Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

skumavka
13. apr 2010

Ahoj livia76, dik za privítanie.
Frisbee,livia,vdaka za podporu 🙂 Aj sama cítim, že je to tak,ale človeku dobre padne, ked vie, že nie je celkom sám v podobnej situácii. Pretože takýto vztah určite prináša isté špecifické situácie, ktoré pochopia len tí "rovnako naladení"🙂 dalo by sa vela rozprávat, čo všetko to obnáša...snád niekedy pokecáme viac 🙂

mataharyy
14. apr 2010

Ahoj, myslím že už jsem sem jednou psala, ale neva.
Rozdíl mezi mnou a manželem je deset let, mě bude teď dva a dvacet a není to problém, ale už jsem spolu šest a půl roku (jednoduchá matika...) a to bylo řečí 🙄 Pár dobrých duší (i z rodiny) se nejednou vyjádřilo tak jako že dělám kur... pedofilovi... No co ustáli jsem to jsme šťastná, vzali jsme se, máme dítě a plánujem další. Nevidím v tom nějaký problém a blééé a fůůůj, proč, jsme údajně svobodná země, tak nechť každý chodí žije a sexuje s kým chce, ne? Pro ty co teď budou říkat že deset let není tolik, tak není ale teď ale když mi bylo patnáct a jemu dvacet pět, tak to byl sakra rozdíl... 😉

heliik
19. apr 2010

Ahojky, teď tedy mám mladšího partnera, ale také mám zkušenosti o dost staršímy muži.
Asi největší věkový rozdíl byl 15let. Mě tehdy bylo necelých 17, jemu 32let, a nebylo to na něm vůbec znát. Samozřejmě, já byla tenkrát na škole, tak jsem se hodně hádala se svým otcem, matka s tím problém neměla. Školu jsem kůli němu neznedbávala. Měli jsme hezký vztah, ale po 2letech, jsme se rozešli, s tím, že on si chce založit rodinu, tenkrát ji chtěl se mnou, ale na to já připravena nebyla, tak následoval rozchod, ale byl, to takový kamarádský rozchod, ještě nějakou dobu po něm jsme se vídali, už mezi námi nic nebylo, jen přátelství. 😉 On je teď štastně ženatý, má 2děti. Já mám přítele a malou holčičku, občas jsme spolu v kontaktu ale jen pře mail. 😉

bamsmudla
6. máj 2010

ahojte holky, teda musím vás dočíst. Docela mě zajímají vaše názory, ale už dopředu říkám, že si myslím, že na věku nezáleží. Třeba za pár let budu mluvit jinak. Abych vám řekla můj příběh. Mě je 27 let a mému přítelovi je 53. Takže věkový rozdíl docela značný. Před ním jsem měla 2 vztahy. Jeden trval 6 let a druhý 3 roky. Byli to partneři, kteří byli zhruba stejně staří jako já. Asi jsem ale neměla štěstí, protože mi udělali spíš víc problémů než radostí. Hlavně ten druhý. Když mi hrozila exekuce nebylo co řešit. Vyhodila jsem ho. Můj nynější druh je moje zlatíčko. Vypadá mladší a já si ho "zkrášluju" - ale v míře, protože né vše je vhodné. 🙂 Jsme spolu 3,5 roku a teď čekáme miminko. A jsem s ním šťastná. Sice není dokonalý, ale je úplně jiný než ti předtím. Nevím, jak to zvládneme a jaký bude otec a vím, že tady nemusí být tak dlouho, ale to nemusí být ani mladý. Můj přítel je aktivní a řekla bych, že někdy víc než jakýkoliv mladý. Je zvyklý sportovat. Sjíždíme vodu, jezdíme na kole, děláme několika kilomentrové túry. Vím, že to nemusí být věčně, ale podle mě je člověk mladý, tak jak se cítí. Hodně lidí nás odsoudila, ale našli se i takoví,kteří nám to přejí a fandí nám. Myslím si, že okolí si zvykne. A když ne, mě stačí lidi, kteří to berou a jsou mými blízkými. A co se týče peněz, rozhodně nejsme spolu kvůli penězům. I když si to hodně lidí myslelo. Ale jelikož nás neznají, tak to říkají. Já mám totiž stejně placenou práci, jak on a dokonce někdy i líp. Jediné období, kdy mě bude živit, bude teď na mateřské a rodičovské. Dokonce jsem to nebyla já, kdo se stěhoval k němu, ale on do mého bytu. Protože mu po rozvodu nic nezbylo. To jsou prostě jen předstudky lidí, kteří neví, že dva lidi se mohou mít rádi i bez nějakých jiných úmyslů. Prostě jen tak z lásky.

livia76
6. máj 2010

bamsmudla 😉 želám vám obom spokojný život a zdravé krásne bábatko 😉 držím palce. My sme-ja 34 ,manžel 50, dcérka 3,5 a po 9 rokoch spoločného života si dovolím povedať,že to je muž môjho života. Každý má svoje ,,muchy" je jedno či má 25,alebo 55 rokov- dôležité v takomto vzťahu- je z mojej skúsenosti- byť na seba navzájom tolerantní .Je pravda, že môj muž už niekedy potreboval na chvíľu vypnúť a odbehnúť za kamošmi,keď naša malá bola malinká,ani sa nečudujem 😀 😀 😀 sama som ho posielala na pivko 😉 teraz mi za to blahorečí 😀 😀 😀 býva určite niekedy viac unavený ako tridsiatnik,ale je úžasný manžel, otec a hlavne mu nechýba zodpovednosť 😉 vieme,čo od života chceme ,nič nerobíme nasilu užívame si každý pekný deň a sme šťastní 😵 😵 😵

bamsmudla
7. máj 2010

Ahoj Livia moc děkuji a naprosto s tebou souhlasím. Je to hlavně hodně o toleranci. Já bych ho za nikoho jiného nevymněnila. A co na to říkali vaši příbuzní. U nás to byl boj hlavně s jeho rodinou. Nebo spíš neustále je. Jeho dcera se s ním vůbec nebaví a mě je to moc líto. Ale asi to chce čas.

frisbee
7. máj 2010

bamsmudla... 🙂 to nikomu nevysvetlíš a ani nemusíš,na okolie kašli,ani u mňa by nik nepochopil,že som opustila bohatéto psychopata a s týmto druhým manželom,ktorý je starší sme začínali úplne od nuly 😉 .
Naozaj je podstatný ten vzťah,i keď človek má strach,že od určitého momentu ostane sám..ale zase,včera som rozklikla v google Danu Vávrovú,Leontýnku z Ať žijí duchové,jej muž,režisér Vilsmaier bol od nej o 28 rokov starší,a ona mu zomrela chudinka mladá v 41 rokoch......
Preto držím palčeky,užívajte si prítomnosti a buďte vďačné za všetko pekné,čo prežijete,je to váš život a nik iný vám do toho nemá právo hovoriť. 🙂

bamsmudla
7. máj 2010

ahoj Frisbee, teď už to neřeším, ale ze začátku mě to hodně mrzelo. Člověk si zvykne. To je hrozné a proto říkám, že i mladý člověk může kdykoliv zemřít.

mataharyy
8. máj 2010

Já myslím že je blbost myslet na to že za "chvíli" zemře... 😨 Život je nevypočitatelný a co kdo ví, třeba se zrovna dožije stovky 😎 I vrstevník může umřít, ale nikdo na to nemyslí protože "on je mladej"... Na okolí bych v tomto ohledu opravdu kašlala, je to váš život a oni vám chleba nekupují 😉 Pravda děti těch starších partnerů to berou hůř, ale není důvod litovat, on si tě vybral a děti mají dvě možnosti buď to budou tolerovat a přehlížet, nebo si můžou trhnout nohou a myslím že časem se s tím srovnají 😉 Zkus si to vzít z vlastního pohledu, taky by jsi asi byla trochu mimo (minimálně ze začátku) kdyby ti tvůj táta přivedl domů "macechu" v tvém (nebo ještě mladším) věku 🙂

kubaka
8. máj 2010

užijte spolu léta, co užijete, radujte se z toho, co máte.
Je logické, že 25 let je znát, a vždycky bude, ale co nakonec z toho,že? Pokud se budete pořád milovat, Oona taky milovala Chaplina až do smrti a poslední léta mu dělala pečovatelku a strkala ho na vozíku. A tuším byla o víc jak 30 let mladší. Nevím přesně
Je spousta rozdílných manželství. Naše známá má o 20 let mladšího manžela a ohromně jim to klape
a třeba vám to ani pak nepřijde. Když se milujete a budete mít dítě, karty jsou rozdané, tak je třeba s nimi hrát...
Naši byli 20 let od sebe a nebyl problém, Dokud matka v 60 nezačala blbnout.
😀 Ale to je z jiného soudku.
Máte lásku, máte dítě - o co víc kráčí?? 😉 Okolí bude mít vždycky kvůli něčemu výhrady - nikdy se nezavděčíme všem.
Takže na to názor nemám žádný. Vaše volba, vaše láska, vám to tak vyhovuje. Co je komu do toho???

frisbee
8. máj 2010

kubaka,ahoj 🙂 🙂 🙂 🙂

kubaka
8. máj 2010

fris - nazdárek kočo 😵

frisbee
8. máj 2010

🙂 ...pravdu máš..podstatné je ,že to,že to tým dotyčným vyhovuje 🙂

bamsmudla
9. máj 2010

Ahojte holky, určitě máte pravdu a moc děkuji.

helcah
10. máj 2010

Mataharyy - upřímně nechápu, jak si někdo může myslet, že 10ti letý věkový rozdíl může přinést komplikace. I když v 16ti letech jsem měla přítele staršího o 5 let a také to mnohým vadilo (vydrželo nám to 5 let). Jinak si myslím, že je jedno, jaký je věkový rozdíl mezi partnery. Pokud si rozumí a mají se rádi tak ten věkový rozdíl jde stranou. Nevidím nic špatného na tom, že si Karel Gott našel mladou atraktivní manželku a založil s ní rodinu. Pohádky o vdávání mladých holek za starší muže kvůli majetku jsou ve většině případů nějaký blbý předsudky.

mataharyy
10. máj 2010

helco, taky jsem to tuším psala že to není problém, jen v těch šestnácti (bylo mi přesně 15 a 9 měsíců, když jsem prvně viděla svou, teď již tchýni) to pro všechny byla komplikace, to bylo "jmen" co jsme dostali, on pedofil a já mu dělala ku*vu... Bylo to opravdu báječné to okolí, ale čert je vem, měli jsem se rádi a ostatní nám mohli tak akorát... Teď jsme šťastný, budeme mít druhé výročí od svatby, máme ročního klučíka a pracujeme na dalším. Problém v tom UŽ není i okolí to bere jinak, už nejsem "malá holčička" a on "starej chlap" prostě postupně se ten věk "vyrovnal" 😉

hany82
12. máj 2010

Ahojte. Stále uvažujem nad tým či je 15 ročný rozdiel veľa a či to má nejaký význam do budúcna. Mne je 27 a samozrejme chcem bábo..... ☹ .

tija28
12. máj 2010

ahojte - tak ja som s tym istym muzom uz 15rokov a je medzi nami 15-rocny rozdiel...............................ked sme sa zoznamili, mala som 15, on 30...........a samozrejme, ze vtedy to bolo dost huste - jedina vyhoda bola, ze ja som vyzerala na svoj vek podstatne starsie........no ale prejdem k veci - nie je dolezite, ci to ma vyznam do buducna alebo nie, alebo netreba riesit, co bude - dolezite je, ci sa mate radi, ci sa mate o com bavit a samozrejme pri tomto vekovom rozdieli je dost dolezita aj vzajomna tolerancia, takze vsetko je to uz na vas - nik iny v tomto za vas rozhodnut nemoze - ale rozhodne je hlupost riesit uz teraz, co bude o 10rokov a viac.................pretoze zivot sa meni kazdym dnom a treba si ho vychutnat teraz a tak ako to vyhovuje nam - a treba to vsetko brat sportovo, a nepremyslat nad tym 🙂 🙂 🙂
..........................a teraz konecne po dlhych 15-tich rokoch cakame babo, no nie je ten zivot uzasny - a v kazdom veku ??? 😉

sirael4
13. máj 2010

Ahoj, já si myslím, že nezáleží až tolik na rozdílu mezi partnery. Důležité je aby se sjednotili v životních názorech a přáních.
My máme 15 let rozdíl ale oba si přejeme totéž, a myslím si, že je to podstatnější, než být stejně staří ale směřovat každý jiným směrem. Nemůžu si náš vztah vynachválit. A co se rodiny týká, tak si myslím, že to není takový problém, pokud jsou dva sehraní.
Samozřejmě, pokud budu typ holky, která se ještě v pětadvaceti na dítě necítí, mohl by to být časem problém, protože až se budu cítit já, nebude se třeba cítit už protějšek....ale já toužím po dítěti už teď (skoro víc než je zdrávo) a tak mi to připadá přirozené, když se na miminko cítíme oba.
Neměnila bych 🙂

renatalen
13. máj 2010

Ahoj, já jsem s manželem o 17 let. Ze začátku nás všichni od vztahu odrazovali, našli se opravdu i ti, co vykřikovali slova pedofil a tak. Jdeme do čtvrtého roku manželství a čekáme druhé dítko. Musím říct, že jsem moc spokojená. Záleží na tom, jestli máte společné zájmy a názory. Pak si myslím, že věk nehraje rozdíl. Manželovi je 42 a někdy je aktivní až moc🙂 Má svojí kapelu, chodí hrát fotbal, v létě kolo...

sirael4
13. máj 2010

renatalen: u nás je to podobně, přítel sportuje víc jak já a je i v lepší kondici 😀 neříkej, že jste z Krumlova? 😕

renatalen
13. máj 2010

Skoro. Jsme z Horního Dvořiště🙂

inkana
13. máj 2010

Ahoj, můžu se přidat? Manžel je starší o 12-13 let, podle toho, jakej je zrovna měsíc a kdo má po narozeninách. Rozumíme si skvěle. Na počátku nedůvěra rodiny, teď jsou všichni spojonený. Rozumim si s tchýní, můj muž s mojema radočema taky vychází skvěle, vyvdala jsem 2 velký děti a taky si rozumíme a dobře spolu vycházíme. nevidim důvod, proč by věkový rozdíl byl na obtíž. Akorát mě je 24 a dítě už moc chci, manžel zas tak moc dalšího prcka ještě nechce, ale svolil, že v zimě se začnem snažit 🙂 hurá

sirael4
13. máj 2010

inkana: jo s tím měsícem to máme podobně, ted zrovna jsme o 16, ale na roky o 15 let 😀
hele ti chlapi mají pořád času dost že? 😀

renatalen: tak tam to neznám, ale do Krumlova se vracíme rádi 🙂 A jak se muž věnuje prckovi?

renatalen
13. máj 2010

Také jsem vyvdala jedno dítko, o dva roky mladší než jsem já 😀 . S tchýní s tchánem to ze začátku bylo dost napjatý, teď je to v pohodě. Holt se s tim museli smířit 😀 . Můj muž už zase nechtěl druhý, nakonec se ale rozmyslel. Malýmu se věnuje v pohodě, hlavně teď jak už je větší. Montujou spolu počítače, opravujou sekačku, hrajou fotbal - koukaj na fotbal...

sirael4
13. máj 2010

renatalen: a kolik ti bylo když jste se seznámili? To je dobrý, že je jen o dva roky mladší, znáte se?Jak vycházíte?
To je dobře, že se rozmyslel a proč už nechtěl?Neměl obavy z věku?

renatalen
13. máj 2010

Byl rozhodnutej dítě do čtyřiceti, pak už ne. Kvůli věku samosebou. Se synátorem se známe, vycházíme spolu v pohodě si myslim, on bydlí u svojí maminky, takže ho vídáme převážně jen o víkendech.
Když jsme se "seznámili", tak mi bylo sedmnáct. Další legrace je, že je stejně starý s mojí mamkou, chodili spolu do jedný třídy. Kolikrát si z toho děláme legraci 😀

sirael4
13. máj 2010

renatalen: no to můj drahý to taky tak nějak plánuje, ale uvidíme, zase nechci mít děti hned po sobě...
chodili spolu do třídy?To je slušné 😀 Maminka tě měla v 17ti?

renatalen
13. máj 2010

Já si myslím, že se taky rozmyslí. Druhý jsme vůbec neplánovali, pak nám začalo být líto, že bude malej jedináček... A už to bylo🙂
Jo jo, maminka mě měla v 17ti.
A jak dlouho se znáte vy?

sirael4
13. máj 2010

renatalen: no já bych moc ráda dvě, ale třeba s odstupem pěti let 🙂 přijde mi lepší si každé miminko užít zvlášť.
Tak doufám, že se rozmyslí, jako úplně nezavrhuje mít dvě děti se mnou 🙂 což je dobrá známka.
Tak to si mamča pospíšila, muselo být fajn mít tak mladou mamku. My jsme spolu 3,5 roku a v září se bereme.