O 12 rokov starší priateľ

jenufka07
29. dec 2017

Ahojte babenky 🙂
Chcela by som vas poziadat o vasu radu a nazor. S mladsimi rovesnikmi som si nikdy nerozumela. Potrebovala som partnera intelektualne vyspeleho, s ktorym by som bola stastna, ktory by mal rovnake nazory a zaujmy podobne mojim. Nasla som si priatela, ktory je o 12 rokov starsi, nez ja. Mam 17 rokov a on tym padom 29. :/ aky je vas nazor na takyto vekovy rozdiel?
Velmi si rozumieme, mame spolocne zaujmy, nase rozhovory su bohate a celkovo mam pocit, akoby sme plavali na rovnakej vlne. Vobec tu nejde len o fyzicku pritazlivost, ale predovsetkym tu mentalnu, ktora na mna velmi zaposobila. Myslite si, ze takyto vekovy rozdiel nie je spravny?

lindusss2016
29. dec 2017

@jenufka07
Myslim si, ze si este velmi mlada na to, aby si mala za partnera dospeleho chlapa, na druhej strane nie vsetci 29r chlapi su uz dospeli, takze sama musis vediet. Keby si bola moja dcera, tak sa ti asi snazim dohovorit, ze na to mas este cas a mas si uzivat mladost a slobodu...

bluka2
29. dec 2017

Nevidim ziaden problem...

lindusss2016
29. dec 2017

@bluka2
No ono zalezi, co je to za chlapa. Lebo.niektori v 29 tuzia uz po rodine a niektorym sa o tom este ani nesniva. V 17 v dnesnej dobe zakladat dobrovolne rodinu mi nepride najstastnejsie riesenie. Nehovorim, niektore baby si uzivat nepotrebuju a rovno su z nich matky. Ale poznam veru aj taky pripad, ze v 17 zacala chodit s 35 r, v 19 bola svadba a ked ju manzel prvykrat nechal tyzden doma samu, tak si nasla milenca vo svojom veku....

janinah
29. dec 2017

Vekový rozdiel by nevadil,pokial sa k tebe správa ako k rovnocennej,ako k žene a nie ako k decku.A tiež sa treba rozprávať o plánoch do budúcnosti,ak on chce do dvoch-troch rokov
rodinu a dieťa a ty chceš ešte 5-7 rokov naplno sa venovať štúdiu,tak....

hettinka
29. dec 2017

Ja sa nečudujem dievčaťu, ktoré očarí starší už zabezpečený partner... ja sa čudujem skoro tridsiatnikovi, ktorý chodí so 17-ročnou žabkou. Aké asi má pohnútky? Nehľadá si len mláďatko, ktoré vymení, keď “zostarne”?
Dcéra má 16,5 a ak by si doviedla takéhoto chlapa, asi vy som s rým nesúhlasila. Veď má čas sa vôbec na niekoho viazať, teraz má pred sebou najkrajšie obdobie, keď môže chodiť športovať, na koncerty, do kina, s kamoškami. Užiť si život a nie sedieť pri 30-ročnom chlapovi, ktorý by mal pomýšľať na rodinu.

Samotný vekový rozdiel je relatívny, niečo iné je puberťácka a tridsiatnik a niečo iné dvaja zrelí ľudia, kde je jeden starší.

Inak, moji rodičia majú 7-ročný rozdiel a teraz, keď sú starší, tak je to dosť vidno. Mama ešte vitálna, otec ešte tiež vcelku fit, ale predsa len už má iné záujmy.

lienka737
29. dec 2017

Asi az tak vyspela nie si, ked riesis, co si o tom MY myslime.
Chapes, keby si s tym Ty vyrovnana, tak Ta ani nenapadne, ze je to nieco divne.

madeline1
29. dec 2017

ahoj, pokial si s nim rozumies a pritahujete sa, neries vekovy rozdiel. A hlavne neries, co si kto o tebe mysli. Urcite sa stretnes aj s negativnejsimi nazormi, mozno rodiny, kamaratok...ludi, ktorim by to takto mozno nevyhovovalo...ale ak sa s nim citits dobre, vsetko je vporiadku.

Ja mam priatela o 17 rokov starsieho a je to moj doposial najlepsi vztah, uplne harmonicky, pokojny, vyrovnany, citim sa velmi stastna a spokojna.

Si uz dospela, je to na tebe...ako si zariadis , tak budes mat.

madeline1
29. dec 2017

@hettinka dovolim si tvrdit, ze tridsiatnik este pravdepodobne zabezpeceny nebude...vacsina z nich v dnesnej dobe vyuziva bohuzial mama hotel... maloktory tridsiatnik v dnesnej dobe si tuzi zakladat rodinu. Zvacsa su to chlapci tesne po vysokej, co su na zaciatku svojej kariery...
netvrdim, ze v tomto pripade to tak je, ale vo vacsine v dnesnej dobe ano...

lula313
29. dec 2017

Ja mám o 10 rokov staršieho partnera(už muža) a sme spolu 14 rokov. On nechcel skoro rodinu ani svadbu, takze v tomto je ten vekový rozdiel relatívny, vôbec to neznamená, že 29 ročný muž bude chcieť dieťa do 3 rokov (mám veľa takých známych a väčšina sa na dieťa necíti v tomto veku)..
Vekový rozdiel necítim, ale aj preto, že môj muž vyzerá mlado, oblieka sa športovo, chodi do posilky, stara sa o seba a vyzerá lepsie ako väčšina mojich rovesníkov, bývalých spolužiakov, či kolegov.. a čo sa týka mentálnej stránky, vzdy má bral rovnocenne, nie ako male dieťa..

hettinka
29. dec 2017

@madeline1 chorá doba toto, že sa tie matky necahjú tak využívať a obvárajú a perú 30-ročným starým mládencom ... moj manžel mal 30 ked sa nam narodilo druhé dieťa a už sme mali toho vela za sebou, vyriešené bývanie, kúpené auto, 6-ročnú dcéru...

ten rozdiel nebude mladá žena pociťovať celé roky .... ale ked on bude dôchodca, ona bude mať ešte 10-15 rokov pracovať, potom to príde. U našich to tiež začalo byť viditelné potom, čo otec dovršil nejakých 65 rokov. Odvtedy je to pre mamu ťažšie. Pritom otec je ešte velmi aktívny, po 70-ke jazdí autom, športovo sa oblieka, nemá vážne choroby ... ale je to velmi cítiť, ked si večer sadne k telke a to spomínanie a také reči, čo majú starí ludia

lula313
29. dec 2017

@hettinka no nie vzdy sa matky nechajú využívať, ale úmyselne svojich synov rozmaznávajú. Mám kamaráta, čo má taku matku. Prišla k nemu a jeho partnerke domov a nasla tam krabicu od pizze a jemu a jeho partnerke spravila scénu, že čo si nevedia navarit, že musia kupovat jedlo z reštaurácie a to tá mama je Bratislavčanka, nie žena z dediny a jej syn mal vtedy 33rokov. A tu sa musím tej partnerky zastať, že ona sa o domácnosť tip top stara, vari mu a vďaka svojej svokre mu robi slúžku, lebo tá jej úplne vymyla mozog, že o muža sa treba starat..

sissy27
29. dec 2017

@jenufka07 ak ťa má zaujímať názor nejakej inej ženy, tak nech je to tvoja mama alebo iná blízka osoba, ktorá pozná teba, jeho, nie úplne cudzie anonymné ženy... Sú vzťahy, kde takýto rozdiel nie je cítiť, sú také, kde to skôr či neskôr cítiť bude, sú vzťahy, kde je vekový rozdiel oveľa väčší... Keď som mala plus mínus toľko čo ty, tiež mi imponovali o niečo starší muži - už mali doštudované, nebývali u rodičov, boli samostatní, dali sa s nimi zažiť iné veci ako prechádzka po meste, cesta električkou a pusa pod bránou na dobrú noc (aj keď samozrejme aj to má svoje čaro 🙂). Teraz mám niečo málo pred 40 a mať doma chlapa 50+, čo ho všetko bolí, nikam sa mu nechce a chodí 3x za noc močiť, tak ho asi v spánku zadusím vankúšom 😂 samozrejme nie všetci 50+ sú rovnakí, mnohí sú možno aktívnejší ako mladí chalani. V 17 máš ešte nejaký ten rok čas na to, aby si sa zasekla medzi šporákom, pračkou a záhonom mrkvy, takže kľudne s ním randi ak ti vyhovuje a je ti s ním dobre, ale porozmýšľaj aj nad tým, či nechceš skúsiť nejaký študijný / pracovný pobyt v zahraničí alebo si splniť nejaké iné sny predtým, ako sa definitívne usadíš. Ak áno, tak to nezahadzuj len kvôli chlapovi a hlavne nebuď na ňom úplne závislá...

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavieenrose
29. dec 2017

ja som mala skoro vzdy vztahy s podstatne starsimi muzmi..ale s rovesnikom to bolo najkrajsie..teraz moj muz ma o 4 roky viac..sme mladi a mame uz rodinu nelutujeme to ani z daleka ,sme si rovnocenni , mame rovnake ciele,aj rovnaky vkus....mala som dvoch nad tridsat ked som mala 19...jeden uz mal rodinu a dieta...a upadol zo mna do dost velkej depky takze ten vztach ako rychlo prisiel tak aj pominul..tym ze uz bol otec tak mna bral ako decko..a dalsi,tiez som v jeho ociach este nechapala svet...ja som chcela rodinu si zalozit a on sa nechcel osamostatnit od mamy...ja nemam dobru skusenost s velkym vekovym rozdielom..ked som mala 17 tak som mala 27 rocneho a ten tiez ma bral este ako dieta...vsetci boli vadne kusi...lebo ich dlhorocne vztahy stroskotali na podstatnych veciach ktore prekazali aj mne...takze by bolo dobre si zistit skym bol pred tebou a co bolo dovodom rozchodu..a ci to tebe nebude prekazat tiez

skumavka
29. dec 2017

@novana no ja neviem, ale osobne nepoznám veľa 55 ročných kočiek. Zato poznám dosť veľa rovesnickych párov 50+, kde už žena vyzerá ako partnerova matka...

novana
29. dec 2017

@skumavka, môže byť, evidentne sa každá pohybujeme v inej spoločnosti. 🙂

sissy27
29. dec 2017

@skumavka asi by som ťa mala zoznámiť s mojou mamou a svokrou... Obe podľa občianskeho 60+, ale fyzicky aj mentálne tak čerstvých 40 😉 žiadne plastiky, len bežná kozmetika, kaderníčka, pohyb, móda, zaujmy...

safranca15
29. dec 2017

Ja som v 16 mala o 11 r starsieho

skumavka
29. dec 2017

@sissy27 ok, klobúk dole, mne sa to velmi paci, ked sa zena o seba primerane stará, samozrejme ked jej je dopriate zdravie.
Ja som nenapisala, ze taku vôbec nepoznám, len, ze ich nepoznám veľa. Reagovala som na zovseobecnujuce tvrdenie, ze 55 rocna zena je este kocka. Nic viac, nic menej.

sissy27
29. dec 2017

@skumavka mne sa práveže zdá, že tie staršie ženy vyzerajú častokrát lepšie ako mladé... Mladé ženy sa vedia tak domrviť nevhodným makeupom, oblečením, plastikami, úpravami, že ich človek až ľutuje... Ale tiež to samozrejme neplatí paušálne, v každej vekovej kategórii sa nájdu také aj onaké 😉

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skumavka
29. dec 2017

Poznam, samozrejme, nemaj obavu😉

skumavka
29. dec 2017

Prispevok vyssie patri @novana

lula313
29. dec 2017

@skumavka ja zase s tebou súhlasím, rodičia majú partiu z Vs, všetci majú +/- 60 a aj keď sa to teraz trosku už vyrovnáva, tak mozem povedat, že pred tými cca 5-7 rokmi tie ženy vyzerali pri tých chlapoch staro. Problem je, že keď žena prechádza okolo tej 50-55 prechodom, neuveriteľne ju to vyzorovo poznačí a zostarne, zatiaľ čo v tom čase muž zreje ako víno a ešte z neho vo veľa prípadoch nie je šedivý dedo a môžu sa o seba starat tie ženy akokoľvek.. bohužiaľ taký je už život a proti prírode sa bez plastik až tak bojovať nedá..

bruneta880
29. dec 2017

@jenufka07 No, ja teda nepoznám tvojho partnera a ani teba, každý vzťah je samozrejme iný a nezávisí len od vekového rozdielu....ale teda, ja som môjho manžela stretla, keď som mala 17 a on mal 25 čiže 8rokov a teda u nás je zatial všetko v pohode 😉 svadba bola keď som mala 21 a od 29...teraz má synček cez dva roky, ja budem mať čochvíľa 30 ...🙂
Náš vzťah je veľmi pevný a zvládol toho už veľa...veľa veľa vzťahov by to rozdelilo...No vravím, záleží na konkrétnych osobách, môj sa ku mne vždy správal s úctou a rešpektom...

Cítim a vždy som cítila, že som "jeho kráľovná" ...sám ma tak volá 😎

My sme sa, dosť dobre poznali už pred svadbou keďže sme spolu fakticky hneď bývali cca po roku...a ešte viac kým sme mali dieťa a teda aj kým sme si zariadili bývanie, proste najskôr všetko a posledné to najdôležitejšie-syna.
A tak to odporúčam aj tebe-
Čas ti všetko ukáže, len nemeniť poradie priorít.Musíš ho najskôr spoznať, teraz máš ešte optiku na ružovo, čas všetko ukáže.

Možno to bude idiot, možno láska tvojho života...

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
30. dec 2017

ty 17 a on 29 ?
V tomto veku je to veľa.... Dúfam že nemá manž. a zo dve deti....Ale ak si myslíš , že je to tvoje šťastíčko, ten Pán Dokonalý - tak prečo nie....
poznám aj väčšie rozdiely a klape im to....🙂

deti95060810
30. dec 2017

@safranca15 hej? a ako to dopadlo? sobášom? či....išlo o niečo úplne iné....
Lebo keby mi dcéra povie vo veku 16 r. že má frajera o 11 r staršieho tak asi nezaspávam kĺudne a ešte ho nazvem aj PEDOFIL.

safranca15
30. dec 2017

@deti95060810 keby som nebola blba a nevykaslala sa na neho tak ano sme zobraty ale vybrala som si ineho tak sme spolu neni