Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
26. apr 2008

nie nie, v Zázrivej žiadny vláčik nemáme 😉

bolulka
26. apr 2008

pche, tak na konika prideme autobusom... 😀

dnes, co sa mi stalo, sme utekali na ten vlacik, a mali som asi pat minut a tak som upalovala ako o zivot, este s tym mini byciklikom, ktory ma brzdil.. prisla som upotena, o dve minuty to malo startovat a pytala som si v zhone listok, no pani sa vliekla a s kludom.. pozeram, ci jej mam nejak pomoct, aby pochopila, ze meskame a ona: ale pani, vlak ide az 16:11 a ja reku, no ano, ale je 16:09, a uvazovala, ci je kompletna.. no ked ona na to, ze je 15:09 😀 😀 😀 takze takto sme sa mi prehnali 😀

veronika13
26. apr 2008

čo ste mali časový posun? 😀
na koníka prídete autom, nie? však o chvíľu končíš šoferák 😉

bolulka
26. apr 2008

asi sa mi to nejak v temene posunulo 😀 neviem, sa zobudila, a som si vypocitala, ze kedy mame ist a uz som sa iba minutovej rucicky drzala 😀

no vidis, to nie je zly napad.. ale ja teraz ked jazdim mimo mesta, som si povedala, ze jazdit asi ani vobec nebudem.. iba tak cez gecel do skoly a domov zas cez gecel 😀.. ved to je strasne s tymi vygumovanymi idiotmi, ktorym zakon zatial nevymyslel paragraf na zadrzanie vodicaka na cely zivot... vsak nikdy nevies co sa ti za debila vyruti zo zakruty, alebo kde 😠 . moj sused mal nehodu, kde siel dvadsiatkou a zomrela mu pri nej aj priatelka 😔 iste tu kauzu poznate, ako si ozraty policajt dal aj krv zamenit... 😠 😠 😠 tato dopravna nehoda mi blika vzdy ked idem autom...

veronika13
26. apr 2008

no to je to riziko jazdenia, že nikdy nevieš čo za hovado ide oproti 😢 keď idem autom s malým tak sa hrozne bojím, ale nedá sa žiť stále v strachu, keď sa má zle stať, tak sa stane aj doma, radšej nič neprivolávať. Neboj, naberieš skúsenosti a budeš jazdiť aj mimo gecel 😉

bolulka
26. apr 2008

hm, ale mozem mat skusenosti a skusenosti, ked raz vyleti nejaky debil..

no uz dvakrat sa mi pri autoskole stalo, ze mi jeden vyletel do protismeru, aj ked vedel ze idem a druhy isiel tiez tak v zakrute, ze ju takmer nezvladol - ho mykalo do stran, tak tiez som sa unadavala v tom aute.. a este ma jeden blbec predbiehal v neprehladnej zakrute.. 😠 no ja by som im zobrala vodicaky na cely zivot.. nemienia respektovat pravidla cestnej premavky, tak nech chodia MHD-ckou...

veronika13
27. apr 2008

tak potom načo si robíš vodičák? viem, takých debilou je, Poliaci sú samovrahovia, tí predbiehajú aj v zákrutách, lietajú ako blázni, takisto horná Orava, o Blavákov ani nevravím, strašní frajeri a kysučania... škoda rečí, toť moje skúsenosti 😔

oroslanovci
27. apr 2008

bolulka - neboj, vsetko je to len o skusenostiach a praxi, ja som bola tiez poriadne pokakana, ked sme prisli tu do BA a tiez som povedala, ze jazdit tu rozhodne nebudem, kvoli tymto sialencom, ale uz je to OK a to som pritom v Kubine jazdila ako nic aj vo Zvolene, ked sme byvali tam. Casom takych somarov dokazes aj odhadnut, okrem situacie, ked sa na teba vyruti z neprehladnej zakruty, to je bez komentara. Ja som povedala, ze pre takych by mal byt niekde na kraji cesty mur, rozbehova draha a nech sa zabije, ked ma chut.

Marosko uz nema teploty, vlastne ich mal len dva dni, aj to iba vecer, druhy vecer to uz bolo len 37,5, to uz ani za teplotu nepokladam. V noci sice horsie spava, ale inak v pohode, uz aby boli tie zuby von a bude OK.

bolulka
27. apr 2008

veronika, robim si ho aby som mohla dochadzat do skoly a na nakupy a tak, nakolko zachvilu zapadnem v dedine...

oro, myslim, ze strach sa ma bude vzdy drzat, hlavne ked pojde v aute so mnou aj malinka... ved skusenosti vela nepomozu, ked raz niekto do teba napara... 😔 to je super, ze uz mate po teplotach...

veronika13
27. apr 2008

ja mám tiež strach, keď vezieme malého a keď som bola tehotná, tiež som sa bála

tretulka
27. apr 2008

ahojte...ja teda mam vodicak peknych par rokov 😎 , ale nejazdim...odkedy mame "nove" auto aj som par krat isla, po Kubine, alebo ked sme isli niekde mimo trosku, ale bojim sa ☹ ...nemam istotu...tu vsak nenadobudnem bez jazdenia...muzicek uz sice hovoril, ze s tym nieco urobi, ze nech sa "rozjazdim"...ja by som aj chcela, ale ked si predstavim, ze mam ist autom sama 😕 ...asi si zaplatim nejake kondicne jazdy v autoskole...ach jaj....

vonku je tak nadherne, s malym sme boli na ihrisku, piesok mal vsade 🙂 , akurat je vo vani, idem ho vylovit...

oro, dufam, ze Vas zubky uz nebudu dlho trapit, my sme si s nimi uzili dost, Martinko ma uz 16 zubkov, cakaju nas len posledne patky, dasienka uz ma zdurene, aj ho to svrbi, kebo si stale pcha prsteky do pusy...a straaaaassne slinta

veronika13
27. apr 2008

treti, veď nech ťa muž zacvičí, načo platiť autoškolu a neboj sa toho, Kubín je v pohode

to už ste riadne zubatý, nášmu idú teraz 4 stoličky, tak už bude mať 12 zubov, tých očných sa bojím, ale hádam to prežijeme bez ujmy 😔

nenka83
27. apr 2008

Ahojte. My sme dnes mali oslavu Ninkinko rocika. Dala som aj do albumu fotky. Bolo super... Malinka dnes skoro vobec nespala.

Co sa tyka vodicaku, mala som hrozny strach z jazdy na skuskach... Dostala som predtym taku hnacku ze dovi. a mala som sprosteho instruktora -benusa, kazdy na nho nadaval, pretoze maval sibnute nalady, vrieskal po kazdom pocas jazdy. no cvok!!! vsak nikto uceny z neba nespadol.
No ja soferovanie milujem! no myslim ze svoje auto mat nikdy nebudem 😝

bolulka
27. apr 2008

nenka, vsak uz mate auticko, nie? 😲 a preco si taka pesimistka, vsak takto daleko nezajdes.. myslim, ze so svojou skolou a iste aj povolanim budes mat najmenej dva 😉

ja sa nebojim jazdit sama v aute alebo tak, ale bojim sa, kto do mna napara nezodpovednou jazdou... 😅

bolulka
27. apr 2008

nenka, krasne fotocky.. malinka je taka velka... a na tej fotke s mobilom vyzera ako velka slecna, ktora naozaj sms-kuje 😀

no mate nadhernu dcerku... 😉

oroslanovci
28. apr 2008

joj baby,

zacinam si hladat robotu, ale taka som z toho polepena, mam pocit ze za tie dva roky na materskej mam v hlave cisty vymet. Je to strasne, a to si neviem predstavit, ako maly zvladne nastup do skolky, ked to raz pride. Deti ma strasne rad, ked ideme okolo skolky a su tam deti, hned visi na plote a vykrikuje na ne, ale co to bude, ked tam bude musiet ostat bez maminy?

vcera sme boli v ZOO, v BA bol vikend otvorenych dveri, tak bola ZOO zadarmo, MHD zadarmo, muzea, vystavy a tak. Bolo tam sice strasne vela deti, ale malemu sa to tak ratalo, hlavne medvede, na tie sa nesiel vynadivat. Na bieleho tigra zabil, ze je to zebra, takze vsetkych naokolo dobre pobavil. Ani sme to nepresli cele, strasne vela zvierat tam bolo, este to niekedy zopakujeme, hlavne je tam aj dinopark s projekciou, tak to ho urcite bude zaujimat.

Ociaky nam uz dva vykukli, ale stale ma ruky v puse, strasne slabo papa, musime to nejako vydrzat. Tentokrat nastastie neslinta, ale ked mu isli stolicky, tak to fungoval ako vodovod, normalne som mu musela davat podbradnik, lebo tricka mal hned mokre. Takze konecne mame 14 zubov.

bolulka
28. apr 2008

nenka, ja som zas o benusovi pocula ine basnicky... sexualne narazky a podobne...

nenka83
28. apr 2008

😀 😀 😀 😀 😀 boluka super!!!!!!!!!!!§ nie som teda sama co ma na nho tazke srdce....na mna sice narazky nemal, inac by som sa asi pog.... no hockedy sa tak vytocil.... pri jednej babe vrieskal tak ze mu na hlavnej ceste vystupila. cvok!!!

bolulka a tvoja malinka zje aj polievocku aj druhe za sebou hned??

oroslanovci
28. apr 2008

nenka - máloktoré dieťa do dvoch rokov zje kompletný obed (polievku aj druhé), náš Mako to nezvládne doteraz, a to si nemyslím, že je nejaký zlý jedák, dokonca do 19 mesiacov jedol prevažne polievky, druhé mu veľmi nepasovalo

bolulka
28. apr 2008

nenka, niekedy.. ale velmi malo.. inak jej davam polievocku, potom si pospi a druhe ked sa zobudi 😉 a vy?

tak to si neviem predstavit vystupit z auta koli takemu vresku.. po mne nikto nekrici, chvalabohu... 😀

nenka83
28. apr 2008

no ved aj ja tak. dnes mi tolko pojedla, aj posledne dni. aj pribrala.... 😀 uz sa zacina podobat na tata.

inak videla som ta myslim v sobotu, sla si z lidla...

po mne vrieskal 2 razy, inak je to nas znamy, teda ocov. len preto som k nemu sla na autoskolu, ze znamy tak u nho.no uz by som nikdy viac ani nikomu by som neodporucila. potom som si uz schvalne davala jazdy k Slovakovi, ten bol zlaty.kludas.

veronika13
28. apr 2008

ahojte, môj tiež nepapá kompletný obedík naraz, ale tiež tak ako Klaudia, no nie každý deň ma dve jedlá, papa dva razy to isté 🙂

tretulka
29. apr 2008

ahojte...ani Matko nezje komplet obed, len niekedy a to musi byt druhe take jedlo, co priam zboznuje,polievky ma velmi rad a tiez sme boli na tom ako oro a jej Marosko, ma dni ked sa napapa dobre a potom zas jest nemusi, ved nema cas 😀 ...

veronika13
29. apr 2008

keď deti nejedia, teda jedia menej ako zvyknú, tak vtedy rastú. Tiež máme také obdobia a fakt to poznať, že keď neje a potom zas začne, tak hneď na ňom cítim, že sa zväčšil 😀

bolulka
29. apr 2008

dievky, poradte nejaku hru s plastelinou... kreacia u nas nulova...

piatky ideme chodit do domceka doobeda...(ta ista instruktorka ako na plavani) a tento piatok si ideme otlacam nozicky do sadry, tak sa tesime ako blsky... a ide sa aj zohnat umelecky fotograf na par mensich a velkych fotociek... kto chce nech sa k nam prida.. uz len sto korun sa teraz bude platit 😉 (nie na den)

veronika13
29. apr 2008

bolul, to je super, že máte také možnosti, tie odliatky zo sádry sa mi veľmi páčia, my ideme zajtra do nášho materského, tak sa tešim ako blcha 🙂

bolulka
29. apr 2008

my sa asi dnes vyberieme do materského centra.. ocko nam je dlho v praci, treba zabit cas... 🙂

veronika13
29. apr 2008

to tam býva každý deň? (MC)

nenka83
29. apr 2008

bolulka kde umelecke foto? kedy? a odtlacky? aj ja chceeeem. presne povedz kde a kedy a dovalime sa...

baby ako rybie prsty podavate malym?

bolulka
29. apr 2008

nenka, v domceku o desiatej.. dones stovku... stretneme sa pred domcekom? vies kde to je?

ja som davala minule rybie prsty a pekne som ich nadrobila aby som videla, ci tam nie su kosticky a hotovo... a co idete zajtra varit.. ja nevieeem...