Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
8. aug 2011

@anka912 ja som original s presova uz ked sme pri tom a je pravda ze som uz 17 rokov prec takze vidim tu zmenu na ludoch...
pred dvoma rokmi videla som reakcie blbe ludi na pata a mnohi urcite na mna nezabudnu .... oni uz vedia preco..

presne chapem o com hovoris a som rada ze si priznas chybu i ked si nemyslim ze je to tak celkom vasa vina je to vychovou podla mna u bnas niekto iny je hned iny a je jedno ci je inej koze , vierovyznania alebo ine chapeme sa... co ma stve ze ludia zabudaju na jedno ze vsetci zijeme pod jednym slnkom a vsetci mame tu istu farbu krvy!!!! a nasa rozmanitost je nasa sila!!!

nenechaj sa buzerovat mamou radsej ostat doma, a podobne nie chod je to tvoja rodina a ko prva musi ho znasat az take zle to nie je, ved to nie je zlocinec s 3 napravnovychovnej!!!! do certa s nimi!!!! vazne baby budte silne a nedajte sa.....

osoben s patom chodime vela von;;;;;; restauracie malo nie zeby som sa hanbila ale najradsej jeme domacu stravu 😉 mame statsie ze v rodine mame par restauracii a tak aspon v rodine chodime ku nim do restik aj ked neaky problem bol nikto neriesil;.. a aj keby bol tak jeho stryko by si svojho synovca nedal!! 😀 a vazne tu je jedno stastie ze pariz je rozmanity a tak nikto sa velmi nepozastavuje velmi nad vela vecami ako na slovensku!! mama naposledy zistila ak eto je tu zit a porovnaval stale so slovenskom!! 😠

erikasadek
autor
8. aug 2011

dalsia perla!!!Vážená paní,
chápu,že Vás nesouhlasný názor nepotěšil.Ale opravdu jsem v životě viděl několik dětí,které vyrůstaly v rodině s defektním dítětem - to není to,co se Vás přímo týká - a všechny děti byly trochu jiné než ostatní.A abych Vás nemátl nějakou zaujatostí - stačilo mi,když jsem vodil kluka na hokej,a protože byl malý,vázal jsem mu brusle a staral se mu o to,o co jsem mohl.Stačilo se podívat do očí dětí,které byly na hokej "odloženy" a máma si zase přijela po tréninku.A to byla prkotina,přesto bylo na těch dětech vidět,že se cítí odložené.A některé taky reagovaly - tu vstekem,když něco nešlo,tu nadávkami těm nejslabším atd.,jak už to bývá.Víte,dcera měla ve třídě dva kluky,kteří měli rodinné problémy,jejichž zvládnutí bylo nad jejich síly.V té třídě se podle učitelek nedalo skoro učit.Nakonec je přemístily na jinou školu a prospěch téměř všech žáků se okamžitě zlepšil.A to byli zdraví kluci !!!Osobně nevěřím v integraci defektního dítěte,ale vím o psychologických škodách,které nastávají u těch standardních.Děti pochopí,že spolužák má špatné známky,kamarádí s ním normálně.Ale dítě,které spotřebuje všechnu pozornost učitele,opravdu není přínosem pro třídu.Co se týká autismu - můj názor,který není ničím úředně podložený ale odpozorovaný,je tem,že možná - a to zdůrazňuji - možná je chyba v toku energií v rodině.A dítě má bloky,protože mu energii někdo odebírá a ono nemá šanci se bránit.Viděl jsem chování dítěte ,které bylo označeno za autistické,a jeho pohyby by mohly vést k uvolnění energie,kterou nejspíš potřeboval,zkusil jsem si je taky a fungovalo to.A samozřejmě bude více bloků,takže řešení nebude snadné.A dítě,o němž mluvím,bylo opravdu jinak inteligentní,když se mi k němu podařilo najít cestu a získal jsem jeho důvěru,byla s ním normální komunikace.
Jinak jsem toho názoru,že když se dítě vysloveně nepovede,měli by mít rodiče právo ho zbavit života.V přírodě to tak funguje bezproblémově.Je rozdíl - invalidita po úraze,a invalidita s příčinou genetické chyby.Druh tím ohrožen nebude a dospělí můžou po vyčištění organismu zkusit štěstí znova.Vemte v úvahu,že spermie dozrává nejméně 84 dní,a potom ještě následuje 280 dní vývoj v matce.Takže prostoru pro chemické ovlivnění vývoje je v naší společnosti opravdu hodně.Ale kdo si uvědomuje,že za tři měsíce oplodní ženu?A kolik žen třeba jen kouří???Ono je to taky o odpovědnosti - co bych se staral,klidně se zhulím,o zrůdu se společnost postará......ale PROČ BY MĚLA ?????

anka912
8. aug 2011

@erikasadek prepáč za výraz, ale ten pán trepe kraviny a ešte raz kraviny. A trepe piate cez deviate, raz o postihnutom dieťati, raz o odloženom či týranom, ani som ho nepochopila, čo vlastne chce povedať.
A za seba musím povedať, že myslím, že moje dcéry až tak moc netrpia, ani nie sú postihnuté Maťkovou poruchou. A keď sú, tak skôr v tom dobrom, vedia si viac vážiť zdravie, to že dostali v živote šancu niečo dokázať. Možno máme menej peňazí, ale zas si ich viac vážia.
Takéto veci ani nečítaj, nestoja za to.

anka912
8. aug 2011

@erikasadek Ešte poznámočka- ja pochádzam tiež originál z Prešova a žijem už 18 rokov na západe Slovenska. Slovensko je malá krajina a preto ľudia majú menej možnosti vidieť viac tú rôznorodosť a sú menej "open minded".

anka912
8. aug 2011

Trošku zmením tému, nemohli by sme si my baby odtiaľ spraviť nejaké mini stretko ? Možno aspoň tie čo sú zo záp. Slovenska napr.? Teraz keď sú prázdniny?

valika_val
8. aug 2011

😠 😠 😠
pridte na stretko do KE! 😉
😀 😝

anka912
8. aug 2011

@valika_val Tak to asi až na Vianoce 😀 😀 😀

valika_val
8. aug 2011

ale ktore? 😀

anka912
8. aug 2011

@valika_val 2011???

alinocka
8. aug 2011

@anka912 kľudne kedy a kde? 😀 😀 😀 😀 😀

anka912
8. aug 2011

@alinocka neviem, poraďte, ak by nás nebolo nejako extra veľa, tak môžeme aj u nás, alebo nejaké dobré miesto vhodné aj pre deti, tak aby to nebolo ďaleko pre všetkých. Ty si odkiaľ presne?

anka912
8. aug 2011

@valika_val myslela som tak, že keď prídem k rodičom, tak sa môžeme stretnúť

anka912
8. aug 2011

@magimary ty asi nemôžeš moc cestovať teraz, čo? S bábätkom. Teba asi budeme musieť prísť kuknúť my 😀 😀 😀
Nie že by som sa pozývala!
Ja už mám takto jednu kámošku čo som spoznala cez internet a zhodou okolností býva len 40km od nás.
U nás, našťastie, s Maťom nie je problém cestovať, pravidelne chodíme 300km k našim a 3.5 ročný zvládol cestu busom do Grécka (24hod).

alinocka
8. aug 2011

@anka912 presne z Považskej Bystrice.........

valika_val
8. aug 2011

anka, ja som to tak nejak aj pochopila, v spojitosti s tym presovom 😉
aj sem do temy som niekolkokrat pisala, ze sa velmi rada stretnem s mamickami starsich autikov. aspon si nebudeme navzajom civiet na deti, nebudeme sa citit hlupo, proste mi to chyba, uvolnit sa 🙂
heh, no len sa mi nikto neozval, zatial. dufam.

anka912
8. aug 2011

@alinocka a máš nejaký nápad kde sa stretnúť? K nám to máte okolo 80km, sme 50km od trenčína, čo je tam niekde pekné? My sme radi chodievali na Beckov, ale ten je teraz pre rekonštrukciu zavretý. Ak to nie je problém, tak ťa srdečne pozývam k nám.

valika_val
8. aug 2011

@erikasadek
inak tie prispevky, to su riadne bludy.
na jednej strane chapem, co tim chtel basnik rici, ale treba si poklopkat po cele, ked to niekto takto vie dat na papier.
a hlavne ten druhy prispevok, to si kde vyhrabala? to su nekompaktne absordnosti, pletie hrusky s jablkami, no normalne ani neviem, co by som na to mala napisat. ibaze skoda tej minutky, co som stravila citatnim toho prispevku. no.

anka912
8. aug 2011

@valika_val vidíš, mala si sa ozvať v júli keď som bola v PE

valika_val
8. aug 2011

JA som sa mala ozvat??? 😅 no to mi teraz ani nehovor!
a PE je co? 😅 😅 😅

erikasadek
autor
8. aug 2011

@valika_val mopzno si stratila cas prtepac ze som ti pomohla stratit precitaj si a mozno lepsie pochopis..... http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-mako... to su odpovede ludi na jej prispevok, jedna s matiek autistickych deti!!!! ktore chcu asi vela!!!

anka912
8. aug 2011

@valika_val šak som blbá, myslela som PO, Prešov

alinocka
8. aug 2011

@anka912 Vážne neviem čo by tu bolo také pekné 🙂,my by sme chceli ísť v sobotu do Bojníc do ZOO ak počasie dá a nebude pršať-mohli by sme aj tam či??Tak problém by to nebol len neviem či by ste zvládli našu návštevu lebo moje baby sú ako tajfún 😀 (Vanka ako bonus hyperaktivna+porucha správania ale mne sa zda že len u doktorky)a Timea je rozmaznaná ale zlatá-taká mäkučka gulička 😀 😀
Nejak sa snád dohodneme nie?Dufam že áno ako napísala valika "nebudeme si navzajom civiet na deti, nebudeme sa citit hlupo,"

valika_val
8. aug 2011

@erikasadek nie tak doslova som to myslela, ze ozaj stratila cas, ale tym som chcela vyjadrit zbytocnost takeho prispevku a absurdnost toho, ze sa ten pipik do toho montuje a este ze ma take nazory. ble.
idem omrknut ten link.

jasne, presov 😉

valika_val
8. aug 2011

to je ta žlababa z postizenychdeti, ze?

anka912
8. aug 2011

@alinocka Tie Bojnice sú super, keď sa stretnú tvoje s mojim exotom, to bude podívaničko!!! Už som písala, že Maťo nie je milovník zvierat, teda len sliepočiek a vodných, s ktorými by sa chcel kúpať, ale sú tam aj iné veci, čo by deti mohli zabaviť. A po ceste sa môžete zastaviť u nás- bývame v PE (val 😀 😀 😀 ) v Partizánskom
Takže môžeme ísť spolu, aj muž už odsúhlasil, ak chcete. Cez IP potom môžeme dohodnúť detaily.

A výzv a pre iné baby, nepôjdete?

erikasadek
autor
8. aug 2011

neviem nepoznam...

anka912
8. aug 2011

@valika_val áno, ona tá diskusia už prebehla trocha skôr, alebo je to už ďalšia??? a niektorí ľudia jej tam napísali fakt nechutné veci. Aj také, že keď ten starší má také problémy, že by mu bolo lepšie, keby mu od nich odpomohla ☹ ☹ ☹ Vieš ako to myslím...

valika_val
8. aug 2011

teraz som u muza na PC, tak este nejake starsie fotky, na ktore som tu natrafila 🙂

valika_val
8. aug 2011

no, musim to precitat, ale dnes uz nestiham, lebo o chvilku ma drahy odtial vykopne, prave doveceral.
tak zatial dobru

alinocka
8. aug 2011

@anka912 ok ja ešte s mojim pokecam teraz je este v práci.....a v ZOO no Vanku min rok uplne dostali slony a Timku opice a potom obe tie atrakcie pre deti len Vanka tam len stoji a kruti rukami(myslím tie autíčka),tvojmu malému by sa u nás asi páčilo máme male čínske prepeličky a teraz maju malé,a ešte máme aj sliepky-take malé plemeno-alože výstavné a ešte aj andulky,a papagáje-chlap je chovatel(taký malý)tak pokecám s drahým a dohodneme detaily....dúfam že to klapne 🙂