Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

najjulinka
12. nov 2008

Ak ste obaja slováci, tak je Slovenka a platí rodné číslo na Slovenskom rodnom liste... Ten český bol len dosčasný asi... No neviem... Len tak sa mi marí...
Moj manžel je poliak a naše deti možu mať obe občianstva, ale myslím len do osemnástky a potom by si mali vybrať aké chcú... Ale neviem presne, lebo deti ešte nemáme a aj ak budeme mať, tak 18ka je relatívne daleko a zákony sa menia stále...
Inak asi len v Amerika sa narodením získava občianstvo. Asi nikde vo svete to takto nie je 😉

sisa07
12. nov 2008

ahojte
Lubi, kam sa ponahlate, ved za chvilu Samka prihlasite do skoly 😀 😀 😀 . Je to super, ze je taky sikovny, musite mat velku radost 😵 .Nic nie je krajsie, ako zdrave a sikovne deti 😵.
My tiez ratame odmerky Sunaru nahlas, takze Adelka to napodobnuje, ked si ja nahlas hovorim. Ale ze by si sama pocitala, tak to nie, to nas este len caka 🙂.
Juli,tak budeme drzat palce, aby ste to s Lucinkou dotiahli do vitazneho konca, nech je uz naozaj Vasa 😵 .

najjulinka
13. nov 2008

Tak odvčera mame papier v ruke. Teraz musí dať posudok psychologička a potom vybavovať další papier... 😀
Ja byť greenpeaceák, tak sa postavím pred každý úrad a bojujem za každý strom čo sa koli tolkým papierom vytne... 😀 😀 😀
Dnes sa nám už troška popsulo počasie... tak je sychravo,a le neleje, tak aj to je fajn... 😀 😀 😀

sisa07
13. nov 2008

Juli, tak sa Vam to pomaly blizi, to je super 🙂 . Aj tu je uplne biela obloha, trochu mrholilo,ale da sa. Poobede idem uz konecne kupit Adelke zimne topanky,ale mam dilemu, ci 21 alebo 22......Posledne dni som jej davala dvoje ponozky, ale uz ma byt stale chladnejsie, takze uz mame sibenicny termin 😀 .
Pekny den vsetkym a trosku prispejte, nech tu je veselsie 🙂

lubi22
13. nov 2008

Ahojte 🙂

Julinka takze za chvilku je Lucinka Vasa 😉 Ked ju budete mat v pestunskej starostlivosti, to bude mat aj Vase meno? Ci to iba po adopcii? Vidis, a kto dava mena babetkam, co idu do pestunskej, alebo profesionalnej starostlivosti, alebo domova? Vy ste ich zobrali k sebe uz parmesacnych, takze mena uz asi mali, nie?

Sisa, my teraz nosime 21 a na zimu som kupila radsej 22. Samko nam urcite robi velku radost, myslim, ako kazde dietatko svojim rodicom, to rozpravanie je taka bonusovka, tesim sa z toho hlavne kvoli tomu, ze mi vie povedat, vsetko co chce, na co ma chut, co chce robit, ked ho daco boli, co sa mu nepaci, co ocenujem kedze sa to zide pri malom babulku, co nebude rozpravat este nic 🙂 Hlavne je, aby boli nase deticky zdravunke, potom ide vsetko 🙂

Ikka, no mali by sme dat auta na kopu a odfotit 😀 Cast vozoveho parku je u starkych, cast u babinky, lebo to vsetko sa nam uz nevmesti. No ale auta mame fakt vsade, manzel sa smeje, my mame radi taky minimalisticky styl, tak sme zariadovali byt, teraz je cely byt Samkova herna a garaz v jednom, po nejakom style ani chyru ani slychu 😅 Ale Samkovi kamarati k nam chodia radi, takze je to asi dobre 😀 Odkedy zacinas pracovat? 😉

najjulinka
13. nov 2008

Nasim detom dali rodičia meno, ale ak meno matka nedá, tak ho urči súd (väčšinou meno navrhne pani úradnička, ktorá ma dieťa papierovo na starosti)... Ak sa adoptuje, tak može človek meniť meno 😉
Niektorí menia priezvisko aj v pestúnstve...
My sme spokojný s menom a aj keby sme neboli, tak máme asi smolu... Akosi som dosť tak nastavená, že berém dieťa zo všetkým... No a priezvisko uvidíme... Nie je bohviečo jej priezvisko, ale naše spoločné tiež 😀 😀 😀 Kým je sama naša je to fuk.. .Skor sme uvažovali, že ked budeme mať 3 deti v pestunstve a každé s iným priezviskom, aby sme to ujednotili koli nim... Nech nemusia vysvetlovať, že sa každý v našej rodine volá inak... 😀 😀 😀 Uvidíme... Nechávame túto otázku otvorenú...

ikka
13. nov 2008

Ahojte,
dnes sme boli cely den u kamaratky s malou polrocnou Adelkou, dobre nam bolo a Emi bola taka zlata na nu 😵 co som rada, bola taka opatrna a ked som ju mala na rukach, tak ju to zaujimalo a tak ju chytila za rucky a sa s nou snazila naviazat tiez nejaky kontakt 😉
Pracovat zacinam uz teraz od stredy co bude...a som z toho normalne v rozpakoch, som bola hrdinka, ale uz mi to zacina byt aj luto, ze nebudem s malou 😅 Ale viem, ze to prejde a ze to bude pre nas aj dobre 😉
A veru nafotte auta, Samko bude mat pamiatku, ze kooolko toho mal. Inak vcera sme boli v materskom centre a Emily sa tam hrala prevazne s autickami a cim vacsie, tym lepsie 😀 Takze keby sme k vam niekedy prisli na navstevu my, tak tiez by sa nam tam pacilo 😉 😀 😀 😀 A sranda, ze sa tam nalepila na jednu pani vychovavatelku, co sa tam detickam venuju, aby si mohli maminky poklabosit a mna si vobec nevsimala. A som rada, lebo oni tam robia aj baby sitting, takze ju tam niekedy mozem nechat a odskocit si niekam 😉

zuzka80
14. nov 2008

Ahojte,
Ikka držíme palce, aby si bola v robote spokojná. Ja si teraz akosi neviem predstaviť byť dlhšie bez Laurinky, ona ma po dlhšom čase hľadá. Stále kričí mamka, mamka.
Teraz má vyhádzanú tváričku malými vyrážkami, už sme boli aj u kožnej dala nám sirup a masť. Musíme to liečiť aj vnútorne tým sirupom 2týždne a potom sa uvidí. Ak sa jej to vráti tak asi pôjdeme na alergológiu, či nie je na niečo alergická. Teraz jej nemám dávať čokoládu, orechy ani citrusy. Ja si ale nemyslím, že by to bola alergia na nejaké jedlo. Ona je vyhádzaná na miestach kde môže mať vlhko, pri ústach, nošteku(keď má soplík) a pod očkami(keď plače). Tak neviem z čoho to môže byť 😔 Vaše detičky nemajú problém s pleťou, keď začína byť chladnejšie?

monika1
14. nov 2008

Ahojte 🙂 len vas chcem pozdravit,dnes sa mi s vami snivalo,teda konkretne s lubi,ikkou a evou 🙂 sranda 😀

sisa07
14. nov 2008

ahojte
ikka, do prace Ti zelame vela uspechov a nech to aj s Emily zvladnete s usmevom a bez vacsich problemov 🙂 !
Lubi, topanky sme kupili 22ky, Adelka by ich mala najradsej obute aj v posteli, je z nich nadsena 🙂 .
Zuzi, my mame s Adelkou celkove problem s pokozkou, chodime ku koznej a asi nas alergologia neminie, je to len otazka casu.....ale kedze to mala po kom zdedit, ani sa necudujem. Dnes ma alergiu skoro kazdy......
Tak drzime palce Laurinke, nech to je len nieco nevinne, prechodne a nech ma tvaricku zase cistu 🙂
Pekny vikend prajeme vsetkym! 🙂

lubi22
14. nov 2008

Ahojte 🙂

Monika, ako sa mate? 🙂 Adamko je uz tiez urcite velky chlapcek 😉

Ikka, presne take iste pocity mavam ja pred kazdym semestrom, hovorim si, ci mi to bolo treba. Aj prvy tyzden byva este taky vselijaky, ale skor pre mna, chlapi to spolu zvladaju super, uvidis, ze aj u Vas to bude podobne. Na Andreja sa mozes spolahnut, a aspon si spolu s Emily uziju este viac casu, Ty trosku vypadnes, budes sa citit fajn 😉 Bude to pre vsetkych dobre 😉 No a vy by ste teda mohli kludne mat aj druhe babulko ked je Emily taka pozorna. Samko, ked drzim nejake babetko, tak hned chce ist na rucky 😅 A ked drzi babetko manzel, tak zase jemu. No a samozrejme ste u nas vitani, partaci na autickarske hry sa vzdy zidu 😉 😵

Zuzi, nemoze to mat reakciu na nejaku kozmetiku? Lebo my sme napriklad pouzivali od narodenia na zadocek Sebamed a ale pred dvoma mesiacmi nam prestal robit dobre, lekarka hovorila, ze to moze byt, ze to chce zmenu. Tak pouzivame Biodermu. A zase kremik z Biodermy na telicko sme zamenili za A-derm na citlivu pokozku a je tiez lepsie, uz nema vyrazticky. Inak videla som v letaku od Biodermy, ze maju nejaky krem pre babetka, co sa natiera na bradicku, v okoli ustociek, tak kde je pokozka citlivejsia a viac vystavena vlhkosti, slinkam, ze je dobry najma v zime. Neskusala som ho ale este. 🙂

Sisa, s tymi alergiami mas asi pravdu, dnes ma skor kazdy nieco, aj ja mam z toho strach. Adelka je mala paradnica, ked chce topanocky nosit aj po dome, to je hned vidiet, ze je baba. Samko sa sice poobzera v zrkadle, aj ja sam pochvali, ze je zlaty a pekny, ale inak ho oblecenie zatial nejako nezaujima. Akurat neviem, ako budeme nosit zimnu bundicku, lebo som mu ju skusala a chytil taky krik, nechcel to mat na sebe, lebo predsa len bundicka je zateplena a nema v nej taku volnost ako v tensej 😅 Ani rukavicky nechce nosit, no snad v zime sa to zlespi 🙂

zuzka80
15. nov 2008

Ahojte,
Ľubi ja som používala kozmetiku Bubchen, ale v lete mala pokožku peknú aj na tváričke aj na tele, tak som nepoužívala nič, iba krém na opaľovanie. Teraz v jeseni som tiež nič nepoužívala a vyhádzala sa. Potom keď jej to prešlo som skúsila zase Bubchen krém na tváričku a zase sa vyhádzala 😔 . No neviem, skúsim sa poobzerať po tej kozmetike od Biodermy, dík za radu 😉 Na zadoček používame od narodenia Sudocream a je O.K.
My sme bojovali s hrubšou čiapočkou, Laurinka ju nechcela dať na hlávku, chcela iba tenkú, tak si aj trochu poplakala, vonku ju dávala dole, druhý deň to už bolo trochu lepšie. Tak tiež som zvedavá ako to bude so zimnou bundou, ale myslím, že bude protestovať 😀
Sisa ďakujem, my nosíme zimné topánočky už tretí deň, máme č. 21. Laurinke sa tiež páčia 🙂
Práve sa zobudila, tak bežíííím.

monika1
15. nov 2008

lubi mame sa dobre 🙂 maly rastie ako z vody,je to maly nezbednik 😵 a uz 2 tyzdne chodim do roboty takze si zvykame na iny rezim 😉

lubi22
16. nov 2008

Ahojte 🙂

Monika ako zvlada Adamko tu zmenu? 🙂 Ale deticky si rychlo zvyknu 😉 Tak to ste zacali naraz s Luckou, ze? 😉 No ja chodim do prace sice iba jeden den, ale urcite mi to bude nasledujuci rok do septembra chybat, tak som zvedava na nas rezim od marca 😅 Bude to kovbojka? Adamko chodi do jasliciek?

Zuzi, tak sa asi musime pripravit na boj s drobcekmi, ani samko nema rad na sebe nic teple. Rukavicky idu dole po pol minute, ciapocku nastastie znesie, ale zimna bundicka je hruza 😅

monika1
16. nov 2008

ano zacali sme spolu s Luckou robit od 1.nov. a Adamko to zvlada super lebo je doma s babkami na striedacku 🙂 horsie to zvladam ja 😅 neviem si akosi zvyknut ze som od neho prec,ale snad si zvyknem 🙂 najhorsie na tom bolo ze mu viac ako pol roka nic nebolo a zrazu ako som nastupila mal 4 dni vysoke teploty,zrejme 6.choroba a tento tyzden soplikoval takze nic moc...

lubi22
17. nov 2008

Ahojte 🙂

Monika presne tak to vzdy byva, my mame obavy a drobcekovia su uplne v pohodicke. Takze urcite bude dlhsie trvat Tebe kym si zvyknes, Adamko je uz urcite v pohode. Tento tyzden bola aj taka nahla zmena pocasia, zase sa skokom ochladilo, tak mozno aj preto sopliky. Tak nech Vas choroby obchadzaju, aby si mohla byt v praci kludna. Pokracujes v doktorate na fakulte? A to mate uplne fantasticke, ze sa mozu pri nom babky striedat, mne hrozne chyba, ze su vsetci tak daleko, neviem, ako to bude s dvoma detickami, ci si nebudeme musiet najst niekoho na pomoc. Adamko mal aj vyrazticky po tych horuckach? Ta 6. choroba je neprijemna kvoli tym vysokym teplotam, ja sa len utesujem, ze by to malo byt iba raz.

monika1
17. nov 2008

ano mal vyrazky po celom telicku,tie teploty boli strasne,skoro stale horel,teplota stale cez 40 st.,nic mu nezaberalo,az nakoniec studene zabaly...no nastastie je to uz za nami 🙂
ano pokracujem dalej v doktorate,mam to uz len na 6 mesiacov takze potom sa vratim este spat k Adamkovi zrejme 🙂
s babkami je to obrovska pomoc,keby nie ich tak nejdem do roboty,nedala by som ho do jasliciek este ale takto som kludna,doverujem im ze sa o neho dobre postaraju 🙂

lubi22
17. nov 2008

Monika drzim paste, nech Ti to dobre ide s pisanim prace 😉 Fakt v babkach mas super oporu, ani ja by som nedala Samka do jasliciek, najlespie je, ked moze pomoct niekto z rodiny, potom opatrovatelka. Do skolky pojde urcite, aj ked budem doma s druhym babulkom, aby sme ho neobrali o nejake nove podnety, ale jaslicky su mi proti srsti. Minule som pozerala nejaku relaciu, bola tam detska psychologicka a ta hovorila, ze jaslicky si vymysleli dopeli, ze ziadne dietatko by tam neslo dobrovolne a na druhej strane zase ze skolku by si vymysleli aj deticky, ze ta je pre nich podnetna a zaujimava. No v konecnom dosledku je to aj tak o tom, kto ma hlavne ake moznosti ale aj priority 🙂 Mna najviac zo vsetkeho strasia choroby 😕

ikka
18. nov 2008

Ahojte,
cez vikend sme tu mali rodinku, takze nam bolo hej...Emi si vybrala za obet moju svagrinku a ta si od nej uz potom neodpocinula 😀 a ja som mala klud 😀 😀 😀
Inak tato zima je hrozna, vcera som Emi uz tak riadne naobliekala, bol len 1 stupen a chuda, taka bola z toho nervozna, nemohla sa poriadne hybat a rukavice vobec teda nechce...da si ich nasadit, chvilku vydrzi a koniec, rucicky jak lad. Som si myslela, ze to bude ok, ale nie je...no asponze ciapku chce 😅
Zajtra idem do prace..pomooooc 😀 potom sa ozvem 😉

sisa07
18. nov 2008

ahojte 🙂
Ikka, urcite daj vediet, aky bol prvy pracovny den po prazdninach 😀 a ako to zvladla Emily s ocinkom 🙂 .

Lubi, suhlasim s pani psychologickou aj s Tebou 🙂 . A nech uz prijmete pomoc od kohokolvek, urcite to zvladnete s chlapcekmi na jednotku 🙂 .

Kozmetiku pre Adelku tiez pouzivame Adermu a na striedacku Trixeru , aj na umyvanie aj na natieranie. Celkovo vyrobky z francuzskej kozmetiky Avene robia detom s citlivou pokozkou dobre, odporucila nam ich nasa kozna doktorka, ona chodieva do tych francuzskych kupelov, odkial tato liecebna kozmetika pochadza. Je sice dost draha, ale Adelke nic ine nepomaha a nedokaze udrzat pokozku v ako-tak prijatelnom stave.

monika1
18. nov 2008

lubi dakujem 😉

lubi22
18. nov 2008

Ahojte 🙂

Monika, nie je za co 😉 Aspon podla seba viem, ze pisanie dizertacky je v pohode, ak clovek moze stravit mesiac na zadku a nicim inym sa nezaoberat. No pri nasich drobcekoch sa to neda, ale zase clovek ma lepsiu motivaciu. Ja mam na rok 2010 naplanovnu monografiu kvoli docenture, neviem si to vsak predstavit, aj pri Samkovi by som mala problem, nie to pri dvoch detickach. A okrem toho, uz som dost vypadla, bude to boliet nasudovat kopec novych veci 😅

Ikka ste mali prijemny oddychovy vikend, aj take treba 😉 No urcite daj vediet, ako dopadol prvy den v praci. S tym obliekanim - no dnes som uz trvala na zimnej bunde, Samko bol ako snehuliacik, ale zniesol ju nakoniec, ale rukavicky ako u vas ani za svet, hoci rucky ma az purpurove, co mu vymrznu 🙂

Sisa a teraz na zimu pouzivate nejaky zimny kremik? My tiez pouzivame Aderm na telicko a Biodermu na zadocek, ale aj na telicko. Co sa tyka Avene, ja sim ju pouzivala dost dlho, mam tiez citlivu pokozku a hlavne v zime, potom som nasla este jeden super krem, ten pouzivam doteraz. Mne stale kremy doporuci svagrina, ta ma atopicky ekzem, a fakt tie kremiky su super. Avene ma aj pre deticky?

sisa07
18. nov 2008

Lubi,stale pouzivame tu Trixeru od Avene a zelenu Adermu. Na Trixere je pisane, ze je urcena pre vsetky stadia suchej koze kojencov, batoliat, deti i dospelych a ze ide o zmakcujuci krem s vysokou znasanlivostou, bez parfemov.Obsahuje nejake prirodne lipidy, ktore obnovuju prirodzene kozne bariery a zabranuju dalsiemu suseniu pokozky. Aderma je na baze zvlastnej odrody ovsa -asi to poznas. Doktorka nam to odporucila aj na zimu, takze ziadna zmena. A ked sa Adelke vyhodia nejake fliaciky, tak dame krem Lotriderm.
A zimne obliekanie prislo od dnesneho dna aj k nam- tepla ciapka a rukavice - tie uz nie su vonku take popularne ako doma...... a k tomu samozrejme zimna bunda a salik. Takze snehuliacikov bude teraz pobehovat po mestach vela 🙂 .
Pekny vecer!

lubi22
18. nov 2008

Sisa, ja mu tiez davam tu A-derm z ovsa aj na tvaricku, ked ideme von, len som nevedela, ci je to vhodne aj v zime. Super, som rada, nemusim aspon spekulovat nad nicim inym 🙂 Pekny vecer 😵

inge23
19. nov 2008

Ahojte 🙂 , pomalicky finisujeme s domom a uz sa tesim ako budeme mat klud. Filipko je zlaty, nechcem to opat zakriknut, ale zas sa nam dako rozkecal a najlepsie mu ide "jeeeezis", neviem kde to nabral 😀

Dufam, ze ste uz vsetci zdravucki. Nas nastastie zatial chorobky obchadzaju, klop klop.
Co sa tyka kremikov, ked sme vonku, tak davam Filipkovi obycajnu modru indulonu, poradila nam to kozna minuly rok, ked mal take suche fliaciky a odvtedy klop klop. Na telicko nedavame nic a kupeme sa c Babylove, je tam taky olejcek asi lebo suchu kozu nema. Ked bol aj babatko tak som nicim nekremovala iba v cistej vode kupala a neskor sebamed baby. Ale je pravda, ze s kozou sme nemali nikdy broblem a dufam, ze to tak ostane.

Vigantol davam aj ja iba teraz v zime po 1roku +cebion multi a probiotika. Takze sa zatial drzime. Len nam krpcek nejako odignoruvava ovocie 😠

fibi
19. nov 2008

ahojte májovky 🙂 Tak idem sa aj ja pochváliť, v júli budeme mať prírastok 😵 Inak sa máme dobre, lujza je zlatá aj vymýšľa, rozpráva ostošesť 🙂

Inge ani lujza nechce vôbec ovocie...raz zje aj tri mandarínky po sebe, druhý deň polovičku a potom už ani vidieť...a takto to je s každým ovocím. Teraz jej odšťavujem, nech má aspoň trochu vitamínov, to jej zatiaľ chutí, uvidíme dokedy.

Na tvár mažem bambucké maslo od saloos. A už sme kamaráti s nočníkom 😀

zuzka80
19. nov 2008

Jeeeej takže ďalšia tehuľka 😵 Fibi blahoželááááááááááááám 😵 😵 😵 😵 😵 Už máte vybraté mená? Som ja ale zvedavá čo? 😀
Inge tak super, že sa Filipko zase rozkecal. Aj my pomaly finišujeme s domom, zajtra nám prídu montovať interiérové dvere 😉
Ikka ako bolo v práci? 😉

ikka
19. nov 2008

Ahojte,
najprv veeeelka gratulacia Fibi, super 😵 😵 😵 a Lujza sikulka, ked uz cika do nocnika 🙂

V praci to bolo desne, lebo ako som predpokladala, nic pripravene, PC a pod. zalezitosti, takze som sa skoro cely den poflakovala, sedela a cakala. Bolela ma hlava, lebo v noci som mala asi nejaky stres, ze idem do roboty, tak som skoro vobec nic nenaspala. Total som unavena...no a smuuuutno mi bolo velmi. Doma to zvladli uplne super, ani byt nebol moc hore nohami. Mala sa na mna vypytovala, ale to bolo asi tak vsetko 😅 😀 No a teraz idem rychlo varit, aby mali zajtra co papat.
Som si myslela, ze kolkokrat mi za den zavolaju a nic....to ja som volala styrikrat 😀

lubi22
20. nov 2008

Ahojte 🙂

Fibi, ja som Ta uz nahodne vymakla v juli 2009 pred par tyzdnami, ale nechcela som nic pisat, kym sa nepriznas sama 😀 Gratulujem 😵 😵 😵 Tak sa nam to tu zacina pekne zdvojovat s detickami, velmi sa tesim 😉 Ostatne baby - nie je to dostatocna inspiracia? Predstavte si stretko v 2010, toooolko deticiek 😀

Inge, tak Filipko sa pekne rozrozpraval 😉 Inak je zaujimave, ze take slova sa lepia na deticky okamzite 😀

Ikka, urcite to bude dalsie dni lepsie, hlavne ze Emily s tatinkom sa doma mali super 😉

zuzka80
20. nov 2008

Ahojte,
nám tu dnes prší a fúka silný vietor 😠 Tak čakáme či sa to počasie trochu neumúdri, aby sme mohli von. Včera mala Laurinka prvý krát rukavice, najprv ich chcela dať dole, potom si ako tak zvykla a nakoniec ich namočila do mláky a blata 🙄 😀 So zimnou bundou a čiapkou už nezápasíme, Laurinka si zvykla 😉
Ikka ocko s Emily to zvládli super a ty si zvykneš, neboj 😉
Akosi mi dochádza inšpirácia na hranie sa doma, dajte nejaké nové typy. Teraz Laurinka skladá penové puzzle, má tam zvieratká, vie ich už aj pomenovať, aj ukázať kde sú ktoré 🙂