Uzdička pod jazykom

mirkaleskova
3. dec 2017

Ahojte. Mám 4 ročného chlapčeka robili mu nástrih pod jazykom a kázali mi s ním cvičiť dvíhanie jazyka. Ale môj malý to nechce ani skúsiť. Neviete mi poradiť nejaké triky aby pomaličky začal to skúšať.?

pribinak
3. dec 2017

Natrieť hornú Peru nutelou a nech si to pred zrkadlom zlíže 😉

anett9
3. dec 2017

môjmu nastrihávali 3x , pod jazykom ete v pôrodnici a potom v 3 rokoch /lebo malinkému dieťaťu to väčšinou opäť zrastie/ a hornú uzdičku v 9 rokoch.Nikdy sme nič necvičili ani nám nič nekázali. Po nástrihu v 4 rokoch už by sa nemala zrásť

mirkaleskova
autor
3. dec 2017

Aj nám to robili v pôrodnici a teraz zase.

lula313
3. dec 2017

Ako píše pribinak, treba to dieťa okabatit. Ja by som kupila veľké lizatka, ktoré inak nezlize ako vyplazovanim jazyka, dobrá je aj zmrzlina, ale na tu je už asi teraz zima😀

gabona1
3. dec 2017

Najlepsie je nastrihnut uzdicku a mat pokoj.

kvetinka64
4. dec 2017

my sme mali ten isty problem so synom. V 3r. mu nastrihli uzdičku pod jazykom, mal velmi oslabeny jazykovy sval (poriadne nevedel ani vyplazit jazyk). 3 mesiace sme cvicili kazdy den pred zrkadlom, s nutelou, s medom, rozne sutaze....A to nam lekarka povedala, ze za 20rocnu prax nevidela tak oslabeny jazykovy sval, a dali sme to.
Chce to vela trpezlivosti, skusit dieta namotivovat roznymi hrami, malymi odmenami. Drzim palce

mirkaleskova
autor
4. dec 2017

Môj malý mi hovorí že ho to ešte boli môže to byť aj tým že sa bojí. Nikdy ho vlastne nedal hore lebo uzdicka bola dosť hruba