Chýba mi kamarátka

terydog
22. júl 2017

Ani neviem ako zacat, ale uz dlho mi chyba nejaka kamaratka. Ked som bola mladsia mala som ich kopu ale nejak sa to postupne preriedilo a uz nezostala ani jedna BFF (best friend forever). 👭No teda obcas pokecam s nejakymi mamickami na ihrisku, ale chyba mi taka ta najkamoska. Mala som jednu taku s ktorou sme spolu chodili uz od skolky, aj celu strednu dokonca aj v robote sme spolupracovali a dokonca boli sme aj naraz tehotne,tak som sa tesila ze budeme spolu kocikovat a nase deti budu spolu vyrastat ako aj my dve kedze byvame kusok od seba. Lenze ani neviem ako a miesto castejsieho stretavania sa stal pravy opak a my sa vobec nestretavame a ked sa nahodou niekde vidime tak sa len pozdravime. Ona si nasla ine mamicky na stretavanie a kedze moje deti patria medzi tych nespave a narocne deti nemala som kedy pridat sa k nim. Aj ked zo zaciatku sme sa este obcas stretavali, ale potom som uz mala pocit ze ked nemaju o com klebetit tak sa mi ozve a pozistuje co mam noveho aby mali nejake nove temy. Okrem toho ja byvam sama len s manzelom a detmi, takze komplet starostlivost o domacnost je len na mne, kedze muz je v praci az do vecera. A ona ma svokru, ktora jej pomaha so vsetkym od varenia zehlenia, az po starostlivot o deti, takze casu na prechadzky ma ovela viac. Ja som este aj clovek co tazsie nadvazuje kontakt a aby som sa niekomu zdoverila musim toho cloveka poznat velmi dlho, takze mi kamaratka dost chyba...keby som mala aspon sestru ktorej by som mohla hocikedy zavolat a pokecat, ale ani to nemam a so svagrinami sme si az tak nesadli. Velmi ma to trapi, dokonca v poslednych dnoch sa v noci budim a spominam co sme vsetko spolu prezili a chyta ma nostalgia ze nam to nevydrazlo az do staroby. A ked stretnem kamosku s jej novymi BFF, tak mi je normalne do placu, ked vidim ako sa spolu prechadzaju, jazdia na vylety a dovolenky aj s celymi rodinami a ja sedim doma.... Manzela som prehovorila aby sme sa prestahovali niekam inam, kde zacneme odznova a budem dufat ze si tam najdem nejaku najlepsiu kamaratku, aj ked vacsinou sa hovori ze tie najlepsie kamaratstva vznikaju uz na skole.....tak som sa pre istotu prihlasila aj nan nadstavbu.....a ked mi skonci materska tak sa mkzno nejaka najde aj v praci. Tak sa pomaly tesim na september, ked budeme prestahovani a zacnem aj chodit medzi novych spoluziakov.......uz len prezit bez depresie zvysok leta a pohladov na stastne kamky😭

terezka1947
23. júl 2017

@terydog zazivam skro presne to iste...aaaa....tiez nejako neviem,vela sa zmenilo a s ludmi,s kt.som si myslela,ze spolu sa budeme chapat a drzat-tak...ked som mala problem,akoze ok...boli slovne pri mne,ale srdcom nie....
a nakoniec som zistila,ci zistujem,ze to boli len slova a kamaratstva,nie priatelstva...lebo si myslim,ze skutocne priatelstvo nekonci...moze mat nejaku nutenu odmlku,co ja viem co...ale nemoze skoncit
vies,myslim,ze musis nasjt cloveka,kt.tuzi po urpimnom priatelstve tak ako aj ty...inak to nikdy fungovat nebude
ja uz ani neviem,ci chcem najst priatelku....teda,chcem...ale momentalne so dostala par prepleskov,cize lavirujem,iba tak umlcujem svoje vnutro a zameriavam sa na manzela a deti...no chyba to...snad sa opat nastartujem
aj ja zavzujem stahovanie....a daleko....a mozno to aj realne bude-cochvila

jana_eyre
23. júl 2017

Ja som sa pocas svojho zivota naucila a stale sa o tom presviedcam, ze sa nikdy netreba fixovat na nikoho ako toho naj, naj, len na seba..

Ja nemam vela kamaratok, ani som nikdy nemala, ale par takych oblubenych som si pocas md nasla vdaka detom.. Tak ako som mala par oblubenych v praci, ale nase cesty sa rozisli.. Aj v skole som mala par oblubenych..

iba jedna mi vydrzala dlhe roky, spoznala som ju v praci tu povazujem za najlepsiu, ale vidime sa tak raz za 3m, skor ju beriem uz ako rodinu..

Treba podla mna nadalej udrzovat kontakty na ihriskach, prechadzkach a nefixovat sa na tu staru.. Priatelstva vznikaju a zanikaju, menime sa my aj druhi a je normalne ze niekto odide.. Casom sa vzdy najde niekto blizsi, ale tiez to nemusi byt navzdy..

d_a_n_a
23. júl 2017

Baby, načo myslím to dostanem, ak sa sústredím nato ze nemám modelujem naďalej že nemám, ak sa sústredím že stretnem, spoznám, zažijem, tak si to pritiahnem. Ale myslím na radosť z toho nie obavu. Tak ako tráva rastie bez toho aby sa o to snažila. Tak ľahko aj vy stretnete priateľky. Ja som otehotnela v 19tich, šťastne a rada. Ale moje kamošky vtedy riešili vysoké školy, party a festivaly. Takže som sa časom odpísala úplne. Avšak skôr svojim myslením ako tým žeby nejavili záujem. Keby som to spočiatku viac vnímala, neutichlo by to tak. Tak až teraz sa to zlepšilo. Ja som si jednoducho povedala že prečo všetko to spojiť nejde. A nevyvijala som týmto smerom aktivitu. Hoci väčšina nás chcela pozrieť, navštíviť a pod. Mala som pocit že sa nebudeme mať o čom rozprávať a tak. Neskôr som sa naučila že je mnoho miest kde sa dá ísť aj s kočiarikom aj športový si treba kúpiť q dá sa ísť do hôr, alebo dieťa do šatky a ísť si posedieť na terasku niekde. Nehľadám výhovorky prečo nie ale ako áno. Aj tie vaše nespokojné deti. Naštudovať literatúru, objaviť iné mami a ich tipy, blogy ako to riešiť. A je to. Presťahovať sa zvyčajne človeku nepomôže, pretože pred samim sebou neujdeme. Čo sa mi dáva von na obraz, je len o tom co mám v sebe vo vnútri. Tiez sa sústredím osobne nato že keď mi niekto zavolá tak preto že má má rád, nie pre klebety. Ak vám nezavola. Tak len preto že ste ho svojim správnym myslením vyselektovala zo zoznamu. A keď mi niekto nedá o sebe vedieť rok, pokojne ho môžem vymazať. Dokonca sa mi veľmi osvedčilo na niekoho si pomyslieť. A nemusím čakať ani dní a týždne už i do 30min. Sa s ním stretnem. Život je hračka ak sa chceme baviť, radovať a smiať. Všetky prekážky si tvoríme samé. Nedomyslajme si blbosti. Myslíme na všetko a o všetkých v dobrom a 100x sa nám to vráti. Nepíšem to ako fanatik pozitívneho myslenia ale zo skúseností. Tu na MK je dokonca aj skupina kde sa mamky z jednotlivých miest hľadajú a skúšajú sa spriateliť, nie vždy to vyjde ale je to tiež možnosť a hlavne skratka ;) prajem krajšie dní do života a veľa úspechov

mravvcek
23. júl 2017

Ja som na tom podobne...

zuzulk
23. júl 2017

Podobne. Ale ja radšej už nevyhladavam kamarátky..stačí mi rodinka aj keď pozerám že druhe ženy sú akoby šťastnejšie keď majú kamošku ale neverím ja už ani ženám ..najradšej som v prítomnosti mužov ale len tak ,keď je o čom .

libawet
24. júl 2017

@terydog no, taká tá spriaznená duša, akú asi chceš, sa nedá len tak nájsť, nie je to ľahké. Takéto priateľstvo vzniká rokmi a vždy sa môže čosi stať, že to zrazu skončí. Je ťažké sa plne niekomu zveriť aj s tými najtajnejšími " 13 komnatami " a plne mu dôverovať. Takýto priateľ je možno jeden za život, ak vôbec. Väčšinou také tie kamarátstva v práci, či na ulici so susedmi, sú len také na povrchu, nejdú do hĺbky a asi je to tak aj lepšie. Môj priateľ, moja spriaznená duša je a vždy bol ( od určitej doby, čo ma kamarátky sklamali, a boli to kamarátky od 15 ) - môj manžel.

zuzulk
24. júl 2017

@libawet aj môj už iba je muž. Presne ako píšeš tie ozajstné kamošky boli na škole,roky spolu . Nie ako teraz ako si mysli väčšina že stačí ísť s deťmi medzi maminy a spoznať sa . Nie ,nejako mi to nepasuje .

gab
24. júl 2017

v zivote sa nam objavia ludia, ktori nas maju nieco naucit a ked svoju ulohu splnia, odchazdaju...
zistila som, ze najdôlezitejsou kamoskou pre zivot si musis byt sama.... vediet sa spolahnut na seba, vediet si verit, dôverovat..
zober si, ze clovek v istom veku uz tazko nadväzuje kontakt s niekym, komu zverit svoje tuzby, tajomstva a pod, v novom prostredi sa tazko nasada do rozbehnuteho vlaku .. skus sa sustredit na to, co ti robi radost a nie co starost a potom objavis nejaku spriaznenu dusu...

henuska82
25. júl 2017

@d_a_n_a pekne napisané 🙂

henuska82
25. júl 2017

Ja mam zas taký problem, že vsetky moje super kamošky su dalej oddomna...teda od Trenčina až dalej na východ. Stretavame sa aj si volame, ale chcela by som ich mať tu na blízku...že ked je aj nejaký problem...depka :D tak len vzbehnem za nimi .

Je dobré mať dobrého priatela....a som zastancom že kludne stacia dve tri...

Poznam ženy ktore maju mega vela priatelou ale vsetko je len pretvarka a klamstva... otočia sa a tie super kamošky ju dobre poohovaraju. @terydog...neboj tá ozajstna pride...možno este si musis počkat ale urcite pride...

phulakova
25. júl 2017

jooj, takých žien matiek je asi viac, napr. aj ja 😇😢 presťahovali sme sa..sme tu 3 roky a nemám tu žiadnu takú kamarátku, s ktorou by sme sa častejšie stretávali, pokecali, len tak "čučali" :D šak poznáme 🙂 posťažovali, poradovali sa spolu...je to iné, nadväzovať priateľstvá počas ZŠ, SŠ alebo VŠ...a potom už ako žena matka. dá sa..len musia obe strany chcieť (teda 2 strany a počet detí...ľubovoľný) 🙂
ak sa nájde mamička z LM, ktorá sa chce stretnúť, TU SOOOOOOOOOOOOOOOOOOM.
terydog držím palec a nech to nie je dáka slepica ;)

libawet
26. júl 2017

@gab a ešte som si všimla, že ako " tí starí priatelia " odchádzajú, prídu noví - ale, človek si už dá väčší pozor, " ako veľmi sa otvorí " a či vôbec....také poučenie od života. Taký priateľ na celý život...neviem, má ho niekto? Teraz myslím, okrem manžela, či niekoho z najbližších...

pantarhei
8. aug 2017

Dievčatá , popísali ste presne moje pocity.... mám úžasnú rodinu, milujúceho manžela , ale stále mi chyba tá osoba, kamoska, ktorej sa môžeš zdôveriť , s ktorou si vybehnem von a odreagujes sa, kým sa manžel postará o deti 😉 Nevravím, že som úplne sama, ale chyba mi aspoň jedna 🙁 ... žeby som ju našla práve tu? Košice alebo okolie Košíc ?

moni73
8. aug 2017

@libawet priatel na cely zivot?! Ja mam to stastie 2x. Najkamoska od 14tich, druha naj od 19tich. Mam 43, takze to uz pomaly na cely zivot vyzera🤗, dufam....

pantarhei
8. aug 2017

@terydog a kam sa sťahuješ? Či nie niekde blízko 😉

libawet
9. aug 2017

@moni73 nuž aj ja som také mala, dokonca 3, od 15. Skončilo to pred rokom, pre mňa veľkým sklamaním a zradou od tzv. " priateliek na celý život " . Človek sa stále učí.

pantarhei
25. aug 2017

Ahojte... neviem, či to smiem takto napísať, ale s podobným problémom je nás veľa. založili sme si skupinu: Hľadá sa kamarátka 😉 tak sa môžeš pridať k nám 😉https://www.facebook.com/groups/478248569197341/

pantarhei
23. feb 2018

Ak stale hľadáte kamaratku, pridajte sa k nam do skupiny https://www.facebook.com/groups/478248569197341/

rainee
24. dec 2018

Ja som na tom podobne. Mala som pár dobrých kamošiek na škole. Odkedy som začala pracovať, vydala som sa a mala deti, už nebolo toľko času na stretko tak sa to zmenilo z oboch strán. Tiež sa ich dosť odstahovalo do zahraničia na Slovensko skoro vôbec nechodia. V práci a mamičky na ihrisku to už nie je ono, uz to nie sú také kamarátstva. Škoda. Ani neviem kde by som mala nejakú kamošku hladat. A či by som si ešte s niekým tak rozumela.

dlac56
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
casavina
12. sep 2020

Tiež hľadám kamku z Košíc

sophiamazuchova
25. apr 2021

@terydog tiež hľadám bff 🥺aj keď mám 13 a v septembri budem mať 14 ale vždy som mala také bff ktoré bolo somnou iba chvíľu pretože má vymenili za iné 🥺je tu nejaká baba ktorá je v mojom veku? A je tichá milá introvert a nikto sa s ňou nechce baviť?🥺🙏