Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

karolinkafe
28. feb 2009

Bubba nedepkuj ved zivot je krasny 😀 😀 😀 Hej hej aj ja si uz obcas vravim, ze sa mi to krati, vyspavanie do 9 rana, celodenne lenosenie 😀 onedlho uz budem asi aj ja zdeptana ze nestiiiiiham 😅 Ale aj tak sa vytesujem 😵 Pridavam do albumu jednu foto z mojho bruska, je asi z pred 10 dni, takze mozno odvtedy trosku podrastlo, ale tak priblizne take ho mam 🙂
Csilluska, co dobreho si dnes varila, ty mi tu len stale chutky narobis 😀 😀 😀

karolinkafe
28. feb 2009

Prave som si vo vlastnom albume 😅 vsimla, ze mam 180 dni za sebou a do terminu mi ostava presne 100 dni 😵 taky pekny "okruhly" dnik je dnes 😀

ivka19
28. feb 2009

ahojte babulky

karo,tak gratulujem k 100% potvrdeniu a co stym menom,aj tak si nam nic neprezradila 😎 takze ty si zase takato sikulka na pletenie? 😵

csilluska,vdaka za opytanie,mame sa fajn,len na pc moc casu mi teraz nezostava pri malej 😝 😀

bubi a ty co si male depky,dufam,ze nic vazne ☹ uz je lepsie?

pozdravujem aj ostatne babulky,prajem krasny vikendik 🙂

zharah
28. feb 2009

salaam lejkum baby co take robkate mi z mandzelom ideme nastivit mojich rodicov uz som tam nebola dva tizdne 😒 tak mama nadava ze co nechodim ze bivam za rohom od nech a ze sa mi leni ist kej ked ja si rada setkam doma zatial sa mejte baby alaah ofiz

nawal
28. feb 2009

Salam, prisla som sa rozlucit. Dnes v noci uz odchadzame a caka nas 30hodinova cesta. Uz teraz som unavena 😀 😀 Mame transit v Budapesti 12 hodin, tak nas tam bude cakat moj otec a pojdeme si do hotela odpocinut nech sa deticky troska vybuvaju. 😉
Ozvem sa vam ked stastne inshalah dorazime . Papa 😵

bubba
28. feb 2009

nawal bon voyage 😉

karolinkafe
28. feb 2009

Nawal tak stastnu cestu a ozvi sa potom ako ste dosli 😉
Bon voyage ako vravi bubba 😉

jamila
1. mar 2009

Nawal...šťastlivo dorazte 😀

Ahojte dievčence....

Karolinka....to je super, že tak dobre tehulkuješ....dokonca aj ja som vždy chcela prvé dievčatko...sestra má dvoch chalanov tak by sa zišlo to troška osviežiť....
Tak si to pekne vychutnávaj veď ani sa nenazdáme a už budeme pozerať iné fotky 🙂

Dnes idem ku kolegyni a budeme piecť trdlové rožky....veľká to dobrotka 🙂
Bubba ty zahoď depku za dvere a nechaj ju tam...uvidíš zasa bude dobre 😉

Pozdravujem aj ostatné babuľky 😀

slnieckokati
1. mar 2009

no jamila, ty si ale sikulka. co su to drdlove rozky? to je nieco ako skalicky trdelnik? ja som si ho chcela minule kupit, ale po precitani obsahu som zistila, ze je tam bravcova mast... ☹ ja som si dnes robila na obed rybku a dala som si do rury zapiect zemiaky a predstavte si, ze som na ne zabudla. uplne cierne boli, ked som ich vytiahla a co je este cudnejsie, ze predtym som ani len zhoreninu necitila. to sa mi este nestalo. tak som mala dnes troch dietnejsi obed, ved ide leto, tak sa musim dostat do trochu lepsej formy.
nawal prejem tiez stastnu cestu, aj ked som nepostrehla, kde vlastne cestujete. myslim, ze si zo sirie vsak? tam by som aj ja hned isla..

suzi4
2. mar 2009

Ahojte žienky...

Ako? Tu pomaly nastupuje jar... Aspoň, že je relatívne sucho, po snehu a tých mlákach...🙂

Jamila, Ty si teda šikovná... Občas môžeš skočiť aj ku mne a napiecť...🙂

Slniečkokati, to nič, to sa stáva... kde inak bývaš v BA?

Karolinka, pekne tehulkuj, jedna moja kamoška sa práve dnes podelila o radostnú novinku, tiež je tehu, tak by sme vás mali rýchlo nasledovať...🙂

pekný večer všetkým.

karolinkafe
3. mar 2009

Ahojte babenky.. kde sa flakate? 😅
U nas je dnes celkom pekne, uz sa aj patrilo, po tych uprsanych dnoch... 😒
Suzi, tehulkujem v poriadku, malicka sa dobre hybe, takze je to povzbudzujuce 😵 Super, ze aj tvoja kamoska bude mat babo. Vy sa uz snazilkujete o druhe? 😉

sugika
3. mar 2009

Ahojte babenky, no som prisla len povedat ze telenovela na MK s koncik, totiz coko sa mi priznal vcera ze sa ide zenit v juli 😢 a tiez sa priznal ze nechodil na net, lebo nevedel mi povedat ze ma snubenicu, ze perfektna muslimka, a ze ho ma velmi rada a bla bla....tak som im zazelala aspon vela stastia, ked uz tak.Ze vraj som bola ja na vine, ze som ho urarila vtedy ked som ho poslala k vode a potom sa dal dokopy s tou novou. 😔

karolinkafe
3. mar 2009

No Sugi to je mi luto 😒 ale zas na druhej strane, asi to tak malo byt.... tak nezufaj, urcite na teba caka iny a lepsi 😵 😵 😵

nawal
3. mar 2009

Caute zenusky. joj Sugika to mi je luto, ze to takto skoncilo, ale asi ta caka nieco lepsie.
Tak my sme stastlivo dosli do Syrie. 2 noci som nespala, lebo ked spalo jedno dieta druhe bolo hore, tak som dosla k mame uplne hotova. Uz som sa vyspinkala a je mi tu super. Dnes som dala Iman na 2 hodinky do skolky a strasne sa jej lubilo, tak od zajtra tam pojde na celi den 😵 😵 😵 😵
Majte sa krasne a raz za cas vas pridem pozdravit. papa

karolinkafe
3. mar 2009

Ahooooj Nawal, tak super, ze uz pises z rodnej pody 😀 Skvele si uzivajte prazdniny a obcas napis, ved vies ake sme zvedave 😅 Ako dlho tam vlastne ostavate? 😵

ivka19
3. mar 2009

ahojte

nawal,tak si to doma uzi aj rodinku,hlavne si trochu oddychni.opatrujte sa 🙂

karo,tebe to ako rychlo ubieha,uz 27 tt 😕 este stale papas pirohy 😀

sugi,tak to ma mrzi,ale nezufaj,to pave ta len caka 😵

ivka19
3. mar 2009

chcela som napisat PRAVE ta len caka 😉

karolinkafe
3. mar 2009

Ivka tak pirohy uz nejem odvtedy, co som na kontrole zistila, ze som za posledny mesiac pribrala takmer 4kg 😠 😅 musim sa trochu krotit, lebo posledne 3 mesiace sa pribera najviac tak ked to takto pojde dalej skoncim ako velryba 😀 A dosiel mi aj slivkovy lekvar - taky sa tu neda kupit, takze ani si ich uz nemozem spravit 😅

ivka19
3. mar 2009

karo,vsak to nemusi byt len slivkovy lekvar,moze byt aj dzem 😝 a o to sa nestaraj,ze priberies,ked ti chuti,tak papaj,vsak tehu nebudes stale a potom mozes dietovat a neboj ty si aj tak tenunka,vsetko schudnes spat po porode 😉

karolinkafe
3. mar 2009

Ivka lenze tu maju len tie take riedke marmelady, to by mi vsetko vytieklo 😝 Ale tak jasne ze si to vynahradzam inymi pochutkami 😀 len sa snazim velmi nejest vecer (skor teda v noci ako som mala zvykom 😀 ) Najhorsie je, ze mam chutky na take typicke slovenske jedla - tvarohove gulky, utopence, tlacenku (pardon islamske mamicky 😅 ), bryndzove halusky atd. na ktore sa tu vobec nedaju zohnat suroviny, tak z toho mam niekedy depku 🙄 😠 😅

jamila
3. mar 2009

Ahojte 😉

dievčence musím Vám povedať, že tie trdlové rožky sa podarili a boli výborné 🙂
S pečením to nijako nepreháňam, ale jesť by som to mohla denne...

Sugika s čoko si hlavu nelám aj keď to isto zabolí...no teba ešte čaká niečo úžasné a my už sa tešíme na nový objav 🙂

Nawal...som rada, že ste v pohode docestovali a pekne si to uži 🙂

pozdravujem aj ostatné dievčence....
Ničo na mňa lezie...a chlap to nebude....tak sa idem potiť 😉

bubba
3. mar 2009

caute karolinka dnes som bola u nasich s maou a robila som tam bryndzove halusky..klasicky sa vydarili no proste kto nejedol moje ten neuveri ze robim najsamlepsie 😀 😀 😀 pozyyyyyyyvam kto chce dojdite

karol poslem ti bryndzu???to v baliku s knedlami v prasku 😝 😀

slnieckokati
3. mar 2009

ahojte dievsata,

ale ste sa pekne rozpisali. To sa mi paci.

Sugi, nebud smutna. Ako pisu dievcata, urcite na teba este caka niekto lepsi. Viem si predstavit, ze ta to trapi, hlavne ked si sa tak tesila z opatovneho kontaktu. Ja som uz prezila rozchod po 7 rokoch vztahu a este oznameny sms-kou....Ty si mlada a este k tomu kocka, takze hlavu hore a chod dalej...

karo, ty si zlata, ze tlacenka... 😅 viete co je najhorsie, ze bravcove vobec nemusim. Snazim sa aj trosku prispôsobit jeho stravovacim navykom, ale ked ide o bryndzove halusky s oravskou slaninkou... 😝 😝 😝 este ani raz som nedokazala odolat 😕

nawal, posielam pozdrav do syrie. V akom meste si? pojdem si to pobehat v google Earth 😀 😀 😀

Ivka, neviem preco, ale ja mam stale pocit, ze byvate vo Svajciarsku. Alebo ste byvali? alebo si ta s niekym pletiem...

slnieckokati
3. mar 2009

Suzi, ja byvam v Petrzalke, nedaleko Zaporozskej a ty? mozno sme susedky.. 😉

bubba
3. mar 2009

kati,bryndzove halusky su najlepsie so slaninkou klasickou ktora musi byt bez koze....z toho su najchrumkavesjsie kusky slanikny po uprazeni..a ako som spominala ja nelubim ani bravcove ani hovazdie...ale slanina k haluskam je neodmyslitelna 😵

suzi4
3. mar 2009

Cafte baby!

Nawal, super! Uži si SY aj v našom mene... Júj, išla by som... Dievčatám bude super, a Tebe tiež...🙂

Slnieckokati, ja som v Dúbravke.

Sugi, píšeme si.

Ostatným pekný večer, inak je tu dlho ticho a pokoj, tak rozprúdim debatu: čo by ste uvítali, či v SR alebo v krajinách, kde žijete, v rámci multikultúrneho dialógu? Konkrétne vo vzťahu s muslimskou minoritou.. Mám na mysli aktivity, výstavy...Atď., čo by podľa vás prispelo k lepšiu spolužitiu a vzájomnému porozumeniu. Vopred díky za postrehy...

slnieckokati
3. mar 2009

bubba, ved ja tiez nejem tu kozu zo slaninky.... 😝 😝 😝

karolinkafe
3. mar 2009

Bubba tak mi sme mali na veceru "bryndzove halusky à la karolina" 😀 😀 Lebo najprv som po nastruhani zemiakov zistila, ze mam malo muky, tak to istila krupica 😀 no a kedze tu bryndzu nemame, tak som nakupila 4 druhy roznych cerstvych syrov, aby som nasla nejaky, ktory by sa na brydzu podobal...Vyhral to jeden kozi syr, fakt super, normalka som rada, to si spravim aj castejsie 😵 😵 😵

karolinkafe
3. mar 2009

Jezisi, aka tvrdka... MY sme mali... 😅 to bude ta tehotenska demencia 😀 😀

bubba
3. mar 2009

slnieckokati ja nehovorim ze sato je 😀 😀 😀 ale ta co kupis v obchode s kozou nikdy nie je taka chrumkava...asi som to blbo napisala 😀 😀 prepac