Testy na overenie školskej zrelosti

456456
22. mar 2016

Prosim Vas nemate nahodou nejake testy, ktore pouzivaju skoly na overenie skolskej zrelosti ? Chcem si odskusat nasho loptosa. Dakujem

miriam11
23. mar 2016

@456456 stiahnes z netu bez problemov, su tam vzory a rozne 😀

mirkaaa80
23. mar 2016

@456456 testy si môžeš dať urobiť v pedagóg.psychol.centrum - urobia spec.test pre školskú zrelosť. Inak u nas robievaju aj v skolke u predškolákov depistaz. My sme boli s malym zatiaľ u psychologicky, ta nam povedala že podľa nej ešte nie je zrelý do školy ( v auguste ma 6)...pýtala sa ho nech jej vysvetlí čo je župan...čo je oddych...a vraj to vedel spontánne popísať len jedným slovom, ďalej ho musela navádzať. No myslím si, že je veľa dospelých ktorí by to nezvládli lepšie. A keď sa s nou rozprával dlhšie, uz neudrzal ocny kontakt...a kopu iných " prekvapujúcich" veci. Tak som si povedala, že dám na intuíciu a názory uciteliek, ktoré maleho poznajú 3 roky a pojde 😉

pribinak
23. mar 2016

http://www.zsmkdk.sk/innovaeditor/assets/Orient...

Ale to je fakt orientačne, lebo ine je s mamou a ine je s uckou/psychologickou a ine je doma a ine je v MS

456456
autor
24. mar 2016

@miriam11 Hladala som a nic som nenasla, ak vies kde hladat napis mi prosim odkaz.

mirkaaa80
25. mar 2016

@456456 daj si do googlu testy školskej zrelosti a určite ti to vyhľadá.

lucik194
25. mar 2016

mozem ti popisat ako to bolo na teste so starsou minuly rok.... dosli sme tam troska skor, psychologicka nas aj tak hned zobrala, dala malej nakreslit cokolvek co ju napadne (aby "zabila" cas kym si pripravi veci - mala ich uz ale pripravene, bolo to na uvolnenie atmosfery, potom sa popytala na cestu , ako sme cestovali, autobus, auto, mhd, opytala sa na cislo autobusu, co ranajkovala (ci si pamata), potom sa popytala malej na rodinu (ci ma surodenca, kde byvame, kde chodi do skolky, ci vie take zakladne veci odpovedat, ulica, mestska cast v BA).... potom sa zacala pytat mna veci, medzitym si mala malá vybrat z policky s cim by sa chcela hrat (mala tam rozne hry, take kratke na 5-10 minut) a potom jej dala test, asi 20 minutovy, rozne papiere a robila ulohy, kazdy papier bol zamerany na nieci ine, boli sme v sukromnom centre, dcera sa mohla rozhodnut ci tam s nou budem alebo pojdem na chodbu, cely cas som sedela vedla nej do ich rozhovoru som vsak nevstupovala