Prešovské mamičky zo Sekčova a Solivaru

1234lubka
15. aug 2012

No je tu sidlisko 2, sidlisko 3, švaby ale tretie najvacsie sidlisko na slovensku chyba🙂 dufam ze ma nezamknu🙂

1234lubka
autor
15. aug 2012

🙂 Dufam ze sa tu niekto najde🙂

zigzag
15. aug 2012

sekcov sa hlasi :D

@1234lubka

sandrasofia
15. aug 2012

@1234lubka solivar🙂 zatial 😀

1234lubka
autor
16. aug 2012

ja len tak ze akoze trochu nefer ze tu je sidlisko 2 3 svaby a mi nic? 🙂))))

1234lubka
autor
16. aug 2012

@sandrasofia
@zigzag No s dnes som prila na to ze sme prekonali 6 chorobu :O

zigzag
16. aug 2012

@1234lubka uf, a to ako? ake stare babo mas? ja mam 14 mesacneho chlapca 😵

1234lubka
autor
16. aug 2012

@zigzag 6 a pol mesiaca ma...to vraj starsie deticky dostavaju ale uz to mam chvalabohu za sebov 4 dni vysoke horucky v noci nic nespal manzel sa odstahoval do vedlajsej izby :D ale uz je po...dnes je vysypany s takymi akoby potnickami po brusku chrbatiku a hlavicke to je vraj signal ze sme chorobu prekonali

zigzag
16. aug 2012

@1234lubka jaj, tak super, nas v noci sice nespi tiez, ale 6 choroba to neni zrcite, nas zubky trapia, spodne stolicky nam idu,,

1234lubka
autor
16. aug 2012

@zigzag npo ja som si bola ista ze to zubky niesu aj u lekarky sme boli, pozerala ze dasienka su ok, ze vyroza ze to musi prekonat sam, tak len nurofen som davala🙂

atreyu
16. aug 2012

@1234lubka pochádzam zo Sekčova aj som v PO rodila, ale s manželom bývame v okr. RV

zigzag
16. aug 2012

@1234lubka hlavne,ze je to za vami, a ku ktorej chodite?

1234lubka
autor
16. aug 2012

@zigzag na sidlisko3 dr Smolkova lebo mi vlastne v PO nebyvame :D ale chodim ku rodicom na sekcov tu som vyrastala byvame nedaleko u Babky v Ratvaji
@atreyu a kde si rodila v starej ci novej?

zigzag
16. aug 2012

@1234lubka aha, my na sekcov k dr Balazovi, aj dnes sme boli sa nam neplanovana poradna podarila konecne od decembra 😀 a to som isla ku svojej obvodnej, sa mi vyhodil zila, hnusoba, potrebovaja som predpisat detralex, a sestricka od maleho,ze nemaju nikoho, za mam aj na poradnu dojst :D tak som rada, mam pokoj na rok, 😉 ja som rodila v saci a nelutujem, dobra volba po presovskej starej a nevelmi dobrymi skusenostami s nimi 😝

atreyu
16. aug 2012

@1234lubka v novej 🙂

1234lubka
autor
16. aug 2012

@zigzag no ja som rodila v novej a nestazujem sa vobec ja som bola spokojna...ale ja som mala bezproblemovo.....kus sranda :D bo ja som nevedela ze uz mam tie prave kontrakcie :D ale to som uz bola v porodnici....asi pol noci mi zacali bolesti....som chcela ze pockam kym nam pridu zmerat ctg lebo to merali rano okolo 5 ze co mi povedia...cakam trpim, chodim hore dole po izbe celu noc..predychavam...( 😀 )no ale cez vikend toe nocne ctg asi nerobili...ta az okolo siedmej so zasla za sestrou ze mam pofiderne bolesti ze nemozem ani lezat nic...ta mi isli zmerat ctg a jak naschval som tam polhodiny v pohodke lezala (na posteli ani 5 minut!!! som nemohla byt ) a nic len dve trapne kontrakcie :D tak som sla nazad na izbu...tam zase bolesti ( spolubyvajuca bola zomna na prasky :D) ta reku ze idem za lekarom tam ma odbili ze mam kus pockat kym sa vymenia smeny-fajne ne? :D som zase sla na izbu ale uz sa nedalo ta som zas posla za doktorom naj namna kukne bo mne nedobre...cipana som nemohla ni na kozu vyskocit a jak na mna kukol ta smykom na salu ma poslal bo hlavicka priechodna :D na osem palcov som bola :D t

1234lubka
autor
16. aug 2012

@atreyu hej bola si spokojna? dost velme mimco sa ti narodilo :DD

kejdii
16. aug 2012

no ja som zo Sekcova, ale teraz som na Svaboch ☹ ale Svaby som tu nenasla 😎

kejdii
16. aug 2012

jeeezisi , kukam ze Svaby som ja zalozila :D a nikto sa mi neprihlasil 🙂

1234lubka
autor
16. aug 2012

@kejdii ej nie? nikto tam nije? srandujes

1234lubka
autor
16. aug 2012

@zigzag inac som akurat pozerala jedna holka dala fotky zo sace do fora.no som HOTOVA!!! povedz mi otej porodnici nieco viac..ak sa pritrafi dalsie babetko idem tam!!!

zigzag
16. aug 2012

@1234lubka super bolo, ja som tam isla uz s kontrakciami, na oslednu chvilu, do PO som sa nechcela dat odviest ani za svet 😀 tak mama zorganizovala odvoz, a islo sa,, mali perfektny pristup, podarila sa mi nadstandatna izba nakolko mali plne, ale som aj tak chcela, takze som rada, ze ta bola volna 😀 rodila som vtedy len ja, takze som aj celu predporodnu miestnost mala pre seba, nasi cela fajta cakali za dverami, ale dvere boli otvore, ked som chcela,, takze fakt velmi ustretovi boli, a stale som vedela, co sa so mnou robi, a robit bude, rodila som sice dlho, 15 a pol hodiny, a z toho som 6 hod pola v porodnici, na obed sa nam narodil drobec, nemala som epidural, ani oxitocin, a ani nastrih a sitie,,,, a izba bola super, nemusela som od maleho ani na krok, nosili jedlo na izbu aj odnasali, mali sme telku chladnicku aj vlastnu sprchu a vecko, na novorodenckom boli tiez vlmi zlaty, aj laktacne poradkyne chodievali stale, ci nepotrebujeme pomoc, ze ako sa nam spusta mliecko,,,, ako super, nadherny porod, nadherne babo, bol pri mne aj muz pri porode,a potom,ked bolo po vsetkom a mala som u maleho na sebe na stole, tak pustili aj moju mamku, no jednoducho jednotka, a nemala som nikoho vybavovaneho ani nic som nedla nikomu ako vsimne,,, 😉

atreyu
16. aug 2012

@1234lubka ano ja som bola,ja som si tam dost odlezala aj pred porodom.do kopy som tam bola 4krat...aj ja som chcela ist rodit do sace,ale kvoli komplikaciam som ostala tam nelutujem.porodnik maximalna spokojnost az na to,ze som musela skoncit na sekcii kvoli tomu,ze mal zle ulozenu hlavicku co sa nakoniec ukazalo,ze ju chudacik taku velku inac ulozit nevedel.totizto tyzden pred porodom som mala odhad +-3100g 😀

1234lubka
autor
17. aug 2012

@atreyu si nebola nahodou aj v januari v porodnici? tak koncom??? aj ja som bola z porodnikom max spokojna, kto ta rodil nepametas? mna taky mlady Kudla...sice ty ked si bola na cisarak tak to asi ten...no jak sa vola...joj nevem si spomenut 🙂 taky fesak kuceravy :P

1234lubka
autor
17. aug 2012

@zigzag waw super ako ani ja som nemala nikoho vybaveneho nic, ja som sla ked mi odtiekla zatka hlienova, ja som nevedela co to je ci voda ci co tak sme vzali veci a sli sme 🙂 z piatka na sobotu, a v ndelu rano sa narodil....ako pravdupovediac..vravim sestricke ze jak mi odteka ten maglajs tak krvaca trochu-to je normalne vraj...potom vravim na dalsi den ze mam take bolesti ako na kramy-to je normalne kontrakcie su 1000krat silnejsie (preto som nevedela ze uuz mam kontrakcie cakala som nieco ovela horsie) no ja som sa celu noc otvarala, krvacala vlsste sa mi rozbiehal porod :P ja som mala stastie ze som rodila v nedelu lebo keby to bolo cez tyzden tak na mna cumi este 15 studentov trebars hej-je to fakultna nemocnica.....ja som vlastne priedporodnu izbu mala na normlnej izbe :D ale cakala som nieco ovela horsie ked mam pravdu povedat preto som bola spokojna....len som cakala ze mi maleho prilozia alebo ze to kojenie budu trosku viac podporovat...ale poradila som si aj tak..tiez prirodzene bez epi nic ale nastrihli ma...

atreyu
17. aug 2012

@1234lubka ano bola som tam v januari 2 tyzdne, presnejsie do 2.2. lezala si aj pri tehulkach ci len pri mamickach,pamatas si niekoho? nerodil ma Sima (ten kuceravy), ale Pitonak s Kudlom :-P

1234lubka
autor
17. aug 2012

hej teba si bola na nsej izbe :D taka ciernovlasa holka pri okne bola :D ta ja som prisla do porodnice z piatka na sobotu, takze noc a celu sobotu a celu nedelnu noc som bola pri tehulkach a od nedele rna na sestonedeli od 29.1, 2.2 som isla s pokladikom domov 🙂

1234lubka
autor
17. aug 2012

@atreyu pitonaka nepoznam ale kudla..no snim som bola spokojna velmi mil doktor 🙂 hej hej simu som myslela 🙂 no na nseu izbu si sem tam zasla sa mi zda za tou holkou co lezala pri okne, ci nie?

atreyu
17. aug 2012

@1234lubka no Kudla si potom v marci začal robiť atestáciu na prvého pôrodníka 🙂 Pitoňák je zástupca primára, taký vysoký chudý...a musíš byť konkrétnejšia 😝 na akú izbu?za akou babou?chodila som sama či sešte niekto so mnou?nevieš aspoň ako sa volalo bábätko?ja som tam dosť obehala na každej izbe som vždy niekoho poznala...

1234lubka
autor
17. aug 2012

@atreyu hej ta holka mala syna Leonarda, myslim ze si to bola ty co si ku nej sem tam zabehla🙂

atreyu
17. aug 2012

@1234lubka áno, tak to som bola určite ja 😀