Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

libeth
23. jún 2008

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenocka, jasne 😉

scarlette
23. jún 2008

ahojte kocky, o akej oaze pokaja basnite?
ja neviem kde mi hlava stoji a uz som zacala balit veci na stahovanie tak ani neviem kde co mam pomaly ☹

sue13
23. jún 2008

ahojte 🙂 Zajtra ma caka sono 😵 Tak sa uz konecne dozvieme kolko nas vlastne je 😵
Vidim ze tu pretrvava dobra naladicka 😉 To som moc rada 😵 a aby sme ju este vylepsili.... 😀

T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

libeth
23. jún 2008

scar, som ti poslala 😀

sue, to je skvele, ja vravim, ze 2 😀 potom daj vediet. 😵

scarlette
23. jún 2008

sue drzim palce a verim ze budu dvojmo 😉
libi dakujem pozriem

sue13
23. jún 2008

dakujem babulky 😉 Ste zlate 😀 Ja by som sa tesila z dvoch..... 😵

yasminx
23. jún 2008

Ahojte dievčence 🙂
Až teraz sa mi podarilo pripojiť...mám v práci pokazený PC a akosi aj internet blbne. Ale slúbili, že v stredu mi to všetko spravia a pevne dúfam, že vo štvrtok už Vám končne budem môcť napísať aj počas dňa 😉
Moja pochmúrna nálada z výsledkov prešla až dnes v práci, myslím, že mám za sebou jeden z tých smutných víkendov 😔 ☹ ale hlavné je, že sa už cítim dobre a som pripravená bojovať 😠

Sue - super, že posielaš vírusíky 🙂
Libeth - ďakujem za link, je to nádherné...skutočne úžasné 🤐 😵

Všetky Vás pozdravujem 🙂

petkapo
24. jún 2008

Ahojte 🙂

Yasminx - je mi luto, ze tie vysledky nie su dobre ☹ Ale zaroven sa mi velmi paci aky mas k tomu pristup a ze to nechces vzdat. Mas narok aj na smutne vikendy a je dobre, ze si sa negativnych emocii zbavila cim skor a nedusila ich v sebe..... Teraz uz len pozitivne mysliet a na biopsiu ti budem veeeeeeelmi drzat palce!

Sue - drzim palec nech je to tam dvojmo 😉

Ja som vcera nebola v praci - prepadla ma cez vikend crevna chripka, tak som si to poctivo odsedela na zachode 😒 Pozitivna sprava vsak je, ze som vcera rano bola u dokiho na kontrole a povedal, ze na ultrazvuku to vo vnutri vyzera fajn a ze sa mame zacat snazit uz tento cyklus - aj bez prefuku. Ak sa nezadari do 4 mesiacov urobi mi prefuk, ak sa nezadari do roka, tak pojdem do CARu. A ze ak otehotniem, mam hned prist k nemu a od zaciatku budem na rizikovom 😒 😖

Ma niektora z vas skusenosti s BT? Meriate si niektora?

janis24
24. jún 2008

ahoj petka, to je super ze mas take spravicky od dokiho, aj ja by som take chcela... 😅 A to uz si bola u druheho? Tusim si spominala, ze hentej svojej uz neveris moc... 😉
A ako moze vediet, ze to bude od zaciatku rizikove? 😨 Ved to je tazko posudit, bez ohladu na stav...
No co sa tyka merania BT, skusala som, ale hned som to vzdala, nevyznala som sa v tom, ale su o tom pekne popisane viacere stranky na nete, takze popozeraj... 😉

libeth
24. jún 2008

dobre ranko babulky 😵

yasminx, dakujem 😵 som rada, ze sa paci 😵 Pripajam sa k Petke, tiez si myslim, ze ten narok na nie-pozitivne myslenie mame, a niekedy je to naozaj potrebne, aby si clovek precistil hlavu aj tym placom. Je to stale napor, stale cakanie, ci to bude dobre, zle... cakat stale na vysledky... To ze si mala dobry pocit, a ze veris ze to bude OK, to si pekne straz, urcite aj to prispieva k tomu, aby naozaj bolo vsetko v poriadku a ja verim, ze ozaj bude. Ked ti doki da liecbu, urcite ti pomoze a miminko pride, neboj. Treba tomu len verit. 😵 Ja som mala napr. min. mesiac take vysledky, ze ma chceli operovat a min. tyzden to bolo zrazu OK...

petka, crevna chripka? chudatko... to strasne oslabuje organizmus. Jeden knaz, ktoremu som robila knihu 😅 , taky fajny dedko... mi poradil, ze treba vypit cierny caj so solou. Ze je to sice strasne, ale ucinkuje a pomaha. Odskusala som a pomohlo 😵 Ale aspon ti to potom vynahradil doki, ze mozete snazilkovat. Ved to je supeeeeer, 😵 a co sa tyka rizikoveho, tak to predsa este teraz nemoze vediet 😕
a ano ja meriam 😉 skusenosti mam po tolkych cykloch az az....

pink_lady
24. jún 2008

dobre ranko 😅

bambulky ja uz uuuplne uvarena - u nas sa v tomto teple ani spat neda 😖
libi - robila knihu? 😎 ty musis byt ina sikulka 😅 ale na to aby to clovek vedel (ze si sikulka) staci pohlad na tvoju stranku 😵 😵

s tym rizikovym - to aj mne povedal doki...oni to hovoria preto, boja sa ze ked ma zena problemy otehotniet tak ak sa to konecnce podari, tak aby na zaciatku bola radsej v klude a neriskovalo sa to zbytocne... 🙂

petkapo - ja som tak sedela minuly tyzden jednu noc a jeden den 😖 schudla som 5 kilov - tak aspon nieco 😀 a ...ja verim ze sa vam to uz tento cyklus podari 😅

yasmi - to je super pristup - k tomu niekedy ten smutok pomaha, ze z neho clovek vyjde odhodlany do dalsieho boja 😉 drzim prsteky

sue - musia byt dve 😀 chcem chodit kocikovat 😀

scarlette
24. jún 2008

bre ranko dievcence,
tak trosku si vas pocitam a idem pracovat, musim dnes uz dorobit jednu pracicku a odovzdat a som len v polovici ☹

petkapo
24. jún 2008

Libi, Janis - doktor ma chce na rizikovom, lebo som po jednom mimomaternicovom a proste mi chce dopriat vacsiu starostlivost. A ja sa nebranim 🙂

Libi - napchavam sa ciernym uhlim a zda sa, ze to celkom zabera, lebo dnes uz som bola ''v stave'' ist do prace.
Co sa tyka tej BT - mam od zaciatku cyklu vysoku - nad 37. Teraz som 9 DC a mam 37.1. Ale nenapadlo mi, ze to asi moze byt aj tou crevnou chripkou....

Ozaj - plodne dni mi vychadzaju na vikend......juuuuuuuuuj, to sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉 😀

lenocka3
24. jún 2008

kocky dobre ranko prajem vsetkym 😵
co sa to tu rozdava? okrem tehu-virusikov aj crevne virusiky? beriem najprv to druhe - aj ja chcem schudnut relativne bez namahy 5 kil 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie, aj ja som raz mala crevnu chripku a viem, ze to je riadna makacka 😅 😅 sa clovek nabeha 😅 😅 ze? 😀
babenky, bola som v piatok na gynde s tym spinenim. A citujem: "no, to budu tie loziska, sup na kozu, ja vam hned poviem, odkial spinite...ale neda sa s tym nic urobit, lebo to lozisko sa nebude dat vybrat" /a mykol plecami akoze to je normalne u mna a mam sa zmierit s 15 dni trvajucim spinenim/ "neviem zistit odkial spinite, to lozisko to nie je, momentalne je nefunckne, z maternice to nejde, ani spoza nej...tazko povedat" A dal mi lieky, ktore sa volaju Klimo-neviem co a hrozne mi pripominal nazov klimakterium. Povedal mi, ze mi ovulaciu nebrzdia, ale nemam sa pokusat otehotniet, lebo poskodzuju plod.... dal mi ich na tri mesiace a ked mi nepomozu, tak nevie.... oni su naozaj na klimaktericke tazkosti....

lenocka3
24. jún 2008

...tym nechcel povedat, ze idem do prechodu, len nechapem, preco mi nedal duphaston.... stale len rozpraval, ze to je vlastne spinenie v prvej faze cyklu, kedze nastava presne po MS. a pichol mi estrogen. A rozmyslam, ze ked mi tie tabletky pomozu a prestanem spinit, ze to vlastne len svedci o tom, ze mam hormonalnu hladinu totalne rozhadzanu /lebo su to nahrady hormonov pre zeny v prechode, aby boli v pohode/. Takze to nebude sposobene endo a loziskami, ale hormonami... co je horsie?
😕

libeth
24. jún 2008

pink 😵 😵 😵 ja som uz tych knih zopaaaaaaaaaar porobila 😀

petka, ano, to bolo tou chripkou, ono niekedy sa na zaciatku cyklu moze drzat zvysena teplota, aj menzes, ked mas napr. bolesti, tak organizmus sa brani... ale potom zacne klesat a znova stupat. A to je super, ze plodne dni na vikend, takze o pracu na vikend uz mate postarene 😀

ja cakam stale mrchu, som asi 37dc 😖 ale dam jej este zopar dni a ked nie, tak supnem agolutin 😉

leni, zial hormony 😔 ... moje vysledky po pol roku od pveho menzesu po liecbe boli ze SOM zena v prechode 😕 ale ja myslim, ze to chce len cas aby spravne nabehli... lieky ti to upravia, a po prelieceni by sa mali udrzat, co znamena aj lepsiu sancu na tehu 😉

a Monika ide dnes domov lezkat, tak dufam, ze coskoro aj pride medzi nas, teda samozrejme az ked si oddychne a nacerpa nove sily 😵

pink_lady
24. jún 2008

jej to je super ze ide uz monika domkov 😅 Libi pozdravuj ju od nas a ze nech sa skoooro zotavi 😵

Libi, no, si sikulka 😅 😵 😀 a ta meskajuca mrcha nemoze mat "inu" pricinu? 😎

leni tie posramotene hormony 😔 ☹ 😠

najradsej by som celu endo aj vsetky hormony uz poslala kdesi do ...teplych krajov 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀

libeth
24. jún 2008

pink, nie, nemoze 😀 nebola ovu, ale mam pocit, ze pride tak do tyzdna, lebo uz mi byva zle a toci sa mi hlava, a to su moje symptomy 😉

a dnes do obeda mali operovat lenand, takze moje palceky dnes smeruju tam 😵 ale mozno uz odpociva a ma po 😉

korusa
24. jún 2008

ahojte babenky,

yasminx je mi luto, ze tie vysledky nedopadli dobre a je to uplne normalne, ze si si musela poplakat, aspon si ten zial dala von - mame na to pravo poplakat si, sice by som nam vsetkym priala, aby to boli slzy stastia 😔 😅
Nesmieme vsak stracat nadej, drzim ti silno palce, aby ta biopsia moc nebolela a aby vysledky boli v poriadku. Pozitivne myslenie je to najdolezitejsie pri kazdej chorobe, takze ti ju asi lekar nenaordinoval - tak ti ju naordinujeme my,ok? 😅
lenocka - no tak to spinenie, ako keby som pocula mojho lekara, ale preco ti nespravil hormonalny profil, aby vedel presne, ktory hormon robi sarapatu? Ja tomu naozaj nechapem, preco musia najprv lekari spravit z nas pokusnych kralikov a az potom poriadne vysetrit a hladat pricinu? No ale dufam, ze tie tbl ti pomozu, aspon ze vies, ze to nie je z endo. Ale to je super, ze to idu hned na nu zvalit, ze? Inak moj doki sa asi zlakol - pretoze isiel na dovcu, takze tento tyzden sa kontrola nekona ☹
Posielam teda pozitivnu energiu monike a aj lenand, nech sa nam rychlo vyliecia 🙂
Sue som zvedava, ale mam pocit, ze to bude dvojite stasticko 🙂 Nezabudni nam dat vediet.
no dobre idem makat, mam toho az az. pa pa potom este nakuknem 🙂

sue13
24. jún 2008

Caute kocky 🙂 taak uz to mame potvrdene.... 🙂 Nie su dve ale o to vacsiu radost mame z toho jedneho 😵
ma uz 6mm a srdiecko krasne bije..... 😵 😵 😵 Zatial je vsetko v poriadku a dufam ze to tak bude az do 14. februara kedy mame termin 😀

janis24
24. jún 2008

no fiha, ale ste sa rozkecali 😉 😀 😀
Korus ahoj, davno si sa neukazala 😉 A neprepracuj sa, ide leto, treba oddychovat 😉

Sue tesim sa s tebou tomu polcentimetrovemu drobceku 😵 Ale ste si to nacasovali ze porod na Valentina, aspon nemusis premyslat nad darcekom 😉 😀 😀

Leni caf, pocuvaj mne sa to nejako nezda, ze co ti predpisal a ani nevysvetlil ze preco poriadne.. To pochopi aj blbec ze ked pride spinenie po ms, ze je to v prvej faze cyklu... 😅 No na tvojom mieste by som ho bombardovala otazkami... a korus ma pravdu, mala si sa dozadovat HP, ved to ti nemoze len tak z brucha predpisat tabletky, pri ktorych sa navyse ani nemozete snazilkovat... 😖

Libi drzim palcek nech ms rychlo dorazi, ale lepsie neskor ako po 15 dnoch co povies? 😉 😀

Scar citala som ze sa ti blizi vstupny pohovor v iscare, tak drzim palceky a neboj, my endacky mame vyhodu, ze nas sa ani nemusia moc pytat, ostatne baby spovedaju tak hodinu a ja som prisla, povedala som ze mam endo a bolo to vybavene... V tom je fakt vyhoda oproti niektorym inym snazilkam, ze aspon vieme, co nam je... 😉 A potom uz len formality...

libeth
24. jún 2008

sue, to je skvele, ze malicke je v poriadku, verim, ze dobojujete do 14. februara a tie dvojky teda nabuduce, ano? 😀

odkaz od Moniky 🙂
vsetky vas pozdravuje a dakuje, ze ste nanu mysleli a drzali palce. Urcite jej to pomohlo. Je po laparotomii, takze ubolena a zostane doma na PN asi mesiac, a kedze nema net, tak sa ukaze az ked sa bude dat 😉
Monika, cakame tu natebaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

dufam, ze aj lenand da coskoro vediet ako dopadla... 😵 😵 😵

korus, nevadi, aspon bude doky plny sil, oddychnuty a vezme ta do parady 😀 😵

scarlette
24. jún 2008

janis vdaka,
uz len dva dni 😅 este uvidime ako dopadne manzelik ci ma tych svojich potapacov OK 😀

miminap
24. jún 2008

ahojte babule. zdravim vas po dlhsej odmlke. medzicasom som absolvovala narocnejsiu operativnu laparoskopiu v ruzomberskej nemocnici a operoval ma doc z ISCARE, ktory ma odporucal na tu operaciu. och joj. zakrok bol tazky, operovali ma tri hodiny a vykrvacala som, takze mi dali novu krv. no hadm ma postavi na nohy, chichi.. 😀 co sa tyka operacie, joj.. vzali mi celu lavu sranu - vajecnik a vzali mi pravy vajcovod. neachli mi prave ovarium a v nom sa budu dalej tvorit vajicka. nastastie moje vlastne nadejne buduce deticky. docent aj vsetci lekari v rbk nemocnici - musim poedat - vsetci na jednicku. perfektny pristup, vsetci mili, ochotni, odborne sa radili navzajom, ako to urobit tak, aby mi co najviac zachranili moznost vynosit vlastne babo. vysledok je teda taky. vcera ma pustili domov, byvam dost vycepana, asi kvoli strate krvi, ale staraju sa o mna na striedacku celnovia rodiny a manzelik. 🙂 kazdopadne, hned ma zaradili do cakacky na IVF a pan docent mi povedal, zemi hned zavola, ked bude mat papiere. ja teraz neviem, baby, ked nemam vajcovod, uz sa vajicka nedaju oplodnit prirodzenym sposobom, vsak? zbudla som sa docenta aj opytat, ci sa mozme s manzelom normalne milovat a nenastane nejaky problem, ci sa nahodou nieco nepobabre.. na to sa ho este opytatm.. ste baby niektora v takom "stave" ako ja? myslim bez jedenho celeho vajecnika a bez druheho vajcovodu?

mirip
25. jún 2008

Ahojte dievčatá, jupí som tu prvá a zároveň večer sem prídem posledná takže vás zase nestihnem 😔 prajem vám pekná slnečný letný deň 😉

janis24
25. jún 2008

ahojte 😉
miminap vitaj, je mi luto ze ti toho tolko museli pobrat 😅 Ale hlavne ze si ziva a zdrava... 😉 Verim, ze doktori spravili co bolo treba a ten pristup je tiez velmi dolezity...
No ak som dobre pochopila a nemas uz ani jeden vajcovod, tak otehotnenie prirodzenou cestou uz je nemozne ☹ Ale milovat sa mozte v pohode, pokial sa uz na to po laparke citis 😉 Nema sa co pokazit 🙂
Tak sa teda opatruj a hlavne oddychuj, aby si nabrala nove sily a bola pripravena na prve a uspesne IVFkovanie 😉

scarlette
25. jún 2008

dobre ranko dievcence 🙂

libeth
25. jún 2008

dobre ranko babulky 😵

miminap, a ten druhy vajcovod mas? Pretoze ja to mam 1cm vajecnik na jednej strane a vajcovod na druhej, aspon ak mi to bolo povedane. A lekari mi povedali, ze prirodzene sa da, pretoze vajcovod ma saci reflex, a pokial nieje obzvlast daleko???? tak dokaze nasat vajicko co sa uvolni. Ale ak nemas oba, tak potom sa neda, zial 😔

mirip, ahoooooooooooooooooooooooj 😵

sue13
25. jún 2008

Dakujem Vam 😉 Libeth dohodnute 🙂 Dvojky nabuduce 😀 A darcek to bude na Valentina naozaj skvely 😵
Len este nas caka dlha cesta do vtedy 😎 Verim ze to zvladneme 😉

petkapo
25. jún 2008

Caute baby 🙂

Som tu len na skok - zavalila ma robota.....

U mna to zacina vyzerat tak, ze tento mesiac ovulka asi zabludila niekde.... ☹

Pekny den vsetkym snazilkam 😀