Učiteľky v škôlke sa nestarajú o riadne obliekanie detí

petrina82
25. okt 2013

Uz viac krat som mala problemy s ucitelkami, co sa tyka obliekania deti, ked idu von. Raz som v chladnom jesennom pocasi nasla dceru len v tricku na dvore, ked bolo cez 20 st. nedavno tak mala oblecenu mikinu, bundu, satku aj ciapku, samozrejme cela spotena a vcera ma uz dorazilo, ked doobeda bolo 15 st. a poprchalo a isli na prechadzku a z balkona som videla, ze vsetky deti mali bundy, ucitelka kozeny kabat a moja dcera bola v tenuckej mikine, takej trickovinovej, ktoru som jej dala preto, lebo mala softshellku bundu tak aby jej nebolo teplo. Takze jej musela byt zima, kedze bundu nemala, hlavne, ze ciapku mala. Ucitelka vobec neskontroluje deti, ci su patricne oblecene, je jej to jedno. Teraz idem do skolky a kedze vcera tam uz dotycna nebola a dnes rano tiez nie, rozmyslam ci sa este ozvat a povedat jej to, ze mala len tenku mikinu a bunda ostala v skrinke alebo kaslat na to. Moja dcera je dost chorlava a vcera ked som to videla, skoro ma porazilo, lebo poobede uz bolo teplo ale doobeda vietor a mrholenie...Ja uz neviem ci mam prosit aby na nich dohliadali alebo co. Asi keby isla v tielku a papuciach tak tiez si to nevsimne...

farmacka
25. okt 2013

@luciahromadkova presne toto je normalny pristup spravnej ucitelky, no a podla mna to nie je ziadna velka veda a zasa z toho vedu ani netreba robit..hoci keby moje dieta bolo polooblecene v skolke v zime vonku, urcite by som zareagovala ihned..

elise
25. okt 2013

moja mama je učitelka v mš a dakedy ju pridme pozrieť ked idu von a poviem vám že niktoré maminy nedaju ani teple oblečenie ked je zima iba tak modne bundičky do pásu čiapočku len taku šik a podobne (čo j ln pr emodu ale ni praktické lbo potom deti drkocu zubami ž eim j chladno) niektoré ani nedaju sveter ani rukavice napriklad ked je sneh. dokonca aj bolo jdno divčatko ktoré chodilo v leginkacha a tunik-tričku malo baretku a bundičku do pása, topánočky celé lekovky a to bolo všetko a vonku bolo cca 10 stupnov malj bola zima tak jej dala mamina svoju mikinu al to divčatko malo zakázané padať od svojej maminy a behať len stálo pri učitelke a nezapájalo sa do nijakých hier lebo vraj keby behala mohla by spadnuť a roztrhla by si leginky a rozbila kolienko a ona si to neželá aby mala rozbité kolienko. ste mali vidiť čo vyvádzala kd mala očko na silonkách ktoré obliekala ráno malej na to sukničku taku kockovanu a biely roláčik a na roláčiku bola mikroskopická bodka asi z z obda prskanček ale volným okom nebolo viditelne nič a na silonkách zatiahnutá nitka a zacytene očko (sa jej spravilo očko ked sa chcla hrať z vláčikom okamžite ho položila a plakala že ju mama zbije ☹ a tá maminka vynadala učitelek išla k primátorovi dala si predvolať učitelku aj riaditelku v školke a že to rišia žiada kárne lebo učitelka neustriehla a jej dievčatko malo na pančuškách očko a bodku na roláčiku, sa je primátor vysmial. dievčatko malo 2,5 roka v škôlke na spinkanie mávala plienočku a zaspávala zásadne v prinesenom kočári a s dudlom v ustach. pyžamko malo to divčatko saténovu nočnu košilku s krajkou a špagetovými ramienkami. tak si vite predstaviť že ked ma učitelka 2,5 ročných 11 je to dosť ved obliekanie v zime im dosť dlho trvá a ked niekto ešte che isť na wc tak vyzliekaju a znova obliekaju a naozaj niektoré maminy nedaju dostatočne oblečenie pre dieťatko do škôlky.

macamac
25. okt 2013

@luciahromadkova presne k tým legínam 🙂
to som obkukala tu, na MK 😀 😉
a je to super nápad, nemusím ráno v škôlke malej vyzliekať pančuchy
v zime dám legíny+nohavice a ráno v MŠ len vyzlečieme nohavice a ide sa do triedy 😉 🙂

luciahromadkova
25. okt 2013

@macamac 😀 , ja mam chalana, takze mi mame spodare alebo tenke teplaky a na to len sustaky a kolegyne to maju lahke... alebo su super aj tie nohavice do dazda z tchibo a kiku...lebo aj my v skolke mame dost teplo a zas vo vnutri necha sa deti neparia v pancuchach 😉

katrinka8
25. okt 2013

Ja tiez celkom chapem ucitelky v tom, ze oni proste oblecu deti do toho, co maju deti v skrinke (zrejme si myslia, ze kedze im to tak rodicia rano dali, praju si, aby si to tie deti obliekli) - cize v com rano deti prisli. Nevyhoda je v tom, ze teraz je take pocasie, ze rano je naozaj dost chladno, cize deti pridu naobliekane, ale ak idu von okolo obeda, je uz aj okolo tych 20 stupnov, co je aj o vyse 10 viac ako rano - cize to ranne oblecenie uz je prilis.
Dcerkina trieda chodia vonku o 10-tej doobedu, takze to je relativne este chladno, rozdiel od rana je naozaj malicky, cize deticky su oblecene v tom, v com rano prisli. Niektori rodicia (aj my) mame v skrinke odlozene teplaciky na vonku (je to pohodlnejsie ako rifle) - preto vzdy dam do najspodnejsej policky rifle, prip. to, co nechcem, aby si dcerka obliekla na vonku) a na tu "hlavnu" policku dam to, v com by mala ist von. Nase ucitelky to zatial vzdy pochopili (ked som kukla z okna a videla ich von) 😉 Tiez je vsak pravda, ze aj ked pozeram na tie deti, kazde je inak oblecene, niekto v jesennej bunde, tenka ciapka, niektore v hrubej veste a mikine, niektore som uz aj v zimnej bunde videla... takze tiez dost tazke sudit ucitelky, aby obliekali deti "primerane" - primerane komu? Comu? To je tazke posudit v niektorom obdobi naozaj. Ale tak zase keby uz v zime, ked sa nosia uz naozaj ze zimne bundy, slo dieta len v mikine, to uz nie je celkom normalne teda...
Mimochodom, v tomto prechodnom obdobi tiez dcerke davam do skolky pancuchy (je teraz taka viac chora, ako zacala chodit do skolky, a rana su teda u nas dost ze chladne), ale aby sa v triede neparila v teplakoch a pancuchach plus aby sa nemusela natahovat s ich obliekanim, tak ma v triede saty, ze len zhodime rifle rano, navlecieme saty a je to 😉