodnou cestou a nepchat dieta antibiotikami. Aj lekari pripistaju az 8-10 ochoreni rocne ako normalne, ale nie ochoreni s tazkym priebehom. To normalne nie je. Imunita zacina v crevach a ked je vkuse na atb ma v nich totalne mrtvo...