Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

kuwait
24. nov 2013

nas vianocny stromcek v Kuwaite minuly rok

kuwait
24. nov 2013
alice107
24. nov 2013

@kuwait presne aj mooj zazitok z benatok napriklad je rovnaky. aj ja som bola v kostole v benatkach. na prehliadku na tom namesti sv.marka.. ved poznas. 🙂 a tam su urcite obmedzenia. ale take,ze sa nema ist v plazovom obleceni.kedze sme isli ako turisti,ja som mala minisaty s vystihom na chrbtea manzel kratke nohavice. a bolo to v pohode.a to iste u inych turistov.
a co sa tyka bohosluzieb,tak to ako som pisala zavisi od toho,kto ako sa oblecie. skor od vkusu a penazenky ci spol.postavenia toho navstevnika,nie od predpisov cirkvi ci nebodaj vlastneho manzela navstevnicky.
je neslusne ist tam v plavkach,ako nejdeme do banky ci uradu ci inej institucie.je to otazka bontonu. nic ineho.

a to iste v kostoloch ci inych metropolach ci krajinach mam rovnake poznatky.

alice107
24. nov 2013

@kuwait pekny a tradicny stromcek. 🙂

aliza
24. nov 2013

@kuwait ja som to myslela tak, ze je rozdiel zakryvat sa doma pri modleni a nosit satku nonstop zevraj kvoli modleniu. V com sa modlia doma mna vobec nezaujima, ide o to, ze tie satky nosia vsade, dokonca aj par mesacne babatka v kocikoch. Ja som ich este v tom modlitebnom ubore nevidela. tu zeny do mesity nechodia, modlia sa doma. Kamoska si myslim dava len bielu satku na seba, nie cely habit.

alice107
24. nov 2013

@kuwait je uvas normalne trh so zivymi strmcekami? cize normalne v obchodesi mozes taky kupit? a kolko ti vydrzi.? lebo na foro vyzera uplne sviezo.
lebo my sme v europe nie ten juznej,ale ja mam take teplo v dome,ze uz na potroch kraloch veru opadava,nech ho vlazim ako chcem......ak nie sme doma ,tak je to lepsie,lebo len temperuje sa doma vtedy vydrzi dlhsie .takze ked sa vratime s kanarov,este je v poriadku.
tie nakupne centra teda u vas su ozaj europsky skomercionalizovane. 😀

@aliza uplne pravda s tymi satkami.
@monika15 to musel byt pohlad na tych moslimov pre mikulasovi. 😀 no atrakcie asi maju radi.oni vobec nechapu,o aky sviatok sa vlastne u krestanov jedna.......obchodne retazce z toho spravili komercnu zalezitost... tak sa tesia,ze su tam svetielka...a jeto farebne... orient ma trbletky rad..... 🙂 im to neublizi ... oni nie su nuteni mat predpis,ci maju ci nemaju nieco vtedy jest ci pit.... to mi krestania ci cudzinci take dodrziavanie nasich prav od nich veru nemame.....

kuwait
24. nov 2013

@aliza ja som tu take malicke v satke nevidela ale take vacsie 8 rocne v skolskej uniforme so satkou ale to je skor zriedkavost aj ked mamka ma abayu dcery su oblecene normalne,potom neskor sa zacnu zahalovat okolo tych 14 rokov ked im narastu prsia ale aj to nie vsetky iba z tych fundamentalnych rodin,niektore si daju satku po svadbe lebo urcite na tom trva jej muz

kuwait
24. nov 2013

@alice107 u nas je zima v dome,nemame ustredne kurenie iba radiator elektricky aj to netreba stale,vsak tu nieje moc Zima vonku, maju zive stromceky z dovozu z Holandska a z Kanady dovazaju predavaju to tam kde predavaju zive kvety ale volakedy mal zive aj supermarket Sultan Center,maju smrecky a jedlicky ,niekedy zozenies uz len smrecok 😀

ellise
24. nov 2013

@kuwait, @alice107, @aliza a ostatní nechcete se vrátit do do starej témy ?

aliza
24. nov 2013

@ellise ja uz to nejak nevimam, ktora tema je ktora 😉, aj tak je to o tom istom, reagujem len na kocky, nazvy tem mi unikaju 😀

kuwait
24. nov 2013

@ellise nuz podla mna je to stylove v islamskych mamickach debatime o svojich vianocnych stromcekoch,vsak aj moslimi nas radi provokuju svojimi zalezitostami takze podla mna je to ok

alice107
24. nov 2013

@ellise prepac,ale preco sa pytas? prekaza ti nejak,ze tu debatujeme? tie temy sa vlastne podstatou tematiky prelinaju. preto je mi jedno, aky nazov konkretne maju tieto podobne temy. preto asi aj ine debatujuce /ktrorym si tuto otazku neadresovala/ debatovali tu tiez......

aliza
24. nov 2013

@kuwait no tak u nas je to ako mor, s tymi satkami. Fakt uz od babatka. Az tak strasne sa potrebuju od nas odlisovat 😒 . ked som vypomahala na skole, tak sme mali dievcatko, Moslimku a na stene bol cely zoznam, co vsetko nemoze. Nemohla kreslit zvieratka, postavicky, nemohla hrat na hudobny nastroj, nemohla tancovat, spievat, nemohla robit pohladnice k sviatkom ako Vianoce, ci velka noc....chapes? v statnej skole v Anglicku! ucitelky na to kaslali, ved to sa nedalo, ju zo vsetkeho vynimat a podriadovat sa jej. A pritom tu v UK su aj moslimske skoly, tak fakt nechapem, preco zamoruju anglicke skolstvo a diktuju svoje podmienky. Rodicia v tej skole chceli, aby sa uplne vylucilo bravcove z jedalnicka, aby tam boli moslimske ucitelky, aby im skola poskytla tlmocnikov a pod. To, ze tam zadarmo ucili zeny po anglicky, tak to nie, ziadna snaha sa zaclenit, ale naopak, vyclenovat sa najviac, ako sa len da. Dcera do tej skoly chodila, ale dali sme ju inam, prave kvoli moslimom, ktori na vzdelanie kaslali, s detmi sa neucili, nerobili ulohy, nemali zakladne hygienicke navyky, proste spina sialena....prisla dokonca aj kontrola z hygieny do skoly na ziadost niektorych rodicov a zaver? nie skola je spinava, ale deti!

kuwait
24. nov 2013

@alice107 Ja mam chut si pokecat ale nemam chut stale rozoberat moslimov a ich zvyky 😀

alice107
24. nov 2013

@kuwait aha,rozumiem. 🙂 ja som myslela,ze v dome aj bez kurenia mate horuco. a akosi som nemyslela aj na moznost,ze poripadne by ste mali klimu,ak by bolo vonku horuco....
a uz vobec ma nenapadlo,ze aj u vas je predsa len chladnejsie cez toto rocne obdobie. teraz uz chapem....... 🙂

alice107
24. nov 2013

@kuwait podobne aj ja...... 😉

kuwait
24. nov 2013

@aliza to boli predpokladam Pakistanci tych je tam plno,oni provokuju,skusaju nakolko sa im podvolia,vsak take poziadavky ani tu v skolach niesu akurat si vydupali ze hudobnu vychovu nie a to aj na sukromnych skolach,moj syn co chodil do skoly tak tam mali vo vstupnej hale vianocny stromcek a aby ti fundamentalni moslimi nebreptali tak pod neho napisali ukazka tradicii v Amerike 😀 American principal sa asi bal ale nechcel ukratit ostatne deti.Pritom stromcekov su tu plne obchody

kuwait
24. nov 2013

@alice107 ten stromcek som odfotila ako sme ho urobili hned lebo o par dni sme cestovali,ked sme sa vratili uz bol ovisnuty

aliza
24. nov 2013

@kuwait hej, najma pakistanci, ale aj Somalci a podobne. Raz sa somalske deti isli stazovat zastupkyni, ze ich doma strasne biju, ze nevedia, co maju robit, tak zastupkyna zorganizovala take priatelske stretnutie, kde sa matkam snazila naznacit, ze bitie deti nie je az tak vhodny sposob vychovy, fakt velmi slusne a jemne s nimi jednala (moja kamoska im tlmocila) a vysledok? podali na riaditela staznost za diskriminaciu, vraj vsetci biju deti, tak preco iba ich riesia.

aliza
24. nov 2013

@kuwait no, aj dcera je uz na sukromnej, katolickej 😀 a aj ked su tam aj moslimske deti, prisposobuju sa oni, nie skola im. Aj satiek je tam velmi malo a to najma v tych vyssich rocnikoch.

kuwait
24. nov 2013

@aliza velka chyba ze dovolili takym emigrovat,tu pakistanec je rad ze je rad nieto aby si robil nejake poziadavky,su tu aj pakistanske skoly,tam neviem ako to vyzera so vzdelavanim tam ale dievcata odtial vychadzaju bez satiek v sukniach po koleno,tak ako je norma na uniformy,pokial nejde o vyslovene islamsku madrasu tak dievcata nemaju satky

aliza
24. nov 2013

@kuwait no, tu maju pakistanci cele stvrte, dokonca mesta! stavaju jednu mesitu za druhou, same islamic centres, madrasy, fakt na kazdom rohu, tak naco by sa prisposobovali?a este sa aj stat o nich postara! 😠 Uplne ako nasa mensina, kopec zanedbanych deti kvoli pridavkom, spina vsade, okolo domov, na uliciach...a inak, teraz ma napadlo, ked sme sem prisli, zaregistrovali sme sa u miestneho lekara, tiez daky pakistanec a tam ti normalne mali rozdelenu cakaren na muzsku a zensku! 😕. Samozrejme, ze sme odtial hned odisli.

kuwait
24. nov 2013

@aliza tak to je des,u nas ziju na periferii a su povazovani za odpad,najdu sa aj tu lekari pakistanci ti maju lepsiu zivotnu uroven ale ostatni hroza,teraz na nich poluju a deportuju ich,chcu znizit expat work force o million ludi lebo zistili ze im to mnozstvo expatov robi v krajine problem tak UK by si ich malo vziat za vzor a deportovat nevhodnych 😀

aliza
24. nov 2013

@kuwait presne tak, je to des, preto ked tu citam tie rozpravky, co pisu Slovenky z pohodlia svojho domova v nejakej zastrcenej slovenskej dedinke, tak mi stupa tlak ze az. Treba prist sem a za par mesiacov im cele to caro Islamu padne ako domcek z karat.

monika15
24. nov 2013

@kuwait presne ako hovoris zaryty moslim s 8 detmi kde od zeny po najmensie len oci maju vonku chalani vv tych ich dlhych robach stoja pri stromceku a milukasi ... a potom ich vidime o ulicu od nas... ako sa tahaju nakupmi dnu a cely dom od svetla atd... tak potom hmmmm akoze na co im tie satky ked podporuju taketo akcie hihi 🙂)))))

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellise
24. nov 2013

@alice107 neber to osobně, mně je vcelku jedno kde se debatí, jen mám pocit že tato diskuse vznikla aby si tady povykládali matky muslimských dětí..... atak si myslím že debata o mulimech a islamu jako taková se sem moc nehodí

monika15
24. nov 2013

@alice107 hej krasny pohlad... pri mikulasovi len taky ale co uz...
ale hlavna vec ze o ochod dalej v ikei davaju plagaty ze Stop christmas heheheh cisto sisi....
by som chcela vidiet keby mi biely sme im davali na auto ze Stop ramadan.

aliza
24. nov 2013

@ellise hej, mas pravdu, ze to sem velmi nepatri, ale zase na druhej strane sa aj slovenske islamske mamicky dozvedia nieco o tom, ako ziju Moslimovia inde vo svete, je to pre rozsirenie ich obzoru, kedze niektore nevytiahli paty z Sk a myslia si, ze Islam v realite funguje tak, ako citaju v slovenskom Korane alebo ako im tlacia do hlavy ich moslimski partneri/manzelia.

demo
24. nov 2013

@monika15 Santa Klaus ma nabozensky vyznam asi iba pre firmu Coca Cola, takze klud. Fotku rozosmiateho Araba v objati s vypchatym Santom nebudu krestania ritualne trhat na namestiach 😀