Májové bábätko - výbavička

natalka30
11. mar 2022

Ahojte rada by som sa spytala ze drobec sa ma narodit koncom maja a z vybavicky mam pre neho nieco kratke dlhe body, kratke dlhe nohavice ponozky, rukavicky capicku.. Taky maly zaklad ci to stačí pre prve dni kedze neviem ake pocasie bude.. Dakujem ☺️

3nana13
11. mar 2022

Ja mám nakúpené ešte aj opalovačky a krátasky :D neviem ako teplo bude v máji, ale som pripravená aj na teplo :D

natalka30
autor
11. mar 2022

@3nana13 a svetrik netreba? Ja prepac ale prvu mam decembrovu a ja vobec neviem ale myslim ze bude teplo

lugie
11. mar 2022

@natalka30 ja mám síce dieťa narodené v apríli a teda nosila ešte aj v máji svetrik, neviem či ešte aj v júni ale minulý rok bol chladný začiatok leta teda. Potom klasika dlhé body, leginky… ponožky čiapočky.

riskoh
11. mar 2022

Urcite aj teple vecicky,babatka nemaju termoregulaciu,takze svetrik isto treba,ja mam julove deti ale avetrik,ci mikinu som mala,ved nie stale je 35,minulorocny maj bol teda riadne studeny

3nana13
11. mar 2022

@natalka30 jasne, mam asi 3 tri svetríky, aj dlhe pyžamka, asi tak z každého rožku trošku :D

rora
11. mar 2022

Tiez cakam v maji a minuly rok sa mi zda bolo celkom chladno, pripravene mam aj overaly, flisovy ale aj hunaty teplejsi, predsalen pre istotu.... mam uz velke deti a casto byvame v takom predletnom case vonku do vecera tak nech je male riadne oblecene

qzx69462
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nana8989
11. mar 2022

Tiež mám termín koncom mája a teda mam hlavne dlhý rukáv s dlhé teplaciky, ved bábätká nemajú termoregulaciu a máji podľa mňa nebude 35 stupňov. S krátkym rukávom mam len pár body, a ostatné dokúpim postupne podľa počasia. A nejaké svetríky určite treba podľa mňa.

gumkac19
11. mar 2022

@natalka30 mám majoveho, používali sme hlavne dlhé body/krátke, asi 2teplacky tenšie, kraťasy som mu neobliekla ani raz...v kočíku keď bolo teplo von mal krátke body + prikrytý plienkou, aby mu nesvietilo slnko na pokožku
Ponožky, čiapku tenkú asi len mesiac nosil, mala som 2mikiny tenšie a ešte pzamko taký overal s nohami
Viac nič z oblečenia som nepotrebovala
Doma bol tiež oblečený dlhé body + ponožky a prikrytý plienkou alebo v zavinovacke
Von v máji chodil tepláčiky, dlhé body, mikina, a prikrytý dekou, pod ním bola zavinovačka -ako výplň lebo bol taký maličký 😀

natalka30
autor
11. mar 2022

@gumkac19 dakujem krasne lebo mam s kazdeho aj dlhe kratke len som nevedela ci svetrik treba

mima172
11. mar 2022

@natalka30 Ja mám májovú dcérku, vtedy je počasie ešte nevyspytateľné 🙂 Keď sme šli 7meho do porodnice, tak som mala tričko na ramienka a legíny a 13.5, ked sme šli domov pršalo a bolo 7 stupňov 🙂 Na foto malej v mojom profile sme šli z pôrodnice a to mi ju sestrička v tom vajíčku ešte zababušila hrubou dekou.
K tej výbabičke - pri tak malom dieťatko veľmi nevyuzuješ tie veci s krátkymi rukami/nohami. Aj keby je slnečno, tak také malé detičky musia mať dlhý rukáv, niečo bavlnené tenučké. Keď už mala moja tie 2-3 mesiace, tak už prišli na rad aj veci s krátkym rukávom, opalovavačky + cez nôžky bavlnena plienka. Rukavičky proti skriabaniu určite áno, tie si vezmi už do pôrodnice, tenké čiapočky taktiež ano, ideálne tie na viazanie. Celkovo odporúčam najmä tenké body s dlhým rukávom, polodupačky, zopár párov tenuckych ponožiek, overaly na spinkanie, jeden tenší a jeden hrubší svetrík, nakrcniky/podbradníky na kilá 🙂

gumkac19
11. mar 2022

@natalka30 ešte toto bolo super aj v lete som využila večer na prechádzke na krátke body https://www.mimulo.sk/dojcenska-kosielka-new-ba...
Dá sa kúpiť aj v pepcu tuším za 2€-2.5€/ks

natalka30
autor
11. mar 2022

@mima172 dakujem za info no ved prave ze vobec som netusila tak mam s kazdeho nieco..

brezza
12. mar 2022

Urcite si dopln teple veci. V maji byva zima. Vacsinou sa ku koncu mesiaca kazdy rok ochladi co sledujem. Ja mam majoveho a z porodnice isiel naobliekany ako cibula minuly rok. Prsalo, fukalo, bola zima. Pozerala som foto a ked sme s nim chodili potom von tak bol vo fusaku. Starsi bol na ihrisku v bunde. Letne veci ti na maj urcite netreba. Mozno tak koniec juna, ale svetriky takemu malemu babu treba aj v lete. Vsak nie je stale horúco a rano a vecer je chladnejsie.

natalka30
autor
12. mar 2022

@brezza my mame termin 22.5. Ale tak moze ti byt aj skor tak sa bojim aby mu nebolo zima..dakujem ☺️

jaskolka
12. mar 2022

Tiež budem mat v maji dievčatko, a mam pripravený aj taky teplejší overal, svetríky, čiapočky. Minulý rok bol máj studený, normálne tu pod Tatrami som vo vetrovke chodila, takže som pripravena aj na takú alternatívu.Novorodenca aj do fusaku prechodného dám, keď bude tak ako minulý rok
A nie je problém, keď bude teplo, radšej byť nachystaný s par kúskami , ako potom zháňať teplé maličké veci.