Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
23. aug 2009

http://janbari.webnode.sk/ - ked sa vam kce, tak zahlasujte za našu foto - foto č.21 😅 😅 😅

sisa07
23. aug 2009

Ahojte 🙂

Prajeme obom malym Filipkom k meninkam vsetko Naj, Naj, Naj.....,nech su stale zdravi a usmiati a nech posluchaju maminky a ocinkov 🙂 . A Filipkovi od Inge prajeme este aj co najrychlejsie maleho braceka alebo sestricku, aby mal veselu spolocnost 🙂 .

Evi, to je dobre, ze malinka je spolu s Tebou v poriadku a ze Ta zbytocne netrapi kazdodenne tvrdnutie a poslickovia....Ved raz von vyjst musi a este ma predsalen par dni na rozmyslenie 🙂 . Kazdy den na Teba myslim, ale Ty zvladas vsetko s nadhladom a v pohode, takze aj bambulka pride urcite na svet pohodovo a bez problemov 🙂 . A Petrik je sikovnicek, ked sa vie uz bicyklovat 🙂 . Mate take pevne male kolieska, alebo take, co sa preklapaju? My uz mame od znamych tiez bicykel v pivnici schovany, ale este tie kolieska zhaname. Ale take male, co obidve naraz sedia pevne na zemi, takze to bude akoby trojkolka. Len sme nemohli Adelke bicykel este ukazat, lebo by tazko pochopila, ze este sa bicyklovat nemoze, ona totiz o bicyklovani sniva uz par mesiacov a pili nam s tym stale usi 🙂 . Aj s korculovanim a kolobezkovanim, az mi jej je luto, ze si este motoricky musi na podobne srandy pockat. Ona by sa uz strasne chcela vyrovnat velkym detom. A jej oblubena hlaska, ked sa napapa je, ze " Uz som sa napapala, som velka, mozem ist sama von?" - a toto sa pyta po kazdom jedle, lebo som jej povedala, ze vzdy o kusok narastie, ked sa pekne napapa. A ona si z toho vydedukovala, ze je velka a velke deti chodia same von, tak uz aj ona 😀.
Je s nou sranda.....vcera si nasadila dve sponky do ust - do kazdeho kutika jednu a ked som jej hovorila, ze nech si da tie sponky z pusy von, tak zahlasila, ze "nemozem, ja som slon a mam kly" - no, ....co na to povedat 😀 .

Dnes, ked sa Adel vyspinka, idu s ockom vlacikom na maly vylet do Partizanskeho. Tam budu mat hodinku pauzu, tak si posedia v cukroske a potom spat domov. Adelka uz davno tuzila ist vlacikom, tak dnes jej ocko plni dalsi sen 😵.

Lubi, to mnozne cislo je taka nasa profesionalna maminkovska deformacia, ze 😀, ja ho tiez dost casto pouzivam 🙂 . Raz som citala na jednej ceskej stranke ohladom toho diskusiu, a nieslo sa to v duchu, ze ako mamicky na materskej stracaju same seba, identifikuju sa s dietatom a zdementievaju........No, mozno sme obcas trosku infantilne a mimo velkacskeho sveta, ale urcite aj o velky kus stastnejsie 😵. Takze mnoznemu cislu zdar 🙂

Pekny den vsetkym 🙂

sisa07
23. aug 2009

Julinka, hlas som poslala, fotka je super 🙂 , tatino na plnsi ako plny uvazok 😀. Ste podarena rodinka 😵

sisa07
23. aug 2009

Evi, pozerala som Petkove fotky - tie polohy pri spinkani ma super, je velmi zlaty, pekny chlapcek 🙂.

najjulinka
23. aug 2009

dik sisa za hlas...

ja som tiež čítala všeličo o tom ako si "mykáme", ale spadalo to vacsinou do jednej skupiny s zdrobnelinami... a to ja zas nieeee... moje deti ked sa ich ludia pýtali "kde maš ručičku, nožičku, bruško...?" tak len čumeli.. u nas bola vždy ruka, noha, brucho.... 😀 😀 😀 ale "mykám" statočne 😀 😀 😀 ale však aj je to pravda, že nič sama nesparvím. .ešte aj pri cikaní mam obecenstvo... 😅 😔 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

sisa07
23. aug 2009

Lubi, pozrela som si aj Vase fotky a ide z nich takaaaa pohoda a stastie 🙂, krasne 😵. Je vidiet, ze ste stastna rodinka a chlapci su nadherni. Filipko sa Vam uz teraz takto dava na styri ? Nejako skoro 🙂. Ale asi nechce zaostavat za Samkom 🙂.

sisa07
23. aug 2009

Juli, presne ako pises 🙂 . My si predsa mykame opravnene, nikdy nie sme same 😀. A zdrobneniny pouzivame, bez tych si tiez akosi mamickovanie neviem predstavit 😅 🙂 .

eva4444
23. aug 2009

ahojte 🙂

jej vsetko naj obom filipkom nech su zdravucki stastnucki usmiemavi 😵

sisa to musi byt pre Adelku zazitok ist vlacikom, urcite ti bude o tom cely vecer rozpravat 😵

lubi to fakt nejako skoro na 4 😉 😵 ved bude na vianoce uz sam utekat ku stromceku 😉 😀

ten bicykel je taky ze teraz v podstate funguje ako trojkolka, cize ma obe pridavne kolieska na zemi. ale vcera to bola aj sranda lebo ked Petrik chcel chodit na bicykli cez mlaky, tak kolieska male boli na zemi, ale velke zadne hnacie koleso vo vzduchu sa len krutilo naprazdno a strasne sa mu to pacilo 🙂 ja som hlavne rada ze pochopil zmysel pedalovania.

juli zahlasovane 🙂

ikka
23. aug 2009

Ahojte,

Filipkom vsetko najlepsie, nech sa im dari ako doteraz a este kusok viac 😵
Aj ja som pokukala fotky, velmi pekne 😵 Petrik ma super tu "vodnu hracku" to by malo asi aj u nas uspech...vsak buduce leto uvidime 😉 Lubi a Filipko je krasny baculko 😵

Juli, mas aj nas hlas...Tu diskusiu o "mykani" som aj ja citala, mne to nevadi, nech si pise ako kto chce (odpustim sem tam aj hrubky 😀)...ja to tiez pouzivam.

lubi22
23. aug 2009

Dakujeme za blahozelania 😵 😵 😵

A takisto dakujeme za pochvalu Filipka, no je to riadny chlap, meria 76 cm a vazi 8 700 g. A je hrozne pevny, najradsej by len stal na nozkach, uz sa udrzi aj peke hacat a snazi sa dat na styri. Aj ja mu to celkom dari, len potom, ked to rozhybe, tak cap vzdy na brusko 😵 Ale zlatunky je 😵 Uz sa tesim, ked za par dni zacneme s prikrmami, lebo uz pred nim ani jest nemozeme, tak na nas mlaska 😀

Julinka odhlasovane 😉 Ta fotka je super, myslim, ze uz viac deti sa tatinkovi uz ani neda dat 😀 Fakt si si vybrala vykonneho manzela 😀 Veru rada by som Vas takto stretla nazivo 🙂 Ukazovala som to foto aj manzelovi, aby videl, ze dve deti nie je ziadna makacka 😀

No ja si aj mykam, aj zdrobneninky pouzivam. A veru dost. Som toho cela, lebo drobcekovia su jednoducho moja sucast 😅 No potom trosku je problem, musim si davat pozor pri prednaskach a uceni, aby som si nevykala a nezdrobnovala vsetunko 😀 Ale obcas sa tomu nevyhnem. 😅

Sisa zlata je Adelka, ked chce ist sama von ako velkacka 😵 Ako dopadol vylet? A ako Adamko? Ze sa javi ako kludnejsie babenko, nez bola Adelka 😉

zuzka80
23. aug 2009

Ahojte,
aj my sa pripájame ku gratuláciám Filipkom k meninkám, želáme všetko naj 😵
Ľubi naša Laura mala také miery, keď mala rok 😀
Evi aj Laurinka už vie bicyklovať s prídavnými kolieskami, mali sme požičaný. Ale svoj prvý bicykel dostane až na budúci rok 😉
Sisa u nás sú tiež hlášky ako u Vás, Laurinka vždy povie, že keď bude veľká bude mať bicykel, korčule, kolobežku a nezabudne ani na prilbu 😀 Stále pokukuje po vačších deťoch a chcela by už vedieť to čo oni 🙂 Tiež sme museli kúpiť švihadlo, ona ho drží a vyskakuje 😀

susy
23. aug 2009

gratulujem Filipkovi k menináááám

lubi22
24. aug 2009

Zuzka, Susy dakujeme 😵

Zuzi Samko podobne 😀 Tiez mal take miery okolo roku 😅 Ja sa smejem, ze to Filipko urobil naschval, nas dobehol, aby nemusel nosit veci po braskovi 😀 Takze musime kupovat vacsinu novych veci aj Filipkovi 🙂

Samko ma bicyklik este od vianoc, ale este som ho neskusala na neho dat, musime vyskusat. 🙂

ikka
24. aug 2009

my mame na bicyklik este kratke nozicky a Emi to este neuslape...takze si pockame asi na jar 😉 Ale v sportovom obchode ju veeelmi zaujali bicykle a vsetky sme museli poskusat (aspon vysadnut) 😀 No teda Filipko je riadny papkac, Emily mala v roku tiez cca taku vysku, vahu sice viac, ale teda na polrocne babo je to velkaaac 😀 😉 😵

najjulinka
24. aug 2009

lubi22.. .no o mesiac budeme robiť foto už s piatimi detmi 😀 😀 😀 najvacsi problem je tolko deti dostat na jednu foto... jedine takto v kociku sa da 😀 😀 😀 moj manžel po tom čo prišli dvojky, tak len vzdychal, že 2 deti to je nič, že to je pohoda 😀 😀 😀 o mesiac bude len konštatovať, že 4 deti to je nič, to je pohoda 😀 😀 😀

eva4444
24. aug 2009

Ahojte

lubi Filipko je riadny chlapisko a fakt velmi sikovny na svoj vek 🙂 este ani polroka nema a uz na 4 😨 😵

zuzka super ze uz aj Laurinka vie, na stretku dame preteky 😀

juli urcite vam robi tolko deticiek velku radost aj pri logistickych problemoch 🙂 😀 😵

eva4444
24. aug 2009
https://www.youtube.com/watch?v=OEEOOn3BaXs

tu sa Petrik uci na bicykli 🙂

lubi22
24. aug 2009

Evi super to Petrikovi ide 😉 Aky frajer, ked oproti ide chlapcek na odrazatku 😀 Vyssi level 😀

Julinka takze idete aj na piate dietatko? Klobuk dole, fakt 😉 Keby tak vsetky deticky mohli byt v rodinkach ako vasa a nie v DD 😔

Filipko chce zjavne dobehnut brasku, uz sa tesim, ako sa budu otlkat 😀

ikka
25. aug 2009

Jej, Petrik super 😵 ake stastne usmevy hadzal do kamery 🙂 My do stretka tiez nacvicime 😉 😀

alena22
autor
25. aug 2009

ahojte evka petrik je super sikulka 😵 adko cumakoval s otvorenou puskou na video ze aha na com uz vedia jazdit 🙂 😀

ja som zasa doma na tyzden mam dovolenku ale taku nutenu mala som ist prec z prace na tyzden a adrianko si zmyslel ze sme este nemali vysoke horucky a hnisavu anginu tak si ju niekde splasil a kedze to momentalne nieje podpultovy tovar a je toho plna senica dlho zhanat nemusel a zariadil mi tyzden po svojom ☹ 😅

a gratulujeme dodatocne vsetkym co sme nestihli 😵

kamilecka
25. aug 2009

AHojte

Alenka skore uzdravenie Adkovi.

Evka krasne Petkovi ide bikovanie 🙂

Lubka vsetko naj Filipkovi 🙂 krasne rastiete 🙂

My mame konecne po krstinach,Sarah a Davidko boli uzasni, Sarah sa dokonca usmievala ked ju farar krstil 🙂 A prespala celu hostinnu v restike 🙂

Je uz niejaka nova mamicka? Nestiham citat velmi dozadu

susy
26. aug 2009

Lubi, to hovorí aj Janko. Maxim papá aj za Simona, bude taká gulička a potom, ked mu Simon bude odporovat, tak ho Max dá do laty. 😒

lubi22
26. aug 2009

Susy ja stale Samkovi hovorim, ze musi papkat, lebo za chvilocku ho Filipko uz dobehne, ale na neho s papkanim nic nezabera 😖 No vyzera, ze Filipko bude lepsi papkacik, uvidime, cez vikend zaciname s prvou mrkvickou. Takze vyzera to tak, ze Samko a Simonko este budu musiet posluchat vacsich mladsich bracekov 😀

zuzka80
26. aug 2009

Ahojte,
Alenka prajeme Aďkovki skoré uzdravenie 😉
Ľubi, Susy ja čo poznám rodiny, ktoré majú 2 chlapčekov, tak vačšinou je ten mladší vyšší. Aj u môjho manželíka to platí, má o 11 mesiacov mladšieho brata, najprv vyzerali ako dvojičky a potom on vyzeral mladší 😀
Ja mám už 30 tt, ale to letíííí 😀 O chvíľu rodím.

najjulinka
26. aug 2009

Dnes mi v domove povedali, že nemaju babatka a ani ak skoro nebudu 😢 😢 😢 Fnuuuuk......... 😢 😢 😢 Jauž som tak psychycky na drobca pripravená.. .Aj dudku na lasu som kupila už bábu, aj Sunar objednala a pre bábo, nie len pre našich velkáčov... 😔

lubi22
26. aug 2009

Zuzka no fakt, za chvilocku si na rade 😉 No este Evka a Monika, tak musis par tyzdnov pockat 😀

Zuzi aj my mame jednych znamych, maju 18 mesacny rozdiel medzi chlapcami, maju Tomaska a Lukaska presne ako Riuska, no a mladsi je uz velmi davno vyssi ako starsi, uz ale o pol hlavy. Vyssi je snad od 2 rokov 😅 Inak moj muz ma tiez mladsieho brata o dva roky a ten je tiez vyssi ako on. Tak ti mladsi asi maju viac motivacie sa tahat 😀

Julinka a ty chces iba malinkave babenko? Ci aj starsie dietatko? Ale to fajn, ak nepribudaju do domovov deticky, nie? No ja kebyze si mozem vybrat, tak idealne by som rodila tak najmenej polrocne az rocne deti 😅

Samko si dnes bol vybrat auticka na meninky, no a ubezpecil sa, ze dalsia davka bude v sobotu na oslave. Povedala som mu, ze bude mat aj torticku, no a samozrejme zahlasil, ze aj sviecky chce sfukovat 😵 Nevadi, ze su to meninky 😅

najjulinka
26. aug 2009

lubi22 v inch domovoch možno sú, ale nas je trošku specifcký.... takže to nie je o tom, že nie su bábätká, ale v našom domove nie...
polročné trebana príkrmy... najlepšie su detičky medzi 4. a 5. mesiacom 😀 😀 😀 ked už moc lozia a chodia, tak je to naročnejšie... kým ležia, tak je to také, že kam ich človek položí, tak tam ich nájde... 😀 😀 😀 može isť v pohode bez strachu aj na WC a tak 😅 😉 😀 😀 😀

monika1
26. aug 2009

Ahojte 🙂
lubi Samkovi vsetko najlepsie k meninkam 🙂 a dodatocne aj Filipkovi 😵

evka tu dnes ani nebola,bohvie ci sa uz nieco nedeje 😨 a zuzka nepredbiehaj sa dobre? 😀 potom som na rade ja konecne 😀

kamilecka
26. aug 2009

Samkovi vsetko najlepsie prajeme 🙂

Ano Zuzka nepredbehuj Moniku 🙂 😀 ja som ju s Adamkom dnes videla a je uz na puknutie 🙂 hihhi prepac Moni za bonzovanie 🙂

monika1
26. aug 2009

no kami takto na mna bonzovat ze som uz taka velikaaa 😖 😀