Zmena správania v škôlke

anett98
20. aug 2015

Ahoj, chcela by som sa opýtať či nemá niekto skúsenosť so zmenou správania v škôlke. Dcérka má 4,5 roka, do škôlky chodí od 3 rokov. Problém nikdy nebol, až teraz posledný mesiac pred prázdninami začala plakať, že do škôlky nechce, že chce byť so mnou. A teraz po prázdninách to pokračuje ☹. Pritom dcéra je obľúbená, nemala problém začleniť sa do kolektívu. Neviem či má také obdobie, ale začala byť maznavá, taká za mnou opantaná. Chodím pre ňu bohužial do škôlky medzi poslednými, žial nedá sa mi skôr a ani manželovi, ale ona po nás stále chce aby sme prišli skôr, na obed a stále vyjednáva. V škôlke mi odporučili psychológa....Máte niekto takú skúsenosť? Ako ste to riešili? Problém s učiteľkami ani s deťmi by nemal byť žiadny, rozprávala som sa s ňou o tom. Nik jej nerobí zle, len, že je jej za mnou smutno. Myslíte, že je to na toho psychológa? Či ešte mám počkať? ďakujem

anett98
autor
20. aug 2015

@maslenka47 áno interpretuješ si to inak, písala som, že je maznavá, formou reči...mne nevadí keď sa mazneme, práve naopak veľa sa stískame, túlime, v noci chodí ešte občas ku nám a nerobí mi to problém, stískame sa a tak spíme. Inak si si to vysvetlila 😉 Ja ju upozorňujem, že nemá maznavo rozprávať, ona to dosť začala používať v bežnej konverzácii.

anett98
autor
20. aug 2015

@simca06022011 poprosím učiteľky teda aby si všímali či nebude problém s deťmi a popýtam sa ako sa správa v kolektíve. Ono v jej triede boli aj deti nové, 3 ročné, ktoré behom roku nastúpili a plakali. Takže učiteľky sa viac venovali im a možno si niečo nevšimli. Teraz už ju preradia do strednej triedy, nebudú také zmeny, bude to stabilnejšie. Takže od septembra uvidím ako sa to bude ďalej vyvíjať...Možno som aj ja niečomu neprikladala taký význam, skúsime to teda odznova a uvidíme. Ja som to počas prázdnim aj vypustila z hlavy, v pondelok, utorok bolo všetko v poriadku a dnes to zase začalo..

anett98
autor
20. aug 2015

@janickacrazy a inak nerozumiem prečo si dala like @maslenka47 😒 Však som ti v hneď v úvode vysvetlila, že maznavo rozpráva, čo predtým nerobila...tu nejde o prejavy lásky, ale maznavé správanie...Sa ma to dotklo, pretože dcéru ľúbim nadovšetko a aj jej to dosť prejavujem...V tomto problém určite nie je...

natalym
20. aug 2015

Nemajú v škôlke nejaké nové dieťa alebo novú učiteľku?

anett98
autor
20. aug 2015

učiteľku nie, ale ona bola doteraz v triede s najmenšími deťmi, teda aj s takými čo pribudli behom celého roka, aj napr. v máji...