Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

katka1819
17. feb 2016

@jacka nákaza ...nikto nevie odkiaľ sa vzala ... v škôlke to vraj nieje ...žiadna strava to nebola vraj ..tak neviem , muselo to nejaké dieťa doniesť z vonku ... mali hygienu aj v škôlke aj v škole a nič nenašli ... doma ho nechať nemôžem nemám kde 😔 rodičia pracujú ani so svokrovcami nemôžem rátať ... tak musí do škôlky ... a u Matula sa salmonela potvrdila , len jeho klinický stav je veľmi dobrý - žiadne vracanie, hnačkovanie , bolesti nič nemá, stolicu má už v poriadku a teda mu napísal papier že môže byť v škôlke , lebo ja musím do práce ... má ten bacil v sebe ale šíriť ho môže iba zlou hygienou a teda že si po veľkej potrebe utrie ritenu sám a neumyje si ruky ... čo učiteľky teraz dozrú že mu budú utierať oni ritku keby bolo treba , lebo niekedy sa stihne ešte ráno vykakoškovať doma alebo až keď príde zo škôlky ...no a umývať ruky , má užívať Hylak a to je všetko ... my doma tak isto zvýšená hygiena ..záchod umývam savom každý deň ...inak nič iné ... boli sme už a my všetci na výtery , tak počkáme na výsledky ... ale cítime sa úplne OK 😉 zajtra už normálne ideme do školy ,škôlky a ja do práce ...

jacka
17. feb 2016

@katka1819 to potesi ze nikto nic ......to je zaujmave ze jeden clovek nakazi tolko ludi.........dufam ze vas to obide a budete mat vysleky dobre...........inac n8c moc taka prehnanacka ana wecku........no ja nevirm ako tvoji...ale moji ani jedrn nechodili v skolke kakuskat..........skoda ze ho nemas s kym nechat......ale co uz narobis..........fakt mozes do prace?.....som prekvapena ked robis v potravinach..........ale hadam vedia co robia....

utka
17. feb 2016

Ahojte...
Tak sme sa konecne aj my dockali vysvecka...
A snežienky uz aj u nas kvitnu

leninka75
18. feb 2016

Ahojte..............

@katka1819 ..no teda, keby s tým škôlka neprišla, ani neviete, že Maťko to má v sebe...hmmm......

@utka...supiš šikulko!! 😵......Lucka je fešanda! 😵

jacka
18. feb 2016

ahojte....

@utka blahoželam...šikovny je 🙂 🙂 .................žeby koniec zimy?....LUcinkaje už ak velika 😵

utka
18. feb 2016

Ahojte...
Ďakujem baby 😉

leninka75
19. feb 2016

ahojte................. 🙂 🙂 🙂 .......................tuším stále dlhšie a dlhšie trvá kým príde piatok ☹ ☹ ☹ 😝 😝 😝 ..........

jacka
19. feb 2016

ahojte....
@leninka75 .....vobec nieeee 😀 😀 😀 ...............ja ti mam pocit že nejak nechce prestať pršať 😅 😕 😕 😝

leninka75
19. feb 2016

@jacka ...aale nehovor, však je suchooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 .............juj sa teším dnes nás mužom čaká po dllllhej dobe kultúra 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ......kúpila som mu na valentína lístky do divadla...deti odpracem k tete a môžeme sa po divadle ešte staviť na kafčo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jacka
19. feb 2016

@leninka75 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že sucho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....umieram 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ............,,,tak preto ti dnešok ide pomaličky............noo tak si to užite..... 😵 😵 😵 😵 😵

jacka
22. feb 2016

ahoj..... 😎 😎 😎 😎

leninka75
22. feb 2016

ahojte..............pridávam sa 😎 😎 😎 😎 😎 ...len škoda, že sedím v robote 😝 😝 😝 😝

jacka
22. feb 2016

@leninka75 neboj dnes bude celý den....
😎 😎 😎

leninka75
22. feb 2016

@jacka ....ale kdeže isto ujde keď pôjdem z roboty 😠 😠 😖 😖 😖 .....ako sa máte? 🙂

jacka
22. feb 2016

@leninka75 neujde.... 😎 😎 😎 pocka na teba 😀 😀 😀 😀 .....................aaale stale tak isto......som prezliekala periny....a už som ich aj požehlila ako rýchlo to uschlo... 😀 😀 😀 Peťko sa zacina tešit do skoly.......mala by som aspon tašky kuk ...aspon tak orientacne 🙂 🙂 🙂 ........normalne mam divný pocit s toho.....dnes akurat kuk ked mal 1 rok aký bol drobec až ma pichlo u srdiecka

leninka75
23. feb 2016

ahojte.................. 😉 😉

@jacka ...no takto ti poviem už odchádzalo keď som vyliezla z roboty 😝 😉 ..............ako často prezliekaš periny??
............veru rastú nám krpci ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ........

jacka
23. feb 2016

ahojte...

@leninka75 ..tak to si pekne neskoro sla z prace.....u nas bolo slniečko do 16h.......zato teraz nie je....................periny...každy mesiac ked mrcha skonci 😝 ........a ty?...........vy sa ako mate.....ako v škole ...školke?...... 🙂 😵 .....

leninka75
23. feb 2016

@jacka ......baby maju obliečkové periny, tak im tiež tak cca 1x za 1-1,5 mesiaca.....my máme ovečkové deky 🙂 ....................aaaale škola, zasa píšu samé písomky 😖 😖 😖 😖 😖 ...............dnes ide Lilka na školské kolo hviezdoslava, som zvedavá ako dopadne lebo ani raz som ju nevidela žeby sa učila 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ......................a škôlka super, super, super 😵 😵 😵 😵 😵 ....dúfam, že nezakríknem ........Lolka minule prišla s tým, že chce v škôlke spinkať 😅 😅 😅 😅 😅 ......mala predstavu, že to tak na týždeň a keď som jej povedala, že by to bolo na stále tak si to rýchlo rozmyslela 😀 😀 😀 😀 😀 😀.......
....a vy ako, čo máte nové?.....už si kukala tie školské tašky?

jacka
23. feb 2016

@leninka75 jeeej vy spinakate pod tepluckom 😵 😵 😵 ....................no držim palce na hviezdoslava......som zvedko ako skoncí...............tak ju daj tam spinkať..........aj moj Peťulo po tom tuzi ale behať hore dole......ach...... ☹ ..............................................muž konečne začal hore robiť...............tašky som ešte nepozerala.....furt to mam za drobca maleho.....fnuk

leninka75
23. feb 2016

@jacka ....a ešte keď k dekám pridáš aj ľudské teplo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .....čo ti poviem ...rozprávka 😵 😵 😵 😵 😵 ....................toho behania sa aj ja bojím lebo Lolka už dávno cez deň nespáva....prípadne by tam začala robiť scény a volali by, aby sme si po ňu prišli 😀 😀 😀 😀......................muž to podkrovie bude robiť sám, či mu prídu pomocníci?

jacka
23. feb 2016

@leninka75 jáááj tichučko ti zavidim to teplučko....... 😵 😵 😵 .........................ved ani Peťko nespáva.....len leži......ktovie či neplechu nerobí 😀 😀 😀 😀 ............neboj nebudu volať.......ked pojdeš po nu tak ti to vytmavia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 ...................................no sam bude robiť....okrem elektriny...a kurnia...neviem či si na vodu trufne.......inac je šikovný 😀 😀 😀 😀 😀

leninka75
23. feb 2016

@jacka .... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......ešteže ho máš 😀 😀 😀 😀 😀 .....
...bože aké stresy 😝 😝 😝 😝 😝 .......mala som cviko.....začal mi bzučať telefón...kukám, že škôlka 😨 😨 😨 😨 😨 ......viac mi nebolo treba...cviko necviko vyšla som na chodbu......volám späť.....obsadené...volám svokre či jej nevolali...neberie....zasa volám škôlku opäť obsadené...vytáčam Lolkinu učku..neberie....musela som sa vrátiť nervná jak pes......asi po pol hoďke mi volala učka späť, že keby som od Dr. priniesla papier, že Lolka nemôže piť mlieko ....taký balvanisko mi spadol zo srdca 🙂 🙂 🙂 .....na kieho andela ľudia vymysleli tie mobily!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jacka
23. feb 2016

@leninka75 pre pána jána...moje nervy......to co sa stalo.......fuj az mi zle prislo.......ale aky dobry koniec to malo...a tvoja a nemoze mliecko?....odkedy....ze o to neviem...........ja som inac ziadny papier neniesla......len som povedla ze je celiatik........dohosli sme sa ako sa bude stravivat...a mlieko som tiez neniesla nic..........

jacka
24. feb 2016

ahoj 😎 😎 😎

leninka75
24. feb 2016

Ahojte.................to už ani pravda nie je 😖 😖 😖 😖 ............zasa sneho-prší 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

@jacka..sa máte 😎 😎 😎 😎 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹..................Lolka sa s mliekom znáša v pohode, len nemá rada čisté mlieko.....keď začala chodiť do škôlky, tak mali snahu jej ho vnucovať...tak im Lolka vždy hodila tyčku 😀 😀 😀 😀 😀 😀......potom začala plakávať...tak sme v škôlke poprosili, aby jej mlieko nedávali.....oni, že OK.....a teraz zrazu chcú nato papier 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅.....

leninka75
24. feb 2016

@jacka ............jeeej však vy oslavujete 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....................oooooobrovskú cmukinu posielame a prajeme len to najsamlepšie, radosť, zdravíčko!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

leninka75
25. feb 2016

ahojte..................a čo to akože má znamenať?? 😕 😕 😕 😕 😕 ......haló šmýralka viem, že si tam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jacka
25. feb 2016

ahoj

@leninka75 ano tu som.... 😀 😀 😀 😀 😀 .......................dakujem za MAťkula..... 😵 😵 😵 😵 ..........a ta striga zas nic....ešteže mam rodicov ...a sestry...si spomenuli 🙂 🙂 .................................Leni ..ty robievaš tu sacherovu tortu...daš mi receptík...prosim ta.......chcem vyskusaš..som videla v metre preiem 20cm......za 10 e...to sa mi vidi celkom dost....bola ako dva langose......malicka......a matko by ju chcel...tak mu ju raz urobim..................a kedže ty rada vypekas ....a dobre.....tak by som si poprosila.....dakujem 😵 😵

leninka75
25. feb 2016

@jacka ...juj moja je to smutné, že babka si nespomenie ☹ , ale zasa na druhej strane vieš aká je 😝.....vy ste pre Maťka dôležití 😵 😵 😵 😵....tu máš ten recept 😉

Sacherova torta
130 g maslo

110 g múka hladká

130 g (alebo várová) horká čokoláda

110 g cukor kryštálový

1 ks cukor vanilkový

6 ks vajíčka

50 g cukor práškový

džem marhuľový

200 g (na polevu) čokoláda

do polevy Cera

Postup: Zmäknuté maslo vyšľaháme s práškovým cukrom a vanilkovým cukrom. Vo vodnom kúpeli rotopíme čoko. Do vymiešaného masla po jednom vmiešame žĺtka. Potom do krému pridáme roztopenú čokoládu. Vymiešame bielka, do vymiešaných bielkov postupne pridávame kryšt. cukor, potom postupne úridávame hladkú múku. Takýto bielkový sneh zapracujeme do čoko cesta. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy. Pečieme cca 15 min. pri 200°C, potom teplotu znížime na 180°C a pečieme asi 20 – 30 min. Upečený, vychadnutý korpus prekrojíme na dve polovice, natrieme marhuľovým džemom a prikryjeme vrchným korpusom. Povrch torty polejeme čoko polevou.

leninka75
25. feb 2016

@jacka ...a keďže som zvedavá 😔 , tak čo dostal Maťko? 🙂 🙂 🙂 .........

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre