6 ročné dieťa a tiky

jajuska1212
12. jan 2014

Mamičky,vie mi niekdo poradiť,už som zúfalá moj 6 rocný syn asi od 4 rokov vtedy to zacalo ma neustale nejaké tiky,zacola sa to dvihanim rúk,potom otváranie úst a teraz najnovšie si hryzie do jazyka, ma ho doslova zodraty,tým pádom nechce nič jest,lebo ho to samozrejme bolí.Povedala som to aj jeho lekárke ale ona to je taky zlozvyk, časom to prejde vydržte. Som vďačná za každu radu.

zemruska
12. jan 2014

nemoze to byt skor nervoveho povodu? ak bol bity, resp bolo nanho kricane a ak je citlivejsej povahy mohlo to zanechat nasledky.alebo mi este pride to dvihanie ruk - autizmus ? neviem kazdopadne urcite k lekarovi nech ho vysetria

emocka
12. jan 2014

Nejaká nepohoda, stres u dieťaťa. Treba nájsť /identifikovať, čo mu to spôsobuje a pracovať na odstránení toho javu, tiky prejdú, hoci určite nie rýchlo. /samozrejme ak je tá situácia riešiteľná a vyriešená/ Dieťa potrebuje pokoj, pohodu a istotu, tú mu hľaďte zabezpečiť. Stalo sa to aj mojím deťom. Dávno. Malo dôvod. Ťažko riešiteľný. 🙂 Do kelu so mnou, mudrujem, posielam chuť riešiť tú situáciu. 🙂

magdalenkami
12. jan 2014

syn mal od 2-6r.-zapajal ruky,nohy,nos oci,plecia,hlavu...niekedy to kombinoval viacere tiky naraz,ludia po nas pozerali...boli sme aj na neurologii,nic zvlastne neoodporucili len klud,pohoda doma,pohyb-sport,cinnost,sama som si odsledovala ked bola u nas napata sitacia , hadka,rod.problemy,smrt v rodine a pod.alebo ked bol sam chory sa to zhorsovalo,teraz to ma minimalne....a dopln.vitaminy,hlavne B

schira
13. jan 2014

@jajuska1212 skus ist zo synom k psychologicke. Synovec mal tiez tiky a pomohol mu psycholog, zistil ze je hyperaktivny a nerobylo mu dobre ked sa rodicia hadali. Casom to prestalo. Ten vitamin B je dobry na rany v ustach a nervovu sustavu. Drzte sa