Prešov - monoblok

21. júl 2022

Ahojte, je tu nejaká mamička ktora rodila v Prešove v monobloku? nejaké skúsenosti? 🙂 dali mi taky všeobecný prehľad čo si mám priniesť do pôrodnice.. a pise tam ze aj oblečenie pre babo a plienky si mam vziat.. je to potrebné? ďakujem 🙂

lenka9g
21. júl 2022

Plienky a vlhcene treba brat, oblečenie až pri odchode

autor
21. júl 2022

@lenka9g ahaa.. dakujem.. lebo sa bojim ze by sa mi oblecenie nejako zapatrošilo :D

palicka
21. júl 2022

Ja som zas chcela, aby naše bolo vo vlastnom oblečení. Upozornili má na to, že sa môže stratiť. Bolo mi to jedno, nechcela som “erarne”

autor
21. júl 2022

@palicka vsak toto ze sa bojim ze sa moze stratit.. a nejake skúsenosti so sestričkami? recenzie na tu porodnicu su take ze.... nooo skoro žiadne

palicka
21. júl 2022

Je to už pár rokov, vted boli recenzie ešte horšie. Ja nemôžem povedať nič zle. Ani na sestričky, ani lekárov, ani novorodenecke… a to smw boli celkom komplikovaní

gertys
21. júl 2022

Ja som rodila pred necelym rokom a o pol roka idem na to znova 😀 znova pojdem do monobloku. Oblecenie pre babatko som mala jedno body a jednu ciapocku. Ak chces mat babatko pri sebe na stalo tak potreebujes pluenky vlhcene obrusky kremik ak nie ze ti ho budu vozit nepotrebujes nic. Vezmi si urcite poporodne vlozky, jednorszove nohavicky odporucam, prsne vlozky, odsavacku, lanolin na prsniky, nocne kosele aspon 3, zupan a dvoje slapky jedne po oddeleni a jedne do sprchy, uteraky osusku no hygienu

punka24
21. júl 2022

Sestričky sú milé a jedna... Och ak tam ešte pracuje... Anjel... Neviem meno ani nič len viem že mala tmavé krátke vlasy a vo veku okolo 40 ale ja neviem tipovať vek... Ale ona bola dokonalá... Láskavá empatická... Každý bôľ sa snažila pomôcť utíšiť...
Inak lekári sú naozaj v pohode, ostatné sestričky tiež, na jedlo som sa nemohla sťažovať...
Čo sa týka starostlivosti o dieťa za mňa v pohode také normálne proste... Aj keď lekárka bola pozrieť malého oboznámila ma s jeho zdravotným stavom, popytala sa mňa na niečo a venovala sa ďalšiemu dieťatku... Spokojná som bola... Monoblok určite...
Veci do porodnice pre seba klasika, pre dieťa plienky, púder/krém na zapareniny a vlhčené obrúsky... Oblečenie až na cestu domov... A cumlík... Aj keď možno nechceš dávať ale ja už by do istoty brala... Ver mi... Ja som nemala... Potom mi jedna mamička jeden podarovala... Vďaka jej neskutočne... Zachranila ma... 😅😂😁

miskamicha
22. júl 2022

@gertys ahoj. Ak sa mozem.opytat aky vekovy rozdiel bude medzi detmi???? Ja som rodila /sice nie v PO ale asi teraz planujem/ v decembri 2021 a v januari cakame dvojcata🙈

gertys
22. júl 2022

@miskamicha Srdecne gratulujem 🙂 ja som rodila september 2021. Ja som otehotnela hned v novembri toez dvojcata ale zomreli. Tak som znovu otehotnela v maji a teraz cakam uz len jedno ale uz je vsetko v poriadku. Termin mam na konci januara 2023. Rozdiel bude 1,5 roka

Poviem ti drzim ti palce bude to dost o hubu. Ja som mala donedavna silne nevolnosti a samozrejme dieta to nezaujima 😀 takze mama so svokrou sa striedali a vela mi pomahali lebo ja som nemohla nic robit nevladala som a vkuse ma napinalo na vracanie. Teraz uz vsetko preslo ale neviem si predstavit ze som uz mala tento mesiac rodit. A ani to prve dieta nevie chodit no po 4 je vsade vsetko berie do ust do toho zuby idu. Bude to dobra sranda kinimalne prvy rok dva a pootom uz to bude super 🙂

miskamicha
22. júl 2022

@gertys fuha tak to mi je luto.
Som teraz v 14tt a vyzera byt vsetko ok..ci bude neviem. 🙂nevolnostinsom mala ale nic co by som nezvladla ..kedze mi velmi nema.kto pomoct vsetci byvaju mimo..mam termin 23.januara🤣 tak ti drzim silno palce nech je vseetko v poriadku.

gertys
22. júl 2022

@miskamicha nevadi musim sa s tym naucit zit nebolo to prvy krat …mne vypocitali na morfo 26.1. A gynekolog 31.1. Tak uvidime kedy sa domtori rozhodnu ma rezat 😀 drzim ti palce aby boli zdravucke

dasaa
22. júl 2022

3x som rodila v monobloku .Ja nemám zle skúsenosti, všetci tam boli milí.Na novorodenkom tiež dokonca mi aj ukázali ako sa kúpe babo ako sa čistí pupok.Ja som bola veľmi spokojná. Oblečenie mi manžel doniesol deň odchodu domov .Kľudne som si obliekla babo kým oni napísali papiere.