Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
28. feb 2009

Monika, Inge, Ikka, dakujem za povzbudenie. Ikka potesila si ma s tym futbalistom 😀 Dnes sme boli s manzelom na poslednom rande vonku na dlhsiu dobu, tak som si skoro v Draciku kupila privesok Filipko, Samka nosim na klucikoch so sebou stale. No ale pockam na utorok 😉

kamilecka
28. feb 2009

Ahojte

Lubka tak ty uz v pondelok nastupujes, drz sa a manzel nech podava spravicky 🙂

Fibi,Lujzicka nech sa uzdravi

STRETKO 2010: no taky jun by sa mozno aj dal 🙂 Uvidme co bude a ako bude

susy
28. feb 2009

lubi, stále na teba myslím. Tak sa drž,užívaj si tých pár dní v nemocke,pokial tam budete iba ty a mimi. Lebo doma už budete 4 🙂 . Potom rýýýýchlo nahod foto,nech máme s čím porovnať Samka 😀 . Veeeelmi držííím palec 😎

sisa07
1. mar 2009

Ahojte 🙂
Lubiiiiii 😵 , uz sa Ti to blizi 🙂 . Zelame vsetko dobre, nech Vam vsetko dobre dopadne a obaja aj s malickym ste zdravi a rychlo doma pri tatinkovi a Samkovi 🙂 . A pekne sa nam ozvi, nech vieme, ako sa Vam dari, budeme netrpezlivo cakat 🙂 . Samko to urcite zvladne, je to velmi sikovny chlapcek a ma super opatrovnikov 🙂 .

Fibi, skoda, ze nam to ministretko nevyslo, hlavne nech sa Lujzicka uzdravi. A super je, ze ste nemuseli do nemocky, aj ked ma zapal pluc 😔 .

A maxistretko o rok 🙂 🙂 🙂 . Velmi radi sa pridame, ak bude vsetko v poriadku s deturencami, uz teraz sa tesiiim.

Pekny zvysok vikendu vsetkym a Lubi, Ty si dnes este oddychni, lebo uz si tak skoro neoddychnes 😀 . Drz sa, papa 🙂

lubi22
1. mar 2009

Dakujem baby krasne, ste zlate 😵 Uz som nervozna ako pes, este nemam zbalenu tasku pre babenko a vyvarene dudliky a odsavacku - program na dnes 😀

Manzela dnes zacvicim, aby podal spravy 😉

Chcela som sa Vas este spytat - kedy Vase deticky piju mliecko? Lebo Samko nam posledne tri noci dal darcek a spinkal kompletne celu noc od 8 rana az do pol 7, uplne na vzornacika. Vecer mu davam umele mliecko pred spinkanim, to vypije cca 250 ml, no a doteraz papkaval o 4, to vypil tak 180 ml. Lenze teraz tieto tri dni, ked sa nezobudil na mliecko, ale az rano, mliecko uz pit po prebudeni nechce, iba dzusik alebo cajik na ranajky a mliecko uz do neho nedostanem. Take dietatko by malo vypit 4 az 5 dcl mliecka denne, kedy ho davate detickam vy? Lebo on vypije za den tak 2,5 l cajiku, ale mliecko uz cez den nie. Staci ked spapa okrem toho na desiatu jogurtik? 😕 Vdaka 😵

Fibi, zelam Lujzinke skore uzdravenie.

alena22
autor
1. mar 2009

Ahojte , lubi aj my zelame aby vsetko dobre prebehlo v porodnici aby si bola aj ty aj babo zdrave 😉

inge23
1. mar 2009

Ahojte,
Lujze prajeme skore uzdravenie.

Lubi, Filipko pije 2x denne, rano ked sa zobudi a vecer pred spinkanim. rano nam tiez potiahne ako tebe Samkoteraz, vtedy si ale on to mliecko da, ale ked nariklad vstal okolo 8, tak som mu zvykla dat vianocku alebo chlebik a potom mliecko, na to bol smadny takze si dal. ale viem, ze kamoska riesila rovnaky broblem a namiesto ranajsej mlickovej davky dala dcere obedbajsiu mlieckovu davku pred spinkanim. 😉

zuzka80
1. mar 2009

Aj my prajeme Lujzinke skoré uzdravenie.
Ľubi Laurinka pije mliečko stále ráno po prebudení cca o 8:30, ale potom mi veľmi nechce papať raňajky, dostanem do nej niečo až okolo 10:00 😨 Ráno vypije 210 ml a večer pred spinkaním 180 ml.

eva4444
1. mar 2009

ahojte 🙂

lubi tak od nas takisto tfuj tfuj tfuj 🙂 nech vsetko dopadne na 1*** 😵 🙂
my nedavame mliecko pravidelne, proste kolko si vypyta tolko dostane, nechavame to na nom, ci ma chut alebo nie. dokopy je to tak mozno 2-3 deci denne, ale niekedy viac niekedy menej. u nas si Petrik sam vypyta co chce, ked ma chut na syrik, alebo jogurt tak sa pyta do chladnicky a ukaze si. a takisto s mlieckom. podla mna netreba ist podla tabuliek, vsak deticky sami najlepsie vedia co potrebuju, aspon ja sa na Petrika v tomto spolieham 😉 neriesim to. napr. maso nechce 2 dni (zje z taniera len napr. ryzu a zeleninu) a na treti zmasti stvrtku kurata na posedenie. 😝

sisa07
1. mar 2009

ahojte 🙂
Lubi a ja som myslela, ze uz riesis len porod 😀 . Stale na Teba myslim, neboj, vsetko dopadne dobre a o tyzden uz budete stastna kompletna rodinka 🙂 .
A mliecko davame nadranom - 210 ml, potom po obede do malej flasticky 120ml ako dezert a vecer po chlebiku, ale to uz vypije tak podla potreby, zarobime tak okolo 150ml a niekedy Adelka vypije skoro vsetko, niekedy len polovicku. A okrem toho denne spapa jogurt alebo Acidko, zakysanku,kyslu smotanu, ale syry zacala odmietat, ked spapa, tak len trojuholnikovy.....Takze my sa v podavani mliecka snazime byt este stale taki tabulkovi 😅 , podla mna je to dolezite. A zatial davame stale SUNAR, len sme presli z bananoveho kvoli alergii na obycajny a vanilkovy. Mam z toho dobry pocit, ze su tam aj vitaminy a mineralne latky, ktore deti potrebuju. A my s alergiami nespapame tolko zeleniny a ovocia, lebo sa rizikovym druhom vyhybame, takze vitaminy doplname aspon takto......
Ale ked Samko nechce, nic s tym neurobis.....Ved to poznas 🙂 . Skuste mu mliecko ponuknut tak,ako radili baby, v inom dennom case, mozno si da vtedy. A ked nie, nevadi, ved ked papa jogurty a syry, tak by to malo byt v poriadku. Su deti, ktore nepiju mlieko vobec a v pohode existuju 😉 , nerob si starosti, Samko ma urcite vsetko , co potrebuje, si super mamina 😵 . Davaj si na seba pozor a vela stastia Tebe aj malinkemu na utorok, papa.
Ja uz mam na dnes dost, absolvovali sme dnes dve pomerne dlhe vychadzky aj s nosenim 10kiloveho bremienka na rukach 🙂, takze sa lucim a prajem vsetkym dobru noc 🙂.

eva4444
1. mar 2009

sisa no vy to mate s alergiami omnoho tazsie ☹

podla mna treba ponuknut dietatku kazdy den z kazdeho rozka troska a samo si vyberie co potrebuje. ak Samko uz nema chut na mliecko, podla mna ho uz tolko nepotrebuje, a ak papa masko a mliecne produkty, strukoviny tak ma bielkovin ajajaj.

ikka joooooj Berlin je strasne daleko 😒 ako dlho to mate do Bojnic? My ani nie hodku, cize nam by sa dalo prist aj na 1-2 dni. Mozno by sa takto este niekto pridal, alebo si spravme len jednodnovy vylelet do Zoo. Na sk chceme ist prve majove tyzdne, tak vtedy by to bolo ok. A do Bojnic asi pojdeme takcitak do Zoo, nech sa tak doma nenudime 😉

susy
1. mar 2009

nám Simon pije mliečko iba pred spaním 250 ml a ked ani to, dam mu to v noci, ked spí. Inak cez den len jogurt a aj to ho musim ukecat. Ale syr miluje.

lubi22
1. mar 2009

Dakujem vam vsetkym krasne - aj za palce aj za odpovede 😉

Idem si lahnut, teraz som dochystala manzelovi vsetky instrukcie - na tri strany - sa mi smeje 😅 Navarene maju na dva dni, na treti zamrazene, potom uz budu mat cerstve, snad to vsetko v zdravi prezijeme. Manzelovi som dala instrukcie, ze Vam ma v utorok napisat, tak dufam, ze ziadne haluze 😀 Pocitac mi donesie, az ked ma daju z JIS-ky na izbu, ak to pojde.

Zelam teda vsetkym pekny tyzden 😵 Dobru 😵

zuzka80
1. mar 2009

Ľubi myslíme na teba a držíme palce 😉

najjulinka
2. mar 2009

Ahojte. Tak máme to za sebou.. .Výmenu detí...

eva4444
2. mar 2009

juli kukla som fotocky, peknu modrokanu mate 🙂

najjulinka
2. mar 2009

No ked pojdem s kočíkom po ulici, tak som uplne jasná.. .Každý rok s iným 😅 😀 😀 😀 😝

zuzka80
2. mar 2009

Juli a ako si u Vás Dominika zvyká, neplačká? Kiko je už v Bratislave? A čo hovorí Lucinka na malú sestričku?

najjulinka
2. mar 2009

Zatial relatívne všetko v pohode (u nás, aj u Kika 😉 )... (až na ten neporiadok v byte - všetko všade 😅 )

eva4444
3. mar 2009

baby ja uz som zvedava co je s lubkou od rana na nu myslim. uz nech ten jej muz cosi napise.

sisa07
3. mar 2009

Ahojte 🙂
Juli, tak super, ze to uz mate za sebou a mas zase nove mamickovske ulohy 🙂 . Je urcite fajn, ze ste si s novou maminou sadli a budes mat o Kikovi stale spravy. Malinku idem este raz pohladat, nenasla som fotku, co spomina Evka. A napisala si to krasne, Ty mas talent ma pri pocitaci rozplakavat......

Evi, aj ja stale myslim na Lubku, ale urcite su uz vsetci vyteseni a v poriadku, komplet rodinka 🙂 . Ved snad sa nam stastny dvojnasobny tatinko rychlo ozve 🙂 .

Co mate nove? Nasa Adelka je vacsinou pokladik, ale posledne dni mame zase otrasne obedne zaspavanie....Ocka ma unavene, ved je od skoreho rana na nohach,ale nie a nie sa utriast a potom kope do steny, krici, place, a to vsetko napriek tomu, ze som pri nej a chcem ju tulit. Vcera som ju uspavala hodinu, ale skor to bol boj s malym tigrom ako uspavanie, musela sa uplne vysilit, vobec nic nezaberalo, ona ked je unavena, je ako v tranze......Jaaaaj, uz nech zase nabehne na normal. Ona ma vzdy taketo obdobia, ktore potom zase same od seba prejdu.
A este mame jednu novinku....nechce sa jej uz vyse tyzdna kupat, len rychlo osprchovat a spat. Predtym kupanie milovala, hrala sa vzdy s plnou vanou hraciek a odrazu ako keby utalo. Vzdy nam povie, ze kupat sa bude "zajta"=zajtra 😒 . A aj pri tom sprchovani robi cirkus a chce sa stale len ku mne tulit, aby unikla vode.
Asi sme jej k tomu trochu dopomohli aj my, lebo sme ju zacali umyvat len kazdy druhy den kvoli drazdivej pokozke a hovorievali sme jej, ze dnes sa nekupkame,ale zajtra. A ona si to vysvetlila po svojom.......maly vymyselnik 🙂 .
Tak som sa postazovala a uz bude len dobre 😀 . papa a pekny den

inge23
3. mar 2009

🙂 Ahojte,

Lubi, myslim na teba cely den...som aj v roboske bola nejaka podrazdena, ci co
Tesime sa na menovca 😎

Juli, ten clanok je krasny, 🙂 som si opat poplakala 😉

Sisa, presne viem o com pises, aj filipko ma teraz dake horsie obdobie, tiez tazko zaspava a tak.
Mame aj sopliky a troska resdsiu kaku, tak dufam, ze to budu iba posledne stolicky....lebo papat papa celkom dobre

najjulinka
3. mar 2009

Ahojte. Nová maminka je užasna. Až jej musim napisať asi, že až tolko hlásiť nemusí, niežeby som nebola zvedavá, ale predsa len Kiko je už ich 😵 Včera 3x SMSkovala, večer mi ešte ez net napísala. Dnes už SMSkovala a aj volala... No zlatá nová mami... Myslí aj na nás a chápe...
Zajtra nás s malinkou čaká očkovanie 😔

lubi22
3. mar 2009

Ahojte baby (a v podnadpise aj tatinovia 😎 ).

Ľubka mi okrem iných záležitostí dala na starosť aj oboznámenie ostatných so stavom príchodu nového člena našej rodiny.

Takže výsledok prísne utajenej operácie "Filipko" je nasledovný:
1. miesto a čas narodenia: Zvolen, 3. 3. 2009 o 9:20
2. rozmery: dĺžka (53 cm) - váha (3760 g)
3. prvotné náznaky podoby: celý tatino
4. úroveň hlasiviek: vysoká (bolo ho počuť až na chodbu do ambulancií)
5. farba pokožky: zatiaľ fialová
6. farba očí: zatiaľ nezistená
7. farba vlasov: tmavá (ale pevne verím, že to bude opäť blonďák)

Ľubka vás všetky pozdravuje a ja pozdravujem tatinov. 😝

najjulinka
3. mar 2009

Blahoželám

eva4444
3. mar 2009

Aj od nas strasne velka gratulacia pre maminku Filipka Samkovi aj tatinovi nech su vsetci zdravucki a stastni, maminke rychle zotavenie, vela mliecka a Filipkovi vela chuti do zivota 😵 😵 😵

zuzka80
3. mar 2009

Aj my blahoželáme k Filipkovi, prajeme veľa zdravíčka, lásky a mliečka od maminky. Ľubka tebe hlavne skoré zotavenie po pôrode, budeš to mať teraz náročné, tak sa drž 😉

susy
3. mar 2009

aj my Gratulujeme k Filipkovi. Lubke vela zdravia, mliečka... a tatinkovi plno vyspaných nocí

ikka
3. mar 2009

pripajame sa a moc gratulujeme k druhemu syncekovi 😵 prajeme hlavne vela zdravia