Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

alena22
autor
28. feb 2010

evi veru niekedy cakaju ani nevieme na co 🙂
ja sa v adkovej party vyzivam mame to vzdy akoze oslavu spolu ale po dospelacku tortu ci take nieco tam nenajdes, mne len rukou potrasu a tak ale ja sa upriamujem na adka a minuly rok sme mali cars auticka a kedze v poslednej dobe prevazuju zvieratka u nas a ja sa z toho velmi tesim a hram sa s nim tak budu zvery a som nasla dobru stranku ze www.babyparty.sk a maju tam ozaj kadeco tematicky ladene 😉 a ked mal rok tak bol klasika ze macko pooh 😀 nemal na vyber...inak tiez by som si viacej usetrila keby som iba nejaku tortu a tak ale ked mne uz to z hlavy nevymlati nik asi 😀 😀 😀 mozno ma to casom omrzi a bude uz len taka klasika ze torta sfukni a tak 😝
my sme dnes s adkom troska tvorili sme z pivovych vrskov vyrabali lienky co prilepime na haluzky ako dekoraciu na velku noc a ja som potom este zapichovatka do kvetinaca vyrabala ale to uz adka omrzelo a sedel zas hodku a pol pred chladnickou a lepil si magnetky, inak ak si chcete niekedy troska oddychnut vyskusajte to my amme tie dve knizky magneticke jedna je dzungla a druhe gazdovsky dvor a maly si sadne v miske ma vsetky magnetky oproti chladnicke a ozaj vydrzi vyse hodky lepit si ich tam davat nazad rozprava im take pribehy ako lev ide s oveckou na vylet a tak a prebavi sa a ja si co to porobim 😉

lubi22
28. feb 2010

Ja som v tomto ako Alenka, takisto sa v tomto uplne vyzivam - detske oslavy. Torty som mala vybrane este minuly rok, podla toho som doladila motiv party a zohnala ozdoby. Inak Alenka motivy sme mali rovnake - aj Samko mal prvy rok Macko Pu a druhy Cars. Teraz som nakupila iny druh Cars, ale uvidime, mozno este zmenime, ak zbadam, ze ho bude tahat nieco viac. Ved to sa nepokazi - vyzdoba. Takisto sa vyzivam vo vareni a peceni na oslavy - mam len jediny problem a to je cas. Pri dvoch detoch a nikom okrem manzela kto by povaroval sa toho moc neda. Filipko bude mat zvieratka 🙂 No s Filipkom sice budeme kvazi slavit spolu, ale ja tie moje narodky nejako velmi neriesim 🙂 Pre mna nehcystam nic speci, ani sa nemienim prizivovat na Filipkovej oslave😀

Evka vy ste s Vikinkou teda tiez tak pokope?

Cicove fotky pridane😉

alena22
autor
28. feb 2010

lubi kukala som fotky tvojich macicek som sa isla pocikat si mala dat aj muzika na zlto 😀 😀 😀 boze chlapi su ozaj blazni 😀 😀 😀 😵

ikka
28. feb 2010

jaj zlate Lubi a Filipko ako vyrastol, tak sa trosku uz aj meni a ma krasne vlasky 😵
ja foto z kaluze praveze nemam, skoda, lebo ten usmev slastny to bolo nieco 😀

eva4444
28. feb 2010

lubi fotky su super 😀 😎 😀 😎 😀
Vikinka je hned po mne, ja som 24 a ona 25, mohla sa poponahlat frajerka ale ked som ju tak dobre zivila sa jej nechcelo 😀

susy
28. feb 2010

Ahojte... chcem sa vás opytať.. Simon je taky maly rypač. prejde okolo, buchne ma, hrása sa, kopne ma niekedy sa ospravedlní no inokedy protestuje že nie a ešte pridá ranu. už nevieč čo mám robiť. mláti celú rodinu. ani cigáni, ježibaby nezaberajú. dnes stááále utočil na Janka, ked ho chytil a držal,hned začne nariekat, že už bude posluchat a lutuje a ako náhle ho Janko pustí, hned ide po nom. niekedy na to nereagujem, ale skor mu to vraciam a hovorím ako ma to bolí a že budem mat bobo a on ide dalej. takto to je 20-30 x až kym nedám silnejšiu a nereve.

najjulinka
1. mar 2010

Baby trošku reklamy sem šupnem, snad ma neukamenujete 😅 :

Nastal čas podávania daňových priznaní, a tak Vás prosíme, spomeňte si aj na nás, venujte 2% dane Občianskemu združeniu DOMOV V RODINE Kostolianska 55, 04001 Košice IČO 355 44 864 Aj vďaka Vašej pomoci zrealizujeme každoročne niekoľko rekreačno-vzdelávacích pobytov pre náhradné rodiny, rôzne projekty...

Inak my sme tu tak domka soplatí, kašlatí - aj dospeláci 😒

lubi22
1. mar 2010

Ahojte 🙂

Dakujem krasne za pochvaly 😵 Ikka mas pravdu, Filipko sa dost meni, uz sa na seba ani tak nepodoba, ako ked bol babenko. No nastastie sa meni k lepsiemu 😀 Skoda, ze nemate fotku z mlaky 😉

Alenka to hej, chlapi su neskutocni. A clovek si mysli, ze uz to ma urcity vek, nieco za sebou a oni furt dokazu prekvapit. Ako male deti 😀 Myslim, ze od mojho manzela toho vyvstane este vela 😅

Susy ja Ti neporadim. Sami si nevieme dat rady niekedy so Samkom. Na nas neutoci nikdy, ani nas nebije. Ale v kuse musi rypat do Filipka. A mozem mu opakovat od rana do vecera, ze nech ho necha na pokoji, ze on je tiez samostatna ludska bytost a nemusi sa mu vzdy pacit, ked Samko ho podchvilu chyta, alebo ho chce posadit, alebo mu vnutit daku hracku, ale on ked ho vyhresim, vzdy slubi, ze uz nebude a za dve minuty je to znova tu. Ale skonstatovali sme, ze Samko je nevybesneny. On ma hroznu spustu energie, a ked ju nema ako vybit, tak to ide smerom k brachovi - v tej forme, ze mu neda pokoj, v kuse ma daco s nim rozrobene. Uz nech je jar, budeme chodit vonku, nech sa vylieta, unavi. Inak ked ide Samko niekde sam, tak je uplny poklad, zlatucky, fakt vzorovy. Ale ako ideme vsetci, tak mam pocit, ze ho v kuse len okrikujem, ci uz vo vztahu k Filipkovi alebo inym detom. On nema problem prist a sotit dieta o dve hlavy vyssie. A ja uz neviem, co s nim, lebo keby sme si ho nevsimali, alebo ho nevychovavali, ale on je zivel a niekedy fakt neriaditelny. Nic ine nam asi nezostava, len obrnit sa trpezlivostou (ale ta bohuzial dochadza kazdy den) a v kuse vysvetlovat. Uz sme mu zobrali cast aut, ziadny efekt, neviem co este. Takze neviem, vyrastu z toho?

eva4444
1. mar 2010

susy podla mna ide o boj o pozornost. ked vas mlati venujete mu pozornost, aj ked v negativnom zmysle ale ma ju. mna kebyze Petrik udrie ide okamzite do kuta si ho nevsimam, potom ho po par minutach vezmem a vysvetlim. toto nam funguje. urcite by som ho nebila ja, pretoze tym sa moze naucit len to ze kto je silnejsi moze udriet slabsieho.
lubi to aj u nas Petrik ma chvile ze 'coby som tak...' tak dobehne k vikinke pretoci ju z bruska na chrbatik alebo naopak alebo jej chce nanutit inu hracku atd. toto je podla mna ok, su to chalani a maju svoje prejavy naklonnosti, aj ked nam vlasy dupkom vstavaju. jasne ze treba vysvetlit ze s babatko opatrne jemne atd.
joj ja uz som rada ze je pekne mozeme chodit na bicykel a nie skakat doma po posteli 😀 sice dost fuka ale este to ujde.

pekny den 🙂

pipi1211
1. mar 2010

ahojte baby tak vyzera to tak ze momo bue mat bratceka lebo nam mezi nozkami daco trci 😀 😀 😀 😀 😀 chcela som sice ievcatko, ale tak hlavne nech je zdrave 😵

alena22
autor
1. mar 2010

susy toto sme mali davnejsie aj my adko si zmyslel ze nas bude mlatit ale najprv som mu vysvetlovala a nic a potom sme robili on mne ja jemu a vzdy som troska pridala aby zacitil ...zas nemlatili sme sa doma donemoty alebo som ho netkla jak reseto aby nedoslo k omylu...len aby vedel ze to nie a prestal po chvilke 😅 uz mame dlhy cas pokoj u nas do kuta nepomoze on je strasny v tomto 😎

eva4444
1. mar 2010

pipi vsak chlapci su super 😵 a este jedno dievcatko mozete kedykolvek mat 😉

u nas do kuta pomoze sama sa cudujem ze tam ostane a tisko trpi 😅 😀

ikka
1. mar 2010

Susy, tiez myslim, ze ide o pozornost a bude tazke to nejak odstranit, chce to vela trpezlivosti. U nas sa osvedcuje metoda po dobrom a s laskou (objat a zacat vela do uska vysvetlovat) a az ked tato zlyha, ze Emily nema snahu to takto akceptovat, tak sa zvysi hlas. A nieco podobne ako u Evky "do kuta" u nas funguje zavretie do izby. To vzdy, ked nastupi hystericky plac, tak ju dam do izbicky na gauc, poviem jej, ze ked sa ukludni, moze prist, nech premysla, zavriem dvere a do par minut je vysmiata pri mne, ze sa ukludnila....a potom si vysvetlujeme v klude, co sa stalo a preco...lebo ked place a nechce sa utisit, tak nedosiahnem ziadny efekt nijako. My prakticky nezatvarame ziadne dvere, takze ked toto praktikujem, tak to je fakt pre nu trest...najprv som chcela staviat ju do kuta, ale to ignorovala, utekala mi odtial. No nastastie tychto situacii nie je vela, stale hovorim, ze mam doma dobrucke dievcatko, ale ked sa zatne, tak to stoji za to 😅 😀

Momo, tak gratulujeme k chlapcekovi 😉 juj tak to som zvedava, ze ake meno vyberiete k Monicke, tak napis, ak uz mas nieco vymyslene 😉

Inak este k tym prejavom pozornosti...no urcite si uzijeme, ked pride babo, kazdy den sa skoro nad tym zamyslam a dufam, ze to zvladneme. Lebo ked sme niekde u znamych, tak Emily tiez nema problem mensie deti rozne odtlacat rukami resp. aj nozkou jemne kopnut 😅 Ale ona ma pred detmi svojej vekovej kategorie vseobecne taky respekt, ze sa ich aj boji a tie jej prejavy su podla mna jej odpovedou, kt. vyplyva z jej strachu.

eva4444
2. mar 2010

ikka to utekanie pred detmi je nam dost blizke, Petrik od nich uteka sprintom 😅 😀
to ked pisem ze Petko potiahne Vikinku za rucicku to je z roztopase, vobec nie v zlom, on ju potiahne potom oblizne niekedy sa ide zaryt hlavickou do jej bruska a zase ide po svojom 🙂 niekedy ma ide svihnut ked sme v aute oni su obaja vzadu, sa pytam Petrika ake ma Vikinka ocka, on ze zavrete, ale vzapati neviem co jej porobi a s radostou povie otvorene 😠 😖 😀 tak parada myslim si 😀

baby ide studeny front ma porazi

pekny den 🙂

najjulinka
2. mar 2010

Dnes po Luckinom akože poobedňajšom hajaní (lebo ona väčšinou nehajá, len sa hra sama v postieľke) som došla po ňu a ona mi ukázala plný hračkársky hrniec s natrhanou papierovou vreckovkou, že "Navarila som"... tak sa jej pýtam "Čo si navarila?" a ona "Sopel som navarila" 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
3. mar 2010

Ahojte 🙂

Dnes ma Filipko rocik 😵 😵 😵 Ako nam to ubehlo, nejako rychlejsie ako pri Samkovi. Asi tym, ze Filipko nam dal aj vydychnut, Samko nas vzdy drzal v ustavicnom napati 😀 Moje dve male vymyselne lasky 😵 . A v pondelok presiel sam celu izbu, doteraz vyse mesiaca chodil od nabytku k nabytku, tak tri krocky, ale do priestoru sa nepustil, tak mi dal krasny darcek k narodeninam 😵 Takze sa tesim, ako sa vycasi a my budeme uz vonku vsetci po svojich 😵

Idem chystat izbicku na dnesnu prvu oslavu a potom zase zapat vrtulu v kuchyni, kym Filipko spinka. Zelam krasny den 😵

najjulinka
3. mar 2010

lubi jak som rán vstala, tak hned, že Váš drobček už je velkáč, že ako ten čas letí, tak všetko naj k jeho 1.narodeninám prajem........
Dnes su to aj 2 roky čo k nám do rodiny pribudol Kiko...

lubi22
3. mar 2010

Julinka dakujem krasne 😵 Ja som si zase spomenula na Teba - ze Ty si tiez takto pred rokom ocakavala prirastok, prisla k vam Dominicka 😵 A vidis, Kiko 😵

najjulinka
3. mar 2010

No včera bolo prve vyročie od kedy odišiel Kiko a prišla Dominika... Strááášne ten čas letí...

eva4444
3. mar 2010

lubi vsetko naj naj naj Filipkovi aj maminke nech ste zdravi a stastni 😵 Filipko ti dal krasny darcek na take sa nezabuda 😵

sisa07
3. mar 2010

Lubi, vsetko najlepsie prajeme Tebe, aj Filipkovi 😵 , zelame vela zdravia, lasky a krasne chvile s blizkymi 😵

ikka
3. mar 2010

Pripajame sa k zelaniam, vsetko najlepsie Filipkovi 😵 nech ste cela rodinka hlavne zdravi 🙂

zuzka80
3. mar 2010

Ahojte,
aj my prajeme Filipkovi všetko NAJ k narodeninkám, hlavne veľa zdravíčka, lásky a veľa detských radostí 😵 😵 😵 😵 😵
Ľubi máš pravdu, že ten čas pri druhých detičkách rýchlejšie ubehne, aj Linda má zajtra 4 mesiace a to som len nedávno rodila 😀 Tešíme sa na fotky z oslavy 😉
Najjulinka Lucinka dobre navarila 😀
Musím bežať, Linda plače.

alena22
autor
3. mar 2010

Filipkovi a jeho mamicke zelame vsetko len to naj naj najlepsie k ich narodeninkam 😵 😵 😵

susy
3. mar 2010

Lubi všetko najlepšie tebe a aj drobcovi. prajeme vela zdravia, štastia, lásky... 🙂

lubi22
3. mar 2010

Dakujeme s Filipkom krasne za blahozelania 😵 Dnesna prva oslava s detickami sa vydarila, chlapci zostali o polhodku dlhsie hore, hned potom zabuvkali. Posledny host nam odisiel pred par minutami, idem pospratavat a spinkat 🙂

ikka
4. mar 2010

baby to co jeeee? -6 stupnov u nas 😢 😢 😠 ja uz som skoro spratavala zimne oblecenie 😅 fnuk...vsetko zamrznute.

Lubi, tebe samozrejme tiez vsetko NAJ k narodeninam 🙂

eva4444
4. mar 2010

ikka u nas detto ☹ tento rok jar nebude ☹

eva4444
4. mar 2010

lubi dufam ze pridas nejake fotky nech si mozeme kuknut aj my 😉 🙂
my zatial chodime do skolky tak na 1-1,5h, som tam cely cas s nim s vynimkou ked idem na zachod. viacej mi tam vikinka nevydrzi, musim na nu brat ohlad a ked vidim ze je nepokojna tak ideme domov. Petrik sa dodnes vzdy tesil, dnes mali taku spievajucu polhodinku kde sa nahrnula komplet cela skolka do haly a vsetci spievali tlieskali a tancovali. no kedze Petrik nie je ten stadovity typ, a veci ako hudba mu nehovoria vobec nic tak chytil nejaky mrnc a chcel ist domov a uz tam nechce ist. tie deti ho vylakali ☹ skusim to zajtra tak spravit ze hodku sa s nim pohram potom sa pojdem s vikinkou prejst a zase pridem sa pohrat ku nemu, a uvidime kolko vydrzime. zatial Petrik berie ine deti ako konkurenciu. ja neviem ci len my sme nejaky precitliveni 😀 alebo co, vyzera to byt na pekne dlho to prisposobovanie. vsak ja som ochotna s nim tam chodit aj dva mesiace, lenze vikinka je takisto moja a ked je ona nespokojna som aj ja 😒
momentalne odhladnuc od skolky mame super obdobie, Petrik tym ze zacal hovorit akoby nasiel sam seba a je spokojny vyrovnany, aj spinkanie sa nam lepsie hoci vzdy este nad ranom ho jeden z nas berie do obyvacky na gauc.

lubi22
4. mar 2010

Ahojte 🙂

Ikka dakujem 😵 Aj ja som z vyvoja pocasia na nervy 😠 Chcem uz jaaar 😉

Evka fotocky su tu, malo by to ist: http://www.facebook.com/album.php?aid=12480&id=...

Evka to je fakt u kazdeho dietatka individualne, jedno si zvyka dlhsie, ine kratsie na skolku. Petrik to ma stazene tym, ze ste v cudzojazycnom prostredi a navyse je zvyknuty najma na vas. Ale on si isto zvykne 😉 U nas to trvalo mesiac, co sme chodili do skolky. Ale stalo to za to. Len my sme mali velku vyhodu v tom, ze do skolky mohol chodit manzel, kym ja som bola doma s Filipkom. Ty to mas omnoho narocnejsie. Drzim pastem nech dobre pokracujete 😉