Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

suzi4
19. okt 2011

Čafte babule,

srdečne pozdravujeme! Ako sa darí, čo nového máte?

monkri
19. okt 2011

@dejnika ahoj ja som pomaličky skoro už 3 roky vydatá a momentálne sa snažíme zostať tu na sk ak sa nám to podarí 🙂
@suzi4 ahoj ja stále rovnako čakám manžela už máme vízum tak onedlho je tu 🙂 a ty ako detičky rastú ? 🙂

dejnika
20. okt 2011

Ahoj, no ja mám manžela tu, má už udelený trvalý pobyt na 3 roky. Mi sa o bábo snažíme. Ja som 1,5 roka vydatá podľa moslimského práva, oficiálne rok.

dejnika
20. okt 2011

@suzi4 Ahoj, celkom to ujde. ja som tu nová, no vidím, že sú tu super babenky. hľadám si moslimskú priateľku, ktorá by mi pomohla učiť sa modliť

chtoura_ba
20. okt 2011

@dejnika ahoj alebo salam aleykum a vitaj. Rada ta spoznavam. Ja tiez zijem v BA. Ak chces dostat dajake brozurky a chces sa naucit modlit, prid dakedy na piatocku modlitbu do mesity okolo 13h, rady ta spozname a naucime ta co treba 🙂 Tiez dostanes info kedy su prednasky pre zeny a obcas aj aktivity mimo mesitu. tesim sa. papa

dejnika
21. okt 2011

As salam aleykum. Ďakujem za privítanie. Manžel mi nosí brožúrky. Bola by som rada, ak by ma niekto viedol pri modlení, aby som to robila správne.Som smutná, nakoľko bývame s babkou a nemôžem sa modliť, tak ako by som chcela. A ten piatok?. Ja pracujem, takže tá 13 hod. je veľmi skoro pre mňa. ☹
Chcem byť dobrou manželkou a moslimkou, aby som mohla viesť nieskôr aj naše deti (ak prídu) k islámu.
Krásny dník

1basimka
22. okt 2011

Ahojte zienky,mohla by som sa k vam pridat mam manzela araba takze je muslim ale on mna nenuti ani nepresviedca o islame ,ale mna to celkom zaujima,Vobec neviem ako to bude ked sa nam narodi babo ale ja si myslim ze to bude v pohode,ja sa teraz nezahalujem a to som s manzelom uz 6 rokou.

dejnika
24. okt 2011

Ahoj, vitaj medzi nami. my sa o bábo snažíme. Myslím, že manžel bude určite chcieť, aby vaše dieťatko bolo vychovávané v islamskej viere. Ja sa tiež nezahaľujem

monkri
25. okt 2011

ahojte no aj môj manžel chce aby deti boli vychovávané jeho viere ,ja stým súhlasím ale učiť ich bude musieť on ,ak boh dá a raz budeme mať deti 🙂

1basimka
27. okt 2011

@dejnika My to mame take neurcite ale asi by som bola radsej keby bolo nase dieta vedene k islamu,maju vacsiu uctu krodicom tie deti. Pre mna je velmi tazke ucit sa citat a pisat po arabsky ale rozpravat to mi ide,hovori mi ze som ako mlyncek,som zvedava ktoru rec bude moje dieta ovladat ako prvu 😀

dejnika
27. okt 2011

ahojček,
ja by som bola tiež radšej, ke´d by sme mali dieťa, aby bolo vedené k islámu, no v našej krajine to bude mať ťažké. No a rozprávať po arabsky? Super vec

1basimka
27. okt 2011

@dejnika a to je kde v tej vasej krajine? a ty nerozpravas po arabsky?

dejnika
27. okt 2011

bývame v SK a začala som chodiť na kurz arabštiny. No najradšej by som bola, keby som mohla stále rozprávať a počuť arabštinu - že vraj sa učím rýchlo jayzky

suzi4
27. okt 2011

Čafte baby,

vítam všetky nové babenky a srdečne pozdravujem!

Keďže sa blíži sviatok Íd al-Adha, pripájam plánované podujatie pre decká pri tejto príležitosti. Viac nižšie, otázky pokojne smerujte na mňa...

suzi4
27. okt 2011

P E S T R O F A R E B N É P O Z D R A V Y




Pestrofarebné pozdravy sa onedlho rozletia šírim svetom. Predchádzať tomu bude zážitkové popoludnie plné hravosti, farebnosti a veselosti v sobotu 5. novembra 2011 v čase od 13:30 až do zotmenia v priestoroch kultúrneho centra Córdoba, Obchodná 31, BA.

Islamská nadácia na Slovensku pripravuje pre všetky zvedavé deti a ich rodičov tvorivé dielne so zreteľom poukázať na žiarivé farby sveta a ich obyvateľov. Zapojíme všetky naše zmysly a intenzívne precítime rozmanitosť nasledovným skvelým programom:

 Voňavé korenie: Hádaj odkiaľ pochádzam?
 Chutné mňamky na čarovnom lietajúcom koberci
 Výroba výnimočných pestrofarebných pozdravov: deti z celého sveta si posielajú vlastnoručne vyrobené pohľadnice a pribalia drobné prekvapenia (prosíme doniesť figúrky z kiner vajíčok, nálepky, kartičky a iné drobnosti, ktoré sa dajú schovať do obálky). Otváranie klasickej papierovej obálky má svojské čaro a obsah vždy vyčarí úsmev na tvári.
 Ilustrovaná mapa sveta
 MiNi múdrosti sveta
 Dúhový autobus – zábavná cesta okolo sveta: interaktívne divadlo

Nezabudli sme ani na cezpoľných . Pošlite nám meno dieťaťa/detí, vek, úplnú adresu a my vám pošleme jedinečný originál sviatočnej pohľadnice s prímesou lásky, pričom na oplátku sa budeme tešiť aj na poštu od vás...

V prípade ďalších info nás neváhajte prosím kontaktovať.

1basimka
27. okt 2011

@suzi4 kil sini u enti salmi k sviatku

1basimka
27. okt 2011

@dejnika no ja zijem na Cypre s mojim manzelom a tu tiez nie je vela muslimou ,ale mne je to jedno ja chcem aby moje dieta bolo vedene k islamu a aj na ulici rozpravam po arabsky a vobec ma nezaujimaju ci po mne pozeraju alebo nie,ja som hrda na to ze mam muza araba.

dejnika
27. okt 2011

Mňa tiež nezaujímajú názory iných ľudí. To by som sa zbláznila. je tu veľký rasizmus.

asma
27. okt 2011

@1basimka as salam aleykum vitaj medzi nami. vidim ze mame ronaky termin ze si tiez tehu ,, velka gratulacia.. xiix kedy mas termin? ja 18.04.2112.. 😀 😀 😀 ishallah vsetko dobre pôjde..
Je super ze tak dobre hovoris arabsky.. môj manžel je s Afganistanu a ja mam strasný problém naucit sa aspon par fraz s tym bojujem ale tak snazim. asi keby sme tam boli by to bolo jednoduchsie.. ale tak dufam ze to zvladnem aj takto aspon nieco.. chcela som chodit na kurz ale zohnat nieco na blizku je umenie.. jediny kurz perščtiny som našla v Prahe... nie je to 100percent dary co chcem ale je to skoro to iste..

1basimka
28. okt 2011

Marhaba kilkom,kifhalkom?
@asma jej no super ze cakame aprilcata,ja mam termin 6.4.2012 a dufam ze to bude vsetko ok. Preco sa ucis arabsky ked tvoj muz rozprava persky? ved to nieje to iste obcas pozeram persku televiziu a nic nerozumiem.Ja som zila rok Syrii a tam som sa naucila bola som nutena ked som nieco chcela povedat, po anglicky malo kto vie a tak ,ale teraz som rada ze som sa naucila je to jednoduchsie na kominikaciu medzi manzelom a jeho rodinou
a hlavne ked chcem muza poslat do zadku tak je to super 😀 😀
teraz sa chcem naucit pisat a citat po arabsky aby som sa potom mohla ucit s mojim dietatkom

asma
28. okt 2011

@1basimka nie nie chcem sa učiť perský jazyk xiix asi som to nejak domotala ked som to pisala.. ja mam termin po tebe xixi ale tak mala sa narodila tiez v 38tt nie v 40tt ako mi dali termin..

1basimka
29. okt 2011

@asma odkial si si taka ista ze sa to zopakuje? a uz vies co to bude? ja neviem lebo to moje babo ma stale prekrizene nozicky.

asma
29. okt 2011

@1basimka ajoj.. ani mi zatial nevieme.. dufame ze to bude chlapec nech sme do paru xixiix
neviem pri malej som mala tehu curkovku tak preto mi hovorili ze aj skor.. a teraz neviem zatial mam len trosku zvyseny..

1basimka
29. okt 2011

@asma to by bolo mat parik,super,nastastie ja cukor zvyseny nemam ale zato ma strasi moj vysoky tlak,ale pred otehotnenim som mala normalny tak a teraz mam tabletky a uvidime ci to pomoze.V utorok idem na kontrolu a chcem uz vediet co to bude ,som nedockava.

asma
30. okt 2011

@1basimka ja teraz nejak neriešim pohlavie, manžel dufa že to bude syn a hlavne nech je miminko zdravéééé... neviem pri malej som od prveho dňa hovorila že to bude baba a bude sa volať Salma, pritom to meno som predtym ani nepočula xixixi a až do porodu som nevedela či to baba naozaj bude.. komické bolo ked prišla sanitka tak som povedala mm nech mi pre istotu napíše meno pre chlapca na ruku xiixixix to bol for ale tak bolo to dievčatko ako som im to hovorila a každý bol už meno pekne naučený.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

1basimka
31. okt 2011

@asma my sme s muzom nedockavy a hlavne MM uz chce vediet co to bude nech sa moze chvalit ,ale on chce chlapca a mne je to jedno ale kusticku duse chcem dievca 😀 No a mena mame ja nechcem arabske mena v ziadnom pripade, mame uz vybrane Maria ,Adam.
Uplne si ma dostala a zostala som v soku s menom Salma ,ja toto meno nemozem ani pocut,mam pri tomno mene take nepekne skusenosti a pamatam si len zle veci no co uz ale meno v podstate nemoze za to kto ho nosi 😀 😀 😀
zajtra idem na KO som zvedava ako rastie ten malinky tvorcek,uz nech je zajtra 🙂

asma
6. nov 2011

Eid Mubarak....

amilat
6. nov 2011

Eidkom mabruk 🙂))

chtoura_ba
7. nov 2011

Prajem aj ja trochu oneskorene Eid Mubarak! Dufam,z e ste si Eid uzili s rodinami a detickami. Ja som bola ako vzdy na eid v mesite, bolo tooolko zien mashallah ale neviem ci aj niekto z vas, lebo sa mi zda, ze odtialto nikto do mesity nechodi☹ Teda z tych, co ziju v BA a a okoli 🙂 Bola prijemna atmosfera, vela sladkeho a radosti a detiiiii,
Majte sa krasne.

slnieckokati
7. nov 2011

Eid al Adha mubarak prajeme vsetkym aj z Maroka 🙂