Syn chodí 2 mesiace do škôlky a už je piatykrát chorý. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

chcem sa opýtať ohľadom môjho syna, ktorý chodí do škôlky. Keď býval doma, tak nebýval chorý. Pred dvomi mesiacmi začal chodiť do škôlky a už je piatykrát chorý. Užíval 2 balenia antibiotík. Keď sa vráti po týždni do škôlky, tak je zase chorý.

Užíva všetky vitamíny, čo sa len dá.

Ako mu ešte posilním imunitu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné poriadne doliečenie v domácom prostredí.

Asi ho dávate do škôlky v čase, kedy je ešte organizmus (imunitný systém) nie celkom zregenerovaný a teda "ľahšie sa naňho nachytajú baktérie a vírusy" od iných detičiek.

Na také posilnenie imunity Imunoglucan. V zime určite vitamín D, sú vhodné nosné probiotiká, konvičkovanie, dostatočný pobyt na čerstvom vzduchu, dostatočný spánok, vyvážená strava.

Prípadne pri nedostačujúcom efekte a pretrvávaní zvýšenej chorobnosti lekár môže predpísať napr. Bronchovaxom.

Ak by nebol ani taký efekt, tak vyšetrenie imunoalergológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas