Prešov - bývanie

maty112
24. aug 2022

Ahoj dievčatá. Manžel dostal ponuku práce do PO...zvažujeme túto ponuku...sme zo ZA kraja.. chcela by som sa Vás spýtať...ako sa Vám žije v PO a okolí, resp.okrese? Najviac ma zaujima okres PO -bývanie v dedine...dostupnosť, vybavenosť, ceny nehnuteľností...ďakujem krásne za odpovede...🥰

xena0
25. aug 2022

Bývame 5km od Prešova, s dostupnosťou som spokojná nakoľko sme šli do blízkej obce v dosahu MHD. Čo sa týka ceny nehnuteľností tak skús pozrieť ponuky na internete, lacne to nieje ale tak záleží aj od toho či hľadáte niečo nové alebo staršie, byt alebo dom a pod. Ťažko povedať, pre každého je dobrá cena niečo iné...

maty112
autor
25. aug 2022

@xena0 pozerala som praveze na nete ceny domov, a prisli mi moc prehnane...😳 v porovnani ako sa pohybuju ceny tu u nas...

xena0
25. aug 2022

@maty112 no nechcela som ti písať že bývanie je drahé lebo pre každého je drahé niečo iné. Ale súhlasím, ceny sú prehnané neviem či chcete podnájom alebo kupovať. Včera mi vybehlo v Prešove podnájom v novostavbe 2izbovy 600€... Ak by ste kupovali neviem či ešte možno nejaký 3izbak, nie v novostavbe by sa dal zohnať do 130 000€...

xena0
25. aug 2022

@maty112 v Prešove aj starú haraburdu (dom) predávajú za 150 000€ a potrebuješ do neho vraziť minimálne ďalších 50

maty112
autor
25. aug 2022

@xena0 no ak by sa malo stat,tak , chceli by sme kupit dom.. a presne ako pises, prekvapili ma stare neurobene domy a ceny neskutocne... no neviem cim to je.. 🙁 trosku ma to odradza.. no uvidime,

xena0
25. aug 2022

@maty112 taká je tu realita, kamoška čo práve zháňajú nehnuteľnosť hovorí že idú čosi dole...ale kto vie, podľa mňa žiadna sláva to nebude

gertys
25. aug 2022

Presov je logisticke centrum pre vychidne slovensko a je tu najviac prace zo vsetkych miest. Polovica Kosicanov pracuje v Presove a platovo na pocudovanie dostanete viac v Presove ako v Kosiciach. A tak ako sa hybe trh tak sa hybu ceny. Aj ked je to zaprdeny Presov preto take cwny nehnutelnosti. Cim dalej od Presova tym lacnejsie byvanie. Ak ide o dom alebo byt. Otazka je ze kolko km ste ochotny dochadzat. Urcite ak mate deti a vyberiete nejaku dedinu ktora je dalej od mesta tak kde je aspn skola a pootraviny.

maty112
autor
25. aug 2022

@gertys tak cca 20km by to bolo idealne, ja som nesofer, tak aj pre mna s dobrou dostupnostou vlak/bus.. deti mame, preto by sme radsej preferovali dedinu, ako priamo mesto..

gertys
26. aug 2022

Skuste pozriet napriklad Velky Šariš alebo Kanaš, Maly Šariš, Fintice to su trošku drahšie dediny ale chodi tam MHD. Potom možete isť ďalej ale skor SAD autobusy. Nie v kazdej dedine je vlakove spojenie. A pozor na romske osady. Aj ked su v niektorych dedinach vzdialene, ze je nova oblast kde su len nove domy a osad su na druhimm konci ale na autobuse by chodili s Vami a to by sa Vam nepacilo dychat ten smrad a deti sa bat pustat. Asi by som sla potom podla financneho limitu. Lebo na vyber je vela dedin

maty112
autor
26. aug 2022

@gertys opytam sa tak "blbo", je v okoli/okrese PO nejaka bez osadova dedina? u nas cigana ani pomaly nevidime, nemame tu take osady ako su na vychode.. mame ciganov ale neotravuju, a nemotaju sa vsade...

gertys
26. aug 2022

@maty112 to je velmi tazka otazka… no ano su ale strasne malinko. V kanasi naprikad jie su ziadny, potom krizovany, hrabkov tam tiez nie. Zaborske, Dulova Ves ( tam je asi 1 dom ) netrufnem si vymenovat viac lebo nie som si ista. No tieto na beton su okej.