Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
31. mar 2008

holky, kde kupim vegetu bez glutamanu?

oroslanovci
31. mar 2008

bolulka - v Tescu urcite, ale pozri aj inde, vola sa to Dobrota

tretulka
31. mar 2008

bolulka, DOBROTU maju aj v AXE 😉

bolulka
31. mar 2008

jaaj tretulka, teba kedy stretnem... ??? nebola si dnes niekde pred kostolom (na brezovci)?

dnes som bola v meste, co dva kroky to nejaka znama s kocikom.. 😀

bolulka
31. mar 2008

myslite, ze mozem zajtra skocit na tu plavaren, ked dnes uz ziadna zvysenka nebola?

majdiska
31. mar 2008

ahojte kočky 🙂 ,
dlho som sa neozvala. dnes sme v DK, boli sme malému objednať bugynu, lebo s tým veľkým kočom sa strašne cestuje, a ešte horšie manipuluje. objednali sme s baby desingu. čo sa týka zajtrajšieho plávania, tak niqulik a bolulka, vy chodťe až na 10 hod, lebo pred Vami sú detičky ktoré ešte nechodia a nesedia - to sme i my. no my zajtra nejdeme, lebo po kupačke ma chytila nejaká vyroza, aj malého. už sme síce v poriadku, ale ešte máme trošku soplíky, tak až na budúci týžden. a zajtra sme objednaný na nefrologiu, tak to aj tak nestíhame. ale isto budúci týžden, ak neochorieme. už sa teším na nový kočík 😉
tak zatiaľ 🙂

nenka83
31. mar 2008

Bolulka radsej nechod, moja mala ma dnes sopliky. a to sme boliu 5 minut bez bundicky a bol totalny hic.aspon podla mna.tak radsej nechod, ja sa uz bojim hoc co.

bolulka
31. mar 2008

ja som chcela chodit plavat aj pre to, aby sa trosku otuzovala, aby bola zdravsia...

idu nam stolickyyyy.. tak tam bude pes zakopany.. mozem ist, ked jej idu zubky a nema uz teploty? 😕

nenka83
31. mar 2008

nie nema, len vcera boli sa prejst pri kaplici na knazej, mozno ju prefukalo, a dnes? no ja ti neviem... uz ma ale cervene ocka, hned som jej dala homeopatika, uvidime ako prezijeme noc a zajtra. dufam ze tu chorobu prekabatime. kolko mate zubkov?
ja tiez budem chodit plavat, len ked bude uplne zdrava... mozno aj ta nahla zmena pocasia, ci??? predtym stale zima, a teraz take nahle teplo, ci?

bolulka
31. mar 2008

v takomto postupe to moze ublizit? (zo zimi teplo) skor naopak, nie?

ake homeopatika pouzivate na taketo stavy?

nenka83
31. mar 2008

to je jedno v akom pustupe nie? ale ide hlavne o to ze nahla zmena, ci? ja neviem, mohla to dostat od hockoho.

pouzivame oscillococcinum, ten je super. ak ma horucko ntak belladonu, na nadchu je dobra aj corryzalia. no zatial len to oscillo mame.uvidime ako bude a podla toho pojdeme k doktorke, no ja verim ze to prejde.

kolko mate tych zubov?????

bolulka
31. mar 2008

nenka, my mame 6 zubov a idu pravdepodobne dve stolicky... 😉

nenka83
31. mar 2008

my mame 8.no mozno tie nejake idu.neskusila si jej nikdy dat chanomillu vulgaris? to je dobre ked sa detom prerezavaju zubky.ak mne neveris, skus sa dr na to opytat.pomoze to malej aby sa netrapila...

tretulka
31. mar 2008

bolulka -aj minule som Ta videla s muzikom pre vchodom do TESCA, ja som vychadzala von 😉 ....ste velmi debatili a ja som letela za mojimi chlapmi k autu, maly sa uz jedoval....
s tou chamomilou mam dobre skusenosti, nasho Martinka zubky riadne vytrapili, uz ma 16 zubov a vyzera to tak, ze u pojdu dalsie, posledne stolicky...davala som mu chamomilla vulgaris 15CH

nenka83
31. mar 2008

tretulka mne sa zda ze ja som minule videla teba... aj janulap asi, s dvoma dievcatkami. a tak sa mi zda ze som minule aj majdisku videla.len sa dakedy bojim zakricat.
chanomilla 15 je silnejsia, slabsia je 9.no nam ta 9 moc nezaberala, ta 15 je super. tretulka nevies mi poradit daaky super obed na zajtra??? pre malu... mna uz nic nove nenapada. 😅

tretulka
31. mar 2008

nenka - nabuduce kludne zakric 😉
no veru ani ja neviem, co budem zajtra varit, dnes sme dojedali vcerajsi obed a zajtra...mozni paradajkovu polievku a ????...ked som este malemu varila zvlast, tak sommu casto robila polievky, tie mal rad...Ty uz pomaly mozes prejst na Vasu stravu, nesolit, resp,. len malo , nekorenit velmi a uvidis ,ze Ninke bude chutit 😉

bolulka
31. mar 2008

co je zajtra paradajkovy den? 😀 vsetkych nas to napada...

nenka, preco by som ti neverila... my ale nepotrebujeme nieco takuo zatial, bo mi sme so zubkami nemali zatial problemy.. no mozno pridu...

sakra druhy den sa nemozem ucit, mala nechce spat.. ako keby redbul popijala cely den.. ani na obed sa jej nechcelo..

bolulka
1. apr 2008

no tak sme sa vychystali na plavaren a zacala kychat a kaslat... zelene sopliky ma, sakra 😠 takze mam dilemu, ci ist dnes k dr. ci zajtra.. ci ma zas dnes neposle domov s tym, ze tak rychlo sa neda choroba zistit... 😒

nenka83
1. apr 2008

ja som nesla, ak sa to do zajtra zhorsi pojdem.

veronika13
1. apr 2008

bolulka, isto nechoď na plávareň, nielen kvôli malej, ale aj kvôli tým ostatným deťom. Kvôli soplom nemusíš hneď bežať k Dr. nie? len ju drž v teple, tvoje mliečko do nošteka, ale to ty vieš 😉

nikuliq_
1. apr 2008

ahojte, ani my sme dnes nešli ☹ no možno sa nám to niekedy podarí a ak nie, tak budeme chodiť sami aspon sa trošku vyčľapkať vo vode

bolulka
1. apr 2008

nikuliq, my sme take smoliarky co? ach tie nase deturence chorlave.. ja uvazujem, ci si ona zo mna nerobi prvy april 😀

nenka83
1. apr 2008

tretulka ty si pisala ze ked mal maly nadchu tak si mu dala na spanie ciapocku??? sa mi cosi take mari.ak ano daj mi vediet pojdem rychlo kupit, my taku bavlnenu ani nemame.

lubecka
1. apr 2008

veronika, ty si napisala, ze mliecko do nosteka... to ako nromalne pomaha na sopliky?

veronika13
1. apr 2008

keď som kojila a malý chytil soplíky, tak som mu trochu strekla do nošteka a pomohlo to, jasné, že na také už zelené sople asi nepomôže, ale taký ten začiatočný stav to stačí. Pre mňa to bola tiež novinka, som sa z toho smiala 😀 už sa nesmejem 😉

bolulka
1. apr 2008

ja ked som to prvykrat pocula, tiez som nechapala o com to ludia hovoria, ale mam s tym tiez dobre skusenosti.. dokonca aj do uska a ocka sme uz kvapkali. .raz jej zacalo hnisat ocko a kvapla som a bolo po probleme, to iste s nostekom a uskom.. ale ja mam problem si nieco odtial vytlacit.. horko-tazko jednu kvapku a aj s tou sa netrafim... ja som preto od zaciatku aj vigantol kvapkala rovno do pusky, bo na lyzicku som mlieka nedostala 🙂

no ako som zrusila vylet na plavaren, sopliky zazrakom zmizli a aj ten kasel (trikrat mi tak hnisavo zakaslala)... ja uz neviem.. ta plavaren je pre nas kamen urazu...

nenka83
1. apr 2008

my spime s ciapkou na hlave.hotovy klingacik. sopliky nam tesu ako dive.mala si vobec nechce dat zmerat teplotu do ritky. tak som si dala objednat cumlikovy teplomer.ani pit mi nic neche. tak sa trapime. no keby mi aspon pila. uz som aj ine caje vymyslela, ani vodicka jej nesmakuje. ☹
dufam ze ta choroba rychlo zmizne.

bolulka
1. apr 2008

nenka, tak ste chori?

idete aj k dr. zajtra?

tretulka
2. apr 2008

nenka, nam ta ciapocka pomohla, lepsie sa sopliky pustili a rychlejsie sme sa ich zbavili
skus malej merat teplotu normalne pod pazuskou digitalnym teplomerom, maly si pred casom tiez nechcel dat zmerat v ritke tak meriame odvtedy takto, ako dospelakovy 🙂 a paci sa mu to 🙂

nenka83
2. apr 2008

bolulka cauky.no sme chori, ale nechcem to zarieknut dnes nam je lepsie.ta ciapocka na noc naozaj pomaha...je to super. no nejdem moc hovorit hop, uvidime.malinka mi uz dnes 2 krat spi, nestava sa casto 😉 pri doktorke som nebola, presne viem co by nam dala a povedala, dnes som jej sice zavolala no a presne mi povedala co jej mam davat a to uz aj 2 dni davam. je dobra homeopaticka tak mi uz davno radila, tak vzdy davam to iste a pomoze. no raz sme sa ant nevyhli, no to nam predpisala sarena. dzfam teda ze to prejde a k dr vobec nepojdeme.

tretulka super si poradila. s tou ciapkou, som tomu neverila a dobre je to. musela som si od kamosky pozicat vcera bavlnenu ciapocku, sme doma ani nemali. 😅 s tym teplomerom to skusim, do ritky si neda.

dnes som malej varila masko so zeleninou a tarhonu. ked papala varila som nam a zaroven ju krmila, myslela som si ako jej chuti rada som bola a mala teplacky na traky, ked som ju vybrala zo stolicky postavila, vypadlo tooooolko tarhone ze som sa sprosta tak zacala smiat. 😀